Устинівська районна
державна адміністрація
Устинівська районна
державна адміністраціяУстинівська районна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості інформує

****

Телефон:

Для населення:

0 (5239) 4-13-66

0 (5239) 4-15-97

Для роботодавців:

0 (5239) 4-16-42

Директор

0 (5239) 4-15-55

Електронна адреса: 1121@rcz.kocz.gov.ua

Адреса веб-сайту Державної служби зайнятості:

http://www.dcz.gov.ua

http://www.trud.gov.ua

https://www.facebook.com/Державна-служба-зайнятості/

Адреса веб-сайту Кіровоградської обласної служби зайнятості:

http://dcz.gov.ua/kid

Для шукачів роботи

«Гендерний аспект»

Служба зайнятості - особам з особливими потребамию

До уваги внутрішньо переміщених осіб

Дорожня карта. Як знайти роботу демобілізованим учасникам АТО

Збройні Сили України запрошують на службу за контрактом!

Корисно шукачам роботи

Дивіться розважально-освітній серіал "Пошук роботи"

Для роботодавців

Шановні роботодавці! Ви можете скористатися послугами, які пропонує Державна служба зайнятості

Корисно знати

Громадські роботи

Форма звітності № 3-ПН "Інформація про попит на робочу силу (вакансії)

Стан ринку праці

Стан ринку праці за 2018 рік

Стан ринку праці за 2017 рік

Стан ринку праці за 2016 рік

************************

Новини

Запрацював онлайн-сервіс з профорієнтації «Моя професія: консультаційна мережа»

Державна служба зайнятості запровадила в роботу веб-базовану платформу для профорієнтаційного консультування  «Моя професія: консультаційна мережа». ЇЇ основна мета – надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. Цікавою вона буде для тих, у кого є потреба у виборі або зміні професії, виборі майбутнього напряму професійного навчання, оцінці власних здібностей та навичок. Платформа дає можливість тестування можна пройти у будь-якому місці, де є доступ до Інтернету.

Онлайн сервіс дає можливість побачити свої інтереси, схильності, структуру інтелекту, а також узагальнені рекомендації з пропозиціями найбільш підходящих професій. Методика заснована на діагностиці та зіставленні трьох факторів успішного професійного навчання та професійної самореалізації: професійна мотивація (професійні інтереси та цінності), структура інтелекту та професійні властивості особистості (схильності до певних видів діяльності).

Тестування можна пройти самостійно, але будь-які результати бажано і потрібно обговорити з консультантом. Саме з його допомогою можна сформувати розширений звіт з урахуванням різних факторів, що впливають на професійний вибір.

Тож, якщо Ви плануєте свій професійний шлях або не можете визначитися з вибором професії, у нагоді стане онлайн-платформа державної служби зайнятості з професійної орієнтації та розвитку кар'єри. Ми перетворюємо вибір майбутньої професії з «ворожіння на кавовій гущі» у науково обґрунтований прогноз і робимо систему профорієнтаційного консультування загальнодоступною.

Отже, реєстрація учасників профорієнтаційної платформи «Моя професія: консультаційна мережа» безпосередньо за посиланням www.myprofession.com.ua

Проаналізувати отримані результати можна самостійно, з батьками, але краще зрозуміти результати тесту допоможуть фахівці служби зайнятості.

Відділ організації профорієнтації обласного центру зайнятості


Офіційна робота на ринку праці Держави Ізраїль: опалубник, арматурник, лицювальник, штукатур – актуальні професії

Можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників України на ринку праці Держави Ізраїль надана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль.

Опалубник, арматурник, лицювальник, штукатур – професії зараз актуальні на ринку праці Держави Ізраїль.

З 10 грудня минулого року підтримку уряду Держави Ізраїль у тимчасовому працевлаштуванні українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль надає громадська організація «Велика Ідея».

ГО «Велика Ідея» здійснює логістику в проведенні інформаційних кампаній про тимчасове працевлаштування українських працівників та інформаційно-заохочувальну діяльність.

Також громадська організація забезпечує роботу інформаційної лінії та надає інформаційно-консультаційні послуги про умови участі в програмі за телефонами (099)/ (093)/ (097) 20-25-588.

З інформацією щодо умов працевлаштування зацікавлені особи можуть ознайомитися на сайті організації, а також на її офіційних сторінках в соціальних мережах Facebook та Instagram.

Кого зацікавила дана інформація, пропонуємо Вам переглянути відеоролики, в яких громадяни України, які вже працюють в Держави Ізраїль відповідно до згаданої угоди, діляться своїми враженнями.

Відділ організації сприяння працевлаштуванню Кіровоградського обласного центру зайнятості


Презентація поліції

На базі Устинівської районної філії обласного центру зайнятості спільно з Устинівським відділенням поліції Долинського відділу поліції Головного управління Національної поліції Кіровоградської області для шукачів роботи проведено презентацію роботодавця.

Метою зустрічі стало задоволення потреби у відборі кадрів до Національної поліції в регіоні. В заході взяли участь начальник Устинівського відділення поліції підполковник поліції Меделян Дмитро Володимирович та старший інспектор сектору кадрового запезпечення Долинського ВП ГУНП в Кіровоградській області, старший лейтенант поліції Погорєлов Микола Миколайович.

Як повідомив підполковник поліції Меделян Дмитро Володимирович, на сьогодні поліція потребує укомплектування значної кількості вакансій на території області. Він надав інформацію про рівень заробітної плати працівників та соціальне забезпечення згідно з чинним законодавством, розповів про перспективи кар’єрного росту та професійну підготовку, яка здійснюється за міжнародними стандартами. Було наголошено, що всі охочі можуть самостійно подати заяву на участь у конкурсі, зайшовши на сайт ГУНП у Кіровоградській області. Крім цього, учасники конкурсу повинні пройти певні етапи відбору і мати хорошу фізичну підготовку.

У свою чергу, фахівці районної філії обласного центру зайнятості запевнили представника роботодавця, що служба зайнятості сприятиме у доборі необхідних працівників. Також поінформували про можливості професійного відбору на замовлення роботодавця, розміщення інформаційних матеріалів про установу та його кадрову потребу.

Присутні мали можливість поставити запитання та отримати вичерпні кваліфіковані відповіді.

За детальною інформацією із питань працевлаштування звертатися до Устинівського відділення поліції Долинського відділу поліції Головного управління Національної поліції Кіровоградської області за адресою смт Устинівка вул.Мазуренка, 58

На завершення заходу сторони окреслили основні напрямки співпраці, проблемні питання й можливі шляхи їх вирішення.


Нині ще безробітний, а завтра – військовослужбовець

Сьогодні професія військового є однією з актуальних в Україні. Це пояснюється тим, що всі бажаючі служити в українській армії за контрактом отримують не лише достойну зарплату, а й певні переваги, а саме: можливість отримати безкоштовну вищу освіту, безоплатне медичне обслуговування та санітарно-курортне лікування за пільговою оплатою, повноцінне речове та продовольче забезпечення тощо.

На разі Устинівська районна філія обласного центру зайнятості тісно співпрацює з військовим комісаріатом для забезпечення укомплектування військових частин військовослужбовцями. У рамках співпраці, проводяться семінари з орієнтації безробітних громадян на службу в Збройних Силах України.


У їх форматі шукачам роботи представники райвійськкомату розповідають про умови прийняття та проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України тощо. Наголошується й на позитивних сторонах контрактної служби, серед яких – наявність соціального пакету, гідна заробітна плата, соціальні гарантії для членів сімей військовослужбовця та гарантоване працевлаштування. Тож безробітні мають змогу з перших вуст отримати вичерпні відповіді на запитання, які їх хвилюють, інформаційні матеріали та контактні телефони, за якими можна проконсультуватися в індивідуальному порядку.

Фахівці районної філії продовжують проводити серед безробітних спільну з військовим комісаріатом інформаційно-роз’яснювальну роботу, орієнтовану на достойних кандидатів на військову службу за контрактом.


Зайнятість громадян з інвалідністю: ключові проблеми та шляхи вирішення

До Міжнародного дня людей з інвалідністю у приміщенні Устинівської районної філії обласного центру зайнятості, з метою поєднання зусиль у сприянні зайнятості осіб з інвалідністю, відбулася  ділова зустріч з обговорення проблемних питань.

Участь у заході взяли завідуюча Устинівським сектором обслуговування громадян (сервісного центру) головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Савченко Галина Григорівна, головний спеціаліст відділу з питань управління персоналом та обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління соціального захисту Устинівської райдержадміністрації Басай Аліна Михайлівна, начальник Управління Державної Казначейської Служби України в Устинівському районі, директор ПП “Арофірма Центр”Мдзінарашвілі Гоча Нашріванович, директор районної філії Макаренко Світлана Вікторівна, заступник начальника відділу надання соціальних послуг районної філії Садовенко Людмила Дмитрівна.  

Розпочинаючи засідання директор районної філії обласного центру зайнятості Світлана Макаренко, зазначила, що на сьогодні, більшість діючих підприємств регіону є постійними клієнтами і надійними соціальними партнерами районної філії. Для забезпечення адресної допомоги кожному роботодавцю, виходячи з його потреб та можливостей, фахівці центрів зайнятості використовують широкий спектр послуг.

С.Макаренко  поінформувала присутніх про ситуацію на місцевому ринку праці, зупинилася й на проблемах створення спеціалізованих робочих місць для громадян з інвалідністю, забезпечення гідної заробітної плати та сприятливих умов для ефективної праці інвалідів, виконання роботодавцями 4% нормативу робочих місць для працевлаштування цих громадян, організації та проведення роботи зі сприяння зайнятості цих громадян.  

«Працевлаштування інвалідів – щоденна  робота, яку провадить служба зайнятості. У своїй діяльності служба зайнятості цій категорії громадян приділяє особливу увагу, шукає нові підходи до вирішення питання їхнього працевлаштування. При цьому обов'язково враховуються рекомендації медико-соціальної експертної комісії», – наголосила  С.Макаренко.                   

Продовжуючи підняту тему, А.Басай зупинилася на положеннях чинного законодавства, якими регулюються питання соціального захисту інвалідів, їх професійної реабілітації,проходження професійної підготовки, оздоровлення та ін. Г.Савченко запинилась на Пенсійному законодавстві для осіб з інвалідністю, С.Корніченко наголосила про порядок та своєчасність соціальних виплат для даної категорії населення, Г.Мдзінарашвілі озвучив про створення належних умов праці та пільг на підприємстві “Агрофірма Центр” для осіб з інвалідністю .

Також сторони обговорили шляхи посилення співпраці в напрямку вирішення вищезазначених питань та вкотре дійшли висновку, що лише спільними зусиллями можна допомогти таким людям знайти своє місце в суспільстві, поліпшити добробут своєї родини та підвищити власний соціальний статус.

«Підвищення соціальної відповідальності роботодавців, подолання упередженого ставлення до використання праці громадян з інвалідністю, а також удосконалення партнерства між службою зайнятості та роботодавцями щодо забезпечення зайнятості осіб з обмеженою працездатністю, сприяють їх трудовій реабілітації та працевлаштуванню, адже професійна діяльність – це можливість бути рівноправними членами суспільства та реалізуватися у повній мірі», - зазначила С.Макаренко.

Підбиваючи підсумки ділової зустрічі, її учасники дійшли висновку, що соціальна реабілітації громадян з інвалідністю, у т.ч. сприяння їх працевлаштуванню – проблема комплексна, і лише завдяки співпраці всіх зацікавлених соціальних партнерів її можна вирішити.


Служба зайнятості запустила Платформу «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа»

Службою зайнятості запроваджена онлайн-профорієнтація за допомогою спеціального сервісу, який можна запустити прямо у браузері Вашого комп’ютера – веб-базована платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа».

Відтепер система профорієнтаційного діагностування стала загальнодоступною, усі бажаючі мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно у онлайн форматі без відвідування центру зайнятості, якщо існує потреба у :

виборі (зміні) професії;

виборі майбутнього напряму професійного навчання;

оцінці власних здібностей;

саморозвитку.

Програма перетворить вибір майбутньої професії з «гадання на кавовій гущі» у науково обґрунтований прогноз, допоможе виявити схильності та здібності до різних видів діяльності особам, які досягли 14 річного віку.

Програма заснована на діагностиці й зіставленні трьох основних факторів успішного професійного навчання й самореалізації:

– професійна мотивація – глибинні професійні інтереси й цінності

– структура інтелекту – рівень розвитку інтелекту (ІQ) і специфіка структури здібностей

– психологічні схильності (схильність до певних видів професійної діяльності).

Проходження усіх тестів гарантує високу результативність діагностики та максимально приближений професійний вибір для людини, яка проходить тестування. Треба пам’ятати, що зайва година часу, витрачена на усвідомлення професійних вподобань, може заощадити роки марних зусиль у «пошуку професії по душі» у майбутньому!

За результатами повного тестування програма пропонує не приблизні напрями професійної самореалізації, а конкретні професії відповідно особистісних інтересів та схильностей, із зазначенням відсотка відповідності.

Всім бажаючим, що потребують вибору або зміни професії, обрання свого кар’єрного шляху, визначення власних професійних інтересів, здібностей, психологічних схильностей, надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у онлайн форматі. Для цього достатньо зв’язатись з профконсультантом Устинівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, заявити про своє бажання та отримати код доступу .

Проаналізувати отримані результати можна самостійно, з батьками чи друзями, але краще зрозуміти результати тесту допоможуть фахівці Устинівської районної філії. Вони нададуть не тільки професійну консультацію щодо вибору напряму професійної діяльності, а й розкажуть про пропозиції на ринку праці.

В Інтернеті онлайн-платформу державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри можна знайти на сайті державної служби зайнятості за адресою – www.profi.dcz.gov.ua. Веб-базована платформа «Моя професія: консультаційна мережа» розташована за адресою: http://myprofession.com.ua.

Отже, проходьте тестування та дізнайтеся про себе більше!


День відкритих дверей

В Устинвській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся День відкритих дверей, у рамках якого проведено різноманітні інформаційні семінари, а саме: "Легальна зайнятість","Жінка на ринку праці", презентація навчальних закладів Державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ).

Захід розпочався інформаційним семінаром «Легальна зайнятість» за участю начальника Устинівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Любченка В’ячеслава Анатолійовича та завідуючої Устинівським сектором обслуговування громадян (сервісного центру) головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Савченко Галини Григорівни. Головною темою заходу стало гасло: «Легальна зайнятість - це захист соціальних та трудових прав і гарантій громадян. Присутні отримали інформацію про переваги легальної зайнятості, як запоруки впевненості в своєму майбутньому та попередження шахрайства при працевлаштуванні. 


В’ячеслав Анатолійович ознайомив присутніх на семінарі з останніми змінами у Сімейному кодексі щодо сплати аліментів на дитину, новими розмірами та порядком нарахування та з можливостями застосування спрощеної процедури для отримання рішення про стягнення аліментів .

Галина Григорівна проінформувала присутніх про сучасні сервіси Пенсійного фонду, які дозволяють працівникам контролювати облік страхового стажу, повідомила про найпоширеніші види порушень роботодавцями норм трудового законодавства.

Для безробітних жінок відбувся семінар «Жінка на ринку праці», за участю бібліографа –Горбенко Зої Олександрівни та бібліотекаря –Адрійчук Людмили Михайлівни Устинівської районної бібліотеки для дорослих. Учасницям семінару надавалась допомога у визначенні професійних планів та побудові стратегії пошуку роботи. Крім того, учасниці активно обмінювалися думками щодо можливості набуття впевненості у власних силах, професійних якостях та можливостях підвищення рівня самооцінки, а також ділилися ідеями щодо вирішення проблем, пов’язаних з пошуком роботи та ін. Цікавим для жінок була виставка та демонстрація нових книг для жінок.


Провідний фахівець відділу надання соціальних послуг Устинівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Хохуля Алла Іванівна презентатувала безробітним навчальні заклади Державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ). Зокрема, увагу присутніх була зосереджена на основних аспектах проходження професійного навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування. Фахівець служби зайнятості розповів про види та форми такого навчання, професії та заклади, де можна здобути бажаний фах, про переваги навчання в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, які здійснюють професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних.

Для бажаючих отримати консультації з питань законодавства про зайнятість населення, надання соціальних послуг працював консультаційний пункт.


Назустріч професійному майбутньому

Навчальний рік для фахівців Устинівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості розпочався з активної профорієнтаційної роботи, спрямованої на підвищення інформованості учнів про світ професій

В Седнівському навчально-виховному комплексі “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” проведено профорієнтаційний урок для учнів 8-11 класів. Метою уроку було спрямування учнів до зваженого вибору професійної діяльності, формування у них психологічної готовності до самовизначення, підвищення рівня їх інформованості з питань профорієнтації, розширення знань про світ професій.


Школярі отримали інформацію про світ професій,вимоги та особливості сучасного ринку праці;ознайомилися з формулою вдалого професійного вибору “хочу-можу-треба”;дізналися про типові помилки при виборі професій та отримали поради щодо їх уникнення;презентовано навчальні заклади,де можуть здобути обрану професію. Також учні дізналися про послуги ,що надає служба зайнятості.

Не менш корисною була групова професійна консультація з використанням діагностичного тестування учнів “Визначення типу темпераменту “, завдяки якому дізналися ,що тип темпераменту суттєво впливає на вибір майбутньої професії.

По завершенню заходу кожен учень отримав друковані інформаційні матеріали.

Зустріч спонукала учнів ще раз серйозно замислитися над важливістю свідомого вибору професії з урахуванням бажань,можливостей і реалій місцевого ринку праці.


Професійне навчання за направленням Державної служби зайнятості

За сприяння державної служби зайнятості громадяни з числа  зареєстрованих безробітних можуть за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації.

Професійне навчання здійснюється у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або безпосередньо у роботодавців-замовників кадрів та центрах професійно – технічної освіти (ЦПТО) Державної служби зайнятості. В Україні функціонують 11 ЦПТО ДСЗ, які приймають слухачів з усіх регіонів.

За транспортною доступністю для жителів нашого району ближче Дніпропетровський та Одеський центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Це державні навчальні заклади третього атестаційного рівня, підпорядковані Державній службі зайнятості (Центральному апарату) Міністерства соціальної політики України, які отримали ліцензії на проведення освітньої діяльності з професійного навчання та підвищення кваліфікації. Основною метою центрів є надання кваліфікованих послуг дорослому населенню з професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, формування конкурентоспроможних трудових ресурсів в умовах сучасного виробництва на основі впровадження провідних виробничих технологій навчання.

Вибір професій визначений потребами ринку праці та можливістю працевлаштування соціально незахищених категорій населення, осіб з інвалідністю. По закінченню навчання слухачам видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації державного зразка.

Створена матеріально – технічна база дозволяє проводити навчання та перепідготовку з великої кількості професій, що користуються попитом на ринку праці.

Центри здійснюють професійно-технічне навчання, перепідготовку і підвищення кваліфікації за ліцензованими професіями та за напрямами курсів цільового призначення на замовлення роботодавців. Матеріально-технічна база Дніпропетровського та Одеського ЦПТО ДСЗ відповідає вимогам діючих державних стандартів за ліцензованими професіями та сприяє забезпеченню якісної підготовки робітничих кадрів.

З метою виявлення здібностей, можливостей та інших чинників, що впливають на вибір або зміну професії та виду трудової діяльності, центрами зайнятості безробітним надаються послуги з професійної орієнтації.

Якщо зареєстрований безробітний виявляє бажання пройти професійне навчання відповідно до результатів наданих послуг з професійної орієнтації, центр зайнятості за місцем реєстрації особи як безробітної укладає з ним договір та видає йому направлення на професійне навчання до навчального закладу.

За детальною інформацією звертатися до Устинівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за адресою: смт Устинівка, вул. Ювілейна, 10а .


Профорієнтаційне літо

Літо для кожного школяра – це найкрайще свято року. Та щоб цей відпочинок став змістовним і корисним, його треба правильно організувати. Щороку з початком літніх канікул фахівці Устинівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості проводять різноманітні профорієнтаційні заходи для дітей, які відпочивають в літніх прищкільних оздоровчих таборах.

В рамках проведення акції “Профорієнтаційне літо” провели інтерактивний захід для учнівської молоді пришкільного оздоровчого табору при Комунальному закладі “Інгульське навчально-виховне об’єднання Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів “Устинівської районної ради Кіровоградської області . Завдання заходів - розширити знання учнів про безмежний світ сучасних професій та ознайомити їх з актуальними професіями на ринку праці .Під час командних змагань члени команд «Всезнайки» та «Морські котики» жваво відгадували загадки та прислів`я про


професії. Не менш цікавими були конкурси «Що не крок, то професія», «Підбери предмети праці до професії», «Хто чим займається?», «Поясни значення професії», «Яка професія най-най…»,«Хто найбільше знає професій»,"Склади пазли”. Активну участь у змаганнях брали також вболівальники,які правильними відповідями додавали бали улюбленим командам. Радісні обличчя дітей говорили самі за себе: вони задоволені мандрівкою до світу професій Впевнені, що такі заходи подарували дітям неповторні враження, розширили їх світогляд, а головне – надали більше шансів у майбутньому зробити правильний вибір професії.

А може я буду поліцейським

Замислюючись над своєю майбутньою професією, деякі мріють бути правоохоронцем. Напевно, немає настільки потрібної професії, як професія поліцейського. Завжди й скрізь,у будь – який час, у будь – якому суспільстві існує необхідність у підтримці громадського порядку, у дотриманні закону, у забезпеченні захисту громадян і майна. Як і кожен громадянин України, хочуть захищати закон і порядок своєї держави. .Поліцейський – це людина, на плечі якої покладений незвичайний обов’язок у підтриманні порядку у суспільстві. Правоохоронці, ризикуючи життям, беруть участь в операціях по захопленню особливо небезпечних і озброєних злочинців, у розшуку злодіїв, у розкритті серйозних крадіжок. У цьому і є головний ризик професії. Тому люди мають бути відповідальними і фізично сильними.- тому потрібно наполегливо займається спортом.

Тому 01.06.2018 року в рамках проведення акції «Профорієнтаційне літо» фахівці Устинівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості провели професіографічну екскурсію до Устинівського відділення поліції Долинського відділення поліції головним управлінням Національної поліції в Кіровоградській області для учнівської молоді філії “Устинівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів“ комунального закладу “Устинівське навчально-виховне об’єднання “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” Устинівської районної ради Кіровоградської області .Розпочав екскурсію інспектор з ювенальної превенції Присяжнюк Віталій Володимирович з приміщенні чергової частини, де ознайомили школярів з внутрішнім розпорядком відділу, з чого починається робочий день, чим займаються поліцейські, основні завдання і функції, які виконує відділ поліції.

Гостям розповіли про види озброєння, які використовує поліція у своїй діяльності, та продемонстрували їх. (майстер-класи, складали та розбирали зброю(пістолети ,автомат ,приміряли шоломи ,бронежилети)).

Після екскурсії учні активно ділилися враженнями та спілкувалися з поліцейськими на різні теми, зокрема щодо правил вступу до підрозділів Національної поліції України.

Провідний фахівець з питань зайнятості А.Хохуля


“Професійне навчання за сприяння державної служби зайнятості. Професійне навчання у центрах професійно-технічної освіти ДСЗ”

Шановні роботодавці!

Якщо Ви маєте потребу в кваліфікованих працівниках, зверніться до центру зайнятості. На Ваше замовлення буде організоване професійне навчання зареєстрованих безробітних у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

При цьому Ви маєте можливість

брати участь у розробленні навчальних планів і програм, які враховують особливості Вашого підприємтва,

надавати робочі місця для проходження виробничої практики,

брати участь у державній кваліфікаційній атестації.

Різновидом профнавчання є організація стажування безробітних на робочихмісцях на підприємстві.

Звертайтесь до державної служби зайнятості, ми допоможемо Вам укомплектувати робочі місця!


В комунальному закладі “Устинівське навчально-виховне об’єднання”Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів” Устинівської районної ради Кіровоградської області відбувся захід з професійної орієнтації випускників загальноосвітніх навчальних закладів за участю представників районного центру зайнятості та Головного управління Національної поліції України в Кіровоградській області . Мета заходу - відбір кандидатів на навчання до вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання , які здійснюють підготовку поліцейських.

Представники вищеназваних структур озповіли учасникам про роботу нової поліції, зміни, які відбулися на етапі реформування, інноваційні підходи у її діяльності, переваги професії поліцейського, наголосивши, що однією з позитивних сторін професії є відчуття власної гідності, гордості за те, що на твоїх плечах лежить відповідальність за життя оточуючих і порядок у країні.

Співробітник поліції поінформував про наявні актуальні вакансії:

·поліцейський ізолятора тимчасового тримання;

· поліцейський сектору реагування патрульної поліції;

· поліцейський з логістики;

· поліцейський з обліку та збереження речових доказів і озброєння та ін.

Під час семінару здійснювалася трансляція презентаційних відеоматеріалів щодо проходження служби в Національній поліції. Фахівець центру зайнятості розповів про послуги з професійного навчання ,які можуть отримати в центрі зайнятості, переваги, види,форми,умови професійного навчання,ознайомив з переліком професій, за якими організовується професійне навчання.

У заході узяло участь близько 40 осіб. Молодих людей зацікавила перспектива навчання для подальшої служби в поліції на службу в поліції .

У результаті плідного заходу кілька осіб виявили бажання навчатися .


“Моя професія — мій успіх”

“Моя професія — мій успіх”, під таким гаслом 20 вересня в Устинівському районному центрі зайнятості відбувся профінформаційний груповий захід для учнівської молоді комунального закладу “Устинівське навчально- виховне об’єднання “Загальноосвітня школа I-III ступенів.”

Ознайомити старшокласників з тонкощами правильного професійного вибору, навчити їх поєднувати свої вподобання та професійні наміри з вимогами ринку праці, допомогти школярам виважено підійти до вибору професії, врахувавши при цьому її актуальність на ринку праці, а також особистий тип професійної спрямованості – саме таку мету ставили перед собою спеціалісти районного центру зайнятості.

Змістовою частиною заходу стала презентація профорієнтаційних послуг, що надає служба зайнятості клієнтам. У рамках цієї презентації організовано екскурсію по просторових зонах центру зайнятості, а саме: секторами самостійного пошуку роботи та профінформаційному, де розміщені різноманітні профінформаційні матеріали.


Жвавий інтерес у присутніх викликала інформаційна література з описами професій (спеціальностей), довідкові матеріали про навчальні заклади, що здійснюють професійне навчання (у першу чергу про центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості України), відеоматеріали про зміст професій тощо.

Провідний фахівець з питання зайнятості Хохуля А.І. запропонувала учням пройти комп’ютерне діагностичне тестування з метою визначення професійної спрямованості. Завдяки цим нескладним тестам та рекомендація учні мали змогу визначити спеціальність, рекомендовану відповідно до проявлених соціально-психологічних та інтелектуальних властивостей особистості.

Також старшокласники було ознайомлені з тонкощами правильного професійного вибору, їх вчили поєднувати свої вподобання та професійні наміри з вимогами сучасного ринку праці. По завершенню заходу кожний учень отримав друковані інформаційні матеріали.

Зустріч спонукала учнів ще раз серйозно замислитися над важливістю свідомого вибору професії з урахуванням бажань, можливостей і реалій місцевого ринку праці.


Літня подорож у світ професій

Літо для кожної дитини – пора для відкриття нових здібностей та вмінь, розвитку та удосконалення навичок і досягнень, час для самопізнання, це пора нових знайомств, в тому числі і знайомств з безмежним світом професій.08 червня в рамках проведення акції "Профорієнтаційне літо". фахівці Устинівського районного центру зайнятості провели інтерактивний захід для молоді для учнів 5-6 класів , в пришкільному оздоровчому таборі при Устинівській загальноосвітній школі 1-3ст. Для 7-8класів проведено профорієнтаційний (урок) в Устинівському центрі зайнятості з використанням відеоматеріалів “Професії майбутнього”.

Метою зустрічі спеціалістів з школярами було розширення поінформованості дітей про світ професій; надання профорієнтаційної допомоги в свідомому професійному самовизначенні через пізнавально-розважальні форми профорієнтаційної роботи; сприяння розвитку в молоді спрямованості на самопізнання і власну активність як основи професійного самовизначення. Під час заходів учнів знайомили із світом професій, основами її вибору. Для школярів провели профорієнтаційні вікторини, конкурси малюнків на асфальті "Моя майбутня професія" для учнів (5-6 клас).

Цього разу фахівці центру зайнятості провели із дітьми гру «Зашифровані професії», «Вгадай професію», «Професія на літеру»,конкурси: «Жартівлива вікторина»,»Знавець професій «,Алфавіт професій» та разом розгадували кросворд «Світ професій». Також учні ознайомилися з перспективними та небезпечними професіями . Учасники так захопилися іграми,та конкурсами що здавалося: час не йшов, а летів. Діти виконували цікаві вправи ,конкурси ,демонструючи ерудицію та кмітливість. Крім того, школярі взяли участь у конкурсі малюнків на асфальті на тему: «Моя майбутня професія». Найактивніші діти та автори кращих робіт були відзначені невеличкими призами.


В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія з профорієнтації випускників шкіл

Державна служба зайнятості розпочала загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників, яка допоможе молодим українцям визначитись із найбільш підходящою для них професією. Тестування для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центрів зайнятості по всій Україні.

Для активного залучення молоді до профорієнтаційного тестування на загальнонаціональних телеканалах та у мережі Інтернет транслюватиметься ряд соціальних роликів, які розповідатимуть про важливість обрання своєї майбутньої професії для молодих українців.

Відеоролики доступні за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=fI3YWm_Ecfc&t=7s

Для того, щоб пройти тестування у центрі зайнятості, не потрібно ніяких попередніх приготувань. Спеціаліст центру підбере необхідний тест для відвідувача, який триває від 30 до 180 хвилин. По його завершенню відвідувач отримує інформацію, яка допоможе визначити галузь професійної діяльності, до якої в людини є найбільші здібності.

За більш детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості.  © Фесенко Олександр, 2011