Устинівська районна
державна адміністрація
Устинівська районна
державна адміністрація
Видатні земляки

Гордістю нашого степового краю є прославлені земляки, а саме двічі Герой Радянського Союзу Олексій Юхимович Мазуренко. Народився в с. Ленінка Устинівського району 7 липня 1917 року в селянській сім’ї. Випускник Устинівської школи 30х років. Працював продавцем, електрослюсарем, помічником майстра вугільної шахти в м. Шахти Ростовської області, курсант аероклубу. З 1938-го - у Військово-Повітряних Силах . Під час ВВв здійснив близько 300 бойових вильотів , особисто потопив 8 і в складі групи – 22 ворожих кораблі. Указами Президії Верховної Ради Союзу СРСР від 23 жовтня 1942 року і 5 листопада 1944 року удостоєний звання Героя Радянського Союзу двічі. В селищі Устинівка йому встановлено бронзовий бюст.

В Устинівській середній школі навчався відомий поет і письменник Євмен Михайлович Доломан. З 1938 по 1941 р. навчався в Харківському державному університеті .Учасник Великої Вітчизняної війни . Нагороджений кількома орденами та медалями . Перша книга поезій “Плем’я переможців” вийшла в 1950 р. Відтоді видав більше десяти поетичних та прозових книг. Член Спілки письменників України, неодноразово бував в Устинівській загальноосвітній школі I-III ст. В 1995 році письменник подарував школі збірку поезій “Бентега”.

За високі показники в галузі сільського господарства пташниця колишньої птахофабрики “Сагайдацька” Євгенія Сергіївна Лапінська та механізатор колишнього колгоспу ім.Карла Маркса Чернявський Семен Арсентійович удостоєні високого звання Героя Соціалістичної праці. А досвід вирощування цукрових буряків Анатолія Павловича Горбенка, заслуженого механізатора України, народного депутата СРСР останнього скликання, відомий у всій Україні. На полях, де працював А.П. Горбенко , збирали, незалежно від погодних умов, від 400 до 520 ц/га цукристих.

Значних трудових досягненнь на педагогічній ниві Устинівщини досягла заслужений вчитель України Седнівської загальноосвітньої школи I-III ст. Антоніна Миколаївна Вербова, яка нині перебуває на заслуженому відпочинку.

Їх імена для підростаючих поколінь залишаються символом працелюбності, старанності, любові до рідної матінки - землі.

  © Фесенко Олександр, 2011