Устинівська районна
державна адміністрація
Устинівська районна
державна адміністрація
Символіка Устинівського району
Кіровоградської області

Варіанти ескіза герба та прапора Устинівського району підготовлені Кіровоградським обласним відділенням Українського геральдичного товариства відповідно до довідки про історію становлення Устинівського району Кіровоградської області ( додається ) .

Проект, художнє зображення, описи та пояснення символіки В.Кривенка, заступника голови геральдичної комісії при Кіровоградській обласній раді з питань символіки територіальних громад сіл, селищ, міст, районів області.

Затверджена символіка району рішенням Устинівської районної ради від 12 вересня 2003 року № 111.

Опис герба

У верхній синій половині вигнуто-перетятого щита вісім золотих колосків, у нижній частині з трьома синіми переплетеними кроквами –чорний сокіл з червоним дзьобом в польоті.

Опис прапора

Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3 складається з трьох горизонтальних смуг : жовтої, синьої та жовтої зі співвідношенням ширини 1:5:1; у центрі синьої смуги - золотий сокіл, що летить.

Пояснення символіки

Розташування Устинівського району на півдні Кіровоградщини в дуже теплій агрокліматичній зоні та фактор переважаючого сільськогосподарського виробництва зумовили застосування вигнуто-перетятого поділу щита, в якому нижня ( золота ) частина разом із золотими променями-колосками на синьому тлі відображають сонце. Сонце в геральдиці символізує життя, тепло та світло .

Наявність сокола у центрі гербового щита пояснюється тим, що серед рідкісних птахів, занесених до Червоної Книги України , є боривітер степовий, гнізда цього сокола виявлені у природних заповідниках Устинівського району. Сокіл є символом перемоги, величі духу, світла та свободи. Ці чесноти завжди були притаманні нашим пращурам і зараз є невід’ємною рисою характеру мешканців району. Символ сокола завжди ототожнювався з образом козака- захисника християнської віри та рідної землі.

Три сині переплетені крокви символізують три річки, що завертають на територію району : Інгул та його протоки – Березівку та Сагайдак. Загальний силует переплетених крокв своєю формою нагадує про наявність могил (курганів) на території району. Як стверджують археологи, експонати, знайдені при розкопках курганів, відображають етнічну історію краю в минулому.

  © Фесенко Олександр, 2011