Устинівська районна
державна адміністрація
Устинівська районна
державна адміністрація
Розвиток територіальних громад

Стаття районної газети "Трудівник Устинівщини" - "Перші підсумки"
Стаття районної газети "Трудівник Устинівщини" - "Нові вікна нові можливості"
Стаття районної газети "Трудівник Устинівщини" - "Тільки разом досягнемо успіху"
Стаття районної газети "Трудівник Устинівщини" - "Є підтримка всієї громади"
27.12.2011 року №826-р/138-р Про створення районного ресурсного центру громад та затвердження Положення про нього
16.12.2011 року 784-р/135-р Про створення форуму місцевого розвитку

Реалізацію мікропроектів успішно завершено

06 вересня 2013 року в залі засідань районної державної адміністрації відбувся Форум місцевого розвитку Устинівського району, який проводила перший заступник голови районної державної адміністрації Малюта В.В. В роботі Форуму взяла участь координатор з впровадження на території Кіровоградської області проекту ПРООН і ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Радул О.М.

Головам громадських об’єднань «Седнівчаночка», «Криничуватці - за майбутнє», «Впевнений старт устинівчан» було вручено сертифікати про успішне завершення мікропроектів з реалізації енергозберігаючих заходів у місцевих закладах освіти, а голові громадського об’єднання «Димитровське джерело» - за покращення водопостачання в с. Димитрове.


Громада Устинівки – «За!»

06 вересня 2013 року в сесійній залі Устинівської селищної ради відбулися громадські слухання щодо впровадження інвестиційного проекту-будівництва сонячної електростанції на території Устинівської селищної ради (за межами населеного пункту).

В даному заході взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Малюта В.В., перший заступник директора департаменту інфраструктури та промисловості обласної державної адміністрації Тоцький В.Є., генеральний директор ТОВ «Верхньоінгульської СЕС» Ленчук В.Б., голова спілки архітекторів області Пенязь Ю.О. Устинівський селищний голова Пеньков І.О. та жителі селища.

Селищний голова звернувшись до членів громади повідомив, що будівництво сонячної електростанції пропонується звести на місці колишнього аеродрому і яка буде займати 40 га. Введення в експлуатацію станції – це додаткові надходження до селищного бюджету, які будуть спрямовуватися на утримання та розвиток соціальної сфери Устинівки.

Пенязь Ю.О. презентував присутнім генеральний план земельної ділянки, виділену під забудову.

Ленчук В.Б. поінформував, що геліостанція вироблятиме чисту, екологічну енергію. У регіоні дуже висока сонячна активність, у пік якої станція вироблятиме до 20 МВт, взимку – на 30% менше. Навіть коли йтиме дощ, станція працює тому що принцип дії її – перетворення не сонячної енергії, а фотонів світла. Будівництво таких об’єктів альтернативної енергетики заохочується світовою спільнотою, окрім цього, ці об’єкти зводяться на непродуктивних землях і їм, так би мовити, дається друге життя. З одержанням відповідних дозволів, будівництво сонячної електростанції біля Устинівки розпочнеться вже навесні наступного року й триватиме орієнтовано від шести до дванадцяти місяців.

Тоцький В.Є. підкреслив, що від того, що нічого не робиться краще не стає. Він окреслив основні вигідні переваги, які одержить селище від будівництва геліостанції: вона цілком безпечна і не зашкодить здоров’ю людей; селищний бюджет отримає додаткові надходження; будуть створені нові робочі місця. Ще один аспект, який передбачений угодою між обласною державною адміністрацією та інвесторами, які будують сонячні електростанції – обов’язкове надання спонсорської допомоги територіям для розвитку соціальної інфраструктури.

Кожний учасник громадських слухань мав змогу висловити свою думку стосовно будівництва геліостанції, задати питання та одержати на них кваліфіковані відповіді.

Відкритим голосуванням, громада Устинівки схвалила впровадження інвестиційного проекту з будівництва сонячної електростанції на території Устинівської селищної ради.


Перші кроки зроблено

04 вересня 2013 року в Устинівській райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови Устинівської районної державної адміністрації Малюти В.В. , за участю консультантів УФСІ Аладжальян Г.Є , Новіка О.П. проведена співбесіда з головами та членами агенцій, сільськими головами щодо попереднього захисту мікропроектних пропозицій, які подані для участі у конкурсі проектів «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури». Усі мікропроектні пропозиції були прийняті та подані для подальшої участі у конкурсі.

Соціальним та технічним консультантами УФСІ проінформовано голів та членів агенцій про подальшу роботу агенції після проведення конкурсу мікропроектів. За попередніми даними, конкурс відбудеться у ІІ половині вересня, результати якого планується оприлюднити орієнтовно на початку жовтня поточного року. Після оголошення переможців конкурсу впродовж місяця необхідно перерахувати кошти (співфінансування) на рахунок Фонду в розмірі 20% від вартості ПКД.


Громади району мають покращити свою соціальну сферу

12 серпня 2013 року в районі завершено проведення на територіях 11 населених пунктів зборів по обговоренню проблемних питань та визначення об’єктів соціальної сфери для участі у конкурсі, який здійснюватиметься Українським фондом соціальних інвестицій в рамках впровадження проекту « Сприяння розвитку соціальної інфраструктури». Це стало можливим завдяки виконанню обіцянок Президента України В.Ф. Януковича повсякденно допомагати реалізовувати програми розвитку територіальних громад, покращувати умови життя людей.

Реалізація мікропроектів по кожній території відбуватиметься на базі обраного громадою об’єкту соціальної сфери: школи, дитячого садочка, амбулаторії, фельдшерського пункту, будинку культури, клуба, бібліотеки чи водогону. Обрані проекти реалізовуватимуться тільки за умови співфінансування. Участь фонду у кожному мікропроекті складатиме 80% коштів, а 20% - це кошти обласного, районного, сільських бюджетів, спонсорські кошти, внесок громади, розмір якого вирішується на зборах більшістю голосів.

За результатами проведених у громадах зборів обрано агенцію з впровадження своїх мікропроектів для проведення відбору підрядників, обговорення фінансових внесків, контролю за проведенням робіт, інформування громади тощо.

Пасивність ніколи не допоможе ні людині, ні тим більше громаді змінити життя на краще. Треба активізуватися, об’єднуватися, ставити перед собою цілі, а допомога завжди прийде.


Мета зборів – покращення функціонування закладів соціальної сфери

06 серпня 2013 року, за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Малюти В.В., проведено збори членів громади смт Устинівка щодо обговорення об’єктів соціальної сфери, у даному випадку – ДНЗ «Сонечко» і Школи естетичного виховання, які можуть бути реалізовані в рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» Українського фонду соціальних інвестицій. Це вже п’яті збори, які відбулися у територіальних громадах району з даного питання й мають за мету вирішення актуальних проблем функціонування об’єктів соціальної сфери на селі. До 13.08.2013 року вони відбудуться в усіх громадах, якими були подані відповідні заявки.


Сприяння розвитку соціальної інфраструктури

01 серпня 2013 року першим заступником голови Устинівської райдержадміністрації Малютою В.В. проведено робочу нараду за участю соціального консультанта Українського фонду соціальних інвестицій Аладжальян Г.Є. та начальника управління економічного розвитку, інфраструктури та торгівлі райдержадміністрації Фесюк Н.В. щодо обговорення поданих територіальними громадами попередніх заявок на участь у конкурсі мікропроектів «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури».

Крім цього, обговорено питання проведення зборів громад та дольову участь у співфінансуванні мікропроектів, які будуть обрані громадою на зборах.


22 січня 2013 року проведено засідання форуму місцевого розвитку Устиінвського району на якому розглянуто підсумки виконання роботи за 2012 рік.


За інформацією можна звертатися:

28600, Кіровоградська обл.

смт Устинівка

вул. Ювілейна, 2

Малюта Віта Валентинівна,

перший заступник голови Устинівської районної державної адміністрації, заступник співголови Форуму,

тел. 4-12-08, факс 4-14-73,

ел.пошта: vita_malyuta@mail.ru


17 травня 2012 року відбулося засідання Форуму місцевого розвитку Устинівського району, на якому розглянуто питання:

1. Презентація мікропроектної пропозиції громадської організації «Впевнений старт Устинівчан» та її обговорення.

2. Презентація мікропроектної пропозиції громадської організації «Седнівчанка» та її обговорення.

3. Прийняття рішення щодо мікропроектних пропозиціїй.

Прийнята резолюція Форуму місцевого розвитку проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Устинівського району від 17.05.2012 року. Додається


03 липня 2012 року відбулося засідання Форуму місцевого розвитку Устинівського району на якому розглянуто питання;

1. Презентація мікропроектної пропозиції громадської організації «Димитрівське джерело» та її обговорення.

2. Прийняття рішення щодо мікропроектної пропозиції.

Прийнята резолюція Форуму місцевого розвитку проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Устинівського району від 03.07.2012 року. Додається


  © Фесенко Олександр, 2011