Устинівська районна
державна адміністрація
Устинівська районна
державна адміністраціяУстинівська районна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості інформує

****

Телефон:

Для населення:

0 (5239) 4-13-66

0 (5239) 4-15-97

Для роботодавців:

0 (5239) 4-16-42

Директор

0 (5239) 4-15-55

Електронна адреса: 1121@rcz.kocz.gov.ua

Адреса веб-сайту Державної служби зайнятості:

http://www.dcz.gov.ua

http://www.trud.gov.ua

https://www.facebook.com/Державна-служба-зайнятості/

Адреса веб-сайту Кіровоградської обласної служби зайнятості:

http://dcz.gov.ua/kid

Для шукачів роботи

«Гендерний аспект»

Професійне навчання за сприяння служби зайнятості

До уваги внутрішньо переміщених осіб

Дорожня карта. Як знайти роботу демобілізованим учасникам АТО

Збройні Сили України запрошують на службу за контрактом!

Корисно шукачам роботи

Дивіться розважально-освітній серіал "Пошук роботи"

Для роботодавців

Шановні роботодавці! Ви можете скористатися послугами, які пропонує Державна служба зайнятості

Корисно знати

Громадські роботи

Форма звітності № 3-ПН "Інформація про попит на робочу силу (вакансії)

Стан ринку праці

Стан ринку праці за січень - червень 2019 року

Стан ринку праці за січень - березень 2019 року

Стан ринку праці за 2018 рік

************************

Новини

Прес-реліз

Парламентські вибори: які умови залучення безробітних Кіровоградщини до роботи у виборчих комісіях

Сьогодні, 08 липня, у засобах масової інформації області розповсюджена інформація про те, що у Кірoвoградській oбласті сфoрмoванo склад дільничних вибoрчих кoмісій. До складу ДВК увійшли 12 665 мешканців області, які працюватимуть у п’яти окружних вибoрчих кoмісіях (№ 99, №100, №101, №102, №103).

Згідно ч. 6 ст. 47 Закону України «Про вибори народних депутатів України» та пункту 30 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 792, не є підставою для припинення реєстрації безробітного зайнятість особи працею, пов’язаною з організацією підготовки та проведення виборів народних депутатів України.

«Виконання зареєстрованим безробітним повноважень голови, заступника голови, секретаря та члена дільничної виборчої комісії не є підставою для припинення його реєстрації в державній службі зайнятості. Такі особи мають право одночасно отримувати допомогу по безробіттю та кошти, що є оплатою праці їх праці як членів комісії. Детальні консультації з цих питань є можливість отримати в центрах зайнятості або ознайомившись з інформацією, розміщеною на Інтернет-ресурсах державної служби зайнятості. Зокрема, така інформація розміщена у рубриці «Правовий порадник шукача роботи» на сторінці «Кіровоградський обласний центр зайнятості» у соціальній мережі Facebook», – зазначив Богдан Стоян.


До уваги роботодавців!

Кіровоградський обласний центр зайнятості повідомляє, що з 08 липня 2019 року змінено рахунки для зарахувань заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та інших надходжень (за працевлаштування іноземців, штрафні санкції тощо).

Перерахування коштів здійснювати за наступними реквізитами:

Одержувач коштів: Кіровоградський обласний центр зайнятості

Код ЄДРПОУ: 02771569

Банк: Казначейство України (ЕАП)

Код банку (МФО): 899998

1) р/р 37172301111001 – страхові внески роботодавців від суми фактичних витрат на оплату праці

2) р/р 37171302111001 – страхові внески, утримані роботодавцями з суми виплат найманим працівникам

3) р/р 37170303111001 – страхові внески осіб, які брали участь у страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах

4) р/р 37179304111001 – інші надходження до ФЗДССУВБ (працевлаштування іноземців)

5) р/р 37178305111001 – надходження від застосування штрафних санкцій (пеня, штрафи)

Відділ фінансового забезпечення Кіровоградського обласного центру зайнятості


В Устинівці переселенці ділились досвідом вирішення правових та житлових питань

Днями, під час зустрічі внутрішньо переміщених осіб з юристом ГО «Десяте квітня» Володимиром Кудрею, що відбулася на базі Устинівської районної філії обласного центру зайнятості, не лише обговорювались важливі питання захисту прав і потреб переселенців та членів їх родин, а й відбувся обмін присутніми досвідом щодо вирішення інших життєво важливих проблем.

Юрист громадської організації В. Кудря надав вичерпну інформацію про можливості чинного законодавства України в площині соціального захисту внутрішньо переміщених осіб: «Головне питання, яке турбує наших переселенців у першу чергу, – це забезпечення житлом і гідною роботою.

Зокрема, присутні були ознайомлені  з особливостями програми «Доступне житло», змінами в законодавстві, що стосуються реалізації прав переселенців, нормами чинного законодавства щодо  міграційних, житлових, земельних та інших майнових питань, а також оформлення та відновлення втрачених документів.

Також відбулось обговорення проблеми оформлення субсидій та надання соціального житла. «Однією з найболючіших проблем переселенців є відсутність соціального та іншого доступного житла. Якщо й вдається якось вирішити житлову проблему, то постає питання відсутності роботи. Тому часто  внутрішньо переміщені особи змушені вирішувати ці проблеми, мігруючи різними регіонами України у пошуку комфортніших умов для проживання», – продовжив В. Кудря.

Зупинився юрист і на конкретних прикладах захисту прав ВПО за допомогою правозахисників громадської організації «Десяте квітня».

Крім того під час заходу мова йшла й про адресні та нові форми роботи служби зайнятості, що спрямовані на забезпечення зайнятості громадян, які вимушено перемістилися зі східних областей України.

Захід був інформаційно насиченим для усіх учасників зустрічі, присутні з’ясували шляхи вирішення багатьох важливих питань, які їх турбують.

А. Хохуля, провідний фахівець з питань зайнятості Устинівської районної філії обласного центру зайнятості


Чи має право роботодавець вимагати від працівника довідку про стан сім’ї та відсутність вагітності у жінок?

Відповідно до статті 25 Кодексу законів про працю України при укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.

Надання довідки про стан сім’ї та про відсутність вагітності у жінок законодавством не передбачено.

На сьогодні основною формою захисту від дискримінації у сфері праці є судовий захист. Особи, які вважають, що вони зазнали дискримінації у сфері праці, мають право звернутися до суду із заявою про відновлення порушених прав, відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

У нинішній час в Україні жертви дискримінації можуть отримати правову допомогу при зверненні до суду, скориставшись послугами юристів або звернувшись до неурядових правозахисних організацій.

На останок додамо, що безпосередньо контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та захист прав кожного (в тому числі запобіганням будь-яким формам дискримінації щодо реалізації людиною своїх прав і свобод) на території України і в межах її юрисдикції на постійній основі здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Юридичний відділ Кіровоградського обласного центру зайнятості


У трудовій книжці неправильно вказали назву посади: що робити?

Трудова книжка – це основний документ про трудову діяльність працівника (ст. 48 КЗпП). Записи про назву роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників і службовців відповідно до найменування професій і посад, наведених у Національному класифікаторі «Класифікатор професій ДК 003:2010» . Це прямо зазначено в п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29.07.1993 р. № 58.

Таким чином, Класифікатор професій є основним нормативно-правовим документом, який визначає професійні назви робіт (посад) для застосування в кадровій діяльності. Розглянемо порядок роботи з Класифікатором професій.

Основним призначенням Класифікатора професій є його застосування усіма роботодавцями під час запису про роботу в трудові книжки працівників. У Класифікаторі професій базові найменування професій систематизовано у 9 розділах Класифікатора. Кожній окремій професії чи її групі надано відповідний код класифікатора професій (код КП).

Останнім часом перевірки органів Держпраці не є великою рідкістю. У процесі таких перевірок особливу увагу приділяють відповідності найменувань професій і посад у кадрових документах і трудовій книжці Класифікатору професій.

Так серед типових помилок у записах до трудових книжок щодо найменування професій (посад) можна вказати: Керівник господарства – за «Класифікатором професій» (далі – КП) це «Голова колективного господарства» з кодом 1210.1; Агроном-насіннєвод – за КП це «Агроном з насінництва» з кодом 2213.2; Скотар або Телятниця – за КП це «Тваринник» з кодом 6121.

Згідно з нормами КП усі професійні назви робіт визначають тільки у чоловічому роді. Винятком є лише декілька професій, яким притаманне використання тільки у жіночому роді. Це зокрема, «Швачка», «Нянька», «Покоївка», «Сестра-господиня», «Економка», «Друкарка».

Подвійні назви професій (посад) – це назви професій, виписані через дефіс. В КП ДК 003:2010 не передбачено утворення розширених (подвійних) назв посад (професій) через дефіс, окрім тих, які внесено до КП. Тому таке об'єднання двох назв професій, як наприклад «манікюрник-педикюрник», не відповідає положенням КП (лист Мінпраці України від 20.01.07 № 10/13/116-07).

Роботодавець може (за згодою працівника) включити до посадової інструкції за основною посадою додаткові завдання і обов’язки. Наприклад, «Оператор комп’ютерного набору» виконує роботу з комп’ютерного набору текстів протягом 6 годин, а 2 години, що залишилися – роботу архіваріуса. У цьому випадку професійна назва роботи для виконавця – це «Оператор комп’ютерного набору», а до його посадової інструкції включено додатково обов’язки архіваріуса.

Проте, якщо працівник виконує обов’язки, які належать до двох чи навіть трьох різних посад, які є в штатному розписі, фахівці все ж радять оформити або внутрішнє сумісництво, або суміщення.

Як виправити, якщо у наказі про прийняття на роботу найменування посади не відповідає штатному розпису? У цьому випадку виправлення запису у трудовій книжці здійснюють так. Зазначте:

-у графі 1 – черговий номер, наступний за порядком за номером останнього запису;

-у графі 2 – дату внесення змін;

-у графі 3 – зазначають «Запис за № таким-то недійсний», а продовжують коректним варіантом запису: «Прийнятий за такою-то професією (посадою)», де й зазначають правильне найменування посади;

-у графі 4 – дату і номер уточнюючого наказу (розпорядження) роботодавця.

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості


Роботодавців Кіровоградщини запрошують долучитися до всеукраїнського опитування

Одним із головних завдань державної служби зайнятості (далі – ДСЗ) на ринку праці є надання роботодавцям послуг з добору працівників. Для його виконання необхідне налагодження ефективних і дієвих контактів між центрами зайнятості та роботодавцями. Центральний апарат ДСЗ модернізується та робить дієві кроки для покращення такої взаємодії. Так, наприклад, планується введення інституту консультанта-роботодавця (за аналогією з кар’єрним радником для шукачів роботи).

Проте, покращення роботи не можливе без «зворотнього зв’язку» з роботодавцями, без отримання інформації про те, що ще необхідно змінювати в роботі державної служби зайнятості.

Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) на веб-сторінці «Єдине соціальне середовище зайнятості» (адреса – www.dcz.gov.ua) започатковане опитування роботодавців щодо задоволеності наданням послуг державної служби зайнятості (у період до 19 серпня 2019 року).

Для участі в опитуванні необхідно завітати на інтернет-сторінку Центрального апарату чи Кіровоградського обласного центру зайнятості до розділу «Опитувальник роботодавця» (на головній сторінці) та заповнити анкету. Доступ до сторінки можливий з комп’ютерів та мобільних телефонів.

У анкеті зазначається загальна інформація про роботодавця, повідомляється, якими послугами центрів зайнятості він користується, та оцінюється якість надання послуг, зокрема щодо підбору персоналу та професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців. Одним із пунктів анкети є повідомлення про рівень задоволеності заходами, що проводяться центрами зайнятості, у тому числі онлайн-співбесідами та презентаціями роботодавців.

Тож, пропонуємо роботодавцям поділитися досвідом співпраці зі службою зайнятості, висловитися про послуги, якими користувалися, а також надати пропозиції щодо очікуваного вдосконалення послуг ДСЗ!


Понад 70 кар’єрних радників допомагають безробітним Кіровоградщини знайти свій професійний шлях

Із січня 2019 року кар’єрні радники почали роботу в усіх міськрайонних центрах зайнятості та філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Важливим елементом впровадження в Україні проекту Міжнародної організації праці (МОП) «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» є пілотування та впровадження в роботу служби зайнятості інституту кар’єрних радників. Адже в сучасних умовах виникає потреба розширення спектру послуг для клієнтів служби з урахуванням індивідуальних потреб, їх рівня професіоналізму, ступеня трудової мотивації та мобільності.

У міськрайонних центрах зайнятості та філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості працює 73 кар’єрних радника.

Згідно до проекту, для кожного безробітного складається індивідуальний плани надання послуг та працевлаштування. Такий план буде спільною програмою дій кар’єрного радника та зареєстрованого безробітного, що міститиме спільні зобов’язання обох сторін щодо пошуку роботи та забезпечуватиме індивідуальний супровід і організацію надання послуг. Тобто кар'єрний радник працює з кожним клієнтом окремо. Він зможе побачити перешкоди, які стоять перед клієнтом на ринку праці в момент працевлаштування, та допоможе подолати їх.

Відділ інформацій ної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості


Які документи необхідні для реєстрації внутрішньо переміщених осіб у службі зайнятості?

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ


Якщо у внутрішньо переміщеної особи в трудовій книжці відсутній запис про звільнення з підприємства на непідконтрольній території, чи може така особа бути зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна?

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ


Якщо внутрішньо переміщена особа має місце свого постійного проживання в сільській місцевості на непідконтрольній території, чи може вона бути зареєстрована в центрі зайнятості?

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ


Які особливості призначення внутрішньо переміщеним особам допомоги по безробіттю?

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ


Чи може внутрішньо переміщена особа з інвалідністю, що отримує пенсію, бути зареєстрована в центрі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю?

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ


Чи може внутрішньо переміщена особа отримати допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності?

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ


Чи передбачені законодавством додаткові програми підтримки зайнятості внутрішньо переміщених осіб?

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ


Чи може підприємство прийняти на роботу кур'єрами осіб у віці 16-18 років?

На запитання читачів відповідає Т. Дігтяренко, заступник начальника юридичного відділу Кіровоградського ОЦЗ.

Відповідно до ст. 188 КЗпП України не допускається прийняття на роботу осіб молодше 16 років. Як виняток – за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, – можна прийняти на роботу особу, яка досягла 15-річного віку.

Нагадаємо, що ст. 190 КЗпП України передбачає, що законодавством визначені роботи, на яких забороняється використання праці осіб молодше 18 років. Так, забороняється застосування праці таких осіб на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.

Забороняється залучати осіб молодше 18 років до підіймання та переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Але це ще не повний перелік заборон і обмежень, що стосуються використання праці молоді. Нагадуємо, що:

всі особи молодше 18 років приймаються на роботу лише після попереднього медогляду та надалі, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов'язковому медогляду (ст. 191 КЗпП);

заборонено залучати працівників молодше 18 років до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

Крім того, ст. 193 КЗпП встановлює норми виробітку для молодих робітників, а ст. 194 цього Кодексу визначає розмір оплати праці працівників молодше 18 років при скороченій тривалості щоденної роботи.

Також Кодекс законів про працю України регулює питання, пов'язані зі щорічними відпустками працівників у віці до 18 років, обмеження щодо їхнього звільнення і розірвання трудового договору з неповнолітнім на вимогу його батьків або інших осіб (усиновителів, опікунів неповнолітнього, а також державних органів і службових осіб, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю).

Отже, якщо кур'єрська робота, на яку підприємство планує прийняти особу віком 16-18 років вкладається у перераховані законодавчі рамки, використання праці таких неповнолітніх осіб дозволено.

Однак необхідно пам'ятати про тривалість робочого дня для таких осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 51 КЗпП скорочена тривалість робочого часу встановлюється: для працівників віком від 16 до 18 років - 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють у період канікул) - 24 години на тиждень.

Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої вище для осіб відповідного віку.


Онлайн-анкетування: у роботодавців Кіровоградщини є можливість заявити про потребу в кадрах

Роботодавців Кіровоградщини запрошують долучитися до онлайн-анкетування

З 03 червня поточного року розпочинається запроваджене Державною службою зайнятості анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2020 рік. Заповнити анкети можна у «Персональному кабінеті» на Інтернет-ресурсі Державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» у розділі «Опитування». Звертаємо увагу, що сервіс доступний для роботодавців, які зареєструвалися в центрах зайнятості, та мають логіни та паролі для входу в персональний кабінет.

За додатковою інформацією щодо реєстрації у персональному кабінеті та заповненні анкети необхідно звернутися до найближчого центру зайнятості області.

«Проведення поглибленого вивчення перспектив розвитку регіонального ринку праці, на підставі даних роботодавців, надасть можливість спрогнозувати локальний ринок праці, скласти перспективну потребу в працівниках у професійному розрізі, – зазначив заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян. – Ми запрошуємо усіх роботодавців області долучитися до анкетування».

Результати анкетування оброблятимуться фахівцями Державної служби зайнятості (Центрального апарату) та будуть використані при розробці прогнозу потреби у працівниках на 2020 рік.

Тож не зволікайте – скористайтеся цією можливістю!

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості


Як мешканцям Кіровоградщини знайти роботу? Лайфхаки від фахівців служби зайнятості

З метою підвищення рівня зайнятості населення та зниження безробіття на Кіровоградщині, службою зайнятості області регулярно здійснюються заходи щодо соціального захисту населення від безробіття.

Однією із ефективних форм співпраці з роботодавцями щодо підбору необхідних кадрів є проведення ярмарків (міні-ярмарків) вакансій, що дають можливість поєднати інтереси і роботодавців, і шукачів роботи.

«Кар’єрні радники повідомляють про ярмарки безробітним, які звернулися за допомогою у працевлаштуванні. Ярмарки обираються відповідно фаху, умінням та навичкам. Ті шукачі роботи, які не перебувають на обліку в центрі зайнятості, можуть знайти анонси на офіційному сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості», – розповів заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Як знайти роботу на ярмарку вакансій?

Лайфхак 1: підготуйтеся до ярмарку заздалегідь. Ознайомтеся з сайтами-візитками компаній-учасниць. Уточніть у співробітників центру зайнятості програму ярмарку. Визначте свої пріоритети. Підготуйте відповідний одяг, у якому відчуваєте себе зручно та впевнено перед роботодавцем. Візьміть ручку та блокнот, щоб швидко зафіксувати важливу інформацію.

Лайфхак 2: завчасно підготуйте резюме та роздрукуйте достатню кількість примірників перед ярмарком. Відвідуйте семінари та тренінги від центру зайнятості, де навчають готувати резюме, проходити співбесіди та вдало презентувати себе.

Лайфхак 3: уважно слухайте спікерів компаній. Ви можете дізнатися інформацію, якої немає у вільному доступі. Занотовуйте питання, які виникають під час презентації, щоб при нагоді запитати у роботодавця.

Лайфхак 4: спілкуйтеся, активно розповідайте про себе та запитуйте. Під час індивідуальної бесіди Ви можете розповісти про Ваші здобутки та переваги, як фахівця. Таке спілкування може стати Вашою першою співбесідою в компанії. Впевнено запитуйте про умови та оплату праці. Бувають ярмарки, коли серед учасників декілька компаній. Тоді за один день Ви можете пройти своєрідні співбесіди до декількох роботодавців.

Лайфхак 5: обмінюйтеся контактами з роботодавцями, якщо Вам вдалося побудувати цікавий та продуктивний діалог.

Лайфхак 6: аналізуйте пропозиції роботодавців: порівнюйте свої зарплатні очікування з реальними пропозиціями.

Лайфхак 7: звертайте увагу не тільки на компанії, які підходять Вам за профілем діяльності та за освітою. Роботодавці роблять ставку на потенціал та особисті якості кандидатів.

Лайфхак 8: постійно самовдосконалюйтеся. Запитуйте про можливості додаткового навчання, спеціалізовані програми набору фахівців, стажування, практику.

Лайфхак 9: приділіть увагу ярмаркам вакансій від навчальних закладів: вони найчастіше бувають спеціалізованими. А ще вони відкриті для студентів і випускників інших навчальних закладів.

Лайфхак 10: навіть якщо роботодавець не взяв вас одразу на роботу, не варто засмучуватися та опускати руки – на ярмарку вакансій формується база даних кадрового резерву організації. Компанії беруть участь в ярмарках не тільки з метою закриття гарячих вакансій, але і з метою довготривалого задоволення «кадрового голоду». Інколи пропозиції щодо працевлаштування надходять через певний час після ярмарку. Це трапляється коли збільшується обсяг виробництва чи з’являються нові позиції. І от тоді роботодавці користуються сформованою під час ярмарку базою.

Таким чином, тільки цілеспрямоване бажання працевлаштуватися та активний пошук роботи сприятиме підвищенню рівня зайнятості населення.

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості


Пошук роботи: чи не порушує роботодавець Ваші права на працю?

Що необхідно враховувати роботодавцям при розміщенні рекламних оголошень з питань добору працівників?

Що робити, якщо при прийомі на роботу роботодавець проявляє щодо Вас дискримінацію?

Нормами чинного законодавства визначено, що держава гарантує особі право на захист від будь-яких проявів дискримінації у сфері зайнятості. Питання рівності прав громадян гарантуються Конституцією України, Кодексом законів про працю України, законами України «Про зайнятість населення», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» та іншими нормативно-правовими актами.

Так, статтею 24-1 Закону України «Про рекламу» забороняється у рекламі про вакансії (прийом на роботу):

-зазначати вік кандидатів;

-пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі;

-висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі);

-вимоги щодо політичних, релігійних та інших переконань:

-членства у професійних спілках або інших об'єднаннях громадян;

-етнічного та соціального походження;

-майнового стану;

-місця проживання;

-за мовними або іншими ознаками.

Статтею 17 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» визначено, що жінкам і чоловікам забезпечуються рівні права та можливості у працевлаштуванні, просуванні по роботі, підвищенні кваліфікації та перепідготовці. Роботодавець зобов'язаний:

-створювати умови праці, які дозволяли б жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівній основі;

-забезпечувати жінкам і чоловікам можливість суміщати трудову діяльність із сімейними обов'язками;

-здійснювати рівну оплату праці жінок і чоловіків при однаковій кваліфікації та однакових умовах праці;

-вживати заходів щодо створення безпечних для життя і здоров'я умов праці;

-вживати заходів щодо унеможливлення випадків сексуальних домагань.

Роботодавцям забороняється вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їхнє особисте життя, плани щодо народження дітей. Роботодавці можуть здійснювати позитивні дії, спрямовані на досягнення збалансованого співвідношення жінок і чоловіків у різних сферах трудової діяльності, а також серед різних категорій працівників.

Особа, яка вважає, що стосовно неї виникла дискримінація, має право звернутися зі скаргою до державних органів, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та/або суду.

Особа має право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданих їй унаслідок дискримінації. Порядок відшкодування матеріальної шкоди та моральної шкоди визначається Цивільним кодексом України та іншими законами. У справах про дискримінацію позивач зобов’язаний навести фактичні дані, які підтверджують, що дискримінація мала місце. У разі наведення таких даних доказування їх відсутності покладається на відповідача.


Чи правомірні дії роботодавця, який не виплачує особі заробітну плату в період стажування чи випробувального терміну?

Вирішуючи питання прийому на роботу кандидата, роботодавець має право проводити з ним співбесіду з метою визначення відповідності його професійних знань, вмінь та навичок встановленим вимогам. Не завжди, за результатами такої співбесіди, у роботодавця є можливість встановити чи у повній мірі відповідає працівник роботі, яка йому доручається. У таких випадках, при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі про прийняття на роботу.

Слід зазначити, що в період випробування на працівника поширюється законодавство про працю. У тому числі це стосується оплати праці. Умова щодо виплати заробітної плати в період випробування є обов’язковою.

Нормами Кодексу законів про працю України визначені категорії громадян для яких випробування не може бути встановлене.

Це, зокрема, неповнолітні, молодь після закінчення професійно-технічних та вищих навчальних закладів, особи, які пройшли стажування з відривом від основної роботи, особи з інвалідністю, направлені на роботу відповідно до рекомендації МСЕК, особи, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців, внутрішньо переміщені особи.

Строк випробування не може перевищувати 3-х місяців, а в окремих випадках, за погодженням з профспілками, не може перевищувати 6 місяців.

Одним із різновидів професійного навчання зареєстрованих безробітних є стажування. Таке стажування є підвищенням кваліфікації безробітного з метою набуття практичних умінь і навичок для виконання професійних обов’язків за професією або на посаді, на яку претендує безробітний у роботодавця.

У період стажування зареєстрований безробітний продовжує отримувати допомогу по безробіттю, якщо її строк виплати не закінчився.

Окремо зазначу, що отримання допомоги по безробіттю не є замінником заробітної плати. Під час стажування особа не може безпосередньо працювати. Така особа підвищує свою кваліфікацію та набуває практичні навички.

Наприклад, якщо мова йде про стажування на посаді продавця продовольчих товарів, то безробітний не може самостійно торгувати в магазині. Він має набувати практичні навички поряд з основним працівником. Зрозуміло, що при цьому він і виконує певну роботу. Стажування оформлюється відповідними документами.

Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості


Про відвідування безробітними центрів зайнятості у період «травневих канікул»

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.01.2019 № 7-р «Про перенесення робочих днів у 2019 році» робочий день 30 квітня перенесено на 11 травня. Святковими днями є 1-е та 9-те травня, а враховуючи, що Великдень у 2019 році відзначається 28 квітня, то вихідним днем є і 29 квітня.

Відповідно, вихідними днями є період з 27 квітня по 1-е травня включно (що умовно можна назвати «травневими канікулами»), вихідним є також 9-те травня, а 11-е травня є робочим днем.

Питання відвідування безробітними центрів зайнятості врегульовані Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 792 (розділ «Відвідування центру зайнятості»). Пунктом 28 вказаного Порядку визначено, що зареєстрований безробітний зобов’язаний відвідувати центр зайнятості не рідше ніж один раз на 30 календарних днів.

У системі державної служби зайнятості застосоване аналогічне перенесення робочих днів. Кар’єрні радники державної служби зайнятості завчасно володіли відповідною інформацією та визначають дні для відвідування центрів з урахуванням перенесення робочих днів.

Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості


«Можливо медичний заклад зустрічав своїх майбутніх лікарів!?» Екскурсія до районної лікарні

У рамках обласної Декади профорієнтаційних майстер-класів для молоді, фахівці Устинівської районної філії обласного центру зайнятості організували професіографічну екскурсію до центральної районної лікарні. Захід проведений для учнів філії “Устинівської ЗОШ І-ІІ ст” Комунального закладу “Устинівського навчально-виховного об'єднання Загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів”.

Презентацію медичної установи для школярів провела заступник головного лікаря Любов Саприкіна. Вона розповіла про існуючі відділення лікарні, кількість працюючих лікарів за різноманітним фахом. «Якщо ви бажаєте стати лікарями, то повинні ще у школі звернути особливу увагу на вивчення анатомії та фізіології людини», - проінформувала вона.

Під час екскурсії школярі мали змогу спостерігати за професійною та злагодженою роботою медперсоналу, відвідали різні кабінети та лабораторії із сучасним обладнанням. Побачили, де і як щодня надають допомогу хворим, дізнатися про професії сестри медичної, лікаря-хірурга, лікаря загальної медицини – сімейного лікаря, а також мали можливість побачити, як працюють лікарі діагностичного-консультаційного відділення та як використовують найсучасніше медичне обладнання.

А найголовніше – отримали кваліфіковані поради, настанови та рекомендації, щодо збереження міцного здоров’я.

Самим зацікавленим школярам запропонували особисту зустріч з профільними лікарями безпосередньо на робочому місці під час прийому.


Ті, хто вже визначився зі своїм професійним майбутнім, переконалися у правильності свого вибору. А цей захід став першим кроком до досягнення такої шляхетної мрії.

Більшість з присутніх школярів після побаченого переконалися в правильності свого вибору. А цей захід став першим кроком до досягнення такої шляхетної мрії.

Захід допоможе дітям визначитись чи обрати професію медика, професію, яка є завжди затребуваною у районі.

 Можливо в цей день заклад зустрічав своїх майбутніх лікарів!? Завершилася ця цікава екскурсія фотографуванням на згадку та пригощанням корисними для дитячого організму вітамінами.


До поліції – на екскурсію.

17.04.2019 року в рамках обласної Декади профорієнтаційних майстер-класів для молоді, фахівці Устинівської районної філії обласного центру зайнятості організували професіографічну екскурсію до Устинівського відділення поліції Долинського відділення поліції Головного управління Національної поліції України в Кіровоградській області.Захід проведений для учнів 9 класів комунального закладу"Устинівського навчально-виховного об'єднання"Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів".

Презентацію національної поліції провів начальник поліції Дмитро Володимирович. Екскурсія розпочалась із чергової частини. Переступивши поріг, школярі, ніби заворожені, дивилися навкруги, їх цікавило все: куди надходить дзвінок, якщо набрати «102», як виїжджають на місце пригоди працівники поліції, як розшукують злочинців та, певна річ, де їх тримають. Далі правоохоронці провели школярів кабінетами слідчих та розшуків, познайомили з деякими співробітниками особисто. Хлопці та дівчата залюбки поспілкувалися із ними й поцікавились, чому саме цю професію вони обрали та чи не розчарувалися в роботі. Потім школярів запросили до актового залу відділення поліції, де правоохоронці проводять наради, заняття. Тут їх очікувала цікава бесіда . Говорили про роботу оновленої поліції, про затримання злочинців, розкриття злочинів та яке покарання можуть понести неповнолітні у разі скоєння злочинів,а також розповіли учням про перевагу роботи в Нацполіції та про основні вимоги, що висуваються до кандидатів на службу в поліції, а також про ВУЗи, в яких можна отримати відповідну освіту

Та найбільш враження на старшокласників справили спецзасоби, якими користуються поліцейські. Бажаючі мали можливість одягнути на себе бронежилети, шолом та відчути себе у ролі справжнього захисника. Поліцейські розповіли та показали, як правильно одягати бронежилет, де знаходяться найбільш незахищені місця.


Начальник поліції Дмитро Володимирович відповів на ряд запитань учнів. Школярі дуже цікавилась, скільки часу потрібно для того, щоб стати начальником відділу поліції. “Я вже 20 роки працюю в органах внутрішніх справ. Починав свою роботу у міліції, а зараз продовжую й у поліції, маючи багаторічний досвід практичної діяльності. Якщо сильно забажати, то можна стати тим, ким мрієш», – почули учні у відповідь. Начальник відділу також побажав їм успіхів, наголошуючи, що будь-яка мрія може здійснитися.

Екскурсію було продовжено на подвір’ї відділення, де знаходяться службові автомобілі. Тут полісмени розповіли про «Групи швидкого реагування», а школярі зробили собі на згадку селфі.

Підлітки були в захваті і приємно враженні гостинністю правоохоронців. По завершенню захоплюючої екскурсії вони подякували за змістовну та дуже цікаву зустріч, можливість побачити реальну діяльність Устинівського відділення поліції. “Проведення подібних екскурсій – надзвичайно позитивна та корисна практика, яку необхідно продовжувати і надалі, – підкреслила класний керівник, яка супроводжувала учнів. – Такі заходи розвивають почуття особистої відповідальності, формують рівень довіри дітей до працівників поліції”.


Легалізація трудових відносин

Якщо особа приймається на роботу за сприяння державної служби зайнятості, чи може вона бути впевнена у тому, що з нею будуть укладені трудові відносини офіційно?

Може, адже зареєстрованому безробітному видається направлення на працевлаштування, в корінці якого роботодавцем зазначається інформація про прийом на роботу з посиланням на відповідний наказ.

Видача направлень на роботу здійснюється на підставі поданих роботодавцем звітів про наявність вільних робочих місць. Такі дані є інформацією про легальну роботу.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ


За яких умов відпрацювання 14 днів при звільненні не обов’язкове?

Чи можна розірвати безстроковий трудовий договір без обов’язкового відпрацювання двох тижневого терміну?

За загальними правилами працівник зобов’язаний попередити роботодавця про розірвання трудового договору письмово за два тижні до бажаної дати звільнення, однак існують винятки.

Так, коли працівник подав заяву про звільнення за власним бажанням у зв’язку з неможливістю продовжувати роботу, роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. Згідно статті 38 КЗпПУ під обставинами за яких працівник не може продовжувати роботу розуміється:

-переїзд на нове місце проживання;

-переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;

-вступ до навчального закладу;

-неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;

-вагітність;

-догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю;

-догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи;

-вихід на пенсію;

-прийняття на роботу за конкурсом.

Даний перелік обставин не є вичерпним і трудовий договір з працівником у строк про який він просить може бути розірваний і при інших важливих для працівника обставинах.

Вагомість причини звільнення працівник повинен довести адміністрації документально.

Світлана Ткаченко, провідний юрисконсульт Кіровоградського обласного центру зайнятості


На Кіровоградщині завтра стартує Декада профорієнтаційних майстер-класів для молоді

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. А ще краще – спробувати власноруч!

На Кіровоградщині з 09 квітня стартує Декада профорієнтаційних майстер-класів для молоді, що організована обласним центром зайнятості.

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. А ще краще – спробувати власноруч!

У форматі майстер-класів будуть проведені професіографічні екскурсії на підприємства; квести та інтерактивні заходи; презентації професій; ярмарки професій; презентації навчальних закладів; майстер-класи з самопрезентації тощо.

У рамках Декади заплановано низку профорієнтаційних заходів для молоді, які будуть проводитись за участі навчальних закладів області, роботодавців, громадських організацій та інших соціальних партнерів.

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в обласній Декаді профорієнтаційних майстер-класів.

Звертайтеся до найближчого ЦЗ.


Актуально: трудовий стаж та виправлення у трудових книжках

У січні місяці поточного року затверджено зміни до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (постанова Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 109).

Вказаний Порядок доповнено пунктом 17-1, нормами якого визначено, що у разі коли в трудовій книжці є записи з виправленнями або недостовірні чи неточні записи про періоди роботи на підприємствах, в установах, організаціях або їх правонаступниках, розташованих на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, стаж роботи, який дає право на пенсію, зараховується у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики.

Богдан Стоян, заступник директора обласного центру зайнятості


Чи можуть безробітні бути офіційними спостерігачами під час виборів?

Відповідно до чинного законодавства про вибори Президента України, суб'єктами виборчого процесу є офіційні спостерігачі від кандидата на пост Президента України чи від громадської організації.

Ці особи не можуть входити до складу окружних та дільничних виборчих комісій, тому на офіційних спостерігачів, якщо вони мають статус зареєстрованого безробітного, не поширюється дія частини 6-ої статті 40 Закону України «Про вибори Президента України».

Виходячи із вищевказаного, якщо зареєстрований безробітний є офіційним спостерігачем, що підтверджується посвідченням, виданим окружною виборчою комісією, його реєстрація має бути припинена і він не має право отримувати допомогу по безробіттю, оскільки офіційні спостерігачі отримують фінансове і матеріальне забезпечення діяльності за рахунок коштів кандидата на пост Президента України чи громадської організації.

Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості


Орієнтуємо на вибір майбутньої професії

Однією з форм проведення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю є Дні відкритих дверей центру зайнятості. Такий захід для учнів комунального закладу Устинівського навчально — виховного об’єднання загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Устинівської районної ради Кіровоградської області проведено Устинівською районною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості .

Ознайомити старшокласників з тонкощами правильного професійного вибору, навчити їх поєднувати свої вподобання та професійні наміри з вимогами ринку праці, допомогти школярам виважено підійти до вибору професії, врахувавши при цьому її актуальність на ринку праці, а також особистий тип професійної спрямованості – саме таку мету ставили перед собою організатори заходу.

Змістовою частиною заходу стала презентація профорієнтаційних послуг, що надає служба зайнятості клієнтам. У рамках цієї презентації організовано екскурсію по просторових зонах центру зайнятості, а саме: інформаційним сектор де розміщені різноманітні профінформаційні матеріали,сектор розвитку кар’єри,сектор посереднитва.

Жвавий інтерес у присутніх викликала інформаційна література з описами професій (спеціальностей), довідкові матеріали про навчальні заклади, що здійснюють професійне навчання (у першу чергу про центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості України), відеоматеріали про зміст професій тощо.

Крім цього, фахівці центру зайнятості запропонували учням пройти комп’ютерне діагностичне тестування та безкоштовне комплексне профорієнтаційне тестування від 14 років на психодіагностичній Інтернет-платформі "Моя професія: консультаційна мережа" (myprofession.com.ua) з метою визначення професійної спрямованості. Завдяки цим нескладним тестам та рекомендація учні мають змогу визначити спеціальність, що рекомендована йому відповідно до проявлених соціально-психологічних та інтелектуальних властивостей.

Також старшокласників було ознайомлено з тонкощами правильного професійного вибору, їх вчили поєднувати свої вподобання та професійні наміри з вимогами сучасного ринку праці.

Сподіваємось, що вчасно отримана інформація допоможе молоді виважено підійти до вибору майбутньої професії.

А. Хохуля, провідний фахівець з питань зайнятості


Мотивація та можливості: кар’єрні радник допомагатимуть безробітним мешканцям Кіровоградщини визначати ступінь мотивації до праці

Відповідно до норм порядку реєстрації безробітних, кар’єрний радник, після реєстрації безробітного, вживає заходів із здійснення поглибленого профілювання такої особи. За результатами профілювання визначається відповідна профільна група – група, до якої належить зареєстрований безробітний, за результатами оцінки його ступеня мотивації до праці та можливостей працевлаштування.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 19.12.2018 № 1910, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.12.2018 за № 1517/32969, затверджено Методику здійснення первинного та поглибленого профілювання осіб, які шукають роботу, та зареєстрованих безробітних. Згідно до цієї Методики визначено 5 профільних груп безробітних.

До першого профілю належать безробітні, які мають високий ступінь мотивації до праці та високі можливості працевлаштування (безробітних цього профілю відрізняє наявність бажання працювати та готовність розпочати роботу, активність у пошуку роботи, відсутність досвіду довготривалого безробіття, повна відповідність особистісних і професійних якостей вимогам ринку праці, наявність професії, на яку є попит на ринку праці, наявність досвіду роботи, вмінь та навичок). Безробітні, яким визначено другий профіль, теж мають високий ступінь мотивації до праці, але середні або низькі можливості працевлаштування. Безробітними третього профілю є особи з цими же середніми або низькими можливостями працевлаштування, але їх ступінь мотивації до праці є середнім або низьким. Громадяни з четвертим профілем теж мають середній або низький ступінь мотивації до праці, але при цьому їх можливості до працевлаштування є високими. Безробітні, яких віднесено до п’ятого профілю, мають низький ступінь мотивації до праці та низькі можливості працевлаштування.

У залежності від цих профільних груп безробітним пропонується відповідний набір заходів та послуг щодо сприяння зайнятості. При цьому для всіх профільних груп пропонується базовий набір заходів та послуг, який включає інформування про наявні вакансії, підбір роботи, консультування щодо можливостей самостійного пошуку роботи та підвищення власної конкурентоспроможності на ринку праці, участь у постійно діючих міні-ярмарках та ярмарках вакансій, презентаціях роботодавців, днях відкритих дверей, участь у семінарах з багатьох питань зайнятості населення та стану ринку праці.

Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості


Роботодавці Кіровоградщини можуть дізнатися про нюанси зайнятості у соцмережі Facebook

До основних завдань державної служби зайнятості належить надання роботодавцям послуг з добору працівників, участь в організації для них робіт тимчасового характеру, профілактика настання страхового випадку, взаємодія з роботодавцями з питань визначення поточної та перспективної потреби в робочій силі, видача дозволів роботодавцям на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

За інформацією Богдана Стояна, заступника директора обласного центру зайнятості, в минулому році до базових центрів зайнятості області (філій обласного центру зайнятості) з метою працевлаштування шукачів роботи на 34 269 вакансій звернулось 5 114 роботодавців. Серед числа працевлаштованих безробітних, 312 осіб працевлаштовані на нові робочі місця з компенсацію роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Профнавчання на замовлення роботодавців пройшли 5628 безробітних.

«Одним із елементів співпраці з роботодавцями є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з підприємцями, керівниками підприємств, працівниками кадрових та бухгалтерських служб роботодавців. Служба зайнятості Кіровоградщини йде у ногу з часом, тож ми запровадили на сторінці обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook рубрику «Електронний кадровий клуб». У цій рубриці розміщується інформація про зміни в законодавстві про зайнятість населення, оглядові тематичні листи щодо висвітлення положень чинного законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, у т. ч. що стосуються професійної діяльності працівників кадрових служб, а також про ті послуги, які надає своїм клієнтам служба зайнятості Для спрощення пошуку згаданої інформації вона позначається хештегом #Електронний_кадровий_клуб»,– зазначив Б. Стоян.


Які питання у сфері зайнятості турбують переселенців на Кіровоградщині?

Вирішення питань зайнятості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) є одним з дієвих факторів адаптації їх до життя на новій території. У 2018 році до центрів зайнятості Кіровоградської області звернулось 237 ВПО, статусу зареєстрованого безробітного набули 187 громадян, працевлаштовано 73 переселенці, 14 ВПО прийняли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

За інформацією Богдана Стояна, заступника директора обласного центру зайнятості, вирішувати питання соціальної адаптації та пошуку роботи для ВПО центрам зайнятості допомагає співпраця з неурядовими організаціями, які реалізують програми міжнародної технічної допомоги для переселенців. Так, з громадською організацією «Десяте квітня», яка реалізує проект «Правова допомога ВПО та розширення прав і можливостей громад на півдні України та в місті Кропивницький» (реалізується у співпраці з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців), в лютому минулого року було укладено меморандум про співпрацю. Після його укладення в базових центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості було проведено низку семінарів для ВПО.

Днями в інформаційно-консультаційному центрі, за ініціативи Володимира Кудрі, регіонального представника ГО «Десяте квітня», було проведено дискусію у фокус-групі із не працевлаштованими ВПО, у тому числі безробітними, що зареєстровані у Кіровоградському МРЦЗ (інтереси переселенців представляла також Ганна Макада, керівник ГО «Квітень 2014»). Також у дискусії узяла участь Віра Шелест, представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Під час дискусії відбулось обговорення низка актуальних питань, що турбують ВПО.

«Внутрішньо переміщені особи, які були учасниками зустрічі, запропонували представнику Управління більш активно залучати для реалізації в області програми міжнародної технічної допомоги, що дозволятимуть сприяти започаткуванню переселенцями власної справи, здобуттю професій, актуальних на регіональному ринку праці. Центри зайнятості мають можливість долучитись до реалізації таких програм. Ми маємо позитивний досвід такої участі відносно окремих програм, що реалізовувались в області за фінансової підтримки національного представництва Міжнародної організації з міграції», – зазначив Богдан Стоян.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Кіровоградського обласного центру зайнятості


Якщо безробітні є членами виборчих комісій і приймають участь виключно у підведенні підсумків голосування на виборах Президента України, чи повинні вони зніматись з обліку в центрі зайнятості?

Початок зайнятості особи є підставою для припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості, крім окремих видів зайнятості, визначених відповідними нормативно-правовими актами.

Згідно приписів Закону України “Про вибори Президента України” члени виборчої комісії можуть виконувати свої повноваження з оплатою праці протягом частини періоду повноважень комісії, у тому числі в день голосування та дні встановлення підсумків голосування. Порядок оплати їх праці регулюється постановою Центральної виборчої комісії від 08.04.2014 № 226 та постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2004 № 966.

Враховуючи норми Закону України “Про вибори Президента України”, вказаної постанови ЦВК та пункту 30 порядку реєстрації безробітних, зазначаємо, що виконання зареєстрованим безробітним повноважень члена виборчої комісії в день голосування та дні встановлення підсумків голосування не є підставою для припинення його реєстрації в державній службі зайнятості.

Слід також зазначити, що члени виборчих комісій, які брали активну участь у роботі комісії, незалежно від того на платній чи не на платній основі вони працюють у комісії, можуть отримати один раз протягом виборчого процесу одноразову грошову винагороду.

Отримання такої винагороди також не позбавляє особу статусу безробітного.

Богдан Стоян заступник директора обласного центру зайнятості


Запрацював онлайн-сервіс з профорієнтації «Моя професія: консультаційна мережа»

Державна служба зайнятості запровадила в роботу веб-базовану платформу для профорієнтаційного консультування  «Моя професія: консультаційна мережа». ЇЇ основна мета – надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. Цікавою вона буде для тих, у кого є потреба у виборі або зміні професії, виборі майбутнього напряму професійного навчання, оцінці власних здібностей та навичок. Платформа дає можливість тестування можна пройти у будь-якому місці, де є доступ до Інтернету.

Онлайн сервіс дає можливість побачити свої інтереси, схильності, структуру інтелекту, а також узагальнені рекомендації з пропозиціями найбільш підходящих професій. Методика заснована на діагностиці та зіставленні трьох факторів успішного професійного навчання та професійної самореалізації: професійна мотивація (професійні інтереси та цінності), структура інтелекту та професійні властивості особистості (схильності до певних видів діяльності).

Тестування можна пройти самостійно, але будь-які результати бажано і потрібно обговорити з консультантом. Саме з його допомогою можна сформувати розширений звіт з урахуванням різних факторів, що впливають на професійний вибір.

Тож, якщо Ви плануєте свій професійний шлях або не можете визначитися з вибором професії, у нагоді стане онлайн-платформа державної служби зайнятості з професійної орієнтації та розвитку кар'єри. Ми перетворюємо вибір майбутньої професії з «ворожіння на кавовій гущі» у науково обґрунтований прогноз і робимо систему профорієнтаційного консультування загальнодоступною.

Отже, реєстрація учасників профорієнтаційної платформи «Моя професія: консультаційна мережа» безпосередньо за посиланням www.myprofession.com.ua

Проаналізувати отримані результати можна самостійно, з батьками, але краще зрозуміти результати тесту допоможуть фахівці служби зайнятості.

Відділ організації профорієнтації обласного центру зайнятості


Офіційна робота на ринку праці Держави Ізраїль: опалубник, арматурник, лицювальник, штукатур – актуальні професії

Можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників України на ринку праці Держави Ізраїль надана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль.

Опалубник, арматурник, лицювальник, штукатур – професії зараз актуальні на ринку праці Держави Ізраїль.

З 10 грудня минулого року підтримку уряду Держави Ізраїль у тимчасовому працевлаштуванні українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль надає громадська організація «Велика Ідея».

ГО «Велика Ідея» здійснює логістику в проведенні інформаційних кампаній про тимчасове працевлаштування українських працівників та інформаційно-заохочувальну діяльність.

Також громадська організація забезпечує роботу інформаційної лінії та надає інформаційно-консультаційні послуги про умови участі в програмі за телефонами (099)/ (093)/ (097) 20-25-588.

З інформацією щодо умов працевлаштування зацікавлені особи можуть ознайомитися на сайті організації, а також на її офіційних сторінках в соціальних мережах Facebook та Instagram.

Кого зацікавила дана інформація, пропонуємо Вам переглянути відеоролики, в яких громадяни України, які вже працюють в Держави Ізраїль відповідно до згаданої угоди, діляться своїми враженнями.

Відділ організації сприяння працевлаштуванню Кіровоградського обласного центру зайнятості


Презентація поліції

На базі Устинівської районної філії обласного центру зайнятості спільно з Устинівським відділенням поліції Долинського відділу поліції Головного управління Національної поліції Кіровоградської області для шукачів роботи проведено презентацію роботодавця.

Метою зустрічі стало задоволення потреби у відборі кадрів до Національної поліції в регіоні. В заході взяли участь начальник Устинівського відділення поліції підполковник поліції Меделян Дмитро Володимирович та старший інспектор сектору кадрового запезпечення Долинського ВП ГУНП в Кіровоградській області, старший лейтенант поліції Погорєлов Микола Миколайович.

Як повідомив підполковник поліції Меделян Дмитро Володимирович, на сьогодні поліція потребує укомплектування значної кількості вакансій на території області. Він надав інформацію про рівень заробітної плати працівників та соціальне забезпечення згідно з чинним законодавством, розповів про перспективи кар’єрного росту та професійну підготовку, яка здійснюється за міжнародними стандартами. Було наголошено, що всі охочі можуть самостійно подати заяву на участь у конкурсі, зайшовши на сайт ГУНП у Кіровоградській області. Крім цього, учасники конкурсу повинні пройти певні етапи відбору і мати хорошу фізичну підготовку.

У свою чергу, фахівці районної філії обласного центру зайнятості запевнили представника роботодавця, що служба зайнятості сприятиме у доборі необхідних працівників. Також поінформували про можливості професійного відбору на замовлення роботодавця, розміщення інформаційних матеріалів про установу та його кадрову потребу.

Присутні мали можливість поставити запитання та отримати вичерпні кваліфіковані відповіді.

За детальною інформацією із питань працевлаштування звертатися до Устинівського відділення поліції Долинського відділу поліції Головного управління Національної поліції Кіровоградської області за адресою смт Устинівка вул.Мазуренка, 58

На завершення заходу сторони окреслили основні напрямки співпраці, проблемні питання й можливі шляхи їх вирішення.


Нині ще безробітний, а завтра – військовослужбовець

Сьогодні професія військового є однією з актуальних в Україні. Це пояснюється тим, що всі бажаючі служити в українській армії за контрактом отримують не лише достойну зарплату, а й певні переваги, а саме: можливість отримати безкоштовну вищу освіту, безоплатне медичне обслуговування та санітарно-курортне лікування за пільговою оплатою, повноцінне речове та продовольче забезпечення тощо.

На разі Устинівська районна філія обласного центру зайнятості тісно співпрацює з військовим комісаріатом для забезпечення укомплектування військових частин військовослужбовцями. У рамках співпраці, проводяться семінари з орієнтації безробітних громадян на службу в Збройних Силах України.


У їх форматі шукачам роботи представники райвійськкомату розповідають про умови прийняття та проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України тощо. Наголошується й на позитивних сторонах контрактної служби, серед яких – наявність соціального пакету, гідна заробітна плата, соціальні гарантії для членів сімей військовослужбовця та гарантоване працевлаштування. Тож безробітні мають змогу з перших вуст отримати вичерпні відповіді на запитання, які їх хвилюють, інформаційні матеріали та контактні телефони, за якими можна проконсультуватися в індивідуальному порядку.

Фахівці районної філії продовжують проводити серед безробітних спільну з військовим комісаріатом інформаційно-роз’яснювальну роботу, орієнтовану на достойних кандидатів на військову службу за контрактом.


Зайнятість громадян з інвалідністю: ключові проблеми та шляхи вирішення

До Міжнародного дня людей з інвалідністю у приміщенні Устинівської районної філії обласного центру зайнятості, з метою поєднання зусиль у сприянні зайнятості осіб з інвалідністю, відбулася  ділова зустріч з обговорення проблемних питань.

Участь у заході взяли завідуюча Устинівським сектором обслуговування громадян (сервісного центру) головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Савченко Галина Григорівна, головний спеціаліст відділу з питань управління персоналом та обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління соціального захисту Устинівської райдержадміністрації Басай Аліна Михайлівна, начальник Управління Державної Казначейської Служби України в Устинівському районі, директор ПП “Арофірма Центр”Мдзінарашвілі Гоча Нашріванович, директор районної філії Макаренко Світлана Вікторівна, заступник начальника відділу надання соціальних послуг районної філії Садовенко Людмила Дмитрівна.  

Розпочинаючи засідання директор районної філії обласного центру зайнятості Світлана Макаренко, зазначила, що на сьогодні, більшість діючих підприємств регіону є постійними клієнтами і надійними соціальними партнерами районної філії. Для забезпечення адресної допомоги кожному роботодавцю, виходячи з його потреб та можливостей, фахівці центрів зайнятості використовують широкий спектр послуг.

С.Макаренко  поінформувала присутніх про ситуацію на місцевому ринку праці, зупинилася й на проблемах створення спеціалізованих робочих місць для громадян з інвалідністю, забезпечення гідної заробітної плати та сприятливих умов для ефективної праці інвалідів, виконання роботодавцями 4% нормативу робочих місць для працевлаштування цих громадян, організації та проведення роботи зі сприяння зайнятості цих громадян.  

«Працевлаштування інвалідів – щоденна  робота, яку провадить служба зайнятості. У своїй діяльності служба зайнятості цій категорії громадян приділяє особливу увагу, шукає нові підходи до вирішення питання їхнього працевлаштування. При цьому обов'язково враховуються рекомендації медико-соціальної експертної комісії», – наголосила  С.Макаренко.                   

Продовжуючи підняту тему, А.Басай зупинилася на положеннях чинного законодавства, якими регулюються питання соціального захисту інвалідів, їх професійної реабілітації,проходження професійної підготовки, оздоровлення та ін. Г.Савченко запинилась на Пенсійному законодавстві для осіб з інвалідністю, С.Корніченко наголосила про порядок та своєчасність соціальних виплат для даної категорії населення, Г.Мдзінарашвілі озвучив про створення належних умов праці та пільг на підприємстві “Агрофірма Центр” для осіб з інвалідністю .

Також сторони обговорили шляхи посилення співпраці в напрямку вирішення вищезазначених питань та вкотре дійшли висновку, що лише спільними зусиллями можна допомогти таким людям знайти своє місце в суспільстві, поліпшити добробут своєї родини та підвищити власний соціальний статус.

«Підвищення соціальної відповідальності роботодавців, подолання упередженого ставлення до використання праці громадян з інвалідністю, а також удосконалення партнерства між службою зайнятості та роботодавцями щодо забезпечення зайнятості осіб з обмеженою працездатністю, сприяють їх трудовій реабілітації та працевлаштуванню, адже професійна діяльність – це можливість бути рівноправними членами суспільства та реалізуватися у повній мірі», - зазначила С.Макаренко.

Підбиваючи підсумки ділової зустрічі, її учасники дійшли висновку, що соціальна реабілітації громадян з інвалідністю, у т.ч. сприяння їх працевлаштуванню – проблема комплексна, і лише завдяки співпраці всіх зацікавлених соціальних партнерів її можна вирішити.


Служба зайнятості запустила Платформу «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа»

Службою зайнятості запроваджена онлайн-профорієнтація за допомогою спеціального сервісу, який можна запустити прямо у браузері Вашого комп’ютера – веб-базована платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа».

Відтепер система профорієнтаційного діагностування стала загальнодоступною, усі бажаючі мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно у онлайн форматі без відвідування центру зайнятості, якщо існує потреба у :

виборі (зміні) професії;

виборі майбутнього напряму професійного навчання;

оцінці власних здібностей;

саморозвитку.

Програма перетворить вибір майбутньої професії з «гадання на кавовій гущі» у науково обґрунтований прогноз, допоможе виявити схильності та здібності до різних видів діяльності особам, які досягли 14 річного віку.

Програма заснована на діагностиці й зіставленні трьох основних факторів успішного професійного навчання й самореалізації:

– професійна мотивація – глибинні професійні інтереси й цінності

– структура інтелекту – рівень розвитку інтелекту (ІQ) і специфіка структури здібностей

– психологічні схильності (схильність до певних видів професійної діяльності).

Проходження усіх тестів гарантує високу результативність діагностики та максимально приближений професійний вибір для людини, яка проходить тестування. Треба пам’ятати, що зайва година часу, витрачена на усвідомлення професійних вподобань, може заощадити роки марних зусиль у «пошуку професії по душі» у майбутньому!

За результатами повного тестування програма пропонує не приблизні напрями професійної самореалізації, а конкретні професії відповідно особистісних інтересів та схильностей, із зазначенням відсотка відповідності.

Всім бажаючим, що потребують вибору або зміни професії, обрання свого кар’єрного шляху, визначення власних професійних інтересів, здібностей, психологічних схильностей, надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у онлайн форматі. Для цього достатньо зв’язатись з профконсультантом Устинівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, заявити про своє бажання та отримати код доступу .

Проаналізувати отримані результати можна самостійно, з батьками чи друзями, але краще зрозуміти результати тесту допоможуть фахівці Устинівської районної філії. Вони нададуть не тільки професійну консультацію щодо вибору напряму професійної діяльності, а й розкажуть про пропозиції на ринку праці.

В Інтернеті онлайн-платформу державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри можна знайти на сайті державної служби зайнятості за адресою – www.profi.dcz.gov.ua. Веб-базована платформа «Моя професія: консультаційна мережа» розташована за адресою: http://myprofession.com.ua.

Отже, проходьте тестування та дізнайтеся про себе більше!


День відкритих дверей

В Устинвській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся День відкритих дверей, у рамках якого проведено різноманітні інформаційні семінари, а саме: "Легальна зайнятість","Жінка на ринку праці", презентація навчальних закладів Державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ).

Захід розпочався інформаційним семінаром «Легальна зайнятість» за участю начальника Устинівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Любченка В’ячеслава Анатолійовича та завідуючої Устинівським сектором обслуговування громадян (сервісного центру) головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Савченко Галини Григорівни. Головною темою заходу стало гасло: «Легальна зайнятість - це захист соціальних та трудових прав і гарантій громадян. Присутні отримали інформацію про переваги легальної зайнятості, як запоруки впевненості в своєму майбутньому та попередження шахрайства при працевлаштуванні. 


В’ячеслав Анатолійович ознайомив присутніх на семінарі з останніми змінами у Сімейному кодексі щодо сплати аліментів на дитину, новими розмірами та порядком нарахування та з можливостями застосування спрощеної процедури для отримання рішення про стягнення аліментів .

Галина Григорівна проінформувала присутніх про сучасні сервіси Пенсійного фонду, які дозволяють працівникам контролювати облік страхового стажу, повідомила про найпоширеніші види порушень роботодавцями норм трудового законодавства.

Для безробітних жінок відбувся семінар «Жінка на ринку праці», за участю бібліографа –Горбенко Зої Олександрівни та бібліотекаря –Адрійчук Людмили Михайлівни Устинівської районної бібліотеки для дорослих. Учасницям семінару надавалась допомога у визначенні професійних планів та побудові стратегії пошуку роботи. Крім того, учасниці активно обмінювалися думками щодо можливості набуття впевненості у власних силах, професійних якостях та можливостях підвищення рівня самооцінки, а також ділилися ідеями щодо вирішення проблем, пов’язаних з пошуком роботи та ін. Цікавим для жінок була виставка та демонстрація нових книг для жінок.


Провідний фахівець відділу надання соціальних послуг Устинівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Хохуля Алла Іванівна презентатувала безробітним навчальні заклади Державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ). Зокрема, увагу присутніх була зосереджена на основних аспектах проходження професійного навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування. Фахівець служби зайнятості розповів про види та форми такого навчання, професії та заклади, де можна здобути бажаний фах, про переваги навчання в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, які здійснюють професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних.

Для бажаючих отримати консультації з питань законодавства про зайнятість населення, надання соціальних послуг працював консультаційний пункт.


Назустріч професійному майбутньому

Навчальний рік для фахівців Устинівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості розпочався з активної профорієнтаційної роботи, спрямованої на підвищення інформованості учнів про світ професій

В Седнівському навчально-виховному комплексі “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” проведено профорієнтаційний урок для учнів 8-11 класів. Метою уроку було спрямування учнів до зваженого вибору професійної діяльності, формування у них психологічної готовності до самовизначення, підвищення рівня їх інформованості з питань профорієнтації, розширення знань про світ професій.


Школярі отримали інформацію про світ професій,вимоги та особливості сучасного ринку праці;ознайомилися з формулою вдалого професійного вибору “хочу-можу-треба”;дізналися про типові помилки при виборі професій та отримали поради щодо їх уникнення;презентовано навчальні заклади,де можуть здобути обрану професію. Також учні дізналися про послуги ,що надає служба зайнятості.

Не менш корисною була групова професійна консультація з використанням діагностичного тестування учнів “Визначення типу темпераменту “, завдяки якому дізналися ,що тип темпераменту суттєво впливає на вибір майбутньої професії.

По завершенню заходу кожен учень отримав друковані інформаційні матеріали.

Зустріч спонукала учнів ще раз серйозно замислитися над важливістю свідомого вибору професії з урахуванням бажань,можливостей і реалій місцевого ринку праці.


Професійне навчання за направленням Державної служби зайнятості

За сприяння державної служби зайнятості громадяни з числа  зареєстрованих безробітних можуть за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації.

Професійне навчання здійснюється у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або безпосередньо у роботодавців-замовників кадрів та центрах професійно – технічної освіти (ЦПТО) Державної служби зайнятості. В Україні функціонують 11 ЦПТО ДСЗ, які приймають слухачів з усіх регіонів.

За транспортною доступністю для жителів нашого району ближче Дніпропетровський та Одеський центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Це державні навчальні заклади третього атестаційного рівня, підпорядковані Державній службі зайнятості (Центральному апарату) Міністерства соціальної політики України, які отримали ліцензії на проведення освітньої діяльності з професійного навчання та підвищення кваліфікації. Основною метою центрів є надання кваліфікованих послуг дорослому населенню з професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, формування конкурентоспроможних трудових ресурсів в умовах сучасного виробництва на основі впровадження провідних виробничих технологій навчання.

Вибір професій визначений потребами ринку праці та можливістю працевлаштування соціально незахищених категорій населення, осіб з інвалідністю. По закінченню навчання слухачам видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації державного зразка.

Створена матеріально – технічна база дозволяє проводити навчання та перепідготовку з великої кількості професій, що користуються попитом на ринку праці.

Центри здійснюють професійно-технічне навчання, перепідготовку і підвищення кваліфікації за ліцензованими професіями та за напрямами курсів цільового призначення на замовлення роботодавців. Матеріально-технічна база Дніпропетровського та Одеського ЦПТО ДСЗ відповідає вимогам діючих державних стандартів за ліцензованими професіями та сприяє забезпеченню якісної підготовки робітничих кадрів.

З метою виявлення здібностей, можливостей та інших чинників, що впливають на вибір або зміну професії та виду трудової діяльності, центрами зайнятості безробітним надаються послуги з професійної орієнтації.

Якщо зареєстрований безробітний виявляє бажання пройти професійне навчання відповідно до результатів наданих послуг з професійної орієнтації, центр зайнятості за місцем реєстрації особи як безробітної укладає з ним договір та видає йому направлення на професійне навчання до навчального закладу.

За детальною інформацією звертатися до Устинівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за адресою: смт Устинівка, вул. Ювілейна, 10а .


Профорієнтаційне літо

Літо для кожного школяра – це найкрайще свято року. Та щоб цей відпочинок став змістовним і корисним, його треба правильно організувати. Щороку з початком літніх канікул фахівці Устинівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості проводять різноманітні профорієнтаційні заходи для дітей, які відпочивають в літніх прищкільних оздоровчих таборах.

В рамках проведення акції “Профорієнтаційне літо” провели інтерактивний захід для учнівської молоді пришкільного оздоровчого табору при Комунальному закладі “Інгульське навчально-виховне об’єднання Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів “Устинівської районної ради Кіровоградської області . Завдання заходів - розширити знання учнів про безмежний світ сучасних професій та ознайомити їх з актуальними професіями на ринку праці .Під час командних змагань члени команд «Всезнайки» та «Морські котики» жваво відгадували загадки та прислів`я про


професії. Не менш цікавими були конкурси «Що не крок, то професія», «Підбери предмети праці до професії», «Хто чим займається?», «Поясни значення професії», «Яка професія най-най…»,«Хто найбільше знає професій»,"Склади пазли”. Активну участь у змаганнях брали також вболівальники,які правильними відповідями додавали бали улюбленим командам. Радісні обличчя дітей говорили самі за себе: вони задоволені мандрівкою до світу професій Впевнені, що такі заходи подарували дітям неповторні враження, розширили їх світогляд, а головне – надали більше шансів у майбутньому зробити правильний вибір професії.

А може я буду поліцейським

Замислюючись над своєю майбутньою професією, деякі мріють бути правоохоронцем. Напевно, немає настільки потрібної професії, як професія поліцейського. Завжди й скрізь,у будь – який час, у будь – якому суспільстві існує необхідність у підтримці громадського порядку, у дотриманні закону, у забезпеченні захисту громадян і майна. Як і кожен громадянин України, хочуть захищати закон і порядок своєї держави. .Поліцейський – це людина, на плечі якої покладений незвичайний обов’язок у підтриманні порядку у суспільстві. Правоохоронці, ризикуючи життям, беруть участь в операціях по захопленню особливо небезпечних і озброєних злочинців, у розшуку злодіїв, у розкритті серйозних крадіжок. У цьому і є головний ризик професії. Тому люди мають бути відповідальними і фізично сильними.- тому потрібно наполегливо займається спортом.

Тому 01.06.2018 року в рамках проведення акції «Профорієнтаційне літо» фахівці Устинівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості провели професіографічну екскурсію до Устинівського відділення поліції Долинського відділення поліції головним управлінням Національної поліції в Кіровоградській області для учнівської молоді філії “Устинівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів“ комунального закладу “Устинівське навчально-виховне об’єднання “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” Устинівської районної ради Кіровоградської області .Розпочав екскурсію інспектор з ювенальної превенції Присяжнюк Віталій Володимирович з приміщенні чергової частини, де ознайомили школярів з внутрішнім розпорядком відділу, з чого починається робочий день, чим займаються поліцейські, основні завдання і функції, які виконує відділ поліції.

Гостям розповіли про види озброєння, які використовує поліція у своїй діяльності, та продемонстрували їх. (майстер-класи, складали та розбирали зброю(пістолети ,автомат ,приміряли шоломи ,бронежилети)).

Після екскурсії учні активно ділилися враженнями та спілкувалися з поліцейськими на різні теми, зокрема щодо правил вступу до підрозділів Національної поліції України.

Провідний фахівець з питань зайнятості А.Хохуля


“Професійне навчання за сприяння державної служби зайнятості. Професійне навчання у центрах професійно-технічної освіти ДСЗ”

Шановні роботодавці!

Якщо Ви маєте потребу в кваліфікованих працівниках, зверніться до центру зайнятості. На Ваше замовлення буде організоване професійне навчання зареєстрованих безробітних у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

При цьому Ви маєте можливість

брати участь у розробленні навчальних планів і програм, які враховують особливості Вашого підприємтва,

надавати робочі місця для проходження виробничої практики,

брати участь у державній кваліфікаційній атестації.

Різновидом профнавчання є організація стажування безробітних на робочихмісцях на підприємстві.

Звертайтесь до державної служби зайнятості, ми допоможемо Вам укомплектувати робочі місця!


В комунальному закладі “Устинівське навчально-виховне об’єднання”Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів” Устинівської районної ради Кіровоградської області відбувся захід з професійної орієнтації випускників загальноосвітніх навчальних закладів за участю представників районного центру зайнятості та Головного управління Національної поліції України в Кіровоградській області . Мета заходу - відбір кандидатів на навчання до вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання , які здійснюють підготовку поліцейських.

Представники вищеназваних структур озповіли учасникам про роботу нової поліції, зміни, які відбулися на етапі реформування, інноваційні підходи у її діяльності, переваги професії поліцейського, наголосивши, що однією з позитивних сторін професії є відчуття власної гідності, гордості за те, що на твоїх плечах лежить відповідальність за життя оточуючих і порядок у країні.

Співробітник поліції поінформував про наявні актуальні вакансії:

·поліцейський ізолятора тимчасового тримання;

· поліцейський сектору реагування патрульної поліції;

· поліцейський з логістики;

· поліцейський з обліку та збереження речових доказів і озброєння та ін.

Під час семінару здійснювалася трансляція презентаційних відеоматеріалів щодо проходження служби в Національній поліції. Фахівець центру зайнятості розповів про послуги з професійного навчання ,які можуть отримати в центрі зайнятості, переваги, види,форми,умови професійного навчання,ознайомив з переліком професій, за якими організовується професійне навчання.

У заході узяло участь близько 40 осіб. Молодих людей зацікавила перспектива навчання для подальшої служби в поліції на службу в поліції .

У результаті плідного заходу кілька осіб виявили бажання навчатися .


“Моя професія — мій успіх”

“Моя професія — мій успіх”, під таким гаслом 20 вересня в Устинівському районному центрі зайнятості відбувся профінформаційний груповий захід для учнівської молоді комунального закладу “Устинівське навчально- виховне об’єднання “Загальноосвітня школа I-III ступенів.”

Ознайомити старшокласників з тонкощами правильного професійного вибору, навчити їх поєднувати свої вподобання та професійні наміри з вимогами ринку праці, допомогти школярам виважено підійти до вибору професії, врахувавши при цьому її актуальність на ринку праці, а також особистий тип професійної спрямованості – саме таку мету ставили перед собою спеціалісти районного центру зайнятості.

Змістовою частиною заходу стала презентація профорієнтаційних послуг, що надає служба зайнятості клієнтам. У рамках цієї презентації організовано екскурсію по просторових зонах центру зайнятості, а саме: секторами самостійного пошуку роботи та профінформаційному, де розміщені різноманітні профінформаційні матеріали.


Жвавий інтерес у присутніх викликала інформаційна література з описами професій (спеціальностей), довідкові матеріали про навчальні заклади, що здійснюють професійне навчання (у першу чергу про центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості України), відеоматеріали про зміст професій тощо.

Провідний фахівець з питання зайнятості Хохуля А.І. запропонувала учням пройти комп’ютерне діагностичне тестування з метою визначення професійної спрямованості. Завдяки цим нескладним тестам та рекомендація учні мали змогу визначити спеціальність, рекомендовану відповідно до проявлених соціально-психологічних та інтелектуальних властивостей особистості.

Також старшокласники було ознайомлені з тонкощами правильного професійного вибору, їх вчили поєднувати свої вподобання та професійні наміри з вимогами сучасного ринку праці. По завершенню заходу кожний учень отримав друковані інформаційні матеріали.

Зустріч спонукала учнів ще раз серйозно замислитися над важливістю свідомого вибору професії з урахуванням бажань, можливостей і реалій місцевого ринку праці.


Літня подорож у світ професій

Літо для кожної дитини – пора для відкриття нових здібностей та вмінь, розвитку та удосконалення навичок і досягнень, час для самопізнання, це пора нових знайомств, в тому числі і знайомств з безмежним світом професій.08 червня в рамках проведення акції "Профорієнтаційне літо". фахівці Устинівського районного центру зайнятості провели інтерактивний захід для молоді для учнів 5-6 класів , в пришкільному оздоровчому таборі при Устинівській загальноосвітній школі 1-3ст. Для 7-8класів проведено профорієнтаційний (урок) в Устинівському центрі зайнятості з використанням відеоматеріалів “Професії майбутнього”.

Метою зустрічі спеціалістів з школярами було розширення поінформованості дітей про світ професій; надання профорієнтаційної допомоги в свідомому професійному самовизначенні через пізнавально-розважальні форми профорієнтаційної роботи; сприяння розвитку в молоді спрямованості на самопізнання і власну активність як основи професійного самовизначення. Під час заходів учнів знайомили із світом професій, основами її вибору. Для школярів провели профорієнтаційні вікторини, конкурси малюнків на асфальті "Моя майбутня професія" для учнів (5-6 клас).

Цього разу фахівці центру зайнятості провели із дітьми гру «Зашифровані професії», «Вгадай професію», «Професія на літеру»,конкурси: «Жартівлива вікторина»,»Знавець професій «,Алфавіт професій» та разом розгадували кросворд «Світ професій». Також учні ознайомилися з перспективними та небезпечними професіями . Учасники так захопилися іграми,та конкурсами що здавалося: час не йшов, а летів. Діти виконували цікаві вправи ,конкурси ,демонструючи ерудицію та кмітливість. Крім того, школярі взяли участь у конкурсі малюнків на асфальті на тему: «Моя майбутня професія». Найактивніші діти та автори кращих робіт були відзначені невеличкими призами.


В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія з профорієнтації випускників шкіл

Державна служба зайнятості розпочала загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників, яка допоможе молодим українцям визначитись із найбільш підходящою для них професією. Тестування для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центрів зайнятості по всій Україні.

Для активного залучення молоді до профорієнтаційного тестування на загальнонаціональних телеканалах та у мережі Інтернет транслюватиметься ряд соціальних роликів, які розповідатимуть про важливість обрання своєї майбутньої професії для молодих українців.

Відеоролики доступні за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=fI3YWm_Ecfc&t=7s

Для того, щоб пройти тестування у центрі зайнятості, не потрібно ніяких попередніх приготувань. Спеціаліст центру підбере необхідний тест для відвідувача, який триває від 30 до 180 хвилин. По його завершенню відвідувач отримує інформацію, яка допоможе визначити галузь професійної діяльності, до якої в людини є найбільші здібності.

За більш детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості.  © Фесенко Олександр, 2011