Устинівська районна
державна адміністрація
Устинівська районна
державна адміністрація
Садківський степ

Садківський степ - унікальна для області ділянка плакорного степу, поблизу с.Садки .Степова ділянка площею понад 200 га, яка раніше використовувалася як аеродром. Зараз цей степ використовується як пасовище.

Рослинний покрив ділянки помітно трансформований випасанням. Тут переважають різнотравнотипчакові угрупування з невеликими проективним покриттям (60%) і висотою травостою (20см). В травостої висока участь деревію благородного. Незважаючи на значну трансформацію рослинного покриву, флористичне ядро типових степових видів тут представлене добре. Характерними видами цих угруповань є шавлії поникла, дібровна та ефіопська, залізняк бульбистий, гострокільник волосистий, мигдаль степовий. Виявлені тут і більш рідкісні степові види. Так, поодиноко відмічений астрагал шерстистоквітковий, занесений до Червоної книги України.

В складі фауни хребетних тварин представлені ховрах плямистий, чисельність якого в останні роки різко скоротилася в області, звичайними є жайворонок польовий і жаба зелена. Тут збирають поживу зграї шпаків звичайних і чайок, поодинокі плиски жовті; періодично з'являються кібчики, що полюють на полівок. З великих ссавців цю ділянку степу вночі відвідують свиня дика, козуля європейська, лисиця звичайна та заєць сірий.

Таким чином, Садківський степ є відносно збереженим та цінним як одна з нерозораних ділянок плакорних степів області. Якщо припинити нерегульований випас, степові екосистеми поступово будуть набувати природного стану. Цінність цієї території полягає ще й у тому, що це значна за площею ділянка, що дасть можливість для самовідновлення степових екосистем. По периметру Садківський степ вже розораний. Існує велика небезпека знищення всієї ділянки. Необхідно терміново заборонити розорювання і створити тут заказник загальнодержавного значення.

  © Фесенко Олександр, 2011