Устинівська районна
державна адміністрація
Устинівська районна
державна адміністраціяНомери телефонів "гарячих ліній" з вирішення соціально-побутових проблем військовослужбовців, які повернулися із зони проведення АТО на сході України та їх родин (4-18-32, 4-14-73, 4-12-43)30 грудня 2014 року
Підбито підсумки року, що минає

30 грудня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації , територіальних органів міністерств і відомств України та районних організацій, установ і підприємств.

Розглянуто питання про підсумки соціально-економічного розвитку району за 2014 рік.

У своєму виступі очільник району зазначив, що поточний рік для усіх нас залишиться в пам’яті як рік драматичних подій та кардинальних змін. Ніколи ще в історії незалежності України не траплялося скільки поворотних моментів як в 2014 році. Їх результати та оцінку дасть час.

В нашому районі, не дивлячись на труднощі, вдалося втримати ситуацію під контролем. Забезпечено надходження коштів до бюджетів усіх рівнів.

Порівняно з минулим роком власних та закріплених доходів очікується зібрати більше на 1212,5 тис.грн., прогнозний темп росту – 107,1%.

З метою забезпечення у повному обсязі потреби у коштах на оплату праці працівників бюджетних установ та за спожиті енергоносії в соціальних закладах спрямовано вільний залишок коштів. Не допущено прострочення кредиторської заборгованості.


Аналізуючи соціально-економічний розвиток за січень-вересень 2014 року Устинівський район посів 9 місце серед районів області за комплексною оцінкою розвитку.

За січень-грудень, за оперативними даними, виконано:

- обсяг прямих іноземних інвестицій;

- капітальних інвестицій;

- обсяг експорту товарів та роздрібного товарообороту;

- обсяги реалізації промислової продукції та реалізованих послуг;

У поточному році продовжувалися роботи з реалізації проекту Українського фонду соціальних інвестицій:

- здійснено демонтаж системи опалення та встановлено нові енергозберігаючі котли в Криничуватській ЗШ І-ІІІ ступенів;

- завершено роботи по заміні покрівлі в Устинівській школі естетичного виховання, здійснено заміну 46 вікон, та відмощено будівлю по периметру;

- в Криничненському СБК здійснено заміну 20 вікон;

- в с.Брусівка завершено будівництво водогону.

Окрім цього, в рамках реалізації інвестпроектів, в ПП а/ф «Сагайдацька» завезено 70 голів ВРХ в новозбудовану молочно-товарну ферму, а в ПП а/ф «Криничуватська» збудовано приміщення на 300 голів свиней.

Завдання органів влади забезпечити на належному рівні функціонування усіх галузей виробництва, роботу установ та організацій.


Останніми днями було проведено співбесіди з головами територіальних громад щодо формування районного бюджету, надання субвенцій місцевими бюджетами для фінансової підтримки таких організацій як трудовий архів, районна організація ветеранів, а також для освітянської галузі.

Добре спрацювали в 2014 році аграрії району. По урожайності різних зернових ми посіли третє місце серед районів області. Проте, погодні умови вплинули на значний недобір кукурудзи та соняшника, що відкинуло нас на 18 місце.

У соціальній сфері ситуація наступна:

- немає заборгованості з виплати пенсій та заробітної плати;

- збережено мережу закладів освіти та забезпечено паливом для безперебійної роботи шкіл. За минулий рік було зекономлено 72,6 тонни вугілля, на сьогодні завезено ще 287,15 тонни, що становить 58,6% до потреби;

- в належному режимі працюють заклади культури;

- виготовлено проектно-кошторисну документацію по опаленню для ЦРЛ, а також узгоджено питання з РЕМ ПАТ «Кіровоградобленерго» щодо збільшення лімітів на подачу електроенергії для лікарні.

Окрім цього, виготовлено проектно-кошторисну документацію для водозабезпечення ЦРЛ. На даний час опрацьовуються документи щодо поетапного фінансування даного заходу.


На заслін стихії

30 грудня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Яворський М.А. з участю керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та районних установ провів засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Обговорено питання щодо організації та проведення заходів по ліквідації аварійних ситуацій, які склалися у зв’язку з погіршенням погодних умов.

Проаналізовано загальну картину в районі та узгоджено план дій по усуненню наслідків стихії.


29 грудня 2014 року
На контролі – хід розрахунків за паї

29 грудня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Яворський М.А. провів засідання комісії по врегулюванню майнових відносин в районі.

Проаналізовано стан виплати орендної плати за взяті в оренду майнові паї по господарствах району.

За інформацією начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Заїки О.І. в поточному році розрахунок за оренду майнових паїв проведено коштами на суму 24,01 тис. грн. або 100% від загальної вартості майна. Проте, керівникам сільськогосподарських підприємств необхідно, враховуючи потреби орендодавців, акцентувати увагу на виплату орендної плати не лише коштами, а і сільськогосподарською продукцією по доступних цінах.

Прийнято рішення своєчасно розглядати звернення громадян та доводити до відома всіх зацікавлених осіб щодо внесення змін до чинного законодавства і прийняття нових нормативно-правових актів стосовно врегулювання майнових питань.


23 грудня 2014 року
Засяяли новорічні вогні

23 грудня 2014 року в приміщенні районного Будинку культури за участю керівництва райдержадміністрації, районної та селищної рад , представників трудових колективів, громадськості , учнівської молоді відбулося урочисте відкриття Новорічної ялинки.

З теплими поздоровленнями до присутніх звернувся голова райдержадміністрації Юшко Е.М., який побажав всім у новому році миру і спокою, міцного здоров’я, достатку і благополуччя, злагоди та любові , шани і поваги рідних та близьких. До привітань приєдналися Дід Мороз та Снігуронька.

Піснями, щедрівками та веселими запальними танцями вітали присутніх та дарували гарний настрій вихованці школи естетичного виховання (викладачі Салтан В.О. та Лозовська І.В.).

Тож нехай новий рік наповнить наше життя радістю, серце - надією, душу - любов’ю, а Різдвяна зірка оберігає тепло родинного вогнища.


20 грудня 2014 року
На варті спокою й порядку

20 грудня 2014 року в районному Будинку культури з участю голови райдержадміністрації Юшка Е.М. та голови районної ради Лещенка В.І. відбулися урочисті заходи з нагоди Дня міліції.

У своєму виступі очільник району зазначив, що День міліції в Україні вважається одним із найбільш важливих професійних свят, оскільки саме співробітники правоохоронних органів забезпечують особисту безпеку громадян, запобігають правопорушенням, стежать за громадським порядком і займаються розкриттям злочинів. Подякував присутнім за посильну допомогу у вирішенні нагальних проблем та побажав терпіння, розуміння і уважного ставлення до тих, хто знаходиться поруч, побільше приємних турбот у житті, надійних «тилів» у сім’ях, здійснення всіх заповітних мрій.

З нагоди професійного свята та за сумлінне виконання обов’язків кращих працівників міліції нагороджено грамотами районного рівня та грошовими преміями.


19 грудня 2014 року
Новорічний подарунок – кожному солдату

19 грудня 2014 року волонтери відправили через „Нову пошту” новорічні бандеролі, які підготували нашим землякам-військовослужбовцям трудові колективи районного центру. А учасника АТО Руслана Шевчука, який у ці дні перебував у відпустці в Ганно-Требинівці, було запрошено в Устинівку. Командиру військового підрозділу від районного споживчого товариства вручено новорічні пакунки для кожного солдата. Йому також передано кошти від земляків-фермерів для придбання шин на броньований КамАЗ.


18 грудня 2014 року
На допомогу нашим захисникам

18 грудня 2014 року заступник голови районної ради Петруненко О.П. провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ та підприємств. Заслухано інформації керівників про направлення новорічних подарунків військовослужбовцям нашого району, які мобілізовані до Збройних сил України. Кожен захисник держави до Нового року та різдвяних свят одержить привітання у вигляді цінних подарунків, грошових переказів тощо.


Розпочато формування бюджету 2015

18 грудня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. з участю голови районної ради Лещенка В.І. , керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та окремих громадських організацій провів нараду з питань щодо надання субвенції районному бюджету на виконання заходів місцевих програм. Проаналізовано спроможність бюджетів територіальних громад району надати субвенції на 2015 рік.


17 грудня 2014 року
Обговорено актуальні питання

17 грудня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. з участю заступника голови районної ради Петруненка О.П., начальника відділення РЕМ ПАТ «Кіровоградобленерго» Потапчука В.А. провели робочу нараду з керівниками й представниками закладів соціальної сфери.

Обговорено ситуацію, що склалася в районі з відключенням електроенергії.

Затверджено графік відключення подачі електроенергії до закладів соціальної сфери району з метою уникнення ризику виходу з ладу оргтехніки, опалювальних систем, а також безперебійного налагодження харчування учнів шкіл та вихованців дошкільних навчальних закладів.

Даний графік буде доведений до мешканців населених пунктів району через засоби масової інформації.


13 грудня 2014 року
На допомогу військовим

13 грудня 2014 року з району відправлено у волонтерський центр 2 тонни овочів та консервації, які зібрали небайдужі жителі району. Звідти ця допомога поїде у військові частини та загони територіальної оборони, які несуть службу на сході нашої держави.


12 грудня 2014 року
Новорічний подарунок отримає кожен військовослужбовець

12 грудня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. з участю голови районної ради Лещенка В.І. провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ та підприємств.

Обговорено питання про відправлення новорічних подарунків військовослужбовцям, які беруть участь в проведенні антитерористичної операції у східних областях України. Ідею одностайно підтримали в усіх трудових колективах, а учні зробили кожному солдату малюнок.


09 грудня 2014 року
З увагою до проблем військових

9 грудня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. з участю голови районної ради Лещенка В.І. провів засідання оперативної групи з питань щодо надання допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в проведенні антитерористичної операції у східних областях України.

Заслухано інформацію начальника відділу Держземагентства в районі Зураєвої В.Д. про надання земельних ділянок учасникам АТО. До відділу з даного питання звернулося 4 військовослужбовців, 1 надано земельну ділянку на території Димитровської сільської ради, 3 заяви перебувають на розгляді. Для ведення особистого селянського господарства учасникам АТО передбачені земельні ділянки на територіях Ганно-Требинівської та Березовської сільських рад загальною площею 32 га.

Також поінформовано учасників засідання про надання матеріальної допомоги кожному військовослужбовцю та прийнято рішення про відправлення їм новорічних подарунків.


08 грудня 2014 року
Проведено засідання організаційного комітету

8 грудня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів засідання організаційного комітету по проведенню заходів до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (14 грудня ц.р.).

Зокрема, передбачено провести зустрічі з ліквідаторами аварії на ЧАЕС, організувати обстеження їх матеріально-побутових умов проживання та надання медичної допомоги , провести тематичні уроки в навчальних закладах району, забезпечити роботу прямої лінії телефонного зв’язку «Запитуйте – відповідаємо» по наданню правових консультацій в частині пенсійного забезпечення осіб даної категорії.


05 грудня 2014 року
Відбулася сесія районної ради

5 грудня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. взяв участь в роботі чергової сесії районної ради.

З нагоди Дня місцевого самоврядування голова районної ради Лещенко В.І. привітав присутніх із професійним святом та вручив обласні і районні відзнаки. Почесною грамотою обласної ради нагороджений сільський голова Димитрового Бондарь Г.Д. , грамотою обласної ради – голова районної державної адміністрації Юшко Е.М. Подяки обласної ради за успішне завершення мікропроекту по відновленню роботи водогону удостоєний сільський голова Брусівки Трощаненко М.В. Грамотою районної ради відзначено активну роботу на благо територіальної громади депутатів Димитровської сільської ради Козиря С.В. та Григорова В.М.


Внесено зміни та доповнення до рішення районної ради від 27 грудня 2011 року №74 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету». Зокрема його доповнено пунктом 5, де зазначено : «Установити, що сім’ям загиблих учасників АТО виплачується одноразова матеріальна допомога в розмірі 5 тис. грн., пораненим учасникам АТО виплачується одноразова матеріальна допомога в сумі 2,5 тис. грн.»

Ухвалено зміни до районного бюджету на 2014 рік. Вони стосуються фінансування бюджетних установ та виконання заходів районних програм.

Депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2014 року.

Районна рада взяла до відома звіти редактора газети «Трудівник Устинівщини» та постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, молодіжної політики та сім’ї.

Всього розглянуто 11 питань. З кожного питання прийняті відповідні рішення.


03 грудня 2014 року
Проведено засідання спостережної комісії

3 грудня 2014 року в приміщенні райдержадміністрації проведено засідання спостережної комісії . На засіданні комісії розглянуто клопотання адміністрації установи ВЦ-37 щодо умовно-дострокового звільнення 1 засудженого, який відбуває покарання у даному закладі. Прийнято рішення погодити дане клопотання.


02 грудня 2014 року
Наша підтримка бійцям АТО

2 грудня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Яворський М.А. провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та окремих районних установ. На нараді заслухано інформацію про надання допомоги військовослужбовцям, які перебувають в зоні АТО в східних областях України. Зазначено, що за останній тиждень військовослужбовцям мобілізованим до Збройних сил України, при підтримці територіальних громад, волонтерських організацій, сільгосппідприємств та окремих громадян, направлено військової амуніції на загальну суму 30 тис. грн., гуманітарну допомогу у вигляді теплого одягу, продуктів харчування вагою близько 2 тонн. 3 військовослужбовцям, які перебували у короткотермінових відпусках вдома вручено грошову матеріальну допомогу, 2 сім’ям завезено дрова. До центру надання адміністративних послуг звернулося 4 учасника АТО про виділення земельної ділянки . 1 учаснику АТО надана земельна ділянка на території Димитровської сільської ради, 3 заяви перебувають на розгляді.


02 грудня 2014 року
Шановні споживачі електричної енергії!

Згідно із розпорядженням ДП НЕК «Укренерго», з 1 грудня 2014 року з 7:00 по всій території України вводяться в дію графіки аварійних відключень споживачів. Підставою для запровадження цих заходів став вихід з ладу енергоблоку Запорізької АЕС потужністю 1 тис. МВт, внаслідок чого в об`єднаній енергетичній системі України виник дефіцитний баланс виробництва і споживання електроенергії.

Для того, аби мінімізувати тривалість та кількість аварійних відключень, ПАТ «Кіровоградобленерго» звертається до споживачів з проханням із розумінням поставитися до тимчасових незручностей і самостійно обмежити використання електричної енергії.

Більш детальну інформацію можна отримати, звернувшись до кол-центру ПАТ «Кіровоградобленерго» за телефонами: 15-70 (короткий довідковий номер зі стаціонарного телефону), (0522) 35-68-51, (067) 521-15-70 (з мобільного за тарифами оператора).


01 грудня 2014 року
Фестиваль дитячих фантазій

1 грудня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. відвідав районний Будинок дитячої та юнацької творчості, де відбувся фестиваль «Повір у себе» для дітей з обмеженими фізичними можливостями. Організатори заходу – районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районна організація Товариства Червоного Хреста та БДЮТ.

Головною темою проведення даного заходу було виявлення та пропаганда творчих умінь та надбань дітей з обмеженими функціональними можливостями, привернення уваги громадськості до проблем дітей згаданої категорії.


У своєму виступі очільник району побажав учасникам заходу здоров’я, успіхів у навчанні, бути завжди усміхненими, щасливими та весело провести зимові канікули.

Далі діти змагались у різноманітних естафетах та конкурсах, годували уявних пташок, відгадували загадки, малювали родинне дерево.

Переможці конкурсів та всі учасники фестивалю отримали від організаторів та спонсорів м’які іграшки та солодощі.


24 листопада 2014 року
На прямому зв’язку з громадянами

24 листопада 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Яворський М.А. провів «пряму телефонну лінію» з жителями району. Зателефонував 1 чоловік , який порушив питання ремонту доріг. А також на особистому прийомі побував житель с.Докучаєве щодо неповного розрахунку за оренду земельної ділянки . Вирішення даних питань взято на контроль.


22 листопада 2014 року
Сумні дзвони пам’яті

22 листопада 2014 року у рамках заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів за участю керівництва райдержадміністрації , селищної ради, представників трудових колективів, молоді в смт Устинівка біля Спасо-Преображенського храму відбувся мітинг-реквієм «Дзвони пам’яті», учасники якого приєдналися до всеукраїнської акції «Засвіти свічку!», вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих від голоду співвітчизників.

На мітингу виступив голова райдержадміністрації Юшко Е.М. «Це була одна з найстрашніших сторінок в історії багатостраждальної України. Лише за два роки від голодної смерті загинули мільйони наших співвітчизників. А загалом населення нашої держави скоротилося на чверть – 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже 25 тисяч – щодня .


Голодомор 1932 – 1933 років – це не просто біль і рана. Це наглядний урок нинішньому й майбутнім поколінням бути єдиними, адже тільки так ми зможемо боронити свою волю, свою країну.

Сьогодні народ України вкотре змушений захищати рідну землю.

Та, з вірою у власну правоту, з Божою поміччю, ми обов’язково вистоїмо.

Хай пам’ять про померлих згуртує нас, живих, додасть нам сил та волі, мудрості й наснаги для зміцнення власної держави на власній землі» - такими словами він звернувся до присутніх.


Разом з селищним головою Пеньковим І.О. вони поклали квіти до пам’ятного хреста жертвам голодоморів. Учасники мітингу запалили свічки.

Настоятель Спасо-Преображенського храму отець Андрій відслужив за жертвами голодоморів заупокійну літію.


19 листопада 2014 року
Захист прав дітей – наша спільна турбота

19 листопада 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини.

Розглянуто питання про надання дозволу матері на підписання нею додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки, що належить її неповнолітнім донькам; про тимчасове влаштування терміном на 6 місяців малолітнього до комунального закладу «Кіровоградський обласний спеціалізований Будинок дитини нового типу»; про неналежне виконання батьківських обов’язків по відношенню до малолітніх дітей.

З кожного розглянутого питання прийняті відповідні рішення.


18 листопада 2014 року
В пам’ять про жертв голодоморів

18 листопада 2014 року голова районної державної адміністрації Юшко Е.М. з участю голови районної ради Лещенка В.І., керівників структурних підрозділів райдержадміністрації провів засідання організаційного комітету з питань підготовки та проведення заходів, приурочених до Дня пам’яті жертв голодоморів.

Заплановано провести 22 листопада поточного року в районному центрі та сільських населених пунктах урочисті мітинги з покладанням квітів до пам’ятних знаків жертв голодоморів, а о 16.00 год. - загальнодержавну хвилину мовчання з запаленням свічок. В цей день в усіх православних церквах відбудуться панахиди по невинно убієнних в 1932-1933 роках.


17 листопада 2014 року
Повір у себе

17 листопада 2014 року голова районної державної адміністрації Юшко Е.М. провів засідання організаційного комітету по підготовці до відзначення Міжнародного дня інвалідів.

Обговорено сценарний план проведення в районному центрі фестивалю «Повір у себе» та інші заходи.


14 листопада 2014 року
Відзначено працівників сільського господарства

14 листопада 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. з участю голови районної ради Лещенка В.І. , керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, представників трудових колективів взяв участь в урочистих заходи з нагоди Дня працівників сільського господарства.

У вітальному слові очільник району зазначив, що це свято є одним із головних і визначальних у календарі професійних свят, адже праця хліборобів – почесна і відповідальна. Устинівський край завжди славився своїми працьовитими хліборобами, які за будь-яких умов уміли підтвердити свою майстерність, відповідальність, витримку і наполегливість, щоб виростити, зібрати і зберегти плоди своєї праці. Завдяки «золотим рукам», мудрості, досвідченості аграріїв живе наша українська нива. Складаючи шану невтомній праці хліборобів побажав їм найвищих врожаїв , миру, благополуччя і справжнього добробуту в родинах.


За багаторічну сумлінну працю та особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу району кращих працівників сільського господарства нагороджено грамотами районного рівня.

Учасники художньої самодіяльності подарували присутнім святковий концерт.


Освячено місце під майбутній храм

13 листопада 2014 року в смт Устинівка відбулася особлива подія – освячення місця, де буде збудовано новий православний храм. Благословив майбутнє будівництво єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп. Разом із настоятелем Устинівської Спасо-Преображенської церкви та іншими священниками він провів церемонію освячення. Цю подію радо розділили голова селищної ради Пеньков І.О. , основний меценат будівництва - керівник ТОВ «Агрокомплекс» Міщенко В.П., місцеві жителі та віруючі.

Владика побажав, щоб зведений храм радував людей своїм зовнішнім виглядом і внутрішнім убранством, а головне – дав усім можливість приймати причастя і стати єдиними з Богом, зміцнювати свій дух та отримати Боже благословення у всіх ділах і починаннях.


10 листопада 2014 року
На захисті прав дітей

10 листопада 2014 року голова районної державної адміністрації Юшко Е.М. провів засідання комісії з питань захисту прав дитини.

Обговорено питання про тимчасове влаштування 2 неповнолітніх в Будинок дитини.

Рекомендовано службі у справах дітей райдержадміністрації, в зв’язку з складними життєвими обставинами та за заявою матері, підготувати відповідний пакет документів для відправлення 2 неповнолітніх до комунального закладу «Кіровоградський обласний спеціалізований Будинок дитини нового типу», терміном на 6 місяців.


3 листопада 2014 року
Окреслено шляхи для покращення рейтингових показників

3 листопада 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. за участю голови районної ради Лещенка В.І. провів нараду з керівниками структурних підрозділів РДА, територіальних органів міністерств і відомств України та районних організацій, установ і підприємств.

На нараді обговорено питання про підсумки роботи народногосподарського комплексу району за 10 місяців 2014 року.

За інформаціями присутніх керівників відмічено позитивну тенденцію у виконанні надходжень до зведеного бюджету. Так до державного бюджету надійшло 964,4 тис. грн. або 103,5%, до місцевого - 17935,7 тис. грн. або 101,7%. В поточному році виконуються проекти з залученням Українського фонду соціальних інвестицій, а саме : капітальні ремонти школи естетичного виховання в смт Устинівка, будинку культури в с.Криничне, загальноосвітньої школи в с.Криничуватка та реконструкція водогону в с.Брусівка. У сільському господарстві виробництво валової продукції складає 211909,6 тис. грн. або 143,7% до відповідного періоду минулого року. Розмір середньомісячної заробітної плати по підприємствах, які увійшли в облікове коло складає 2287 грн. , по с/г -2436 грн. В районі вчасно виплачується заробітна плата, пенсії та інші соціальні виплати. Заборгованості по їх виплатах не має.


Існує і ряд негативних явищ. Так, на сьогоднішній день не завершено ремонт Криничуватської ЗШ І-ІІІ ст., не забезпечено проточною водою ЦРЛ та ін.

Доручено присутнім керівникам провести аналіз очікуваних результатів галузевих показників за підсумками року та вжити заходів щодо їх покращення, а також у відповідні терміни подати свої пропозиції щодо формування програми соціально-економічного розвитку району на 2015 рік.


31 жовтня 2014 року
Березівці сподіваються на допомогу голови РДА

31 жовтня 2014 року голова районної державної адміністрації Юшко Е.М. побував із робочою поїздкою на території Березівської сільської ради, де провів особистий прийом громадян.

На прийом до керівника району звернулися чотири пенсіонерки , які стурбовані тим, що в селі припинила функціонування місцева аптека. Також жінки порушили питання про забезпечення населення скрапленим газом та налагодження мобільного зв’язку. Щодо останнього сільський голова Неспельська Н. А. пояснила, що дане питання розглянуто на сесії сільської ради. Прийнято рішення надати відповідну земельну ділянку біля току для встановлення вежі мобільного оператора „Київстар”. Ще одну жительку на прийом привело питання щодо низької напруги в електромережі на вулиці, де вона проживає. Сільський голова звернулась із проханням вжити заходів до орендаря Черниша В. В., який заборгував орендну плату до місцевого бюджету.


Очільник району пообіцяв, що для вирішення порушених на прийомі питань дасть доручення керівникам відповідних служб та про результати буде повідомлено сільську раду.

Після прийому Юшко Е. М. відвідав жителя Березівки Барабаша О. О. та вручив йому технічний засіб для пересування від німецько-українського благодійного фонду „ТАВІФА”.


31 жовтня 2014 року
Відзначено працівників соціальної сфери

31 жовтня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Яворський М.А. привітав працівників територіального центру соціального обслуговування населення з їх професійним святом. Звертаючись до присутніх, Михайло Анатолійович зазначив, що професія соціального працівника одна з найгуманніших з –поміж інших, адже допомогти людині, яка цього потребує – це найвища моральна цінність суспільства та побажав учасникам заходу терпіння, натхнення, здоров’я та сімейного благополуччя.

За успішну роботу очолюваного колективу Почесного грамотою обласної державної адміністрації нагороджено директора центру Массоріну Л.І.

Соціальні працівники Авраменко Л.А., Єфремова О.О. та Ґава Л.В. відзначені грамотами районного рівня.


28 жовтня 2014 року
Низький уклін визволителям

28 жовтня 2014 року в смт Устинівка біля Меморіалу загиблим воїнам з участю голови райдержадміністрації Юшка Е.М., селищного голови Пенькова І.О., керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, представників трудових колективів районних організацій, установ та підприємств, ветеранів війни, учнівської молоді та громадськості відбувся мітинг з нагоди 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників.


Звертаючись до присутніх, очільник району зазначив, що неймовірно важким був шлях до мирних днів, до того часу, як відгриміли останні залпи Великої Вітчизняної війни. Наш народ мужньо і стійко боровся з ворогом на фронтах, у підпіллі, національно-патріотичних формуваннях, трудився в тилу. Схожі виклики, на жаль, сьогодні постали перед Україною знову. Учасники антитерористичної операції на сході нашої країни відвойовують право на незалежність та свободу. Святою справою для нас, нащадків, є обов’язок відстояти мир та не звернути з обраного шляху. Адже Україна єдина у своєму європейському виборі. Тож нехай нашими найвищими цінностями стануть священна пам’ять і глибока повага до тих, хто пройшов страшну і сувору школу війни, хто у повоєнні роки відбудував зруйновані міста та села, хто і сьогодні є для нас прикладом доблесті, любові до України, зразком витримки, мудрості й терпіння, щирої віри у непорушну єдність поколінь, у щасливе майбутнє нашої незалежної держави.


Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до Меморіалу та пам’ятника двічі Героя Радянського Союзу Мазуренка О.Ю.


21 жовтня 2014 року
Проведено засідання організаційного комітету

21 жовтня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Яворський М.А. з участю окремих керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування та районної організації ветеранів провів засідання організаційного комітету по відзначенню 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників.

З нагоди річниці визволення України 28 жовтня поточного року заплановано провести в районному центрі та сільських населених пунктах району урочисті мітинги, покладання квітів до меморіальних комплексів, пам’ятників та обелісків загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни, а також відвідати ветеранів війни вдома та в лікувальних закладах з врученням їм продуктових наборів.


При облдержадміністрації створено Координаційний центр надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей

Безумовно, першочергове завдання центру - забезпечити усіляку підтримку і допомогу учасникам АТО та членам їх сімей, які звертаються за допомогою у органи влади різного рівня, а разом з тим новоутворена структура покликана скоординувати дії волонтерів та громадських організацій, які допомагають військовослужбовцям та їхнім родинам.

Координаційний центр займатиметься прийомом та обробкою відповідних звернень, що надходять до Кіровоградського обласного контактного центру, стежитиме за веденням баз даних необхідної та наданої допомоги і координуватиме дії місцевих органів виконавчої влади, представників бізнесу, волонтерів та громадських організацій, які надають допомогу учасникам АТО та членам їх сімей. Члени координаційного центру збиратимуться щотижня для аналізу зібраної інформації і перерозподілу завдань для виконання.

Очолює Координаційний центр надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук. Серед членів координаційного центру окрім керівників різних структурних підрозділів ОДА, а також територіальних відомств, представники громадських організацій, благодійних фондів і окремі волонтери.

Телефон для звернень до контактного центру: 0-800-500-238.


13 жовтня 2014 року
Проведено засідання колегії

13 жовтня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів засідання колегії районної державної адміністрації.

На засіданні колегії розглянуто питання про стан підготовки закладів соціальної сфери до опалювального сезону 2014/2015 року та про результати проведеної ревізії відділу культури, туризму і культурної спадщини райдержадміністрації.

Перед початком засідання очільник району вручив посвідчення до почесного звання «Мати-героїня України», багатодітній матері, яка народила і виховала п’ятеро дітей, жительці с.Березуватка Терновій І.В.


Далі по першому питанню порядку денного інформувала завідувач сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації Незаймай О.А, яка зазначила, що в районі налічується 99 закладів соціальної сфери, із них 95 необхідно підготувати до опалювального сезону. На сьогоднішній день готові до роботи в зимовий період 88 таких закладів, що становить 93%. Технічний стан будівель загальноосвітніх шкіл задовільний. В межах технічних нормативів підготовлені до експлуатації тепломережі. У 2014 році проведені поточні ремонти 14-ти приміщень шкіл та теплових господарств. Проводяться ремонтні роботи в Криничуватській ЗШ І-ІІІ ст. Потреба для закладів освіти у твердому паливі складає 630 т. На даний час в наявності є 189,4 т. твердого палива, з них 73,4 т. вугілля, 100 т. біопалива та 16 т. дров, що становить 30%.


Для опалення дитячих дошкільних закладів необхідно 48,5 т. вугілля, завезено 40,1 т., що становить 83%. В місцевих бюджетах селищної та сільських рад кошти на придбання твердого палива для ДДЗ передбачені в повному обсязі, яке планується здійснити до початку опалювального сезону.

До опалювального сезону готові 17 закладів охорони здоров’я із 23, що становить 74%.

Заклади культури готові до опалювального сезону стовідсотково.

З детальною інформацією про підготовку до зимового періоду виступили начальник відділу культури, туризму і культурної спадщини РДА Орбан Н.М., завідуюча поліклінічним відділенням ЦРЛ Руденко В.М. начальник відділу освіти РДА Семенюк А.А. та директори загальноосвітніх шкіл району.

Головний спеціаліст Компаніївської міжрайонної Державної фінансової інспекції Габріелян Т.І. проінформувала присутніх про результати ревізії відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації. З кожного розглянутого питання прийняті відповідні рішення.


Проведено нараду з головами селищної та сільських рад

13 жовтня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів нараду з головами селищної та сільських рад.

Обговорено питання про надходження до бюджетів усіх рівнів, про порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово - комунальних послуг та про стан матеріально-технічного забезпечення виборчих дільниць.

По кожному питанню дано відповідні доручення.


1 жовтня 2014 року
Зігрівати добром і турботою

1 жовтня 2014 року в приміщенні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулось засідання «круглого столу» під назвою «Добром забуте серце обігріти». У дружньому товаристві зібралися люди, за спиною в яких великий життєвий шлях та нелегкі випробування війною, голодомором, повоєнною відбудовою. Директор терцентру Массоріна Л.І., вітаючи присутніх із святом, зазначила, що послугами терцентру у відділеннях соціальної допомоги та надання адресної натуральної і грошової допомоги скористалися відповідно 317 та 714 чоловік. Для людей похилого віку стали незамінними помічниками медична сестра, перукар, швачка, «соціальне таксі».

Голова районної ради Лещенко В.І., висловлюючи слова пошани і вдячності людям із життєвим досвідом, невичерпною енергією, мудрістю, пообіцяв подальшу підтримку з боку місцевої влади у поліпшенні медичного обслуговування та житлово-соціальних умов.

Про пільги, житлові субсидії, компенсації, що надаються державою незахищеним верствам населення, говорила начальник управління соціального захисту населення РДА Гавриш В.І. Вона наголосила, що, незважаючи на складну економічну ситуацію в державі, на сьогоднішній день заборгованості по виплатах немає.


30 вересня 2014 року
Геній Шевченко – нації крила

30 вересня 2014 року в рамках відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка та Всеукраїнського дня бібліотек в смт Устинівка відбулось свято голосних читань віршів Кобзаря. Районна бібліотека для дітей запросила юних цінителів Тарасового слова вшанувати пам’ять поета, доторкнутися серцем його творів, пройнятися їхнім духом. Біля погруддя Т.Г.Шевченка зібралися учні загальноосвітніх шкіл. Ведуча оголосила, що творчість Великого Кобзаря не тільки значне явище історико-літературного минулого, а і невід’ємна частина сучасної культури. Адже саме він відкрив світові національне буття українців, здійснивши тим самим свою історичну місію генія і національного пророка, відстояв честь свого народу і вказав йому шляхи подальшого поступу. Юні читачі натхненно декламували вірші , в кожному з яких оспівана могутня Вкраїна, найвища краса і життєва основа – слово. З привітанням до присутніх звернулася завідувач сектору комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності райдержадміністрації Карпяк Л.І.


24 вересня 2014 року
Чужого горя не буває

25 вересня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. зустрівся з однією сім’єю переселенців із Луганська, яка нещодавно прибула на тимчасове проживання в смт Устинівка. Під час розмови очільник району цікавився їх умовами проживання, працевлаштуванням та нагальними проблемами. В свою чергу сім’я подякувала керівництву за гостинність і доброзичливе ставлення до них з боку влади та жителів району. Родина має помешкання, роботу та забезпечена предметами першої необхідності в достатній кількості.

На сьогоднішній день в районі перебуває 27 сімей переселенців з Криму, Донецької та Луганської областей, в яких проживає 56 осіб. Районна влада вживає заходи з надання допомоги цій категорії громадян.


24 вересня 2014 року
В кожному закладі повинно бути тепло

24 вересня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. за участю голови районної ради Лещенка В.І., першого заступника голови райдержадміністрації Яворського М.А., керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, окремих районних організацій, установ та підприємств провів оперативну нараду щодо готовності закладів соціальної сфери до роботи в зимовий період.

Заслухано інформації керівників про готовність вищеназваних закладів до опалювального сезону.

Очільник району звернув увагу присутніх на безперебійному функціонуванні об’єктів соціальної сфери та використанні альтернативних видів палива для обігріву приміщень на випадок аварійного виходу з ладу котелень.


Створено ще одну прийомну сім’ю

24 вересня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини.

Обговорено питання про створення прийомної сім’ї та передачу на виховання і спільне проживання малолітньої дитини та про тимчасове влаштування немовляти, за заявою матері, до КЗ «Будинок дитини». З кожного розглянутого питання прийняті відповідні рішення.


Проведено засідання конкурсної комісії

24 вересня 2014 року в райдержадміністрації відбулося засідання конкурсної комісії по заміщенню вакантної посади заступника керівника апарату, начальника відділу організаційної роботи апарату райдержадміністрації.

За результатами конкурсу та співбесіди рекомендовано внести пропозиції голові райдержадміністрації щодо призначення на дану посаду.


22 вересня 2014 року
Привітали ветерана

22 вересня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Яворський М.А., голова районної ради Лещенко В.І. та голова районної організації ветеранів України Криштоп М.К. привітали єдиного в районі учасника підпільно-партизанського руху, учасника бойових дій у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років Царенка І.Ф, який проживає в с.Докучаєве, з Днем партизанської слави. Гості вручили ветерану пам’ятний подарунок, бажали міцного здоров’я, довголіття і благополуччя. Іван Федорович подякував за увагу та привітання зі святом, а також поділився спогадами про свій бойовий шлях та післявоєнні трудові здобутки.


19 вересня 2014 року
На захисті прав дітей

19 вересня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів засідання комісії з питань захисту прав дитини.

Розглянуто питання щодо надання висновку про доцільність усиновлення 2 неповнолітніх дітей , які проживають на території Устинівської селищної ради та додержання чинного законодавства про захист майнових прав неповнолітньої на території Седнівської сільської територіальної громади.

Всі питання вирішено позитивно.


17 вересня 2014 року
На підтримку військових

17 вересня 2014 року під керівництвом голови райдержадміністрації Юшка Е.М. проведено засідання районної оперативної групи з питань щодо надання допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в проведенні АТО в східних областях України. Відзначено, що на сьогоднішній день до лав Збройних Сил України мобілізовано 38 жителів району. За рішенням комісії ще 7 військовим надана допомога на загальну суму 3400 грн.

В цей день для військових третього Кіровоградського батальйону спецпризначення відправлено чергову гуманітарну допомогу, а саме 5 тонн продуктів, зібрану Олександрівською (голова Слюсаренко О.В. ), Седнівською (голова Блажко І.Г.), Ганно-Леонтовичівською (голова Дворовенко П.Л. ) територіальними громадами та колективом районного відділу УМВС України в Кіровоградській області (начальник Мельник Л.Є.).


16 вересня 2014 року
Проведено сесію районної ради

16 вересня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. взяв участь в проведенні чергової сесії районної ради. В роботі сесії взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Розглянуто питання:

1.Про хід виконання програми економічного і соціального розвитку району за І півріччя 2014 року.

2.Про виконання Програми розвитку земельних відносин на 2007-2015 роки.

3.Про виконання Програми «Цурковий діабет».

4.Про виконання Програми «Призовник» на 2013-2014 роки за 2013 рік.

5.Про звіт про виконання районного бюджету за І півріччя 2014 року.

6.Про інформацію прокурора району про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності прокуратури району в І півріччі 2014 року.

7.Про звіт тимчасової контрольної комісії районної ради та інші.

З кожного розглянутого питання прийнято відповідні рішення.


12 вересня 2014 року
На засадах порозуміння

12 вересня 2014 року в районній державній адміністрації відбулося засідання комісії сприяння контролю за додержанням законодавства про свободу совісті та релігійні організації з участю керівників структурних підрозділів РДА, священнослужителів – благочинного о. Володимира із Бобринця та настоятелів місцевих храмів. Про релігійну ситуацію в районі інформувала завідувач сектору комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності РДА Л. І. Карпяк.

Всього в районі зареєстровано 15 релігійних громад різних напрямків та течій. Першою зареєстровано в 1992 році Устинівську Спасо-Преображенську церкву. Пам’яткою архітектури є церква Казанської ікони Божої матері в Олександрівці, збудована в 1861 році. З 2008 року в районі з’явилися три нові храми – преподобної мучениці Євдокії в Криничному (збудовано за підтримки директора ПСП «Україна А. О. Петренка), Цариці Олександри в Криничуватці (при підтримці директора ПП «Агрофірма «Криничуватська» А. А. Петренка) та святого великомученика Димитрія Солунського в Димитровому (за підтримки директора ПСП «Димитрово» М. Б. Середенка).


Практично всі релігійні громади району займаються благодійними справами, надають гуманітарну допомогу незахищеним верствам населення. Священики безкоштовно проводять обряди поховання та хрещення малозабезпечених, самотніх людей похилого віку. У дні великих релігійних і храмових свят деякі релігійні громади проводять благодійні обіди.

В останні роки між органами влади і релігійними громадами району склалася тісна співпраця. Священнослужителів запрошують на урочисті заходи з нагоди вшанування жертв голодомору, учасників бойових дій на території інших держав, Дня Перемоги та інших святкових дат, проведення «круглих столів», зустрічей з учнівською молоддю, читачами бібліотек.

Голова комісії, керівник апарату РДА Ю. В. Ільченко розповів про надання всебічної допомоги військовослужбовцям та переселенцям із східних областей України, закликав до збереження спокійної релігійної ситуації в районі.

Настоятель храму Преподобної Євдокії о. Михаїл повідомив, що прихожани в Криничному надають матеріальну підтримку військовослужбовцям. А також довів до відома присутніх, що в Устинівському районі більшість релігійних громад з 1990 року належать до Української православної церкви, яка є самостійною та незалежною від інших держав.

Розглянуто питання щодо врегулювання суперечностей, пов’язаних із переходом до УПЦ релігійної громади в Докучаєвому, згідно з чинним законодавством.

Комісією прийнято рішення про дотримання священиками і релігійними громадами законодавства про вибори, про їхню участь у наданні благодійної допомоги військовослужбовцям.


10 вересня 2014 року
Проведено засідання конкурсної комісії

10 вересня 2014 року в приміщенні райдержадміністрації проведено засідання конкурсної комісії по заміщенню вакантних посад головних спеціалістів відділу освіти та відділу фінансово-господарського забезпечення РДА.

Визначено переможців конкурсу та рекомендовано відділу кадрової роботи підготувати відповідний пакет документів для внесення пропозиції голові райдержадміністрації.


9 вересня 2014 року
Проведено засідання комісії по захисту прав дитини

9 вересня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів засідання комісії по захисту прав дитини.

Розглянуто питання про призначення опіки та піклування над 5 малолітніми, які проживають в с.Димитрове і Тирлова Балка та надання висновку про доцільність позбавлення батьківських прав по відношенню до неповнолітньої доньки.

За результатами обговорення прийнято рішення підтримати дані клопотання та доручити службі дітей райдержадміністрації підготувати відповідний пакет документів.


8 вересня 2014 року
Обрано нового голову районної організації ветеранів

8 вересня 2014 року в приміщенні Устинівської селищної ради відбувся Пленум районної організації ветеранів України. В роботі Пленуму взяли участь голова районної ради Лещенко В.І. , голова обласної ветеранської організації Єфіменко В.К. , члени президії та голови первинних ветеранських організацій району.

Основним на порядку денному було обрання нового голови районної організації ветеранів України, а також розглянуто інші поточні питання.

За результатами голосування районну раду ветеранів очолив Криштоп М.К., який подякував присутнім за довіру та висловив своє бачення щодо діяльності вищеназваної громадської організації та співпраці з органами влади по вирішенню проблем ветеранів війни і праці.


5 вересня 2014 року
Інвестиції надходять у район

5 вересня 2014 року голова районної державної адміністрації Е. М. Юшко за участю заступника голови районної ради О. П. Петруненка, консультантів Українського фонду соціальних інвестицій Г. Є. Аладжальян та О. П. Новіка провели робочу зустріч з керівниками агенцій по реалізації мікропроектів, головами сільських рад та керівниками деяких структурних підрозділів РДА.

Обговорено стан виконання сторонами рамкових угод, поточні проблеми та нові пропозиції з боку УФСІ щодо можливого збільшення обсягів фінансування або ж участі в проекті резервних територіальних громад.

Голова райдержадміністрації зазначив, що робота ведеться по всіх чотирьох мікропроектах, зокрема всі передбачені бюджетами кошти перераховані. На 2 об’єктах (водогін у Брусівці і Криничуватська ЗШ І-ІІІ ст.) вже працюють відповідні бригади будівельників.


Консультант із соціальних питань Г. Є. Аладжальян відзначила співпрацю із районним керівництвом, яке сприяло у перерахуванні казначейством коштів до проектних організацій. Хоча відставання в реалізації мікропроектів і допущено, але УФСІ обіцяє нарощувати темпи у виконанні робіт і таким чином забезпечити здачу об’єктів до настання холодів. Днями вже відбулися тендери по Устинівській школі естетичного виховання та Криничненському сільському Будинку культури. Тож після 10 вересня на цих об’єктах з’являться будівельники. Нині УФСІ запрошує учасників на 2 тур проекту.

Сільський голова Жовтневого Г. В. Мардаш запевняє, що громада спроможна бути учасником проекту та має на меті відновити приміщення дитячого садка.

Проаналізовано стан виконання робіт у Брусівці та Криничуватці.

Консультанти наголосили на обов’язковому навчанні громад з питань енергоаудиту та економії енергоносіїв. Зброївшись відповідними знаннями, вони стануть більш привабливими для інвесторів та зможуть брати участь в різноманітних програмах по розбудові громад. Навчання планується проводити в осінньо-зимовий період.

Підсумовуючи нараду, очільник району побажав продовження реалізації даних проектів, які активізують місцеві громади для вирішення проблем місцевого розвитку, а відтак, забезпечують подальшу розбудову високоорганізованого суспільства.


2 вересня 2014 року
Кожному солдату - постійна увага влади

2 вересня 2014 року голова районної державної адміністрації Е. М. Юшко за участю заступника голови районної ради О. П. Петруненка провів засідання районної оперативної групи з питань щодо надання допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в проведенні антитерористичної операції в східних областях України.

Обговорено можливості щодо підтримки наших земляків, які мобілізовані в лави української армії.

Відзначено, що нині в рядах мобілізованих перебуває 33 жителі Устинівщини. Щомісяця мешканці району відправляють продовольчий обоз в армію. Ширшають ряди волонтерів, які займаються збором і доставкою продуктів солдатам. Ось і минулого тижня відправлено чергову підтримку батальйону територіальної оборони, в якому служать і наші земляки. Майже 8 тонн продуктів зібрали небайдужі жителі Устинівської селищної (голова І. О. Пеньков), Ганно-Требинівської (голова М. В. Євстратенко), Інгульської (голова П. О. Малєєв) та Сонцівської (голова Л. Д. Нужна) сільських рад. Волонтери повернулися із подякою від командира частини, на місці переконавшись у тому, що продукти солдатам дуже потрібні. І в моральному плані для них має надзвичайне значення підтримка земляків.

Естафету продовольчого збору для армії прийняли Докучаєвська, Олександрівська, Ганно-Леонтовичівська та Седнівська сільські ради. Жителі цих територій можуть здавати продукти, речі чи кошти до 15 вересня. Сільські ради є постійними координаторами збору допомоги на місцях.

Оперативна група підтримала пропозицію про призначення двох відповідальних осіб з числа працівників апарату райдержадміністрації та районної ради, які вестимуть збір інформації про мобілізованих та учасників АТО, контрактників, підтримуватимуть з ними та із сільськими головами телефонний зв'язок, щодня інформуватимуть керівників району щодо ситуації із вирішенням проблем сімей військовослужбовців тощо. Наголос зроблено на тому, щоб жоден солдат не залишився поза увагою представників влади.

Керівництво району наголошує на тому, що треба активніше задіяти до участі в наданні допомоги нашим захисникам громадськість, усіх жителів району. Особливо це стосується формування районного фонду для матеріальної підтримки солдатів. Ще не всі організації, установи підтримали ініціативу щодо виділення із своєї заробітної плати по 100 грн. для цього фонду. Станом на 2 вересня до нього надійшло 32108 грн., це з урахуванням коштів, які були зібрані волонтерами у спеціальні скриньки. Матеріальну допомогу з фонду було надано 11 військовослужбовцям-землякам. Залишок складає 17,5 тис. грн. Прийнято рішення перерахувати на картрахунки по 500 грн. ще 12 солдатам з Устинівщини, які нині проходять підготовку у спеціалізованих навчальних центрах та беруть участь в АТО. 1 тис. грн. для військового обмундирування одержить Леонід Шуфляк. 5 тис. грн. його однокласники зібрали при подвірному обході жителів Устинівки для придбання солдату-сироті бронежилета.


1 вересня 2014 року
Здрастуй, рідна школо!

1 вересня 2014 року в усіх школах району відбулися святкові лінійки з нагоди Дня знань і початку нового навчального року. Школярів та педагогів привітали представники влади, органів місцевого самоврядування, керівники сільськогосподарських підприємств. Голова районної державної адміністрації Е.М.Юшко побував в Криничуватській ЗШ І-ІІІ ст., де поряд з привітанням зі святом учнів, вчителів та батьків відзначив складний період, який переживає в своїй історії Україна, зокрема події на сході держави. Очільник району вручив матеріальну допомогу для придбання шкільного приладдя одному з учнів місцевої школи, батька якого мобілізовано до Збройних Сил України. Така ж допомога була надана ще чотирьом учням шкіл району.


Хвилююче свято першого дзвоника в Устинівській ЗШ І-ІІІ ст. відкрила гарними словами заступник директора з виховної роботи Т.А.Корніченко. Під аплодисменти одинадцятикласники виводять дружну нову зміну – першокласників. До речі, їх у цьому році 35, розділених на два класи. Ведуть їх до країни знань перші вчителі К.І.Краснобока та Т.Г. Черниш.

Звучить гімн України. Ведуча надає слово гостям – начальнику відділу освіти райдержадміністрації А.А.Семенюк та заступнику голови Устинівської селищної ради О.В.Щерюку , які зичать присутнім миру, добра, благополуччя, успіхів та терпіння. Завуч Л.О.Демідова зачитує наказ про вручення грамот найкращим учням.


Із теплими привітаннями до учасників свята звернулася директор школи О.О.Зборовська . Далі випускники висловлювали напутні слова першокласникам, а вони, в свою чергу, розповідали натхненно вірші і приймали присягу учня. Привітала шкільну родину в образі Королеви знань Діана Пенькова. Не забули випускники й про своїх дорогих вчителів . У цей день вони говорили їм найщиріші привітання, дарували квіти.

За мить одинадцятикласники роблять крок вперед і випускають в небо синьо-жовті кульки, як символ єдності нашої держави.

Право зробити перший дзвінок було надано учениці першого класу Вікторії Волошенко та випускнику Костянтину Безп’ятюку.

Учнів та гостей запросили на перший урок під назвою «Україна – єдина країна».


29 серпня 2014 року
Вчити дітей, а не просто викладати предмет

Це завдання було лейтмотивом педагогічної наради освітян району, яка відбулася напередодні нового навчального року. У її роботі взяли участь голова районної державної адміністрації Е. М. Юшко та заступник голови районної ради О. П. Петруненко.

Педагогів району привітала начальник відділу освіти РДА А. А. Семенюк. Традиційно на головному зібранні педагогів вручено трудові книжки молодим вчителям. Цього року їх п’ятеро: Ольга Валеріївна Жогло – вчитель фізики та математики Устинівської ЗШ І-ІІ ст., Олександр Сергійович Глущенко – вчитель фізичного виховання Устинівської ЗШ І-ІІІ ст., Євгенія Олександрівна Максимцова – вчитель географії Олександрівської ЗШ І-ІІ ст., Олександр Сергійович Гаврилюк – вчитель початкових класів Сонцівської ЗШ І-ІІ ст., Діана Олегівна Бивзюк – вчитель початкових класів Устинівської ЗШ І-ІІІ ст.. Від імені молодого поповнення подякувала за прийом у педагогічну родину О. В. Жогло та подарувала колегам власний вірш.


А. А. Семенюк відзначила, що в усіх школах району проведено поточні ремонти за кошти батьків та спонсорів. Майже на 100% вони забезпечені кадрами, немає проблем із виплатами. У нинішньому році першокласників більше на 9 учнів (всього 129), але на 30 менше десятикласників (всього 71).

Звертаючись до педагогів, голова райдержадміністрації Е. М. Юшко повідомив, що вся відповідальність за навчальний процес обласним керівництвом покладена на голів РДА. Едуард Миколайович зупинився на питанні роботи шкіл в опалювальний сезон. При цьому наголосив на економії енергоносіїв та твердого палива, підкресливши, що є домовленість з керівниками агроформувань про сприяння в забезпеченні навчальних закладів альтернативними видами палива. Голова райдержадміністрації побажав учителям оптимізму і натхнення та висловив впевненість, що разом із керівництвом району, головами територіальних громад вони успішно виконають програму нового навчального року.


Заступник голови районної ради О. П. Петруненко відзначив, що вчитель в усі часи був на передовій інформаційного поля на селі. А нинішня ситуація в Україні зобов’язує його до цього з новою силою. Олександр Петрович запропонував вшанувати хвилиною мовчання загиблих військовослужбовців Кіровоградщини в зоні АТО. Він закликав на високому рівні провести перший урок, згуртуватись як ніколи і разом перебороти всі проблеми і випробування, як це робили раніше.

А. А. Семенюк вручила подяки відділу освіти РДА вчителям, чиї учні в минулому навчальному році стали призерами обласних конкурсів і олімпіад.

Після наради педагоги працювали по секціях, обмінюючись досвідом, новими ідеями, складали перспективні плани методичної роботи.


15 серпня 2014 року
Свято єдиної родини

22 серпня 2014 року біля адмінприміщення у центрі Устинівки святковий ранок зібрав представників трудових колективів і громадськості на урочистості з нагоди Дня Державного Прапора та Дня незалежності України. Почесну місію підняти синьо-жовте знаменно незалежної України надано заступнику директора ПП «Червона калина» Прокоп’юку В. В. та начальнику відділу видатків управління Державної казначейської служби України в районі Макаренко А. А.

Звучить державний гімн і наш прапор гордо здіймається ввись.

З вітальним словом до присутніх звертаються голова райдержадміністрації Юшко Е.М. та заступник голови районної ради Петруненко О.П. Вони щиро бажали устинівцям працювати і творити в ім’я розквіту рідної України, гордитись рідною державою і славити її.


В цьому році вперше в районі присвоєно почесне звання «Гордість Устинівщини». Посвідчення за №1 видано нашому земляку двічі Герою Радянського Союзу Мазуренку Олексію Юхимовичу ( посмертно). Після проведення урочистостей, диплом, посвідчення та грошову премію, які додаються до почесного звання, вручені сестрі Героя - жительці с.Ленінка Гарбуз К.Ю. за місцем її проживання.

За сумлінну працю і вагомий внесок у соціально-економічний розвиток району відзначено почесною грамотою обласної державної адміністрації та обласної ради директора ПП «Агрофірма «Центр» Мдзінарашвілі Г. Н.


Подякою обласної ради нагороджено заступника голови Устинівської селищної ради Щерюка О. В.

Грамотами райдержадміністрації удостоєні бібліотекар Ганно-Требинівської сільської бібліотеки Борисенко О.В., директор Інгульської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Гриджук Т.О., електромонтер ПАТ «Кіровоградобленерго» Устинівського РЕМ в районі Пономар М.О., сімейна медична сестра Димитровської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Пройдак Л.І., бухгалтер Устинівського районного лабораторного відділення ВП Новгородківського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України» Салтан І. С., лікар – лаборант Устинівської центральної районної лікарні Цимбал В.А.


Почесною грамотою Державного центру зайнятості нагороджено головного спеціаліста районного центру зайнятості Хохулю А.І.

У виконанні вокальної групи районного Будинку культури звучить пісня «Боже, Україну збережи».

Миру та процвітання нашій Україні, а всім нам єдності, злагоди та спокою у наших душах.


15 серпня 2014 року
Проведено засідання спостережної комісії

15 серпня 2014 року відбулося чергове засідання спостережної комісії при районній державній адміністрації.

Розглянуто клопотання 2 засуджених, які відбувають покарання в Устинівському ВЦ №37, про зміну міру їм покарання.

За результатами розгляду комісією прийнято рішення клопотати перед районним судом про застосування умовно-дострокового звільнення до даних засуджених.


13 серпня 2014 року
Посвідчення №1 звання «Гордість Устинівщини» - Мазуренку О.Ю.

13 серпня 2014 року під керівництвом заступника голови районної ради Петруненка О.П. відбулося засідання комісії районної ради по розгляду кандидатур на присвоєння почесного звання «Гордість Устинівщини».

Відповідно до Положення кандидатури на визначення лауреатів зазначеного звання розглядаються щорічно на засіданні названої комісії та подаються на затвердження депутатам районної ради. Вручення посвідчення та пам’ятної медалі відбувається на урочистостях з нагоди державних свят.

Розглянувши подання Степанівської сільської ради, комісією прийнято рішення присвоїти почесне звання «Гордість Устинівщини» за №1 нашому земляку, двічі Герою Радянського Союзу Мазуренку Олексію Юхимовичу, посмертно.

Відзнаки, які додаються до почесного звання, будуть вручені сестрі Героя- жительці с.Ленінка Устинівського району К.Ю. Гарбуз під час проведення в районі урочистостей з нагоди 23-ї річниці незалежності України.


8 серпня 2014 року
Патріотична акція на мосту в Устинівці

Устинівські активісти – працівники районних організацій, студенти, молоді подружні пари, школярі, підтримавши Всеукраїнську акцію „Єдина Україна”, розфарбували міст через річку Березівка у національні кольори. Під сигнали автомобілів, що проїздили мимо, та гучні вигуки пасажирів „Слава Україні!” дружня і завзята команда реалізувала свій задум за кілька годин. Праця у такій веселій компанії та ще й на благо громади селища покращила настрій і активістів, і перехожих. Міст засяяв яскравими жовто-блакитними кольорами, які під час заходу сонця віддзеркалювались у воді вишуканим мереживом. Навіть граціозні лебеді не відпливали далеко, немов прагнучи розділити піднесений настрій, патріотичний дух устинівчан, об’єднаних спільною доброю справою.


Ідея приєднання до акції належить спеціалістам держказначейства в районі Анастасії Макаренко та Наталії Бригар. Молодих активісток підтримали й колеги Олександр Солодчук, Тетяна Гецько. Вони звернулись у селищну раду, яка підтримала молодих активістів, надавши фарби та щітки. Також місцеві приватні підприємці Олег Сіденко та Дмитро Берест привезли необхідні матеріали.

Ініціатори навіть не розраховували на таку кількість волонтерів – справжніх патріотів, які працювали задля поліпшення життя в рідному селищі, розквіту рідної України, — Людмила і Аліна Хлопуки, Валентина і Юлія Мироненки, Віра Ігнатенко, Володимир Бірук, Олександр Крючков, Ірина Михайлова, Анастасія і Альона Авраменки, Олександр Фесенко, Юлія Бирка, Алла Рябокінь, Євген Новоженцев, Олександр Костюк, Олександр Оковитий, Андрій Кам’яний, Андрій Волошин, подружжя Салтанів, Бригарів, Ковальчуків, Незаймаїв та інші.


Разом з молоддю охоче працювали заступник керівника апарату райдерж-адміністрації Юрій Ільченко, заступник селищного голови з питань виконкому Олександр Щерюк.

Тепер міст став не просто місцем переїзду, а й окрасою селища. Виграючи національними барвами, він говорить, що тут живуть свідомі громадяни нашої держави, які щиро люблять свою Україну, своїм вчинком вони підтримують військовослужбовців, які захищають цілісність країни.

Тільки разом ми зможемо змінити наше життя на краще!


6 серпня 2014 року
Обговорено найактуальніші питання сьогодення

6 серпня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. за участю заступника голови районної ради Петруненка О.П. провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України, головами селищної, сільських рад і керівниками навчальних закладів району.

Обговорено питання про готовність закладів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період; про заходи, які проводяться в районі по наданню допомоги військовослужбовцям, які перебувають в зоні АТО; про стан надходження платежів до бюджетів усіх рівнів за січень-липень та липень 2014 року; про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги.


По першому питанню інформувала начальник відділу освіти райдержадміністрації Семенюк А.А. , яка зазначила , що в районі вживаються заходи щодо підготовки навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період. Проводиться утеплення опалювальних приміщень, ліквідуються джерела втрат тепла. Технічний стан котелень , теплових мереж в ЗНЗ задовільний. Виконуються підготовчі роботи по заміні вікон в Димитровській ЗШ І-ІІІ ст., Устинівській, Степанівській, Жовтневій ЗШ І-ІІ ст. Поряд з цим існує загроза функціонування загальноосвітніх навчальних закладів, які опалюються природним газом. Своїми міркуваннями про перехід на альтернативні види опалення ділилися директори Димитровської, Докучаєвської, Криничненської, Криничуватської та Жовтневої шкіл.

Інформацію доповнив представник ТОВ «АгроДарУкраїнаПлюс» Титаренко М.А., який ознайомив присутніх з продукцією даного підприємства – автоматичними опалювальними водогрійними котлами.


Заступник голови районної ради Петруненко О.П. подякував учасникам наради за надання допомоги військовослужбовцям, які перебувають у зоні АТО та повідомив, що робота в даному напрямку буде продовжена.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Гладка А.В. повідомила, що до місцевих бюджетів за січень-липень 2014 року надійшло власних та закріплених доходів в сумі 9116,9 тис. грн.. або 111,1 % до затвердженого плану. До річного плану відсоток виконання становить 54,2. Перевиконання по власних і закріплених доходах склало в сумі 910,5 тис. грн.. за рахунок перевиконання податку з доходів фізичних осіб – 549,2 тис. грн.. та плати за землю – 246, 4 тис. грн..

По кожному розглянутому питанню дано відповідні доручення.


30 липня 2014 року
Допомагатимемо біженцям чим зможемо

30 липня 2014 року в приміщенні райдержадміністрації з участю представників структурних підрозділів РДА, районних установ і організацій, центральної районної лікарні відбулося засідання районного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які прибувають з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Основною метою створення штабу є узгодження дій всіх структурних підрозділів, що займаються питаннями переселенців, вивченням їхніх нагальних потреб, надання їм консультацій та необхідної допомоги.

Начальник Устинівського районного відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій України в Кіровоградській області О. В. Колодій повідомив про дві родини, які прибули з Луганської області та звертались до органів виконавчої влади із проханням надати їм допомогу у вигляді продуктів харчування. Нині вони проживають у знайомих в Устинівці. Безпосередньо цим питанням займеться селищна рада, яка проведе організаційну роботу по збору продуктів для цих сімей. Про родини переселенців, які стали на облік в управлінні соціального захисту населення, та про порядок соціальних виплат їм інформувала начальник УСЗН В. І. Гавриш.

За результатами засідання прийняті відповідні рішення.

На підтримку наших армійцівПродовжує надходити допомога українській армії з Устинівщини. Цього разу продовольчий обоз, фінансову підтримку військовим відповідно до розробленого графіку організували райдержадміністрація, районна рада, Березівська та Криничненська сільські ради. Швидко відреагували колективи районних установ та організацій, небайдужі мешканці селища і сіл, а також одноосібники, безробітні, пенсіонери. Всього зібрано продовольчого ресурсу близько 10 тонн. Окрім цього, для військових Устинівського району, які беруть участь у проведенні АТО в східних областях України, зібрано матеріальну підтримку в сумі 10539 грн., з них 8330 зібрали райдержадміністрація, районна рада, управління АПР, фінансове управління, районний центр зайнятості, відділ культури, туризму та культурної спадщини, відділення держказначейства, центральна районна лікарня, районна організація ВО „Батьківщина”, районна лікарня ветеринарної медицини, ПСП „Агролан”.


По понеділках на ринковій площі проводили благодійну акцію волонтери, які зібрали 1633 грн. В окремих магазинах райцентру були встановлені скриньки для збору солдатам коштів, в які покупці вкинули понад 500 грн. Кошти комісійно обліковуються та перераховуються мобілізованим військовослужбовцям нашого району на їх особисті картрахунки

30 липня на чолі з координаторами по збору допомоги українським військовслужбовцям у районі О. М. Сербіненком та О. Ю. Переведенцевим дві вантажівки відправились у м. Мелітополь, де на варті стратегічних об’єктів, блокпостів військовослужбовці 17 батальйону територіальної оборони нашої області, а серед них – 9 з нашого району.

Естафета збору підкріплення для солдат продовжується, тож не будьмо байдужими. Військовослужбовці повинні відчувати, що країна, якій вони присягали, вірить у них, гордиться ними, а народ готовий підтримувати їх морально і матеріально в такий складний час. Підтримуймо бойовий дух військових, які, ризикуючи життям, захищають цілісність нашої країни, мир і нас з вами.


29 липня 2014 року
На порядку денному – дотримання фінансових зобов’язань

29 липня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Розглянуто питання про стан погашення заборгованості із сплати єдиного внеску до Пенсійного фонду України в районі, про стан нарахування заробітної плати підприємствами, установами та організаціями облікового кола за червень 2014 року та менше встановленого мінімуму за травень 2014 року.

Прийнято рішення рекомендувати головам селищної та сільських рад встановити контроль за дотриманням суб’єктами підприємницької діяльності зобов’язань щодо платежів до місцевих бюджетів.

Також доручено відповідним службам провести роботу з перегляду договорів оренди між власниками земельних часток (паїв) та сільгоспвиробниками у частині збільшення розміру орендної плати до 4,5% грошової оцінки землі.

У спільному результаті - активність кожного29 липня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів засідання робочої групи з організації та координації роботи органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних органів міністерств і відомств України з питань легалізації заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення в районі.

Обговорено питання щодо виконання помісячного плану по працевлаштуванню на нові робочі місця за січень-травень 2014 року, про проведення обстежень робочими підгрупами за липень 2014 року щодо легалізації заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення.

Доручено управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації постійно тримати на контролі виконання рейтингового показника щодо працевлаштування на нові робочі місця, а керівникам робочих підгруп в термін до 25.08.2014 року провести обстеження суб’єктів господарювання на закріпленій території згідно з графіком.


28 липня 2014 року
Олександр Петік: "Українські військові на Донбасі воюють не лише за Донеччину і Луганщину, а за всю Україну"

Голова ОДА прокоментував умови третьої хвилі мобілізації, оголошеної Президентом України

Минулого тижня Президент України підписав Указ "Про часткову мобілізацію", вже наступного дня його затвердила і Верховна Рада України. Поштовхом до такого кроку для керівництва держави стало поширення проявів тероризму, що призводять до загибелі мирного населення та військовослужбовців у східних регіонах, концентрація російських військових сил поблизу державного кордону України і загроза нападу та небезпека незалежності нашої держави. Третя хвиля мобілізації покликана доукомплектувати Збройні Сили, Нацгвардію та інші військові формування, триватиме цей процес протягом 45 днів і охопить усі 24 області.

Як проходитиме мобілізація в Україні загалом, і на Кіровоградщині зокрема розповів голова ОДА Олександр Петік.

- Мобілізація проводитиметься виключно за тими військово-обліковими спеціальностями, яких потребують сили АТО, - наголосив очільник області.

Далі він продовжив: "Не підлягатимуть мобілізації юнаки призовного віку. Військкомати викликатимуть лише тих, хто вже проходив службу у Збройних Силах або має військовий квиток. Як правило, це особи старші 20 років".

Як підкреслив Олександр Петік, кожен мобілізований перед відправкою у зону АТО проходитиме мінімум 15-денне навчання, так зване бойове злагодження на полігонах. Що також важливо, усі безпосередні учасники антитерористичної операції на Сході отримають статус учасника бойових дій – на це також звернув увагу Олександр Петік.

- Третя хвиля мобілізації дасть можливість перепочинку для тих бійців, які вже тривалий час на "передовій". За рахунок ротації підрозділи із зони АТО будуть тимчасово переведені у спокійніші регіони, бійці навіть зможуть розраховувати на короткострокові відпустки відповідно до графіка.

Голова ОДА переконаний, що за останні місяці українська армія буквально відроджується із руїн. Він вказав, що рівень оснащеності та озброєння українських військових значно зріс, лише кількість бронежилетів за час АТО зросла у 3,5 рази, забезпеченість ними становить 70%. Вже до кінця серпня цей показник становитиме 100%.

До того ж і в самому ході антитерористичної операції настає переломний момент – українські сили практично взяли в оточення терористичні угрупування. "За останні півтора місяці територія, підконтрольна бойовикам, зменшилася більш ніж у 3 рази. Українські військові локалізують і знищують залишки бандформувань у звільнених містах", - зауважує Олександр Петік.

Але разом з тим, зазначив далі він, Росія продовжує нарощувати угрупування своїх військ на кордоні з Україною.

Відзначив Олександр Петік і ту масштабну роботу, яка проводиться на рівні керівництва держави, що показує реальну роль Кремля у збройному конфлікті на Сході України усьому світові. І вона вже дає певні результати – посилюється економічний тиск на агресора, знято обмеження на постачання засобів захисту та нелетальних товарів в Україну, розглядаються умови надання Україні статусу головного союзника поза блоком НАТО.

Проте жодна зовнішня підтримка не допоможе, якщо українські чоловіки не стануть пліч-о-пліч на захист рідної землі, - вважає голова облдержадміністрації.

- Українські військові на Донбасі воюють не лише за Донеччину і Луганщину, а за усю Україну! Якщо не зупинити кремлівську агресію на сході, то завтра проросійські бойовики, чеченські, осетинські та інші найманці, російські вояки прийдуть до наших домівок. Українські чоловіки повинні стати на захист Вітчизни – іншого виходу немає, - наголошує Олександр Петік.


Збирання ранніх зернових завершено

В районі завершено збирання ранніх зернових культур. За інформацією начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Заїки О.І. валовий збір зернових склав 61184 тонн ( в минулому році- 52814). Завдяки відданості своїй справі, професіоналізму, грамотному керівництву, впровадженню сучасних агротехнологій, добрій підготовці матеріально-технічної бази господарств, відповідальному ставленню до роботи аграріям району вдалося досягти середньої урожайності 44,6 цнт/га (минулорічна – 38,3 цнт/га). За показниками урожайності наш район посідає четверте місце в області.

Лідери жнивної кампанії – ТОВ «Агрокомплекс» - 55,4 цнт/га, ПП «Агрофірма «Криничуватська» - 54,5 цнт/га, ПСП «Червона калина» - 53,6 цнт/га. Найбільше намолочено озимої пшениці (11111 тонн) у СФГ «Роксолана».


23 липня 2014 року
Звернення громадян задоволено

23 липня 2014 року в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації проведено засідання комісії з розгляду і призначення субсидій, пільг та державної допомоги малозабезпеченим сім’ям у виняткових випадках, передбачених чинним законодавством.

На засіданні комісії розглянуто клопотання 2 громадян про призначення їм державної соціальної допомоги, як малозабезпеченим сім’ям.

Комісією прийнято рішення задовольнити дані клопотання.


21 липня 2014 року
Підтримай свою армію сьогодні

21 липня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. за участю заступника голови районної ради Петруненка О.П. провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України, районних організацій, установ та підприємств.

Обговорено питання щодо надання допомоги військовослужбовцям, які перебувають у зоні АТО східних областей України та їх сім’ям.

Очільник району інформував про проведення в районі благодійної акції по збору гуманітарної та фінансової підтримки військовослужбовцям, які сьогодні беруть участь в бойових діях.

За результатами обговорення прийнято рішення щодо формування чергової партії продукції для потреб військових та її відправки.


17 липня 2014 року
Проведено засідання оперативної групи

17 липня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. за участю заступника голови районної ради Петруненка О.П. провів засідання оперативної групи щодо надання допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в проведенні антитерористичної операції у східних областях України.

Обговорено організаційні питання щодо збору необхідної допомоги військовослужбовцям Устинівського району , які перебувають в зоні АТО та їх сім’ям.

За результатами засідання прийнято рішення провести в районі благодійну акцію по збору коштів та сільськогосподарської продукції для надання допомоги вищеназваним військовослужбовцям.


16 липня 2014 року
Район жнивує

Погожі липневі дні не порушили напруженого ритму хліборобів. В числі перших завершили збирання ранніх зернових культур ПОСП «Агрофірма «Сагайдацька», ПП «Агротрансервіс» ФГ «Агросервіс», ПП «Ганно-Требинівське».

За оперативними даними, що надходять до управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, станом на 16 липня цього року на території району зібрано 12668 га площ ранніх зернових культур із 14400 га. Валовий збір становить 55755 тонн. Середня урожайність 44,0 цнт/га. Озиму пшеницю обмолочено на 65% , жито, озимий ріпак і озимий ячмінь на 100% площ.


11 липня 2014 року
Відвідали будівництво молочнотоварного комплексу

11 липня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. та голова районної ради Лещенко В.І. побували в Докучаєвому на місці спорудження молочнотоварного комплексу. Вони переконались, що незважаючи на економічні труднощі в державі, тут кипить робота: чути гул тракторів, бетономішалки, не збавляють високого темпу і робітники. Також завозиться солома з поля. Є тут і корми, законсервовані у спеціальні полімерні рукави.

Директор ПОСП „Агрофірма „Сагайдацька” Агаян С.А. відзначає ефективну працю будівельників, які спорудили дах у першому корпусі, показав каналізаційні комунікації, очисні споруди, техніку для пресування силосу.


У корпусі для годівлі худоби буде розміщено близько 300 голів. Будують перехід, який з’єднає доїльний цех із приміщенням для годівлі, а ще споруджені пологове приміщення та телятники. Оптимістично налаштований директор розповів про перебування в Німеччині, де вивчав технологію молочного виробництва місцевих фермерів. Особливо вражений керівник зарубіжними новітніми технологіями. Сурен Арташесович не жалкує, що взявся за масштабний інвестиційний проект і запевняє, що запустить об’єкт у найближчі строки. Адже це потрібно для поліпшення добробуту і місцевих жителів, і всього району. Поділився директор планами про перспективу розвитку сільської промисловості, а також повідомив, що корів закуплятимуть у Франції.

Керівники району побажали виконати заплановане та пообіцяли свою підтримку.


Пам’ять – солдатам, уклін – матерям

В с.Димитровому відбулася незвичайна подія. Шкільне подвір’я зібрало не тільки учнів, а й жителів села та гостей, які прибули на урочисту церемонію відкриття меморіальної дошки воїнам-землякам, що загинули при виконанні службового обов’язку в мирний час.

Зворушливі слова ведучих про пам’ять, людську честь і гідність об’єднують присутніх хвилею тиші. Звучить державний гімн України. Всі погляди спрямовані на столик, де стоїть п’ять лампадок, а на чорному тлі пломеніють гвоздики. І оживають спогади, які три десятиліття жили тільки в серцях і пам’яті родин, що колись зазнали страшної втрати. Старшокласники один за одним виносять портрети п’яти колишніх солдат, яким від вісімнадцяти або ледь за двадцять.


Віктор Каплій 1961 р. н., служив на Закавказзі у м. Орджонікідзе, загинув у 1981 р. у званні сержанта. Сергій Зелик 1966 р., служив в Афганістані, був командиром гранатомета, загинув у 1985 р. у званні сержанта. Сергій Пикуль 1970 р. н., служив на Тихоокеанському флоті у м. Владивостоці, загинув матрос у 1989 р.. Олександр Бобрицький 1965 р. н., служив помічником військового коменданта залізничної дільниці станції Февральськ в Амурській області, загинув у 1990 р. у званні старшого лейтенанта. Сергій Тичинін 1971 р. н., служив у м. Архангельськ, був командиром відділення автомобільної роти, загинув у 1991 р. у званні сержанта. Молоді і гарні, вони дивляться з портретів на своїх земляків – такими їх пам’ятають, такими вони залишаться назавжди і для майбутніх поколінь.


Серед гостей - голова районної організації воїнів-інтернаціоналістів В. В. Заболотній із активом організації, від районної влади - керуючий справами районної ради М. М. Донець, заступник військового комісара Бобринецько-Устинівсько-Компаніївського ОРВК майор С. Ф. Плохотнюк із колегами лейтенантом О. Ф. Чернишиним та молодшим лейтенантом В. І. Руссу. І це зрозуміло: увічнення пам’яті солдат, які до кінця виконали свій воїнський обов’язок перед Вітчизною, нікого не залишило байдужим. Тим більше в ці тривожні дні, коли, захищаючи рідну Україну від терористів або ж випадково потрапивши під їхній обстріл, гинуть наші співвітчизники.


До присутніх звертається сільський голова Г. Д. Бондарь. Він наголошує, що священний обов’язок служити Батьківщині завжди був особливою честю для чоловіків. І сьогодні це звучить актуально. Не можна передати словами той біль і відчай матерів і батьків, усіх рідних від тяжкої втрати дорогої людини. Тож увічнення пам’яті військовослужбовців, які загинули під час виконання службового обов’язку, буде проявом шани, прикладом виховання справжнього патріотизму, виконанням громадянського обов’язку перед суспільством. Геннадій Дмитрович подякував жителям територіальної громади, які власними коштами підтримали добру справу, робочій групі та працівникам військкомату, які провели відповідну пошукову роботу.

Встановлено меморіальну дошку на фасаді школи. Адже загиблі юнаки половину свого життя провели саме тут, де їх виховали високосвідомими, відповідальними людьми.

Церемонію відкриття дошки виконали воїн-афганець М. В. Гущин та однополчанин Віктора Каплія С. А. Меркулов, який приїхав із Кривого Рога. Благословив цю святу справу місцевий священик о. Сергій. Він відслужив панахиду по загиблих, підкреслюючи, що честь і гідність, патріотизм – не просто гарні слова – це те, чим має жити людина. І вічна пам’ять тому, хто не зрадив, хто залишився вірним обов’язку до кінця.


10 липня 2014 року
Опалювальний сезон не за горами

10 липня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. за участю голови районної ради Лещенка В.І., провів нараду з селищним, сільськими головами , керівниками окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та навчальних закладів району.

Обговорено питання про підготовку закладів освіти до роботи в новому 2014/2015 році.

З інформацією з даного питання виступила начальник відділу освіти райдержадміністрації Семенюк А.А., яка зазначила, що станом на 01 липня цього року на проведення капітальних, поточних ремонтних робіт в загальноосвітніх навчальних закладах бюджетних видатків не заплановано, але використовуються кошти з інших джерел, не заборонених чинним законодавством. На придбання твердого палива виділено за рахунок коштів місцевих бюджетів 341, 798 тис. грн. при потребі 663, 65 тис. грн..; на придбання газу виділено 477,5 тис. грн. при потребі 588,8 тис. грн..; на придбання електроенергії кошти виділені повністю – 429, 64 тис. грн.


Технічний стан котелень, топкових, теплових мереж в ЗНЗ задовільний. Готовність до нового опалювального сезону складає 90%. Потребує заміна котла в РБДЮТ.

Для опалення приміщень закладів освіти району необхідно 615 т. вугілля. За минулий опалювальний сезон використано 681 т. вугілля, залишок складає 74,5 т. На даний час проведено процедуру закупівлі електричної енергії та природного газу.

Про стан готовності шкіл до опалювального сезону інформували директори Устинівської, Докучаєвської, Криничуватської, Криничненської, Інгульської ЗШ І-ІІІ ступенів.

Підсумовуючи нараду, голова райдержадміністрації Юшко Е.М. дав доручення керівникам навчальних закладів району при підтримці органів місцевого самоврядування та соціально-відповідального бізнесу вжити заходи щодо безперебійної роботи установ освіти в осінньо-зимовий період 2014-2015 року.


08 липня 2014 року
Обговорено заходи з нагоди Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України

08 липня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. за участю голови районної ради Лещенка В.І., керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації провів засідання організаційного комітету по підготовці та відзначенню Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України.

Дано доручення членам організаційного комітету в зазначені терміни внести свої пропозиції по відзначенню державних свят на території районного центру та сільських населених пунктів з залученням широкого кола громадськості.


29 червня 2014 року
Свято молоді в Інгульському

Молоді люди – це цвіт нації. Саме з ними завжди пов’язують головні сподівання і надії на подальший розвиток держави. Ми знаємо наскільки потужні можливості має молодь – розумна, активна, спортивна і впевнена в собі. Тому не випадково, що саме до Дня молоді районна федерація з футболу започаткувала розиграш перехідного кубка з футболу, який відбувся 29 червня в с.Інгульське. Цей красивий, видовищний і захоплюючий вид спорту зібрав багатьох своїх шанувальників із смт Устинівка та навколишніх сіл.

На початку свята з вітальним словом до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Юшко Е.М., голова районної ради Лещенко В.І. та голова федерації футболу Николаєв М.В., які бажали всім міцного здоров’я і оптимізму, успіхів в усіх розпочатих і запланованих справах, віри у власні сили, а командам чесної безкомпромісної боротьби і перемог. Від щирого серця линули привітання і ветерану спорту, неодноразовому чемпіону районних змагань, одному з кращих півзахисників збірної району Валерію Кулику, який напередодні відсвяткував 50-ти річчя з дня народження. Йому вручено іменну футболку та м’яч з автографами всіх ветеранів футболу.


А потім розпочався товариський матч між збірними ветеранів та молодіжною командою «Інгул». Команду ветеранів представляли Валерій Кулик, Микола Николаєв, Анатолій Нікіша, Олександр Винник, Юрій Лисогор, Ігор Федунець, Олександр Гриненко, Сергій Синиця, Сергій Боросан, Олександр Чупрун, Віктор Малецький, Анатолій Кулик, Сергій Хілевич, Володимир Семенченко. Всі вони є гордістю і славою Устинівщини, адже в різні роки з честю відстоювали славні футбольні традиції , як на районних так і на обласних змаганнях. Їх досвід все ж таки переміг. Вже на перших хвилинах матчу свою майстерність продемонстрував Валерій Кулик, який блискуче забив гол у ворота противника і відкрив рахунок. Проте наприкінці першого тайму гравцю молодіжної збірної Андрію Горобцю вдалося зрівняти рахунок. У другому таймі Анатолій Нікіша, чітко реалізувавши одинадцятиметровий удар, вивів команду вперед і цим встановив остаточний результат матчу на користь ветеранів.


У розиграші кубка з футболу взяли участь 5 команд з смт Устинівка, с.Димитрове, с. Криничне, с. Докучаєве та с. Інгульське.

В напруженій боротьбі за ІІІ місце змагалися команди с. Інгульське і с. Докучаєве. З рахунком 3:1 перемогли господарі поля.

А фінал розіграли між собою футболісти з Устинівки та Димитрового. З мінімальним рахунком 1:0 перемогли устинівчани.

Призери турніру одержали грошові винагороди від організаторів змагань- ТОВ «Агроленд» (директор Ніколаєв М.В.) та ВЦ №37 (начальник Салов В.Є.)


Окрім цього в перервах між матчами було розіграно кілька конкурсів. Тут не було рівних футболістам з с.Димитрове, які вибороли всі перші місця. Зокрема у жонглюванні м’ячем переміг Юрій Шевченко, Олександр Мазорук - у попаданні м’яча з центру поля у ворота, Максим Вовк на дальність удару. Призи переможцям конкурсів вручила директор підприємства установи ВЦ №37, заступник начальника установи з виробництва Кулик Н.Г.

Смачна юшка, приготовлена вмілими руками Сергія Водоп’яна та запальні мелодії у музичному супроводі Олександра Чепурного дарували присутнім гарний настрій.

Хочеться вірити, що дане свято стане традиційним, а також буде взірцем для інших організаторів подібних змагань.


27 червня 2014 року
З 18-річчям, Конституціє!

27 червня 2014 року в смт Устинівка в приміщенні районного Будинку культури проведені урочистості з нагоди 18-ї річниці Конституції України та Дня молоді. Присутніх із святами привітав голова районної ради Лещенко В.І.

Кращих працівників за сумлінне виконання службових обов’язків нагороджено грамотами районного рівня та цінними подарунками, а саме: Вуйченко О.В. – головного казначея сектору звітності та бухгалтерського обліку операцій з виконання бюджетів управління Державної казначейської служби України в районі, Матьяша Р.В. – начальника відділу доходів, фінансів галузей виробничої сфери та інформаційного забезпечення фінансового управління райдержадміністрації, Новак І.М. – головного спеціаліста з інформаційних технологій та захисту інформації відділу Держземагентства в Устинівському районі, Фесенко В.М. – бібліотекаря районного методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації, Єфремову І.С. – техпрацівницю магазину «Маркет».


Оголошено Подяку Чечун І.С.- головному спеціалісту сектору економічного аналізу та кадрової роботи управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Учасники заходу переглянули святковий концерт, подарований аматорами колективів районного та сільських закладів культури.


Бронзові призери обласної спартакіади держслужбовців

27 червня 2014 року збірна команда Устинівського району, яку очолив голова райдержадміністрації Юшко Е.М., взяла участь в УІІ обласній спартакіаді державних службовців місцевих органів виконавчої влади та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, що відбулася в Кіровограді.

Спартакіада проходила з 4 видів спорту: міні-футболу, настільного тенісу, шахів та шашок.

Черговий раз підтвердила свою майстерність головний державний інспектор Устинівського відділення Долинської МДПІ Кіровоградської області Світлана Оковита, якій не було рівних в змаганнях з шахів.

Призерами в змаганнях з шашок стали голова райдержадміністрації Едуард Юшко та головний спеціаліст відділу кадрів та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Юлія Руденко, зайнявши відповідно ІІ та ІІІ місця.

В підсумковому заліку наша збірна посіла почесне ІІІ місце серед 13 команд- учасниць та була нагороджена кубком, грамотою, а також цінним подарунком.


25 червня 2014 року
Обговорено заходи щодо відзначення Дня Конституції України та Дня молоді

25 червня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. за участю голови районної ради Лещенка В.І. провів засідання організаційного комітету щодо відзначення в районі Дня Конституції України та Дня молоді.

Обговорено сценарний план проведення святкових та інформаційно-просвітницьких заходів в районному центрі та сільських населених пунктів, спрямованих на зміцнення громадянської злагоди та утвердження основоположних демократичних цінностей.


20 червня 2014 року
У вічній пам’яті полеглих імена

20 червня 2014 року в смт Устинівка з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, яке відзначається в Україні 22 червня, за участю голови райдержадміністрації Юшка Е.М., заступника голови районної ради Петруненка О.П. та представників трудових колективів покладено квіти до Меморіалу загиблим воїнам.

Присутні вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання.


Сесія районної ради

20 червня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. взяв участь у черговій сесії районної ради.

На початку сесії вручено Почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради депутатам районної ради Сербіненку С.О., Переведенцеву О.Ю., Абрамяну C.Ю. за організацію надання допомоги військовослужбовцям 17 батальону територіальної оборони, який сформовано із добровольців нашої області.

Далі депутати розглянули наступні питання:

Про внесення змін до районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей, молоді та сімей з дітьми.

Про виконання Програми розвитку фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах району.

Про виконання програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.


Про внесення змін до районної Програми «Зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я».

Про звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2014 року.

Про хід виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами в районі.

Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Про перезатвердження списку присяжних районного суду та інші.

З кожного розглянутого питання прийняті відповідні рішення.


18 червня 2014 року
Честь служити народу

18 червня 2014 року з нагоди Дня державної служби України, яке відзначається 23 червня та Дня дільничних інспекторів міліції за участю голови райдержадміністрації Юшка Е.М. та заступника голови районної ради Петруненка О.П., представників трудових колективів і громадськості в районному Будинку культури відбулося урочисте зібрання.

До дня професійного свята, за сумлінне виконання службових обов’язків, грамотами райдержадміністрації та районної ради нагороджено завідувача сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації Незаймай О.А., головного спеціаліста відділу економічного розвитку та торгівлі управління економічного розвитку, інфраструктури та торгівлі райдержадміністрації Козлову Т.Я., головного спеціаліста виконавчого апарату районної ради Кияна І.В., головного спеціаліста з питань механізації, охорони праці та сільгосппродукції управління агропромислового розвитку Пугача О.В. Грамоти райдержадміністрації вручені начальнику відділу культури, туризму та культурної спадщини Орбан Н.М., головному спеціалісту відділу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду України в Устинівському районі Лещенко А.О., головному спеціалісту сектору державного земельного кадастру відділу Держземагентства в Устинівському районі Салтан К.М.


Подяками відзначені дільничні інспектори районного відділу внутрішніх справ УМВС в Кіровоградській області.

Калейдоскоп веселих і ліричних пісень, теплих побажань завжди залишатися на передовій, служити на благо свого народу і пишатися нелегкими, але важливими справами подарували присутнім учасники художньої самодіяльності.


17 червня 2014 року
Обговорено стан підготовки до відзначення професійних свят

17 червня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів засідання організаційного комітету щодо проведення заходів з відзначення в районі професійних свят Дня державної служби України та Дня дільничного інспектора міліції.

Заслухано стан підготовки до зазначених свят та затверджено список осіб, представлених до відзнак райдержадміністрації та районної ради.


Проведено засідання спостережної комісії

17 червня 2014 року в приміщенні райдержадміністрації проведено засідання спостережної комісії.

Розглянуто клопотання установи ВЦ №37 про звільнення від відбуття покарання 2 засуджених на підставі Закону України «Про амністію» та про умовно-дострокове звільнення 7 засуджених.

Комісією прийнято рішення підтримати дані клопотання .


14 червня 2014 року
Во ім’я торжества добра й любові

14 червня 2014 року в Димитрове відбулось освячення храму святого великомученика Димитрія Солунського, в якому взяли участь голова райдержадміністрації Юшко Е.М. та голова районної ради Лещенко В.І.

Обряд освячення провели священнослужителі нашого і сусідніх районів на чолі з єпископом Олександрійським і Світловодським Боголєпом.


12 червня 2014 року
Проблемам людей – особиста увага

12 червня 2014 року в районі побував депутат обласної ради Чудний О.В, який провів особистий прийом громадян.

З особистими проблемами до депутата звернулися 8 жителів району. І хоча деякі з них прибули з іншого виборчого округу, Олександр Васильович вислухав кожного і пообіцяв підтримку.

Більшість питань, з якими зверталися виборці, стосувалися реєстрації земельних ділянок, працевлаштування, стягнення по судових рішеннях.


Зустріч з поетами-земляками

Можливо не кожному припадало на думку, що поряд з нами ходять генії, що талант народжується поміж нас, а можливо і хтось за кілька десятків років стане на цьому ж порозі людиною, якою ми пишатимемось, про яку прийдешні покоління скажуть «Геній».

Кожен край народжує свого поета, сподіваючись виявити себе через його слово. Рідна земля виколисує і виховує свого співця.

12 червня 2014 року, в рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, в районному Будинку культури громадськість селища вітала пошановувачів рідного слова, членів обласного літературного об’єднання «Степ» Олександра Косенка, Ольгу Полєвіну та молодих поетів Кирила Поліщука і Артема Луценка, які читали свої власні вірші, розповідали про свою діяльність та плани на творчій ниві.

Приємно відзначити, що учасники свята , а саме працівники культосвітніх закладів району та читачі бібліотек високо оцінили працю поетів-земляків, людей великої душі і щирого серця, в уста яких вкладено величезний талант та мали змогу отримати на згадку їх авторські книги.


11 червня 2014 року
Літня оздоровча кампанія стартувала

11 червня 2014 року в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації відбулася нарада з питань проведення оздоровлення дітей в літній період поточного року.

З інформацією виступила заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Шарун І.М., яка повідомила, що завданням держави є забезпечення права кожної дитини на оздоровлення та відпочинок, а тому важливо не допустити скорочення кількості дітей, які цього потребують. У зв’язку з цим в районі прийнято Програму оздоровлення та відпочинку дітей, молоді та сімей з дітьми. Відповідно до Програми в стаціонарних закладах області та за її межами планується охопити оздоровленням 33 дитини пільгової категорії на суму 83.4 тис. грн. за рахунок коштів селищної та сільських рад . На даний час виділено кошти лише трьома сільськими радами у сумі 14,9 тис. грн. Зважаючи на обмежені можливості виділення бюджетних коштів у 2014 році, значним ресурсом у проведенні оздоровлення дітей можуть стати кошти організацій, підприємств, спонсорів та з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

З 02 червня при загальноосвітніх навчальних закладах району функціонують 13 пришкільні оздоровчі табори з денним перебуванням, де оздоровляється 762 дитини. Для забезпечення якісного відпочинку дітей шкільного віку Програмою передбачено кошти у сумі 133,4 тис. грн.

Згідно з розподілом департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації на І оздоровчу зміну до ДОЗ «Дружба», «Бригантина» та «Лісова пісня» направлено 5 дітей пільгових категорій.


7 червня 2014 року
Президент України Петро Порошенко склав Присягу Українському народу

7 червня 2014 р. у Верховній Раді України відбулася церемонія інавгурації Президента України Петра Порошенка.

Промова Президента України під час церемонії інавгурації


6 червня 2014 року
Проведено нараду з орендарями ставків

6 червня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів нараду за участю начальника відділу водних ресурсів Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства Одарич А.М., начальника управління розпорядження земель державної власності Головного управління Держземагентства в області Ганського О.Б., керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, голів сільських рад та орендарів водних об’єктів.

У ході наради обговорено питання щодо оренди водних об’єктів , гідротехнічних споруд та приведення у відповідність із чинним законодавством договорів оренди для ведення аквакультури.

За результатами наради дані відповідні доручення.


5 червня 2014 року
Оперативно та ефективно діяли служби під час навчання

5 червня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засіданні комісії підбито підсумки командно-штабного тренування за участю органів управління та сил територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, проведеного в районі з 4 по 5 червня поточного року. Під час тренувань спеціалізовані служби показали свою готовність до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, можливих терористичних актів.

Підсумовуючи результати практичного навчання, керівник району відзначив, що дії цивільних служб були оперативними і ефективними та побажав присутнім зустрічатись при таких обставинах лише на навчаннях.


2 червня 2014 року
«Ми діти твої, Україно!»

Під таким гаслом 02 червня 2014 року в районному Будинку культури відбулося святкування Міжнародного дня захисту дітей.

Із щирими привітаннями до дітей звернулися голова райдержадміністрації Юшко Е.М. та голова районної ради Лещенко В.І., які побажали їм зростати розумними, добрими, працелюбними, відданими своїй країні, українським традиціям та бути справжніми патріотами рідного краю - славної Устинівщини.


Одній дитині з багатодітної сім’ї вручено мобільний телефон, двоє дітей з обмеженими фізичними можливостями отримали матеріальну допомогу.

Були також відзначені грамотами переможці обласних, районних олімпіад та конкурсів дитячої творчості.

В цей день голова райдержадміністрації Юшко Е.М. та голова районної ради Лещенко В.І. побували у дитячому відділенні центральної районної лікарні. Вручивши кожному пацієнту дитячого відділення пам’ятний подарунок, керівники району бажали їм міцного здоров’я, успіхів та гарного настрою.


30 травня 2014 року
Дай їм, доле, світлий шлях широкий

30 травня 2014 року для випускників загальноосвітніх шкіл прозвучав останній дзвінок. У цьому році повну середню освіту в навчальних закладах району одержали 68 юнаків та дівчат.

На святкових лінійках одинадцятикласників вітали голова райдержадміністрації Юшко Е.М., керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України. Вони побажали їм обрати вірну стежину в дорослому самостійному житті, здобути улюблену професію та стати гідними людьми.

Багатьох випускників відзначено похвальними грамотами за особливі здобутки у навчанні, спорті та суспільному житті.


28 травня 2014 року
Кримчанам затишно на Устинівщині

28 травня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів зустріч із сім’ями, які переселилися в наш район із Криму. У ній також взяли участь керівники управління соціального захисту населення, районного центру зайнятості, районного сектору міграційної служби, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей РДА, управління ПФУ в районі. У центрі уваги було питання соціального захисту сімей, влаштування їхнього побуту та інші, що стосуються державної політики, спрямованої на підтримку громадян, які у зв’язку з подіями в Криму, змушені залишити постійне місце проживання або ж не можуть туди повернутись.

У районі таких 4 сім’ї. Дві з них проживає на території Криничненської сільської ради. Тож у зустрічі взяв участь і сільський голова М. М. Коваль.

Сім’я О. Ф. Нечипорук мешкає в Садках, має 2 неповнолітніх дітей. Чотирьохрічна донька відвідує дитячий садок, а син семикласник навчається в школі. Їхня мама працює листоношею, а батько поки що не працевлаштований. Родина тимчасово живе в будинку батьків чоловіка, але в майбутньому планує придбати чи збудувати власне житло. У сім’ї є певні проблеми з документами. Але під час зустрічі з’ясувалось, що одну з них, пов’язану з реєстрацією за місцем проживання, вирішити реально: достатньо з’явитись із паспортом у міграційну службу.

Пенсіонер В. І. Кучерук, який нині проживає в Криничному біля свого батька, вже одержує пенсійну виплату.

О. В. Дячук тимчасово проживає із своєю донькою-другокласницею в Ганно-Требинівці. Дівчинка навчається в Інгульській школі і додатково займається українською мовою, оскільки ходила раніше в російськомовну школу. Сім’я вже придбала будинок в Інгульському і має реальні плани на подальше влаштування свого життя саме на Устинівщині, одержує відповідну державну соціальну допомогу. Цю родину раніше відвідав голова райдержадміністрації Е. М. Юшко.

У Мар’янівці Димитровської сільської ради поселилась пенсіонерка Л. Д. Бондаренко. Жінка придбала помешкання за власний кошт, а допомогу в ремонті житла надав директор ПСП «Димитрово» М. Б. Середенко. Цьому посприяв заступник голови районної ради О. П. Петруненко, який нещодавно відвідав переселенку.

Заступник начальника УСЗН І. М. Шарун зазначила, що згідно з дорученням голови облдержадміністрації за кожною сім’єю переселенців із Криму закріплено представників органів місцевого самоврядування та бізнесу. Спеціалістами управління надано роз’яснення щодо оформлення соціальних допомог та проведено відповідні обстеження умов їх проживання.

Начальник управління ПФУ О. В. Заїка зазначила, що пенсіонери, які прибули з Криму, поставлені на облік, одержують виплати. В разі, якщо такі переселенці не мають на руках паперових документів, управління може звернутись до електронних пенсійних справ і по них здійснювати нарахування. Для цього громадянину потрібно надати заяву та пред’явити паспорт і ідентифікаційний код.

Заступник директора районного центру зайнятості А. С. Раєнко повідомила, що в службі зайнятості чітко прописана процедура працевлаштування переселенців із Криму, але поки що з цього питання ніхто не звертався. Якщо людина перебувала на обліку в службі зайнятості Криму, реєстрацію за нинішнім місцем проживання можна поновити через єдину електронну базу.

Підсумовуючи зустріч, Е. М. Юшко наголосив, що переселенці-кримчани не залишаться без уваги місцевої влади, а в разі потреби для вирішення побутових проблем буде залучатися соціально- відповідальний бізнес.


27 травня 2014 року
Проведено засідання організаційного комітету

27 травня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів засідання організаційного комітету з підготовки до відзначення Міжнародного дня захисту дітей.

Обговорено сценарний план проведення святкових заходів та дано окремі доручення.


21 травня 2014 року
Проведено засідання комісії по захисту прав дитини

21 травня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів засідання районної комісії по захисту прав дитини.

Розглянуто питання про надання дозволу на повернення малолітнього з Будинку дитини.

Доручено службі у справах дітей райдержадміністрації підготувати відповідний проект розпорядження голови РДА та в подальшому здійснювати соціальний супровід сім’ї.


16 травня 2014 року
Проаналізовано стан готовності виборчих дільниць

16 травня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. за участю заступника голови районної ради Петруненка О.П., селищного, сільських голів провів засідання районної робочої групи з підготовки до проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року.

Обговорено стан матеріально-технічного забезпечення виборчих дільниць.

Встановлено, що з 24 виборчих дільниць практично повністю готова до проведення голосування 21. Три дільниці не забезпечені телефонним зв’язком, одна - електроенергією.

Дані недоліки будуть усунені до кінця сьогоднішнього дня.


15 травня 2014 року
Обрано нового голову райкому профспілки працівників державних установ

15 травня 2014 року за участю голови обласного комітету профспілки працівників державних установ Федотова В.В. відбувся Пленум райкому профспілки працівників державних установ, на якому головою райкому профспілки обрано Щерюка О.В., заступника голови Устинівської селищної ради з питань діяльності виконкому.


14 травня 2014 року
На старті – чемпіонат району з футболу

14 травня 2014 року відбулося засідання новообраної ради Федерації футболу Устинівського району.

Внесено зміни до Положення про проведення чемпіонату району з футболу 2014 року, затверджено календар ігор І кола зазначеної першості та розглянуто інші організаційні питання.


На порядку денному – оздоровлення дітей

14 травня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів розширену нараду за участю директора Долинської міжрайонної виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Орішка А.І., селищного та сільських голів, директорів навчальних закладів району, керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації.

Розглянуто питання про організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року.


Серце до серця

14 травня 2014 року у відділі освіти райдержадміністрації підбито підсумки районного етапу ІХ Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця», яка була проведена у квітні поточного року. В ході даної акції зібрано 3,9 тис. грн., з яких 1,3 тис. грн.. перераховано на благодійний рахунок. Кошти в сумі 2,6 тис. грн. направлено на лікування трьох дітей з вадами зору, що проживають в районі. Найбільше коштів зібрали навчальні заклади Устинівської ЗШ І-ІІІ ст., Седнівської ЗШ І-ІІІ ст. та Брусівська ЗШ І-ІІ ст.


13 травня 2014 року
Результати роботи узято до відома. Поставлено конкретні завдання

13 травня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в районі, на якій було розглянуто питання про стан виконання планових надходжень до місцевого бюджету, рейтингові показники за звітний період поточного року та невідкладні завдання, які потребують нагального вирішення щодо забезпечення подальшого соціально-економічного розвитку району.

Також було підбито підсумки проведення заходів з відзначення 69-ї річниці Великої Перемоги, обговорено питання про надання соціального захисту особам, які прибули на постійне місце проживання в район з АР Крим та підготовку до проведення оздоровлення дітей та підлітків влітку 2014 року тощо.

За результатами наради дано окремі доручення.


05 травня 2014 року
Привітали ветеранів

05 травня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. та Устинівський селищний голова Пеньков І.О. відвідали учасників бойових дій у Великій Вітчизняній війні, жителів смт Устинівка Каневського В.А. та Хорошилова О.Ю. Вони привітали ветеранів війни з їх днями народження та з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Також ветеранам було вручено ювілейні медалі «Воинская доблесть» та продуктові набори.


30 квітня 2014 року
Виступ виконуючого обов`язки Президента України, Голови Верховної Ради України Олександра Турчинова під час наради з головами обласних державних адміністрацій

Ми сьогодні зібрались на нараду, в якій приймають участь глави обласних державних адміністрацій, керівництво Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, керівництво Міністерства оборони, Генерального штабу, Служби зовнішньої і військової розвідки, Генеральної прокуратури та Центральної виборчої комісії.

Ми повинні з вами не тільки проаналізувати ситуацію, але й головне - визначити головні задачі і завдання, розв’язання і вирішення яких дозволить стабілізувати ситуацію в нашій країні. Особливо це важливо напередодні травневих свят, тому що саме на ці свята ті, хто працює проти країни, намітили активні дії щодо дестабілізації ситуації.

читати далі>>


29 квітня 2014 року
Майстри мистецтв - дітям

29 квітня 2014 року в рамках проведення в області культурно-мистецької акції «Майстри мистецтв – дітям», приуроченої до 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка, в районному Будинку культури відбувся концерт артистів Кіровоградської обласної філармонії. У виконанні академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» зворушливо звучали патріотичні, ліричні, жартівливі, народні пісні. Юні глядачі мали змогу взяти участь у вікторині на кращі знання творчості Т.Г.Шевченка.


28 квітня 2014 року
В полі зору – розвиток сільської інфраструктури

28 квітня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. та голова районної ради Лещенко В.І. зустрілися з представниками Українського Фонду соціальних інвестицій. Обговорено питання подальшої реалізації проектів сприяння розвитку соціальної інфраструктури на території Устинівської селищної, Криничуватської, Криничненської та Брусівської сільських рад.


Футбольний сезон відкрито

27 квітня 2014 року в смт Устинівка відбувся футбольний матч чемпіонату області серед аматорських колективів . На своєму полі команда «Агрокомплекс» (Устинівка) зустрічалася з командою «Росток» (м.Новоукраїнка). З відкриттям сезону гравців та вболівальників привітали голова районної ради Лещенко В.І. та голова федерації футболу району Нікіша А.Г. Матч закінчився з рахунком 1:2 на користь гостей.


25 квітня 2014 року
Проведено засідання організаційного комітету

25 квітня 2014 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. за участю голови районної ради Лещенка В.І. та керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації провів засідання організаційного комітету по підготовці та відзначення 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. З нагоди знаменної дати в районі заплановано провести урочисті мітинги, покладання квітів до меморіальних комплексів загиблим воїнам, святкові концерти та спортивно-розважальні заходи.


18 квітня 2014 року
Едуарда Юшка призначено головою Устинівської РДА

17 квітня в. о. Президента України О. В. Турчинов своїм розпорядженням призначив голів 13 районних державних адміністрацій Кіровоградської області. Розпорядження оприлюднено на офіційному сайті в. о. Президента.

Устинівську районну державну адміністрацію очолив Юшко Едуард Миколайович. Перед відкриттям сесії районної ради 18 квітня депутата районної ради привітав із цим призначенням голова районної ради В. І. Лещенко.


Великодній подарунок солдатам

Коли Україна в небезпеці, жоден українець не може залишатися осторонь. Люди готові віддати останнє, аби хоч якось допомогти нашим муж-нім захисникам – війсь-ковослужбовцям україн-ської армії. З нашого ра-йону Збройним Силам України вже була надана матеріальна підтримка від товаровиробників. Естафету допомоги війсь-ковим продовжила іні-ціативна група педагогів з Криничуватки.

Директор Криничуватської ЗШ І-ІІІ ст. Н. Калмикова, депутати районної ради О. Сербіненко, О. Переведєнцев вирішили підтримати свою колегу Л. Даніленко, яка працює у школі завгоспом. Її син Артем нині проходить службу в армії. Зараз його військова частина перебуває на кордоні з Кримом – блокпост „Ставки” на території Херсонщини.

До ідеї миттєво приєдналися всі працівники школи, активісти громади, жителі Криничуватки, Березуватки, які несли предмети побуту, кошти, продукти, овочі, крупи, макарони, олію, цукор, сало, борошно та інше. Керівники ПСП „Червона калина” та ПП „Агрофірма „Криничуватська” В. Петренко та А. Петренко погодились забезпечити пальним автомобілі, щоб доставити все це солдатам.

Устинівська селищна рада, дізнавшись про ініціативу сусідів-криничуватців, оголосила про свою підтримку. На зібрані працівниками відділу статистики, районної та селищної рад, ДНЗ „Сонечко”, КП „Комунальник” кошти було закуплено півтора центнера картоплі. Ряди помічників поповнили і трудові колективи райдержадміністрації, центральної ра-йонної лікарні, редакції районної газети, обидві Устинівські школи, школа естетичного виховання, які передали кошти і продукти. Ке-рівник устинівської хлібопекарні, депутат районної ради, член виконкому селищної ради В. Абрамян привіз мішки з борошном. Принесли продукти сім’я Раєнків, Г. Левченко, В. Висоцька.

Увесь вантаж був споряджений у три легковики з причепами, на яких вирушили у військову частину О. Сербіненко, А. Горобець, подружжя Калмикових, В. Богданов, О. Переведєнцев, С. Бойко, О. Безп’ятюк та батьки Артема Даніленка. На блокпосту 16 квітня їх зустріли військовослужбовці. Солдати щиро раділи таким гостинцям. А заступник командира батальйону написав жителям району хвилюючу подяку.

Це найменше, що ми можемо зробити у цей напружений час для військових, але наша з вами підтримка їм просто необхідна. Тож будьмо разом у любові до рідної України і духом, і думками.


Від Устинівського виправного центру №37 відкрито магазин

В м. Кіровограді відбулося урочисте відкриття магазину «Азбука смаку» від Устинівського виправного центру №37, що на Кіровоградщині.

Начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області полковник внутрішньої служби Заміралов О.А. привітав начальника Устинівського виправного центру №37 підполковника внутрішньої служби Салова С.В. та директора підприємства установи Кулик Н.Г. з цим досягненням, побажав високого прибутку та процвітання магазину.

Відвідувачів магазину частували короваєм.

В магазині представлені товари як власного виробництва (тушки гусей, курей, перепілок, яйця перепелині та курині, мед, олія, свинина, баранина, риба) так і продукція інших товаровиробників.

Завітайте до магазину, там Вас зустрінуть теплою посмішкою продавці та приємно здивують низькі ціни!


16 квітня 2014 року
Обговорено нагальні питання

Зважаючи на зміни в законодавстві 15 квітня 2014 року заступник голови райдержадміністрації О. Г. Блажко провів нараду з керівниками структурних підрозділів РДА, деяких районних установ і організацій. Підбито попередні підсумки роботи на І квартал нинішнього року. О. Г. Блажко звернув увагу на проведення тендерних закупівель за нормами нового закону. Особливо це стосується бюджетних закладів при підготовці до нового опалювального сезону.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації А. В. Гладка вела мову про зміни до районного бюджету, які будуть внесені у світлі кількох березневих постанов Кабінету Міністрів України. В основному вони стосуються оплати праці в галузях культури, освіти, охорони здоров’я, а отже і районний, і сільські бюджети будуть сформовані заново на підставі нових розрахункових показників. При цьому доходну частину буде змінено у бік зменшення. Слід сказати, що за квартал заплановані показники районний бюджет виконав. Але темп по надходженнях нижчий проти відповідного періоду минулого року. Певною мірою це пояснюється тим, що деякими платниками податки було сплачено наперед.

Дещо знизився в районі і середній розмір заробітної плати – про це повідомила начальник управління соціального захисту РДА В. І. Гавриш. Вона також зазначила, що державні соціальні допомоги сім’ям з дітьми виплачуються своєчасно. Проте через казначейські ліміти понад півмільйона гривень ще чекають на проплату одержувачі пільг, субсидій та інших видів допомог. Всього за три місяці до управління звернулось із заявами про соціальну допомогу 1508 осіб. В установі виникла складна ситуація із папером та заправкою оргтехніки. Хоч необхідні на це кошти заплановані, придбати матеріали не можуть, бо вони не належать до статей першочергових витрат, а отже не проходять через казначейство. Тож заступник голови РДА доручив підготувати листи в облдержадміністрацію, звернувшись до обласного керівництва за підтримкою у вирішенні таких проблем бюджетних установ. Адже через подібну ситуацію не можуть відремонтувати шкільний автобус тощо.

Начальник управління економіки, розвитку інфраструктури та торгівлі РДА Н. В. Фесюк проаналізувала попередні підсумки соціально-економічних досягнень району за І квартал. По основних показниках найскладніша ситуація в галузі промисловості. Суттєво знижено обсяги виробництва і реалізації борошна та хліба.

Із початком весняних польових робіт поліпшилась ситуація на ринку праці – зменшилась кількіст зареєстрованих безробітних, знизився рівень безробіття.

Начальник управління агропромислового розвитку РДА О. І. Заїка інформував про хід весняної кампанії в сільському господарстві. Відзначено, що 70% площ озимих культур перебувають у доброму стані, решта – у задовільному. Списано лише 84 га озимого ячменю в ПСП „Україна”. Посіяно понад 1600 га ярих культур, зокрема заплановані площі ячменю, пшениці, гороху. Розпочато сівбу соняшнику та кукурудзи. Через зрсотання ціни пального, міндобрив, засобів захисту рослин майже на третину зросла вартість затрат на 1 га посівів.

10 квітня 2014 року
Довкілля стане кращим

10 квітня 2014 року відбулася нарада за участю голови районної ради Лещенка В.І., заступника голови районної державної адміністрації Блажка О.Г., керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в районі з питань організації проведення дня довкілля.

Прийнято відповідні рішення.


08 квітня 2014 року
Відновлено районний заклад культури

08 квітня 2014 року, після кількарічної реконструкції відновив свою роботу Устинівський районний Будинок культури. На оновлення зовнішнього вигляду та інтер’єру двоповерхового приміщення даного культосвітнього закладу було витрачено майже 2,2 млн.грн. з державного та частково місцевого бюджетів.

Першими поціновувачами реконструйованого Будинку культури стали наймолодші жителі району які завітали цього дня на циркову виставку столичного колективу «Райдуга».


Громада відстоювала свої права

08 квітня 2014 року поблизу водосховища, так званого «баму» на околиці смт Устинівка відбулася зустріч громадою райцентру та навколишніх сіл з орендарем водойми. Ініціаторами зустрічі стали представники громадської ради по контролю за діяльністю органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування «Народний контроль», а головним питанням було подальше утримання в належному стані вищеназваного водного дзеркала, ремонту греблі та дотримання орендарем умов відповідного договору оренди.

За результатами зустрічі, в якій брали участь не менше як півтори сотні чоловік, орендарем було подано до відповідних органів заяву про розірвання угоди про оренду водойми.


07 квітня 2014 року
Обговорено питання техногенно-екологічного характеру

07 квітня 2014 року заступник голови районної державної адміністрації Блажко О.Г. провів засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.

Розглянуто питання:

1..Про стан охорони зон ліній електропередач і газових мереж та забезпечення їх безаварійної експлуатації.

2..Про запобігання випалювання під час весняно-літнього періоду сухої трави, стерні та післяжнивних залишків.

3..Про збереження цілісності металевих частин опор на повітряних лініях електропередач.

4..Про результати проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту.

5..Про підсумки тренування з органами управління та силами територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту 26 березня 2014 року.

Комісією прийнято відповідні рішення та дано окремі доручення.


Обговорено нагальні питання

07 квітня 2014 року Голова районної ради В. І. Лещенко за участю заступника голови райдержадміністрації Блажка О.Г провели нараду із сільськими та селищним головами. У ній також взяли участь деякі керівники структурних підрозділів РДА, територіальних представництв міністерств і відомств України в районі. Розглянуто найактуальніші з питань поточної діяльності.

Начальник відділу Державного реєстру виборців В. В. Сівов звернув увагу на строки облаштування виборчих дільниць, формування списків виборців та порядок чергування на виборчих дільницях, а також порядок голосування вдома виборцями, які не можуть самостійно пересуватись. Заступник начальника управління соціального захисту населення РДА І. М. Шарун повідомила, що в район прибуло двоє громадян із Криму. Найперше кримських емігрантів у кожному населеному пункті має вислухати сільський голова та повідомити про їх прибуття відповідні служби. Ці люди можуть розраховувати на виплату державних соціальних допомог, пенсій, лікування, працевлаштування за наявності документів, а в разі їх відсутності необхідно звертатись у міграційну службу.

На нараді обговорено питання щодо виконання запланованих бюджетних надходжень та стану декларування одноосібників по сільських радах. Попередньо заявили про бажання здати декларацію 351 особа, або це на 120 менше, ніж було в минулому році. Із тих населених пунктів, де згідно з графіком побували податківці, заповнили декларації понад 50% одноосібників в Докучаєвому, Олександрівці, Березівці, Брусівці.

Сільські голови порушували питання плати за землю землекористувачами, яким передано ділянки в оренду. На всі запитання відповіла начальник відділу Держкомзему в районі В. Д. Зураєва. На жаль, законодавчих ричагів впливу на боржників небагато, тож в основному доводиться розраховувати на свідомість таких осіб. В іншому разі районна рада пропонує рухатись в напрямку розірвання договорів із такими землекористувачами.

В. І. Лещенко наголосив, що жодна сільська рада не залишиться наодинці зі своїми проблемами. А в найскладніших ситуаціях вона може розраховувати на плече районної влади. Володимир Іванович також повідомив, що днями вирішено питання щодо продовження роботи по 4 проектах співпраці з Українським фондом соціальних інвестицій, в яких задіяні Брусівська, Криничуватська, Криничненська сільські та Устинівська селищна ради. Зокрема відбулася розмова з координатором і намічено невідкладні заходи щодо руху вперед у цьому напрямку.

З 1 квітня в усіх територіальних громадах розпочалися роботи по благоустрою. Про планування заходів в рамках Всеукраїнської акції „За чисте довкілля”, яка проходитиме 12 квітня, вела мову завідуюча сектором з питань ЖКГ О. А. Незаймай. Підсумовуючи нараду, В. І. Лещенко зазначив, що в районі буде проведено ревізію з питань землекористування. Крім професійних контролерів, у цьому процесі візьме участь і комісія з числа місцевих депутатів.


02 квітня 2014 року
Розглянуто подання ВЦ – 37

02 квітня 2014 року заступник голови районної спостережної комісії Макаренко С.В. провела засідання колегії на якому було розглянуто подання адміністрації ВЦ – 37 щодо умовно-дострокового звільнення восьми засуджених, які відбувають покарання в даному пеніціарному закладі.

Комісією прийнято рішення погодитися з клопотанням ВЦ – 37.


01 квітня 2014 року
Комісія прийняла рішення з питань захисту дітей.

01 квітня 2014 року заступник голови райдержадміністрації Блажко О.Г. провів засідання комісії з питань захисту прав дитини.

Розглянуто питання про тимчасове влаштування в Будинок дитини, про призначення опікунства та про надання дозволу на підписання неповнолітнім договору оренди землі з ПСП та подальшій його реєстрації.

За результатами розглянутих питань прийнято відповідні рішення та дано окремі доручення.


21 березня 2014 року
Товаровиробники району допоможуть армії

21 березня 2014 року заступник голови районної державної адміністрації Блажко О.Г. провів нараду з керівниками сільськогосподарських підприємств району на якій було розглянуто питання про участь товаровиробників у Всеукраїнській акції « Підтримай Українську армію».

Прийнято рішення надати матеріальну допомогу для підтримки Збройних Сил України.


19 березня 2014 року
Проведено засідання конкурсної комісії

19 березня 2014 року заступник голови районної державної адміністрації Блажко О.Г. провів засідання конкурсної комісії по заміщенню вакантної посади головного спеціаліста служби у справах дітей районної державної адміністрації.

Визначено переможця конкурсу.


18 березня 2014 року
Кращими у змаганнях з баскетболу стали школярі з Докучаєвого

18 березня 2014 року на базі Устинівської ЗШ І-ІІІ ступенів, в рамках заходів, приурочених до 70-річчя визволення Устинівського району від фашистських загарбників, відбувся баскетбольний турнір серед школярів району на кубок імені Героїв Радянського Союзу Осіпова і Стеріна, які загинули при звільненні району.

Переможцем змагань та перехідний кубок вибороли учні Докучаєвської ЗШ І-ІІІ ступенів.


17 березня 2014 року
Визначено переможця конкурсу

17 березня 2014 року заступник голови районної державної адміністрації Блажко О.Г. провів засідання конкурсної комісії по заміщенню вакантної посади головного спеціаліста загального відділу апарату районної державної адміністрації

Визначено переможця конкурсу.


14 березня 2014 року
В районі відзначено 70-річчя визволення від німецько-фашистських загарбників.

14 березня 2014 року біля меморіального комплексу Слави в смт.Устинівка відбувся мітинг, присвячений 70-річчю визволення Устинівського району від німецько-фашистських загарбників.

До підніжжя пам’ятника воїнам-визволителям та погруддя двічі Героя Радянського Союзу Мазуренка О.Ю. керівництвом району, ветеранами війни, громадськістю, учасниками заходу покладено квіти.


Також голова районної ради Лещенко В.І. урочисто передав на зберігання до музею історії Устинівського району капсулу із землею усіх п’ятнадцяти територіальних громад і альбом, підготовлений в рамках проведеної акції «Естафета пам’яті».


12 березня 2014 року
Обговорено питання правового характеру

12 березня 2014 року співголова районної міжвідомчої координаційно - методичної ради з правової освіти населення Петруненко О.П. провів засідання зазначеної ради на якій було розглянуто питання про стан виконання обласної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2015 року, про організаційні заходи, спрямовані на підвищення рівня правової культури біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, про безоплатну вторинну правову допомогу як вид державної гарантії, про нову процедуру державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Прийнято відповідні рішення.


11 березня 2014 року
В районі відзначатиметься 70- річчя визволення

11 березня 2014 року заступник голови районної державної адміністрації Блажко О.Г. за участю заступника голови районної ради Петруненка О.П., провів засідання організаційного комітету з відзначення 70 - річчя з дня визволення Устинівського району від німецько - фашистських загарбників.

Обговорено заходи, приурочені до зазначеної ювілейної дати та дано окремі доручення.


04 березня 2014 року
Обговорено хід підготовки до відзначення свят

04 березня 2014 року заступник голови районної державної адміністрації Блажко О.Г. провів засідання оргкомітету з відзначення в районі Міжнародного жіночого дня та 200-річя з дня народження Т.Г. Шевченка.

Обговорено хід підготовки до зазначених свят та дано окремі доручення.


03 березня 2014 року
Обговорено злободенні питання роботи установ та організацій

03 березня 2014 року заступник голови райдержадміністрації Блажко О.Г. провів нараду з керівниками окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в районі, на якій було розглянуто питання про стан виконання показників соціально - економічного розвитку району за січень-лютий 2014 року та про заходи заплановані на поточний тиждень.


28 лютого 2014 року
Проведено чергову сесію районної ради

28 лютого 2014 року відбулася чергова сесія районної ради. В роботі сесії взяли участь заступник голови райдержадміністрації Блажко О.Г., керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в районі та представники громадськості.

На сесії розглянуто питання:

1.Про звіт про виконання районного бюджету за 2013 рік.

2.Про виконання районної програми «Центральний регіон- 2015» за 2013 рік.

3.Про внесення змін та доповнень до районної програми «Центральний регіон- 2015».

4. Про виконання районної програми розвитку малого підприємництва в районі на 2012-2013 роки за 2013 рік.

5.Про районну програму «Зміцнення матеріально - технічної бази закладів охорони здоров’я в районі на 2014-2016 роки».


6.Про затвердження районної програми протидії захворюванню на туберкульоз на період до 2016 року.

7.Про хід виконання районної програми «Освітній округ на 2012 -2015 роки» за 2013 рік.

8.Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж с.Жовтневе та с.Новокиївка на території Жовтневої сільської ради.

9.Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж с.Березівка на території Березівської сільської ради.

10.Про умови оплати праці голови районної ради.

Всі рішення з розглянутих питань ухвалено більшістю голосів.

Крім цього, депутати прийняти звернення до голови обласної ради Чорноіваненка О.А. з проханням призупинити на території району та області масову роздачу пасовищ, а також підготовку технічної документації з грошової оцінки на вже видані земельні ділянки під пасовища.


26 лютого 2014 року
На контролі – стан розрахунків за спожиті енергоносії

26 лютого 2014 року заступник голови райдержадміністрації Блажко О.Г. провів засідання комісії з питань розрахунків за житлово-комунальні послуги в районі. Розглянуто питання про стан розрахунків бюджетних закладів за спожиті енергоносії.

Прийнято рішення : бюджетним закладам району забезпечити оплату за використані енергоносії до 28 лютого поточного року; відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та центральній районній лікарні після проведення тендерних процедур по закупівлі енергоносіїв забезпечити повну оплату даних послуг до 01 квітня 2014 року.


25 лютого 2014 року
Основне завдання - наповнення бюджетів усіх рівнів

25 лютого 2014 року під головуванням голови районної ради Лещенка В.І. та заступника голови райдержадміністрації Блажка О.Г. проведено нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в районі, окремих підприємств, установ та організацій. Кожен з присутніх керівників прозвітував про ситуацію, яка склалася в очолюваних підрозділах та шляхи вирішення нагальних проблем. Серед пріоритетних завдань на найближчу перспективу було визначено виконання показників наповнення бюджетів усіх рівнів та своєчасну виплату заробітної плати, пенсій та соціальних допомог.


24 лютого 2014 року
Обрано нового голову районної ради

24 лютого 2014 року відбулася позачергова сесія районної ради. В роботі сесії взяли участь 24 депутати із 30. Було розглянуто питання про дострокове припинення повноважень голови районної ради. Прийнято рішення припинити повноваження голови районної ради Гавриша Володимира Анатолійовича згідно з його поданою заявою. Таємним голосуванням головою районної ради обрано Лещенка Володимира Івановича, керуючого справами виконавчого апарату районної ради.


Голова райдержадміністрації написав заяву про звільнення

24 лютого 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А. та його заступники написали заяви про звільнення. Виконує обов’язки голови райдержадміністрації Блажко О.Г.


21 лютого 2014 року
Проведено засідання спостережної комісії

21 лютого 2014 року заступник голови райдержадміністрації Шевченко П.П. провів засідання районної спостережної комісії.

Розглянуто питання про обрання заступника голови спостережної комісії, а також про умовно-дострокове звільнення п’яти засуджених та про здійснення громадського контролю за умовно-достроково звільненим.

З обговорюваних питань комісією прийнято наступні постанови: обрати заступником голови районної спостережної комісії Макаренко С.В., директора районного центру зайнятості;

задовольнити подання адміністрації Устинівського ВЦ №37 управління державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області щодо умовно-дострокового звільнення п’яти засуджених, які відбувають покарання в даній установі та мають право на умовно-дострокове звільнення;

закріпити фахівця із соціальної роботи та дільничного інспектора РВ УМВС в Кіровоградській області для здійснення громадського контролю за умовно – достроково звільненим, який проживає в с.Ганно-Требинівка.


Обговорено земельні питання

21 лютого 2014 року заступник голови райдержадміністрації Блажко О.Г. провів засідання районної комісії з врегулювання земельних відносин.

На засіданні комісії розглянуто заяви громадян про затвердження акту визначення збитків, пов’язаних з вилученням земельних ділянок на території Інгульської сільської ради, та про передачу у власність земельної ділянки власнику сертифікату на право на земельну частку (пай).

Звернення громадян задоволені.


20 лютого 2014 року
Обговорено питання щодо створення нових робочих місць

20 лютого 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела засідання робочої групи з організації та координації роботи органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних органів міністерств і відомств України з питань легалізації заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення в районі.

Розглянуто питання про виконання рекомендованого завдання щодо працевлаштування на нові робочі місця в районі за 2013 рік та завдання на 2014 рік; про підсумки проведення обстежень робочими підгрупами за січень 2014 року щодо легалізації заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення.

Дано доручення керівникам робочих підгруп перевірити наявність договорів Устинівського РСТ з найманими працівниками, проаналізувати стан виконання завдання по працевлаштуванню на нові робочі місця у січні 2014 року, провести повторні перевірки торговельних точок, які розташовані на території Димитровської сільської ради.


Стан виплати заробітної плати на контролі у влади

20 лютого 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендії та інших соціальних виплат.

На засіданні обговорено питання про стан погашення заборгованості із сплати єдиного внеску до Пенсійного фонду України, про стан нарахування заробітної плати підприємствами, установами та організаціями району не менше встановленого мінімуму за грудень 2013 року, про виконання попередніх рішень засідання районної комісії.

Дано доручення керівникам: відділення Долинської об’єднаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області – провести роботу із суб’єктами господарювання, які мають заборгованість із сплати єдиного внеску до Пенсійного фонду України; управління соціального захисту населення райдержадміністрації - розробити рекомендоване завдання керівникам підприємств, установ та організацій щодо підвищення рівня середньомісячної заробітної плати.


Підбито підсумки діяльності редакції газети за 2013 рік

20 лютого 2014 року заступник голови райдержадміністрації Блажко О.Г. та керівник апарату райдержадміністрації Скурчак Н.В. взяли участь у засіданні редакційної колегії газети «Трудівник Устинівщини».

На засіданні підбито підсумки економічної діяльності засобу масової інформації за 2013 рік та визначено фінансові перспективи на 2014 рік. З даного питання колегією прийнято відповідне рішення.


Проведено засідання організаційного комітету

20 лютого 2014 року заступник голови райдержадміністрації Шевченко П.П. провів засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення в районі Міжнародного жіночого дня 8 Березня. Обговорено план заходів щодо відзначення державного свята в районному центрі та сільських населених пунктів.

19 лютого 2014 року
Голова райдержадміністрації спілкувався з жителями району в режимі «прямої телефонної лінії»

19 лютого 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А. провів «пряму телефонну лінію» з жителями району. Зателефонували троє громадян, які проживають в селах Ганно-Требинівка, Жовтневе та Криничуватка. Були порушені питання щодо облаштування вуличного освітлення, налагодження автобусного сполучення сільських населених пунктів з районним центром та надання допомоги у оформленні документації на житловий будинок.

Дано відповідні доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та районних служб щодо вирішення порушених питань та особисто доповісти голові райдержадміністрації про їх виконання у встановлені терміни.


Комісією задоволені всі звернення громадян

19 лютого 2014 року перший заступник голови районної державної адміністрації Малюта В.В. провела засідання комісії з надання житлової субсидії, пільг та допомоги малозабезпеченим сім’ям, на якому було розглянуто п’ять заяв, поданих громадянами щодо надання їм житлової субсидії та одну заяву про надання допомоги як малозабезпеченій сім’ї.

За результатами розгляду комісією прийнято рішення задовольнити всі звернення громадян.


18 лютого 2014 року
Турбота про ветеранів - пріоритет у діяльності органів влади

18 лютого 2014 року в рамках реалізації у регіонах завдань Президента України щодо вшанування та державної підтримки ветеранів війни, нинішніх захисників Вітчизни, а також патріотичного виховання підростаючого покоління та з нагоди Дня захисника Вітчизни, який в Україні відзначатимуть 23 лютого поточного року, керівники району відвідали ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. привітала учасника війни, голову Устинівської первинної ветеранської організації Ткаченка О.Ю., який напередодні відсвяткував свій день народження. Віта Валентинівна поспілкувалася з ветераном у теплій домашній обстановці, розпитала про нагальні проблеми, а також з цікавістю вислухала спогади про дитинство та юність, які припали на буремні воєнні та післявоєнні роки.


Зустріч з ветеранами для мене завжди приємна подія. Адже незважаючи на непростий життєвий шлях, який вам довелося пройти, у вас ще вистачає сил вести громадську роботу, перейматися разом з нами тими проблемами, що хвилюють сьогодні територіальні громади району , – звернулася до ветерана Віта Валентинівна. Ми завжди відчуваємо ваш патріотизм та духовність, які на сьогодні вкрай необхідні. Турбота про ветеранів, пенсіонерів, інвалідів, усіх громадян похилого віку є пріоритетом у діяльності районної влади, такою є вимога Президента України В.Ф.Януковича, таке завдання перед керівниками місцевих адміністрацій поставив голова обласної державної адміністрації Ніколаєнко А.І. і таким є наш обов’язок. Тож районна влада робитиме все можливе, щоб люди, які на фронтах відстоювали свободу і незалежність нашої Батьківщини, а у повоєнні роки піднімали її з руїн та відбудовували, постійно відчували турботу влади.


Вона побажала ветерану міцного здоров’я, довголіття, надійної підтримки з боку рідних та вручила продуктовий набір.

В цей день заступник голови райдержадміністрації Шевченко П.П. та голова районної організації ветеранів України Мельник В.І. відвідали учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни, які проживають в смт Устинівка, Хорошилова О.Ю. та Каневського В.А. Привітали із наступаючим святом Днем захисника Вітчизни , вручили продуктові набори, висловили подяку за їх подвиг та героїзм та побажали довгих років життя.


17 лютого 2014 року
Місцева влада покликана забезпечувати потреби ветеранів та конституційні права громадян

17 лютого 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А. провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в районі, окремих підприємств, установ та організацій району , на якій було розглянуто питання про реалізацію в районі завдань Президента України з вшанування та державної підтримки ветеранів війни, нинішніх захисників Вітчизни, а також заходів щодо військово-патріотичного виховання молоді; про реалізацію завдань Президента України щодо належної роботи із зверненнями громадян та підбиття підсумків вирішення питань, що надійшли у рамках проекту «Діалог з країною».

Розпочинаючи нараду, Анатолій Абрамов зазначив, що всенародне вшанування подвигу учасників Великої Вітчизняної війни, збереження пам’яті про полеглих героїв є пріоритетним завданням органів влади та громадськості, саме на цьому наголошує Президент України В.Ф.Янукович. Місцева влада зобов’язана належним чином опікуватися проблемами ветеранів війни, покращенням їх соціально-побутового обслуговування та посиленням патріотичного виховання підростаючого покоління.

За інформацією заступника начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Шарун І.М. на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 389 ветеранів війни (19 інвалідів війни, 82 учасника бойових дій та 288 учасників війни) та 38 сімей загиблих (померлих) ветеранів війни. Управління веде облік даних категорій пільговиків за видами пільг: на оплату електроенергії, природного газу, послуг зв’язку, пільговий проїзд, на придбання твердого палива, скрапленого балонного газу та інших передбачених законодавством пільг. Даним категоріям громадян надаються пільги відповідно до розміру їхньої знижки: інваліди війни 100%, учасникам бойових дій 75%, учасникам війни та сім’ям загиблих (померлих) ветеранів 50%. Станом на 01.01.2014 року в повному обсязі було нараховано та виплачено готівку на придбання твердого палива та скрапленого балонного газу у сумі 187,5 тис. грн. ветеранам війни (283 особи), які мають право на даний вид пільги. У 2014 році до управління подали заяви на виплату готівки на придбання твердого палива та скрапленого балонного газу 167 осіб даної пільгової категорії, робота по прийому заяв продовжується. В даний час на черзі для отримання санаторно-курортної путівки перебуває 2 учасника бойових дій, 2 інваліда війни та 4 учасника війни. У 2013 році 2 ветерана війни отримали путівку на санаторно-курортне лікування та 7 інвалідам війни виплачена компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку в сумі 2,1 тис. грн. Згідно з Програмою соціального захисту населення Устинівського району на 2011-2015 роки було здійснено виплату стипендії інвалідам війни, учасникам бойових дій, яким виповнилося 90 і більше років у розмірі 50% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. У 2013 році дана виплата здійснювалася з місцевих бюджетів Устинівської селищної та Криничненської сільських рад. Станом на 01.01.2014 року виплачено стипендії інвалідам війни, учасникам бойових дій, яким виповнилося 90 і більше років на суму 16,8 тис. грн. Протягом 2013 року обстежено матеріально-побутові умови проживання ветеранів війни та 7 особам здійснено виплату матеріальної допомоги від депутатів обласної ради на суму 1,1 тис. грн.


Як повідомила головний лікар центральної районної лікарні Сербіненко С.О. в ЦРЛ забезпечується безкоштовне та першочергове проведення щорічної диспансеризації інвалідів війни, учасників бойових дій, членів сімей загиблих та померлих учасників бойових дій. Станом на 01.01.2014 року на диспансерному обліку перебуває 26 інвалідів війни, 88 учасників бойових дій, 362 учасника війни, 37 осіб прирівняних по пільгах. Щорічними медичними оглядами охоплено інвалідів війни 100% від загальної кількості, які підлягали огляду, учасників бойових дій 77,3% , учасників війни 75,7 %, осіб прирівняних 70,3 %. Проліковано в стаціонарі 58 учасників бойових дій або 65,9 % від загальної кількості, які перебувають на диспансерному обліку, 20 інвалідів війни або 76,9%, 192 учасника війни або 53%, 16 осіб прирівняних по пільгах або 43,2%. Проліковано в госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни 32 особи даної категорії. Санаторно-курортне лікування отримали 1 учасник бойових дій та 14 учасників війни. Для лікування ветеранів війни в ЦРЛ відкрито дві палати на 6 ліжко-місць. В палатах для ветеранів протягом 2010-2011 років за рахунок коштів районної ради сільгоспвиробників проведено ремонти, покращено матеріально - технічний стан.

Про заходи з військово-патріотичного виховання молоді поінформувала присутніх головний спеціаліст відділу освіти молоді і спорту райдержадміністрації Малецька І.І.

Голова районної ради ветеранів України Мельник В.І. подякував райдержадміністрації за співпрацю та постійну фінансову підтримку, а відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації – за активний волонтерський рух.

Підбиваючи підсумки з обговорюваного питання, очільник району підкреслив, що жоден ветеран не повинен залишитися поза нашої уваги. Лише спільними зусиллями ми зможемо виконати поставлені Президентом України завдання щодо соціального захисту ветеранів та їх медичного обслуговування. Зокрема, в 2014 році в першу чергу необхідно провести дообладнання та дооснащення палат для лікування ветеранів війни з залученням соціально-відповідального бізнесу.

При розгляді питання про реалізацію в районі завдань Президента України щодо належної роботи із зверненнями громадян, а також підбиття підсумків вирішення питань, що надійшли у рамках проекту «Діалог з країною» голова райдержадміністрації Абрамов А.А. акцентував увагу на тому, що влада повинна бути обличчям до людей – така вимога Глави держави.

Кіровоградщина є лідером в Україні щодо організації роботи із зверненнями громадян. І технічно і технологічно наша область випереджає інші області, зокрема у нас перших почала діяти постійно діюча пряма лінія голови облдержадміністрації, створений контактний центр, започатковано участь голів райдержадміністрації в режимі он-лайн у прийомі громадян головою облдержадміністрації, найближчим часом в такому ж режимі жителі районів матимуть змогу спілкуватися з першими особами області. Під час проведення опитування 80% громадян області знають про «гарячу лінію», 60% з них оцінили її роботу «позитивно»

Завідувач сектору контролю і звернень громадян апарату райдержадміністрації Солодчук С.В. сказала, що питанням належної організації роботи із зверненнями громадян приділяється увага як зі сторони Президента України В.Ф. Януковича так і головами обласної і районної державних адміністрації. Вона проінформувала , що до райдержадміністрації у 2013 році надійшло 155 звернень громадян, що на 28 або 18% менше порівняно з 2012 роком. Зменшення відбулося за рахунок тих громадян, які зверталися на особистих прийомах. Через органи влади вищого рівня надійшло 22 звернення, що на 21 звернення або у 2 рази менше проти 2012 року. Зменшилася на 7 порівняно з минулим роком кількість звернень від громадян, які безпосередньо звернулися до керівництва райдержадміністрації, і становить 133. Загальна кількість колективних звернень зменшилась на 3 або 30% порівняно з 2012 роком і становить 10. Усього з урахуванням колективних звернень та таких, що надійшли до райдержадміністрації через органи вищого рівня, звернулося 278 громадян, що на 138 осіб або 49,7% менше порівняно з 2012 роком. Повторних звернень не надходило. Неодноразових – не надходило (у 2012 році -2). У 2013 році 73 звернення або 47,1% від загальної кількості вирішено позитивно (у 2012 році відповідно 82 або 44,8%). За 2013 рік проведено 13 «прямих телефонних ліній» з головою райдержадміністрації та його заступниками, на які звернулося 42 особи. Постійно діюча «гаряча лінія» функціонує в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації, на яку зателефонувало 1132 чол. Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 11 червня 2012 року №281-р утворено мобільний офіс, проведено в 2013 році 23 виїзди, прийнято 399 осіб. З метою надання безоплатних консультацій особам, що потребують соціального захисту, розпорядженням голови райдержадміністрації від 19 квітня 2012 року №212-р затверджено Положення про безоплатну юридичну консультацію громадян при Устинівській районній державній адміністрації. В 2013 році такою послугою скористалися 38 громадян. В контексті обговорюваного питання зверталася увага керівників структурних підрозділів райдержадміністрації на обов’язковість дотримання затверджених графіків прийому громадян, при цьому робити це необхідно особисто. Також потрібно проводити виїзні прийоми громадян за місцем їх проживання. Спілкування з громадянами повинне бути коректним, об’єктивним. Представники органів влади зобов’язані максимально задовольняти порушені у зверненнях питання. При неякісному розгляді звернень, наданні відписок керівники очолюваних підрозділів будуть нести персональну відповідальність. Право громадян на спілкування з Президентом України було реалізоване в 2013 році через телевізійний проект «Діалог з країною», яким скористалися 2 громадян району, здійснивши 5 дзвінків. Вирішено частково 1 звернення, з інших дано роз’яснення, оскільки не було законодавчих підстав для їх задоволення.

Підсумовуючи вищесказане, Анатолій Абрамов зазначив, що обов’язком кожного керівника установи, організації, підприємства є повне задоволення конституційних прав громадян на звернення.


Шановні учасники бойових дій, воїни-інтернаціоналісти!

Прийміть щирі вітання з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Щорічно український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети.

Куди б не закидала доля наших земляків, яким довелося брати участь у миротворчих операціях, вони завжди чесно й сумлінно виконували військову присягу. За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство вони заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни–миротворця.

Схиляю голови перед тими, хто пролив свою кров заради забезпечення миру. Ми завжди будемо пам’ятати всіх тих, хто не повернувся. Спасибі вам, шановні учасники бойових дій, за мужність і героїзм, за високу громадянську відповідальність.

Бажаю усім, хто пройшов нелегкий бойовий шлях, міцного здоров’я, щастя й миру, успіхів у праці та добробуту в родинах.

З повагою

Голова Устинівської районної
державної адміністрації                             А.Абрамов


14 лютого 2014 року
Нехай афганська війна стане останньою для нашого народу

14 лютого 2014 року в районі проведено ряд заходів, приурочених до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

В районному центрі заходи розпочалися з урочистої ходи, в якій взяли участь керівництво району, ветерани збройних конфліктів на території інших держав та представники громадськості, до меморіального пам’ятного знаку, встановленого на честь воїнів-інтернаціоналістів.

Учасники ходи провели мітинг, на якому виступили селищний голова Пеньков І.О. та голова громадської організації « Ветерани Афганістану (воїни-інтернаціоналісти)» Заболотній В.В. У їх виступах йшлося про мужність, героїзм і самопожертву, вірність присязі, виявлені нашими земляками при виконанні службових обов’язків далеко від Батьківщини.

Пам’ять про трьох жителів району, які не повернулися з афганської війни- Миколу Байду, Сергія Зелика та Володимира Найдича було вшановано хвилиною мовчання, а до підніжжя меморіального знаку покладено живі квіти.


Настоятель Спасо - Преображенської церкви отець Андрій провів молебень за всіх тих, хто загинув у локальних військових конфліктах на чужині.

У приміщенні Устинівської школи естетичного виховання відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25- річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Звертаючись до учасників урочистого зібрання, голова районної державної адміністрації Абрамов А.А. наголосив, що для сотень тисяч українців, у їх числі й близько двохсот жителів Устинівщини, локальні війни в багатьох країнах світу, а особливо в Афганістані, стали якщо не особистою трагедією, то кривавими і жорстокими спогадами. Аби зберегти пам’ять про загиблих воїнів-інтернаціоналістів, Президент України В.Ф. Янукович видав указ , згідно з яким 2014 рік є Роком учасників бойових дій на території інших держав. Нині в нашому районі проживають 71 колишніх таких воїнів, з них 55 проходили службу в Афганістані.

Глава держави особливу увагу приділяє питанням соціального захисту ветеранів, у тому числі учасників бойових дій на території інших держав, та членів їх сімей.

В районі укладено Угоду про співпрацю і співробітництво між райдержадміністрацією та громадською організацією «Ветерани Афганістану (воїни-інтернаціоналісти)». Нею передбачено забезпечення соціальних виплат, надання пільг, компенсацій у розмірах, не нижче, що фактично виплачуються (надаються) згідно з діючим законодавством. Станом на 01.01.2014 року інваліди з числа воїнів-інтернаціоналістів та учасники бойових дій 100% забезпечені готівкою на придбання твердого палива та скрапленого газу. З початку 2014 року до управління соціального захисту населення райдержадміністрації подали заяви на виплату готівки на придбання твердого палива та скрапленого газу 34 особи даної категорії. На даний час робота по прийому заяв продовжується. Нарахування та виплата готівки буде здійснена після надходження затверджених тарифів та норм. Сім’я загиблих щороку отримує матеріальну допомогу.


В поліклінічному відділенні ЦРЛ забезпечено позачергове медичне обстеження ветеранів війни і воїнів–інтернаціоналістів, членів сімей загиблих. У 2013 році обстежено 68 осіб даної категорії , що становить 95% від загальної кількості. Щороку проводиться безоплатна диспансеризація всіх категорій ветеранів війни , за результатами забезпечується лікування. В хірургічному відділенні ЦРЛ створено 2 палати для лікування ветеранів війни (всього 6 ліжок), де створені поліпшені умови перебування. Пропонується без обмежень стаціонарне лікування в обласному госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни (у 2013 році в госпіталі проліковано 9 воїнів-інтернаціоналістів).

Надані земельні ділянки 39 колишнім воїнам-інтернаціоналістам, що становить 55 відсотків від загальної кількості.

На жаль досі невирішеними залишаються багато проблем колишніх солдатів . Проте, багато чого вже й зроблено й надалі буде робитися задля забезпечення гідних соціальних стандартів життя учасників бойових дій.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР Республіки Афганістан головою районної державної адміністрації та головою районної ради було відзначено шістьох воїнів - інтернаціоналістів Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради та грошовими винагородами.

На завершення заходу його учасники переглянули концертну програму, представлену працівниками районного Будинку культури.


Цього ж дня, в приміщенні Устинівської ЗШ І-ІІІ ст. вперше відбулися спортивні змагання серед школярів району « Козацький гарт», присвячені пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, які загинули на афганській війні. Перехідний кубок вибороли учні Устинівської ЗШ І-ІІІст.

Аналогічні заходи проведено й на території сільських рад. Окрім цього в бібліотечних закладах району було розгорнуто тематичні виставки , присвячені учасникам бойових дій на території інших країн.


13 лютого 2014 року
Підсумки роботи підбито, завдання визначено

13 лютого 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А., директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Рибальченко О.М. і його заступник Горбенко Н.І., перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. , керівник апарату райдержадміністрації Скурчак Н.В., взяли участь у розширеному засіданні медичної ради , на якому було розглянуто питання про підсумки роботи закладів охорони здоров’я району за 2013 рік та завдання на 2014 рік.

Зі звітними інформаціями виступили в.о. головного ЦРЛ Сербіненко С.О., очільники структурних підрозділів ЦРЛ Руденко В.М., Голян Т.Д. та Нікітенко В.Є. Відзначалося, що в минулому році в районі в цілому на належному рівні надавалася медична допомога населенню.

Мережа закладів охорони здоров’я з розрахунку на кількість населення району не потребує оптимізації. Створено комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги Устинівського району», функціонує діагностичний центр вторинного рівня, який оснащений високовартісним обладнанням. Разом з тим, на сьогодні залишається низка питань, які потребують нагального вирішення. У першу чергу – це поліпшення кадрового потенціалу, а також зміцнення матеріально- технічної бази закладів.

Учасниками засідання обговорено й багато інших питань функціонування галузі охорони здоров’я. Кожний мав змогу висловити свою думку щодо покращення роботи медичних закладів та безпосередньо звернутися до очільників обласного департаменту.

У свою чергу Рибальченко О.М. запевнив присутніх, що в Устинівському районі центральна районна лікарня припиняти свою діяльність не буде ні в якому разі. Незважаючи на те, що кадрове питання щодо забезпечення медичних закладів кваліфікованими спеціалістами гостро стоїть й по області загалом, району буде надана допомога у частковому вирішенні даної проблеми. Вже є попередня домовленість з трьома лікарями- інтернами, які будуть направлені на роботу в Устинівку. Це стало можливим не в останню чергу й за активної роботи у цьому напрямку й керівництва району, зокрема голови райдержадміністрації Абрамова А.А. та його заступника Шевченка П.П. Окрім цього, в районі в минулому році було дуже добре організовано впровадження пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для гіпертоніків.


Також директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації пообіцяв сприяння у транспортуванні хворих до найближчої лікарні за показаннями при наданні екстреної допомоги. Було зроблено наголос на подальшому залученню широких верств населення до проходження профілактичних оглядів, підтримання тісного взаємозв’язку з обласним перинатальним центром, на придбання медичного обладнання за рахунок місцевого бюджету , яке не є високовартісним.

Голова райдержадміністрації Абрамов А.А. висловив подяку керівництву області та департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації за взаєморозуміння та підтримку у вирішені злободенних проблемних питань забезпечення населення району медичним обслуговуванням. А перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. поінформувала , що в 2014 році з районного бюджету збільшено фінансування галузі охорони здоров’я по захищених статтях. Вперше планується зміцнення матеріально- технічної бази також за рахунок субвенцій, наданих селищною і сільськими радами районному бюджету у сумі 245 тис. грн. Ця практика буде продовжена і в наступні роки.

За результатами обговореного питання, медична рада прийняла рішення: визнати роботу медичних закладів району за 2013 рік як таку, що потребує постійного удосконалення, а стратегічними напрямками роботи визначено недопущення випадків материнської та дитячої смертності, зниження рівня онкологічних, серцево - судинних захворювань та туберкульозу серед населення району, зміцнення матеріально-технічної бази та кадрового потенціалу закладів охорони здоров’я.


12 лютого 2014 року
А.Абрамов: добрі слова на адресу райдержадміністрації як аванс, що спонукає до активних подальших дій

12 лютого 2014 року під головуванням голови райдержадміністрації Абрамова А.А. за участю першого заступника начальника управління ДСНС України в Кіровоградській області Миронюка В.Г., першого заступника голови райдержадміністрації Малюти В.В., керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, спеціалізованих служб району та селищного і сільських голів проведено нараду з підбиття підсумків діяльності у сфері цивільного захисту в 2013 році територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту району та завдання на 2014 рік.

Розпочинаючи нараду, очільник району зазначив, що питанню цивільного захисту та техногенної безпеки держава, обласна та районна влада приділяють велику увагу. Протягом минулого року вжито ряд заходів щодо покращення в цілому роботи служб цивільного захисту та райвідділу УДСНС України в області. Було створено резервний фонд для реагування на позаштатні ситуації у розмірі 130 тис. грн., досягнуто домовленостей з обласним управлінням УСДНС про створення сільської пожежної команди на базі ПП «Ганно-Требинівське» . За сприяння райдержадміністрації за рахунок позабюджетних коштів, незаборонених чинним законодавством, було надано допомогу в сумі 15 тис. грн. для зміцнення матеріально-технічної бази місцевого підрозділу. В поточному році на виконання протипожежних заходів в закладах освіти, охорони здоров’я та культури району планується залучити кошти в сумі 104 тис. грн., що в 3,7 разів більше, ніж було залучено в 2013 році. Також на виконання заходів, передбачених Комплексною районною програмою запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру в 2014 році планується залучити на зміцнення матеріально-технічної бази місцевого підрозділу бюджетні кошти в сумі 15 тис. грн.


У свою чергу Миронюк В.Г. поінформував про підсумки роботи обласного управління за 2013 рік відзначивши, що за результатами комплексної перевірки в червні минулого року Кіровоградська область отримала найвищу оцінку по підготовці і функціонуванню системи цивільного захисту. При цьому він подякував голові райдержадміністрації Абрамову А.А. за співпрацю та пообіцяв всебічне сприяння з боку обласного управління ДСНС. Було також відзначено, що Устинівський район, в числі небагатьох районів області, де стовідсотково проведено інвентаризацію усіх восьми захисних споруд, які знаходяться на території району.

Про результати роботи спеціалізованих районних служб за 2013 рік інформували начальник РВ УДСНС України в області Бакун С.В. та начальник управління економічного розвитку, інфраструктури та торгівлі райдержадміністрації Фесюк Н.В.

Підбиваючи підсумки наради, Анатолій Абрамов звернув увагу як на позитивні зрушення у сфері цивільного захисту в районі, так і на недоліки, які ще мають місце на сьогодні. Він подякував керівництву облдержадміністрації та управлінню ДСНС України в області, які, ставлячи завдання перед нашим районом, враховують його можливості, а добрі слова на адресу райдержадміністрації сприйняв як великий аванс, що спонукає до подальших активних дій щодо покращення роботи.


Ситуація – на контролі у влади

12 лютого 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела позачергове засідання районної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто питання про гідрометеорологічну ситуацію формування весняної повені та хід підготовки водних об’єктів району до безаварійного пропуску повеневих вод у лютому-квітні 2014 року.

За результатами наради прийняті відповідні рішення та дано окремі доручення.

Станом на 12 лютого 2014 року на території району загрози підтоплення не передбачається.


11 лютого 2014 року
Комісією задоволено подані заяви громадян

11 лютого 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела засідання комісії з надання житлової субсидії та допомоги малозабезпеченим сім’ям, на якому було розглянуто заяви восьми громадян щодо надання їм допомоги як малозабезпеченим сім’ям та чотирнадцятьох громадян про надання їм житлової субсидії.

Членам комісії прийнято рішення про задоволення усіх поданих на розгляд заяв.


Афганістан, ти - вічна пам’ять, вічний біль

11 лютого 2014 року керівник апарату райдержадміністрації Скурчак Н.В. , завідувач сектору комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності райдержадміністрації Карпяк Л.І., Брусівський сільський голова Трощаненко М.В. відвідали родину Володимира Найдича, який загинув під час виконання інтернаціонального обов’язку в Республіці Афганістан.

Звертаючись до Марії Олексіївни, матері загиблого, Надія Скурчак сказала, що афганська війна, в якій брали участь понад три тисячі українців, не оминула практично жодної родини, а понад три тисячі наших земляків не повернулися живими до рідних домівок. Серед них і жителі Устинівщини – Микола Байда з Ганно-Требинівки, Сергій Зелик з Тирлової Балки та Ваш син Володимир. Вшановуючи їхній ратний подвиг в районному центрі встановлено пам’ятний знак. Війна в Афганістані назавжди залишила на серці нашого народу незагойні рани. Україна перша з країн колишнього СРСР, починаючи з 2004 року, на державному рівні відзначає 15 лютого День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, як віддання данини усім тих, хто брав участь у локальних війнах за межами рідної землі. А Президент України В.Ф.Янукович своїм Указом проголосив 2014 рік – Роком учасників бойових дій на території інших держав. При цьому Глава держави ставить одним з ключових завдань соціальної політики місцевій владі - постійно приділяти максимум уваги колишнім воїнам-інтернаціоналістам та членам їх сімей, надання у встановленому порядку матеріальної допомоги та вирішенню їх житлових потреб. Тож і районною владою вживаються заходи щодо створення належних умов для ветеранів війни, в тому числі учасників бойових дій, сімей загиблих та шанобливого ставлення до них.


В ході спілкування представник районної влади поцікавилася умовами проживання даної родини , їхніми проблемами та запропонувала у разі їх виникнення відразу звертатися для оперативного їх вирішення.

Надія Володимирівна висловила Марії Олексіївні слова подяки за мужність і героїзм її сина та вручила пам’ятну медаль «Воинская доблесть» і продуктовий набір.


Обговорено роботу культосвітніх закладів району за 2013 рік

11 лютого 2014 року проведено розширене засідання ради відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації.

Заслухавши звіт начальника відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Орбан Н.М., зазначено , що діяльність закладів культури району протягом 2013 року була спрямована на виконання районних програм «Центральний регіон-2015» та економічного і соціального розвитку Устинівського району по галузях «Культура», «Туризм» та «Охорона культурної спадщини». Забезпечено реалізацію даних програм в частині збереження мережі закладів культури, проведення культурно-мистецьких заходів, здійснення ремонтних робіт приміщень культосвітніх закладів, збереження та поповнення бібліотечних та музейних фондів, розвиток аматорського мистецтва і туристичної інфраструктури.

За результатами засідання прийнято відповідні рішення та дано окремі доручення.


10 лютого 2014 року
Забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав – прерогатива у діяльності влади

10 лютого 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А. провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в районі, окремих підприємств, установ та громадських організацій району , на якій було розглянуто питання про стан виконання в районі розпорядження голови обласної державної адміністрації від 23 жовтня 2013 року №515-р «Про взаємодію місцевих органів виконавчої влади з організаціями Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та Організації ветеранів України».

Розпочинаючи нараду, Анатолій Абрамов зазначив, що з метою вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав, та з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан Президент України В.Ф.Янукович своїм Указом від 12 червня 2013 року №329/2013 проголосив в Україні 2014 рік Роком учасників бойових дій на території інших держав. В його контексті Главою держави доручено органам влади на місцях розробити та затвердити відповідні заходи , звернувши особливу увагу на всебічне забезпечення соціального захисту та медичного обслуговування всіх учасників локальних військових конфліктів. За даними Міністерства соціальної політики в Україні проживає близько 414 тис. інвалідів війни та учасників бойових дій . Державою здійснюється щомісячне пенсійне забезпечення, виплата щорічної разової допомоги, надання санаторно-курортних путівок та за потребою – сприяння у створенні належних умов життєдіяльності вищеназваних осіб.

За інформацією завідувача сектору комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності райдержадміністрації Карпяк Л.І. проведено управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації у 2013 році виплату щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни, а також учасникам бойових дій на території інших держав відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, якою збільшено розміри зазначеної допомоги в середньому на 10 відсотків, у порівнянні з минулим роком, зокрема:

1)інваліди війни:

інваліди ІІ групи отримали 2110 грн. ( у 2012 році 1920 грн.) (1 чол.)

інваліди ІІІ групи – 1895 грн. (у 2012 році 1720 грн.) (4 чол.)

2) учасники бойових дій – 745 ( у 2012 році 675 грн.) (69 чол.)

3) члени сімей загиблих – 375 грн. 1 сім’я, у 2012 році 340 грн.- 2 сім’ї.

Згідно з чинним законодавством колишнім воїнам-інтернаціоналістам забезпечено соціальні виплати та надання пільг. Станом на 01.01.2014 року інваліди з числа воїнів-інтернаціоналістів та учасники бойових дій 100% забезпеченні готівкою на придбання твердого палива та скрапленого газу. Протягом 2014 року до управління соціального захисту населення подали заяви на виплату готівки на придбання твердого палива та скрапленого газу 34 особи даної категорії. На даний час робота по прийому заяв продовжується. Нарахування та виплата готівки буде здійснена після надходження затверджених тарифів та норм.

За індивідуальною заявою у 2012 році 1 учасника бойових дій забезпечено засобами реабілітації, у 2013 році такі звернення не надходили.


Протягом останніх років в державі зроблено ряд кроків для підвищення пенсійного забезпечення всіх категорій пенсіонерів, зокрема ветеранів війни. Середній розмір пенсійної виплати ветеранів війни за 2013 рік зріс на 13,5 % з 1636, 81 грн. (на 01.01.2013) до 1858,84 (станом на 01.01.2014). Інваліди війни на сьогодні отримують у середньому 3556,16 грн. на місяць, що на 174 грн. більше, ніж у минулому році. Пенсія учасників бойових дій зросла проти минулого року на 236 грн. і становить 2488,43 гр. Члени сімей загиблих/померлих ветеранів війни отримують 1756,22 грн. що на 36 грн. більше ніж у 2013 році.

В районі діє громадська організація «Ветерани Афганістану (воїни-інтернаціоналісти)», на її обліку перебуває 71 колишніх воїнів-інтернаціоналістів, з яких 55 осіб проходили військову службу в Республіці Афганістан. Між райдержадміністрацією та названою громадською організацією підписано Угоду про взаємодію і співробітництво, яка на сьогодні виконується.

В поліклінічному відділенні ЦРЛ проводиться позачергове медичне обстеження ветеранів війни і воїнів–інтернаціоналістів, членів сімей загиблих, за результатами яких забезпечується лікування. У 2013 році обстежено 68 осіб даної категорії , що становить 95% від загальної кількості. В хірургічному відділенні ЦРЛ відкрито 2 палати на 6 ліжок для лікування ветеранів війни, де створені поліпшені умови перебування. Пропонується без обмежень стаціонарне лікування в обласному госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни (у 2013 році проліковано 9 воїнів-інтернаціоналістів).

З метою військово-патріотичного виховання молоді у навчальних закладах району за участю колишніх воїнів-інтернаціоналістів проведені ряд заходів, а саме: тематичні уроки «Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять», «Час і досі не загоїть рани - цей одвічний Афганістан», козацькі забави , місячник військово-патріотичної роботи, конкурс інсценізованої пісні, спортивне свято «Я до служби в армії готовий», виховні бесіди «В житті завжди є місце подвигу». Також облаштовано тематичні куточки, оформлено фотоальбоми, підготовлено відповідні буклети.

Тематичні виставки, історичні години, уроки пам’яті, літературні години «Історія Афганської війни», «Афганістан- біль і пам’ять», «Що та знаєш про мій біль?», «Голови схиліть в скорботі вічній за тих, кого убив Афганістан, чиї він душі ранив і скалічив», підготовлені та проведені в закладах культури.

Традиційно в с.Брусівка щороку у вересні проводиться розиграш кубка з футболу, присвячений пам’яті загиблого воїна-афганця Володимира Найдича.

В смт Устинівка встановлено пам’ятний знак загиблим землякам в Республіці Афганістан.

Підбиваючи підсумки наради, очільник району поінформував присутніх про заходи, які заплановано провести в районі, що приурочені до 25-річчя виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, зокрема відвідування сім’ї загиблого воїна-афганця, мітинг біля пам’ятного знаку, молебень за загиблими воїнами-земляками та святковий концерт.


Розглянуто матеріали щодо відзначення воїнів-інтернаціоналістів

10 лютого 2014 року керівник апарату райдержадміністрації Скурчак Н.В. провела засідання робочої групи для попереднього розгляду матеріалів щодо представлення до нагородження відзнаками районної державної адміністрації та районної ради.

Розглянуто подані громадською організацією «Ветерани Афганістану (воїни-інтернаціоналісти)» матеріали щодо нагородження п’ятьох учасників бойових дій на території інших держав спільними грамотами райдержадміністрації та районної ради з нагоди відзначення в районі 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

За результатами розгляду вищезазначених матеріалів членами робочої групи прийнято рішення подати голові райдержадміністрації та голові районної ради пропозиції щодо відзначення спільними грамотами учасників бойових дій на території інших держав згідно з поданими клопотаннями вищеназваною громадською організацією.


Проведено семінар-навчання з уповноваженими територіальних громад

10 лютого 2014 року в приміщенні управління соціального захисту населення райдержадміністрації проведено семінар- нараду з уповноваженими особами селищної та сільських рад.

Розглянуто питання про стан призначення та виплати соціальних допомог у 2013 році, зміни при їх призначенні малозабезпеченим сім’ям та сім’ям з дітьми у поточному році та про Форму заповнення соціального паспорта ветерана Великої Вітчизняної війни.

Також було обговорено та затверджено графік виїздів на території сільських населених пунктів «Мобільного соціального офісу».


08 лютого 2014 року
Обговорено план дій щодо покращення соціальної роботи

08 лютого 2014 року в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено нараду з фахівцями із соціальної роботи, на якій розглянуто питання про усунення порушень вимог законодавства в сфері охорони прав та свобод дітей та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

За інформацією директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Петренко А.Ф. станом на 01.02.2014 року на обліку перебуває 85 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в них налічується 198 неповнолітніх дітей. Фахівцями із соціальної роботи РЦ СССДМ даній категорії громадян надано 1314 соціальних послуг та здійснено 73 інспектувань. Під соціальним супроводом перебуває 28 сімей, яким надано 468 послуг. Проте, окремими фахівцями допущено ряд недоліків у здійсненні соціального супроводу, соціальних інспектувань та веденні особових справ і облікових карток .

За наслідками проведеної наради дано терміни щодо вжиття заходів для усунення виявлених порушень та звернуто увагу на проведенні профілактичної роботи щодо попередження випадків вчинення насильства в сім’ї.


07 лютого 2014 року
На території Олександрівки працював «Мобільний соціальний офіс»

07 лютого 2014 року спеціалістами управління соціального захисту населення райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду в Устинівському районі та РЦ СССДМ здійснено виїзд «Мобільного соціального офісу» на територію Олександрівської сільської ради. В ході виїзду прийнято 29 громадян з питань призначення житлової субсидії, надання пільг, виплати пенсій, компенсації на оздоровлення особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Також було обстежено 9 сімей та складено відповідні акти про матеріально-побутові умови їх проживання і перевірено правильність видачі довідок про земельну ділянку у 15 справах одержувачів соціальної допомоги.


06 лютого 2014 року
Проаналізовано виконання дохідної частини місцевих бюджетів за січень 2014 року

06 лютого 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела нараду з селищним та сільськими головами, на якій було розглянуто питання про стан виконання дохідної частини місцевого бюджету за січень 2014 року та формування дохідної частини місцевих бюджетів на 2014 рік, в розрізі податків.

За інформацією начальника фінансового управління райдержадміністрації Гладкої А.В. за січень 2014 року до місцевих бюджетів району надійшло власних та закріплених доходів у сумі 908,9 тис. грн., або 122,4 відсотки до затвердженого плану. Перевиконання по власних і закріплених доходах становить 166,4 тис. грн., за рахунок перевиконання податку з доходів фізичних осіб – 21,3 тис. грн. та плати за землю – 127,5 тис. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року власних та закріплених доходів надійшло менше на 204,4 тис. грн., темп росту становить 81,6 відсотків.

Питому вагу у фактичних надходженнях власних та закріплених доходах складає податок на доходи фізичних осіб 47,0 відсотків. За показниками січня поточного року цього податку надійшло 427,2 тис. грн., виконання складає 105,2 відсотки, перевиконання – 21,3 тис. грн.. Порівняно з аналогічним періодом 2013 року відбулося зменшення на 175,9 тис. грн., або 70,8 відсотків.

Надходження плати за землю становить 49,6 відсотків до загальної суми фактичних надходжень власних та закріплених доходів за січень 2014 року. У цілому по району надійшло 451,2 тис. грн., або 139,4 відсотки. Перевиконання складає 127,5 тис. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року приріст становить 29,2 тис. грн., темп росту - 93,9 відсотків.

У розрізі бюджетів загальний план не виконано Сонцівською, Березівською, Димитровською та Інгульською сільськими радами. Податок на доходи фізичних осіб не виконано Березівською, Олександрівською, Інгульською, Сонцівською, Димитровською сільськими радами та Устинівською селищною радами, а надходження плати за землю- Сонцівською, Березівською та Димитровською сільськими радами. Голови вищеназваних територіальних громад давали пояснення щодо причин невиконання місцевих бюджетів.

За результатами обговорення питань, внесених до порядку денного наради головам виконкомів селищної та сільських рад дано доручення переглянути планові показники надходжень до місцевих бюджетів у лютому 2014 року із врахуванням надолуження недовиконання за січень поточного року та переглянути дохідну частину місцевих бюджетів на 2014 рік в частині збільшення податку на доходи фізичних осіб.


05 лютого 2014 року
Прийнято рішення стосовно захисту прав дітей

05 лютого 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А. провів засідання комісії з питань захисту прав дитини.

Розглянувши питання, внесені до порядку денного засідання, комісією прийнято наступні рішення:

надати згоду матері на підписання неповнолітнім, 1998 року народження, договору між іншими спадкоємцями про поділ спадщини після його померлого батька та доручити службі у справах дітей райдержадміністрації підготувати відповідний проект розпорядження голови райдержадміністрації;

службі у справах дітей райдержадміністрації надати до 15.02.2014 року двом заявникам, які звернулися до райдержадміністрації з відповідними заявами, висновки про доцільність позбавлення батьківських прав жительки смт Устинівка по відношенню до п’яти її малолітніх дітей.

Члени комісії також обговорили питання щодо подальшого місця проживання вищеназваних дітей у випадку прийняття районним судом рішення про позбавлення батьківських прав їх матері, а саме: троє проживатимуть разом з батьком, а двоє – біля бабусі і дідуся.


Своєчасне та якісне обстеження - запорука збереження здоров’я людей

05 лютого 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. відвідала лікувальний діагностичний центр у поліклінічному відділенні центральної районної лікарні, ознайомилася з його роботою, оглянула кабінети клініко-діагностичної лабораторії, ультразвукової діагностики та електрокардіографії, поцікавилася умовами праці медиків і тим, яким чином здійснюється процес обстеження та діагностування хворих, які звернулися за допомогою.

Як зазначила Віта Малюта, Президент України В.Ф.Янукович акцентує увагу влади на місцях на забезпеченні всебічного, якісного та доступного медичного обстеження населення, досягнення сучасних стандартів медичної допомоги. Тому функціонування центру ранньої діагностики, який діє з 2012 року на базі ЦРЛ, вкрай важливе для усіх жителів району, адже своєчасно виявлене захворювання – ключовий фактор збереження здоров’я та продовження життя.


За інформацією завідувача поліклінічним відділенням ЦРЛ Руденко В.М. відкриття діагностичного центру вторинного рівня реалізовано в рамках виконання заходів регіональної програми «Центральний регіон-2015». Метою його діяльності є покращення якості надання медичної допомоги, розширення спектру лікувальних послуг з одночасним підвищенням ефективності використання наявних ресурсів, поліпшення профілактичного напрямку діяльності закладів охорони здоров’я району, доступності та якості діагностики захворювань. Так, в рентгенологічному кабінеті встановлено, придбаний за кошти державного бюджету на суму 799 тис. грн., комплекс «Медикс». Після введення в експлуатацію даного вартісного обладнання значно зросла кількість рентгенологічних обстежень пацієнтів та якість знімків. Якщо за 2012 рік було проведено всього 688 рентгендосліджень, то за 2013 рік – 1791 дослідження. Окрім цього, за рахунок субвенції з державного бюджету у 2012 році діагностичний центр лікарні оснащено біохімічним аналізатором, вартість якого складає 39910 грн. Можливості даного обладнання дозволяють суттєво скоротити час проведення досліджень та забезпечують високу точність результатів аналізів, зменшення обсягів використання реактивів. Визначення ферментів КФК, ЛДГ допомагають своєчасно діагностувати таке небезпечне захворювання як гострий інфаркт міокарда. Протягом 2013 року клініко-діагностичною лабораторією проведено 109832 дослідження 90062 пацієнтам. З метою забезпечення телекомунікаційного зв’язку з обласним кардіологічним диспансером ЦРЛ оснащена телемедичною апаратурою: двома пультами вартістю 10000 грн. кожний, яке дає змогу дистанційно передавати електрокардіограму та отримувати кваліфіковані консультації профільних спеціалістів обласного кардіологічного диспансеру. За минулий рік було передано 13 електрокардіограм, з них 6 планових та 7 термінових при наданні невідкладної допомоги. При цьому своєчасно виявлено 4 випадки гострого коронарного синдрому, 4 випадки інфаркту міокарда, 3 пароксимальних порушення, 1 – порушення провідності, що суттєво вплинуло на процес лікування. Заклад на сьогодні забезпечений й сучасною системою ультразвукової діагностики. Обстеження апаратом ультразвукової діагностики проводиться один раз на тиждень лікарем приватної практики з м.Долинська. За 2013 рік ним було проведено 4054 ультразвукових досліджень 3243 пацієнтам. На даний час між керівництвом Устинівської та Долинської районних лікарень відбуваються домовленості щодо додаткового залучення на умовах договору фахівця з ультразвукової діагностики для роботи в районі. Усього за минулий рік у центрі ранньої діагностики при поліклінічному відділенні Устинівської ЦРЛ виконано 416 ендоскопічних досліджень 416 пацієнтам, а 5767 пацієнтам зроблено 7069 елeктрокардіограм.

Малюта В.В. відзначила позитивні зрушення у поліпшенні надання медичних послуг населенню завдяки функціонуванню центру ранньої діагностики захворювань та запевнила, що районна влада і надалі продовжуватиме сприяти зміцненню матеріально - технічної бази закладів охорони здоров’я та буде вирішувати інші нагальні питання, що стосуються розвитку медичної галузі району. Тому вже досягнуто домовленостей з сільськими радами щодо надання у 2014 році субвенцій районному бюджету для придбання медичного обладнання , водозабезпечення ЦРЛ тощо.


Вирішення порушеного заявником питання головою райдержадміністрації взято на особистий контроль

05 лютого 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А. провів особистий прийом громадян, на якому побувала жителька с.Криничуватка з проханням про сприяння у проведенні лікування її дитини з вродженими фізичними вадами у Харківському інституті патології хребта і суглобів та одержанні санаторно-курортної путівки .

Очільник району порушене питання взяв під особистий контроль і відразу ж звернувся з відповідним листом до управління охорони здоров’я облдержадміністрації з проханням надати додаткові роз’яснення щодо процедури направлення на лікування у вищезазначений заклад та умови оплати за проведення необхідної операції. За результатами одержаної відповіді райдержадміністрацією будуть вжиті подальші заходи щодо вирішення прохання заявниці. Також доручив керівництву центральної районної лікарні винайти можливість щодо задоволення потреби заявниці у санаторно-курортному лікуванні її сина.


Перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела спілкування з жителями району в режимі прямої телефонної лінії

05 лютого 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела «пряму телефонну лінію» з жителями району, на яку звернулося двоє громадян..

Жителька Устинівки звернулася з питанням щодо причин затримки у призначенні субсидії на тверде паливо та скраплений газ, на що їй було дано роз’яснення, що призначення відбуватиметься відразу ж після затвердження відповідних тарифів та норм .

Мешканка, яка проживає в с.Криничуватка, цікавилася відновленням автобусного сполучення за маршрутом Долинська-Устинівка через с.Криничуватка, на що її було повідомлено, що з 18 січня 2014 року закінчився термін дії договору з перевізником, який здійснював автобусний рейс за вищеназваним маршрутом. Нині районною владою вживаються заходи щодо пошуку іншого перевізника.


04 лютого 2014 року
Передано документи реєстраційного обліку

04 лютого 2014 року з метою виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.10.2013 року №1000-р «Про затвердження плану заходів оформлення і видачі паспорта громадянина України та реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб в Україні» та відповідного доручення голови районної державної адміністрації керівник апарату райдержадміністрації Скурчак Н.В. провела чергове засідання робочої комісії щодо передачі документів реєстраційного обліку місця проживання/перебування фізичних осіб від сільських рад до районного сектору управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області. Здійснено передачу "домових" книг від Інгульської та Димитрівської сільських рад.


03 лютого 2014 року
Президент України: медична галузь має переорієнтувати свою роботу у бік профілактики

03 лютого 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А. провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в районі, окремих районних установ, підприємств та організацій , на якій було розглянуто питання про реалізацію в районі завдань Президента України щодо забезпечення доступності медичного обслуговування для населення, розвитку інфраструктури закладів охорони здоров’я, зокрема у напрямку раннього виявлення та лікування онкологічних захворювань.

Розпочинаючи нараду, Анатолій Абрамов наголосив, що профілактика захворювань через розвиток інституту сімейного лікаря та укріплення первинної ланки медичної допомоги – це один з пріоритетів реформи медичного обслуговування, проголошеної Президентом України В.Ф.Януковичем у його Програмі економічних реформ. Перший крок реалізації медичної реформи було зроблено в чотирьох пілотних регіонах держави, де протягом двох років вже функціонує модернізована мережа первинної ланки, а фіналом у 2013 році стало завершення формування організаційно-самостійної мережі первинки у всій країні. Досвід пілотів показав, що при достатньому фінансуванні, а тепер первинка отримує 25% бюджету охорони здоров’я, концентрації ресурсу і управління в «одних руках», зокрема створених центрах первинної медичної допомоги, можна вже за такий короткий термін отримати позитивні результати щодо боротьби з онкопатологією. Головним у роботі сімейних лікарів та ключовим критерієм для оцінки їх роботи має стати покращення виявлення хвороби на ранніх стадіях.


За інформацією завідувача поліклінічного відділення ЦРЛ Руденко В.М. на сьогодні, з метою реалізації реформи медичного обслуговування рішенням районної ради від 14.06.2013 року №188 створено комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги Устинівського району», структура якого складається з двох амбулаторій загальної практики- сімейної медицини, однієї сільської амбулаторії та дев’ятнадцяти фельдшерських пунктів. В районі функціонує один заклад, що надає вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу – це Устинівська ЦРЛ за форматом спеціалізації амбулаторно- поліклінічна та стаціонарна медична допомога. У стаціонарних відділеннях ЦРЛ налічується 72 лікарняних ліжка, поліклініка розрахована на 150 відвідувань за зміну. Разом з цим, вкрай складною залишається ситуація з кадровим забезпеченням галузі охорони здоров’я, а також оснащенням медичних закладів високовартністним обладнанням. Відповідно до завдань, визначених обласним планом дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава», протягом 2014 року планується відкриття у стаціонарних відділеннях ЦРЛ паліативних ліжок. Організація онкологічної допомоги населенню району нині включає облік захворюваності та смертності населення з використанням канцер-реєстру, реєстрацію, що ґрунтується на принципі диспансерного нагляду та проведення санітарно- просвітницької роботи. За 2013 рік в районі було зареєстровано 44 первинних випадків захворювань на онкологічну патологію, цей показник складає 336,8 на 100 тис. населення, що на 8,5 менше показника 2012 року. Забезпечено раннє виявлення злоякісних пухлин в закладах охорони здоров’я, які надають первинну медико-санітарну допомогу шляхом підвищення ефективності профілактичного медичного огляду населення та диспансерного спостереження за хворими з передпухлинними захворюваннями. За минулий рік при профоглядах виявлено 9 онкохворих, що складає 20,4% від загальної кількості вперше зареєстрованих хворих (у 2012 році -12%). Виявлено також було 16 випадків злоякісних новоутворень на І-ІІ стадіях хвороби. Усі хворі обстежені та проліковані у спеціалізованих закладах третинного рівня надання медичної допомоги.


Підбиваючи підсумки наради, голова райдержадміністрації Абрамов А.А. зазначив, що питання онкопатології лишається актуальним. На сьогодні в районі діє програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, якою передбачено ряд заходів щодо попередження та раннього виявлення даної хвороби серед населення. Також для поліпшення ситуації в медичній галузі досягнуто попередні домовленості щодо заповнення окремих вакантних посад кваліфікованими медичними фахівцями та не знімається з порядку денного подальше оснащення ЦРЛ відповідною лікувально-діагностичною апаратурою.

01 лютого 2014 року
Нам треба злагода, а зла не треба

Сьогодні темою номер один в Україні є події на Євромайдані. Позиції різних сторін активно висвітлюють і засоби масової інформації. Ось, що думають з даного приводу наші земляки:

Олександр Миколайович Заворітній – директор Криничненської ЗШ І-ІІІ ст., депутат районної ради:

Слідкую за розвитком подій по різних каналах – як по телебаченню українському, так і по провідних російських каналах, в Інтернеті, щоб скласти більш-менш об’єктивну картину. Тут важко відповісти однозначно. У будь-якому разі я проти кровопролиття і хаосу. Це має бути тільки мирний розв’язок. Найкраще, аби все завершилось офіційними домовленостями.

Марія Дмитрівна Гелеван – соціальний робітник територіального центру соціального обслуговування:

За розвитком подій слідкую через телебачення. До будь-яких силових дій ставлюсь негативно. На мою думку, було б краще дочекатись перевиборів. Хотілося б, щоб настало перемир’я і люди розійшлись по домівках. Вважаю, що все вирішать наступні вибори. Ні в якому разі не можна допустити, щоб поділилась Україна. Поділити державу на частки, все одно, що поділити серце. Для мене є рідною Західна Україна, бо я родом із Закарпаття. А в Східній Україні живе моя рідня - в Єнакієвому, тож і це для мене рідний куточок. Я ж уже 26 років живу в Центральній Україні - селі Криничному, яке стало моєю другою батьківщиною. Тут мій дім, односельці, які за багато років теж стали рідними. Тож бажання одне – щоб в Україні була злагода і наша держава стала рівноправним членом Євросоюзу.

Микола Іванович Бордонос – пенсіонер, член Комуністичної партії:

З тривогою щоденно слідкую за подіями в Києві та найбільших містах України, що транслює нам телебачення. Захоплення приміщень держадміністрацій вважаю неправильним, адже вони управляють територіями, забезпечують функціонування всіх галузей, і тут не повинно бути ніяких збоїв. До того ж, акції протесту називаються мирними, тому діяти треба відповідно. Я також проти створення народних рад. Якщо це орган народного управління, то потрібно його обирати на підставі закону. Головне, щоб не допустити кровопролиття. Сподіваюсь, що заяви про це і опозиції, і влади, їхні домовленості будуть витримані. Крім того вважаю, що влада довго роздумувала, треба було діяти в такій складній ситуації рішучіше і, можливо, тоді б вдалося відвернути сутички, які призвели до загибелі людей. Вірю, що влада і опозиція, взявши спільну відповідальність за протистояння, виведуть Україну з політичної кризи достойно.

Михайло Олександрович Назаркевич – лікар-хірург ЦРЛ:

Можливість подивитись новини випадає нечасто. Але з того, що бачу, роблю свої висновки. Одна політична сила протистоїть іншій. А тим часом і ті, й інші забули про інтереси простого народу. Особисто я перестав вірити всім політичним лідерам. А країна тим часом живе і працює. Мабуть, саме до цих людей треба прислухатись.

Анатолій Григорович Бибик – вчитель Устинівської ЗШ І-ІІ ст.:

Звісно, уважно слідкую за подіями на Майдані. Я проти будь-якого насильства над людиною, бо вважаю, що кожен має право висловлювати думку, але на мирних акціях. Неприпустимі насильницькі методи, бо вони лише ускладнили ситуацію. Захоплення адміністрацій хуліганськими діями засуджую. Потрібно владі і опозиції домовлятись, не виключаючи співпрацю з Євросоюзом та Росією. Було б добре, якби всі політичні сили пам’ятали, що за ними стоїть народ, який обрав їх для кращого і гідного життя всієї України. Нам треба зберегти єдність та волю, рідну мову.

Олександр Юрійович Переведенцев – вчитель Криничуватської ЗШ І-ІІІ ст., депутат районної ради, член фракції „Батьківщина”:

Як і більшість українців уважно слідкую за новинами з Майдану, черпаючи їх з телебачення та інтернету. Вважаю, влада мала вирішити ситуацію одразу після 30 листопада. Я проти захоплень адмінприміщень і створення народних рад, оскільки це може загрожувати територіальній цілісності України. Вихід бачу в поверненні до парламентсько-президентської республіки.

Станіслав Мар’янович Бродовський – пенсіонер, ветеран сільськогосподарського виробництва.

Уважно слідкую, за тим, що коїться в державі і нашій столиці. Не можна до всього ставитись позитивно, що відбувається на майдані Незалежності. Нікому досі не відомі реакційні сили провокують сутички протестувальників з правоохоронцями, з обох боків ллється кров. Упевнений, що силове протистояння не вирішить проблеми, а люди у погонах не повинні бити своїх співгромадян, за чиї податки вони утримуються. Але й мітингувальникам треба стримувати емоції і вести себе в рамках закону. Будемо сподіватись, що в політиків вистачить здорового глузду домовитись і не довести країну до громадянської війни.

Катерина Іллівна Любчич – вчителька-пенсіонерка, 40 років трудового стажу:

Дивлюсь новини і плачу. Дуже прикро бачити жорстокість „Беркута” та протестувальників, які призводять до смерті молодих життів, відчай матерів. Не віриться, що це відбувається в нашій миролюбній Україні. Я проти руйнації будівель, доріг і площ, адже відбудувати все це буде нелегко. Сподіваюсь, що оновлений уряд на чолі з Президентом від народу виправдає надії українців. Хочеться, аби депутати частіше зустрічались з виборцями, дослухались до їхніх проблем і вирішували їх, тоді й буде взаєморозуміння з владою.

Володимир Андрійович Каневський – учасник Великої Вітчизняної війни:

Мені довелось понюхати пороху, бачити смерть як ворогів, так і однополчан. Це дуже страшно. Але ще страшніше відбувається зараз в Україні, коли люди в погонах б’ють своїх співгромадян, а „мирні” мітингувальники кидають каміння у шеренги силовиків. Таке бездумне протистояння може призвести лише до одного – громадянської війни, в якій не буде ні переможців, ні переможених, а лише втрати. Як ветеранові, мені хочеться, щоб у державі був мир і спокій, порядок, вчасно виплачувались зарплати і пенсії, поліпшувалось медичне обслуговування, розвивались освіта й культура. У народі є прислів’я „Коней на переправі не міняють”. Так от думаю, що зміна влади на даному етапі силовими методами ні до чого доброго не призведе. Вважаю, за владу треба боротись конкретними досягненнями.

(За матеріалами газети «Трудівник Устинівщини» від 01.02.2014 року №8)

31 січня 2014 року
Прийнято районний бюджет на 2014 рік

31 січня 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А. взяв участь у пленарному засіданні двадцять третьої сесії районної ради, на якому було розглянуто та прийнято рішення з наступних питань: Про районний бюджет на 2014 рік; Про внесення змін до Програми соціального захисту населення району ; Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних відносин;

Про виконання районної програми «Забезпечення діяльності комунальної установи «Трудовий архів Устинівського району на 2010-2013 роки.


30 січня 2014 року
Громадськість району - за мирне врегулювання політичних протистоянь

30 січня 2014 року в приміщенні Устинівської селищної ради відбулося зібрання громадськості району під гаслом «Ми українці – сім’я єдина в єдиній Україні» за участю представників громадських та профспілкових організацій, політичних партій, окремих депутатів місцевих рад, духовенства тощо, в якому взяли участь голова райдержадміністрації Абрамов А.А. та голова районної ради, голова районної організації Партії регіонів Гавриш В.А.

Учасники зібрання висловили свою занепокоєність та стурбованість подіями, які відбуваються в місті Києві та деяких областях України.

Відкриваючи захід, голова громадської ради Горобець Д.П. наголосила, що ситуація, яка нині склалася в державі, не може залишати байдужими жодного свідомого громадянина України, в тому числі і жителів нашого району. Ми маємо обговорити те, що трапилося на майданах та висловити свою спільну думку , своє бачення і дати оцінку названим подіям.


У своєму виступі голова райдержадміністрації Абрамов А.А. вкотре зазначив свою позицію щодо мирного врегулювання конфліктів, які відбуваються в окремих регіонах України. Прикладом цьому є Кіровоградщина , де, завдячуючи в першу чергу голові обласної державної адміністрації Ніколаєнку А.І., вдалося уникнути нагнітання конфронтації та безладу. Усі ми маємо керуватися у своїх діях виключно законами України, а не амбіціями деяких політичних сил. Нам сьогодні не до мітингів, бо при таких складних погодних умовах забезпечуємо безперебійну життєдіяльність району, зокрема щодо встановлення сполучень з обласним центром та населеними пунктами, доставки продуктів харчування та предметів першої необхідності в усі села та соціального захисту людей , особливо найбільш вразливих верств.

Свої думки висловили керівники районних організацій Партії регіонів, КПУ, ВО «Батьківщина» та представники громадських і профспілкових організацій, які брали участь у заході.

Учасники зібрання більшістю голосів підтримали дії Президента України В.Ф.Януковича і закликали його до вжиття конституційних заходів по наведенню правопорядку і спокою в країні, а також прийняли Заяву.

ЗАЯВА
представників громадськості Устинівського району з приводу подій, що відбуваються в державі

Ми, представники громадськості району, висловлюємо занепокоєність з приводу останніх подій, що відбуваються в столиці нашої держави – місті Києві і окремих обласних центрах та виступаємо проти насилля і масових безладів, які спостерігаються зараз, заявляючи, що це не має жодного відношення до мирного протесту громадян.

Наші серця сповнені тривогою за усіх людей: і тих, які зійшлися на майданах, і тих, хто виконує свої службові обов’язки, охороняючи громадський порядок – нам нічого ділити і захоплювати, нікому не потрібна кров і ненависть, тому розділяємо біль і горе сімей загиблих в цьому безглуздому протистоянні.

Ми розуміємо, що кожен громадянин України має конституційне право на мирні протести, висловлення свого ставлення до актуальних питань суспільного життя, але жодна політична сила, громадська організація чи окрема особа не можуть привласнювати собі право реалізовувати державну владу і діяти від імені всього народу України, підриваючи основи соціально-економічного та політичного устрою держави. Тому вважаємо неприпустимим, що мирний протест переріс у масові заворушення, які тривають і сьогодні.

Ми засуджуємо дії радикально налаштованих екстремістських формувань, які руйнують пам’ятники і адміністративні будівлі, здійснюють підпали, закликають до повалення конституційного ладу в країні, та опозиційних лідерів, які вивівши людей на вулиці, втратили контроль над ситуацією. І тепер, коли діями протестувальників керують радикальні націоналістичні угрупування, вони заявляють про свою непричетність до безладу. Закликаємо опозиційні політичні сили схаменутися і полишити силові методи владнання протиріч, що ведуть до розколу держави.

Глибоко переконані, що будь-які конфлікти мають вирішуватися виключно через діалог та компроміс, що за словами очільника нашої області вдається в регіоні.

Від імені громадськості району закликаємо усі сторони припинити протистояння, вгамувати політичні амбіції та продовжувати переговори, до яких закликав і Президент України В.Ф.Янукович у своєму зверненні до українського народу, щодо відновлення стабільності в державі і врегулювання конфліктної ситуації мирним шляхом заради майбутнього всієї України.


Комісійно розглянуто питання ТЕБ та НС

30 січня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому було розглянуто питання про затвердження плану роботи комісії на 2014 рік, плану дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводку у 2014 році, про функціонування пункту мобільного обігріву , утримання доріг на території району у зв’язку з погіршенням погодних умов та про забезпечення працівників спеціалізованих служб засобами індивідуального захисту органів дихання тощо.

За результатами розгляду питань порядку денного прийняті відповідні рішення та дано окремі доручення.


Затверджено план роботи ради по роботі з кадрами на 2014 рік

30 січня 2014 року керівник апарату райдержадміністрації Скурчак Н.В. провела засідання ради по роботі з кадрами , на якому було розглянуто питання про затвердження плану роботи комісії на 2014 рік та про результати атестації державних службовців у 2013 році. Проатестовано 22 державного службовця, всі з них відповідають займаним посадам.

Радою прийнято рішення затвердити план роботи на поточний рік та взято до уваги інформацію про результати атестації державних службовців райдержадміністрації у минулому році.

Також було обговорено організаційні питання щодо підготовки до проведення щорічної оцінки державних службовців у лютому 2014 року.


29 січня 2014 року
Абрамов А.А.: залучення інвестицій в район – першочергове завдання влади

29 січня 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А. провів зустріч з інвесторами інвестиційних проектів, які будуть реалізовуватися в районі в 2014 році.

Відкриваючи захід, очільник району зазначив, що Президентом України В.Ф.Януковичем визначено пріоритетом для влади якнайшвидше подолання проблем в інвестиційній сфері. Відповідно до програми «Центральний регіон – 2015» на підставі укладених меморандумів про співробітництво в районі реалізуються такі інвестиційні проекти: будівництво автоматизованого комплексу молочної ферми в с.Докучаєве, тваринницького комплексу по вирощуванню свиней в с.Криничуватка, овочесховища площею 225 м.куб в смт Устинівка та розробка Тирлівського родовища гранітів.

Начальник управління економічного розвитку, інфраструктури та торгівлі райдержадміністрації Фесюк Н.В. поінформувала про стан реалізації кожного з вищеназваних об’єктів.

Між Устинівською райдержадміністрацією та ПОСП а/ф «Сагайдацька» укладено меморандум щодо будівництва автоматизованого комплексу молочної ферми на 300-500 голів ВРХ у с.Докучаєве. Відповідно до меморандуму в 2012 році розпочато та в 2013 році продовжував реалізовуватися даний інвестиційний проект. За період реалізації проекту освоєно інвестиційних коштів на суму 11,0 млн.грн., або 100% від передбачених коштів на 2012-2013 роки. На даний час, відповідно до листа директора ПОСП а/ф «Сагайдацька» в зв’язку з об’єктивними причинами перенесено строки вводу в експлуатацію даного об’єкту на І півріччя 2014 року.

З директором ПП а/ф «Криничуватська» укладено меморандум про введення в дію комплексу по розведенню та відгодівлі свиней. Реалізацію проекту розпочато у 2013 році, освоєно інвестиційних коштів на суму 200,0 тис.грн., що становить 40% від запланованої суми на відповідний 2013рік (500,0тис.грн.).


В 2013 році ПП «Інститут проблем будівництва» мало намір розпочати впровадження інвестпроекту по розробці Тирлівського родовища гранітів. На даний час роботи не розпочато, за інформацією інвестора виготовляється робочий проект, замовлено обладнання, проводиться підготовка для отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, вивчаються можливості організації пункту відвантаження продукції на залізничній станції та спеціалістами підприємства проводиться аналіз геологічної інформації по родовищу з метою впровадження найбільш сучасних та економічно ефективних методів розробки родовища. У 2013 році інвестором освоєно коштів 232,0 тис.грн.

В 2013 році розпочато впровадження інвестпроекту «Будівництво овочесховища площею 225 м.куб в смт Устинівка, термін реалізації проекту 2013-2015 роки У 2013 році освоєно 40 тис.грн., 100% від запланованих коштів на 2013 рік, або 20% від загальної вартості проекту.

З представником іноземного інвестора обговорено інвестиційні наміри щодо будівництва на території району свинокомплексу на 5 тис. голів та основні вимоги районної влади, а саме: реєстрацію підприємства за місцем діяльності, створення нових робочих місць. В березні поточного року запланована повторна зустріч безпосередньо з іноземним інвестором для обговорення детального плану співпраці та підписання меморандуму про співробітництво.


Перевірено роботу мобільного пункту обігріву

29 січня 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А перевірив роботу мобільного пункту обігріву, який знаходиться в районному центрі. При цьому було встановлено, що температура повітря в пункті становить + 19 градусів, є в наявності продукти харчування, посуд, медичні засоби, теплий одяг, в достатній кількості паливо ( пілети).

На момент перевірки в даному пункті перебувала одна людина, яку доставив автомобіль, що здійснював соціальне патрулювання по району. Їй була надана необхідна допомога.


Підбито підсумки соціально-економічного розвитку району за 2013 рік

29 січня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України по питанню фактичного виконання основних показників соціально-економічного розвитку району за січень-грудень 2013року та очікуване виконання основних показників за січень 2014 року.

За оперативними даними у січні 2014 року очікуємо наступні показники, а саме:

обсяги виробництва промислової продукції зростуть на 41,3 % в порівнянні з січнем 2013 року;

середньомісячна номінальна заробітна плата складе 2200 грн., темп росту 113,8%. Станом на 29.01.2014 року заборгованість із виплати заробітної плати відсутня;

працевлаштовано на нові робочі місця 6 осіб, що становитиме 100 % до плану на місяць;

індекс обсягу сільськогосподарського виробництва по сільськогосподарських підприємствах складе 78,3%;

виконання плану по доходах до зведеного бюджету очікується на рівні 133,5%;

рівень оплати за спожиті електроенергію та природний газ складе 100%;

заборгованість по сплаті населення за житлово – комунальні послуги зменшиться до початку року на 13,4%;

рівень зареєстрованого безробіття населення очікується на рівні 5,4 %, що на 1,4% менше січня 2013 року;

заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування очікується у сумі 24,4 тис.грн., що на 12,5% менше до початку року.

За наслідками наради дано відповідні доручення щодо вжиття максимальних заходів по стабілізації ситуації в галузі тваринництва, з ліквідації заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зменшення податкового боргу, недопущення збільшення заборгованості за спожитий природній газ та електроенергію, систематичного внесення підтверджуючих документів до автоматизованої системи контролю по виконанню інвестиційних проектів та соціальних заходів.


Обговорено перелік об’єктів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2015 році

29 січня 2014 року перший заступник голови районної державної адміністрації Малюта В.В. провела засідання районної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Обговорено питання щодо переліку інвестиційних проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, як таких, що мають проектно – кошторисну документацію та відповідний позитивний експертний висновок та відповідають вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 04 липня 2012 року №656 «Питання державного регіонального розвитку». На даний час в районі налічується 2 об’єкти: «Будівництво газопроводу середнього тиску для газопостачання дитячого навчального закладу "Сонечко" по вул. Леніна, 34 смт Устинівка (І черга)» та «Водопостачання вул.Об’їзна, вул.Ювілейна, вул.Леніна, вул.Шкільна в смт Устинівка (добудова І черги)», які ввійшли до обласної програми «Центральний регіон - 2015», що були внесенні на розгляд відповідній обласній комісії для фінансування в 2014 році.

Оскільки відповідь щодо результатів включення об’єктів на фінансування з державного фонду регіонального розвитку у 2014 році не надходила, вирішено провести повторну нараду не пізніше 01 березня 2014 року, на якій планується прийняти остаточне рішення щодо фінансування інвестиційних проектів у 2015 році.


Переможця конкурсу не визначено

29 січня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела засідання конкурсної комісії по заміщенню вакантної посади головного спеціаліста управління економічного розвитку, інфраструктури та торгівлі райдержадміністрації, у якому брала участь 1 претендентка. За результатами письмового іспиту вона не набрала необхідної кількості балів, тому не була допущена до другого етапу конкурсу – співбесіди.


28 січня 2014 року
В районі підтримано благодійну акцію «Разом- заради добра»

На звернення керівництва райдержадміністрації, районної ради та центральної районної лікарні про участь у благодійній акції «Разом – заради добра», яка ініційована головою Кіровоградської обласної державної адміністрації А.І.Ніколаєнком , головою обласної організації Партії регіонів С.М.Ларіним , головним лікарем обласної лікарні Л.М.Андреєвою , що було опубліковано на сторінках газети «Трудівник Устинівщини» та на веб-сайті районної державної адміністрації вже відгукнулися трудові колективи районних організацій, установ та підприємств, а також окремі сільські ради, які внесли свій посильний вклад на будівництво сучасної гемодіалізної зали в обласній лікарні. В перші дні після оприлюднення звернення на відповідний рахунок надійшло 2000 грн.

На даний час кошти для підтримки тяжкохворих, які потребують системного гемодіалізного лікування, продовжують надходити.


27 січня 2014 року
Інвестиції – головна рушійна сила для розвитку економіки

27 січня 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А. провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в районі, окремих підприємств, установ та організацій району, на якій було розглянуто питання «Про інвестиційну діяльність на території району. Альтернативні шляхи співпраці з потенційними інвесторами».

Відкриваючи нараду, Анатолій Абрамов наголосив на тому, що Президент України В.Ф.Янукович ставить завдання органам влади послідовно здійснювати кроки із впровадження у промислове виробництво новітніх технологій, здійснювати заходи з освоєння та випуску нових видів продукції, що даватиме змогу покращувати інноваційну, а головне - інвестиційну привабливість вітчизняних виробництв. Глава держави наголошує, що наші чорноземи, розвинена аграрна наука, сільськогосподарське машинобудування і переробка продукції сільського господарства дають Україні унікальні можливості для залучення інвестицій в агропромисловий комплекс. Цей напрямок визначив одним із пріоритетних стратегічних векторів розвитку нашої області на 2014 рік і голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Ніколаєнко А.І. під час проведення зустрічі із громадськістю, що відбулася минулої п’ятниці у форматі прямого діалогу з громадою. Очільник області зокрема відзначив, що оскільки саме інвестиція є головною рушійною силою для розвитку економіки, 2014 рік стане для Кіровоградщини роком залучення інвестицій у серйозних обсягах – майже чотири мільярди капіталовкладень. Це дасть змогу створити нові робочі місця, збільшити надходження у місцеві бюджети та стимулювати економіку.

За інформацією начальника управління економічного розвитку, інфраструктури та торгівлі райдержадміністрації Фесюк Н.В. в районі реалізовується інвестиційний проект “Будівництво автоматизованого комплексу молочної ферми, с.Докучаєве (ПОСП А/Ф "Сагайдацька"). Станом на 24.01.2014 року на реалізацію даного проекту залучено інвестицій на суму 11,0 млн.грн., що становить 100% від плану на 2011 – 2013 роки. Розпочати експлуатацію першого корівника, доїльного та пологового відділення, закупити 150 корів та створити 25 нових робочих місць планується в І півріччі 2014 року. Завершення проекту заплановано на 2015 рік.


В рамках актуалізації обласної програми “Центральний регіон — 2015” перелік доповнено наступними інвестпроектами:

відкриття магазину (ТОВ “Ятрань”), створено 3 нових робочих місця, захід виконано на 100%.;

будівництво магазину для продажу одягу (ФОП Бибик), створено 1 нове робоче місце , захід виконано на 100%;

будівництво овочесховища площею 225 куб.м. в смт Устинівка, створення 2 робочих місць на території Устинівського району (ФОП"Андріасян"), термін реалізації 2013-2015 роки, освоєно на сьогоднішній день 40 тис.грн. або 20% ;

будівництво теплиці для вирощування овочів закритого ґрунту потужністю 3 тонни на рік, площею 180 кв.м (ВЦ-37), захід виконано на 100% у 2013 році;

установка лінії по виробництву пілетних брикетів потужністю 1,5 тонни на добу в с. Інгульське Устинівського району (ВЦ-37), захід виконано на 100%;

модернізація та оновлення парку техніки сільськогосподарськими підприємствами, освоєно коштів в сумі 30,8 млн.грн. або 61,2% до запланованого.

В 2013 році отримано міжнародну технічну допомогу від ПРООН і ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ» в розмірі 210,2 тис.грн. для реалізації мікропроектів з енергозберігаючих заходів у місцевих закладах освіти та покращення водопостачання в с.Димитрове. В 2014 році за результатами співпраці з Українським фондом соціальних інвестицій планується надходження в район коштів в сумі 3,9 млн.грн. для реалізації 4 мікропроектів сільських рад згідно з підписаними рамковими угодами в листопаді 2013 року.

Підбиваючи підсумки обговореного питання порядку денного, керівник району дав доручення опрацювати додатково ще три пропозиції по таких потенційних проектах : відновлення роботи колишнього сирзаводу, розробка Тирлівського родовища та будівництво переробного підприємства. Завдань, над якими слід працювати в районі, ще чимало, а тому всім нам необхідно зосередитись на покращенні інвестиційного клімату району.


Систематизується облік місця проживання

27 січня 2014 року з метою виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.10.2013 року №1000-р «Про затвердження плану заходів оформлення і видачі паспорта громадянина України та реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб в Україні» та відповідного доручення голови районної державної адміністрації керівник апарату райдержадміністрації Скурчак Н.В. провела засідання робочої комісії щодо передачі документів реєстраційного обліку місця проживання/перебування фізичних осіб від сільських рад до районного сектору управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області.


25 січня 2014 року
Працівники культосвітніх закладів підбили підсумки роботи за 2013 рік

25 січня 2014 року відбулося засідання колегії відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації, на якому було заслухано питання про виконання програми економічного і соціального розвитку у галузі культури та про стан виконавської дисципліни в культосвітніх закладах району за 2013 рік.

За результатами розгляду питань порядку денного прийнято відповідні рішення.


24 січня 2014 року
В районі триває формування місцевих бюджетів на 2014 рік

24 січня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В., відповідно до затвердженого графіку, провела робочу нараду з головами та головними бухгалтерами Брусівської, Ганно-Леонтовичівської, Ганно-Требинівської, Димитровської, Жовтневої, Інгульської, Криничненської, Олександрівської, Сонцівської сільських рад.

Розглянуто питання щодо формування місцевих бюджетів на 2014 рік.

Узгоджено показники на наступний рік за кожною функцією та бюджетною програмою.


Розглянуто питання стосовно захисту прав дітей

24 січня 2014 року керівник апарату райдержадміністрації Скурчак Н.В. провела засідання комісії з питань захисту прав дитини.

Розглянувши питання про надання статусу дітей, позбавлених батьківського піклування, трьом малолітнім, комісією прийнято рішення доручити службі у справах дітей райдержадміністрації підготувати відповідний проект розпорядження голови райдержадміністрації.

Також комісією було розглянуто дві заяви громадян про надання висновків про доцільність позбавлення батьківських прав жительки смт Устинівка по відношенню до малолітніх дітей. Рішення стосовно зазначених заяв відкладено у зв’язку з необхідністю додаткового вивчення питання щодо місця подальшого проживання одного із дітей.


23 січня 2014 року
Узгоджено показники місцевих бюджетів на 2014 рік

23 січня 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А. за участю першого заступника голови райдержадміністрації Малюти В.В., начальника фінансового управління райдержадміністрації Гладкої А.В. провів робочу нараду з головами та головними бухгалтерами Устинівської селищної, Докучаєвської, Криничуватської, Седнівської та Степанівської сільських рад.

Обговорено питання щодо формування місцевих бюджетів на 2014 рік.

Узгоджено розрахунки за кожною функцією та бюджетною програмою, виходячи з пріоритетів і стратегічних цілей, визначених планами їх діяльності та соціально-економічного розвитку територій.


Звернення громадян задоволено

23 січня 2014 року заступник голови райдержадміністрації Блажко О.Г. провів «пряму телефонну лінію» з жителями району.

Надійшли три дзвінки від громадян, двоє з яких порушували питання щодо розчищення вулиць від снігових заметів у селах Димитрове та Жовтневе. За результатами відповідних доручень дану проблему було усунено. А жителька с.Седнівка висловила подяку за оперативне забезпечення безперебійного проїзду в населені пункти району та обласний центр.


22 січня 2014 року
Шановні жителі району!

Сьогодні в державі відзначається День Соборності та Свободи України. Нині минає 95 річниця проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Цей день – один з найважливіших у нашій історії. Адже став доленосним для кожного свідомого українця-патріота : 22 січня 1919 року наші землі об’єднались у єдину Велику Україну. Шлях до цього об’єднання був тяжким і тернистим. Але вже тоді українці показали, що ми єдина, а значить – сильна нація. І жодні географічні відмінності не в силі розділити свідомість патріота! Тому пам’ятаймо, що сила держави – в єдності земель, а сила народу - в єдності духу та людей незважаючи на існуючі протиріччя та провокаційні дії окремих політичних сил.

Попри все, в України велике майбутнє. Адже наш народ заслуговує жити краще, заможніше, щасливіше.

Тож, щасти нам усім у справі розбудови нашої рідної Батьківщини.

Щастя усім, здоров’я та натхнення!

З повагою

Голова Устинівської районної
державної адміністрації                             А.Абрамов


Україна - навіки єдина

22 січня 2014 року в смт Устинівка відбувся мітинг з нагоди Дня Соборності та Свободи України за участю керівництва райдержадміністрації, представників трудових колективів районних організацій, установ та підприємств, молоді та громадськості.

До присутніх із святковою промовою звернувся голова райдержадміністрації Абрамов А.А. Наголошуючи на великій історичній значимості соборності України , він говорив про події 22 січня 1919 року , що поступово втілювали в життя національну ідею про об’єднання двох територій, зокрема Української Народної Республіки та Західно - Української Народної Республіки, і одного народу, однієї культури, однієї нації воєдино. Продовженням цього споконвічного прагнення народу стали Декларація про суверенітет, прийнята у липні 1990 року, проголошення незалежності України у серпні 1991 року. І підкреслив , що сьогодні ніхто не ділить Україну на захід, схід і центр, а відбувається святкування в усіх її регіонах. А всіх нас об’єднує одна мета – розквіт рідної держави. Ми здатні об'єднатися заради спільного щасливого майбутнього і разом творити його у незалежній державі. Як наголошує Президент України В.Ф.Янукович, сьогодні ідея соборності та свободи постає з новою нагальністю і є актуальною, адже вона є надзвичайно важливим чинником для консолідації українського народу. Ця позиція Глави держави набуває неабиякої ваги, зважаючи на події, які нині відбуваються в Києві. Необхідно зберегти громадянський мир та спокій в державі . Адже саме це є запорукою подальшого стабільного розвитку України, підвищення стандартів життя та зрештою інтеграції до Європейської спільноти. Попереду у нас іще чимало років плідної, натхненної праці заради блага соборної України, Кіровоградщини та рідної Устинівщини. Омріяних звершень нам під силу досягти лише об'єднавши зусилля. Тож будьмо сильними, згуртованими у своїх прагненнях і помислах.


На завершення учасники мітингу поклали квіти до погруддя Т.Г.Шевченка – великого й незламного борця за свободу рідної України.

Цього ж дня в загальноосвітніх закладах району проведено уроки , присвячені Дню Соборності та Свободи України , а у бібліотеках розгорнуто тематичні виставки.


Узгоджувалися бюджетні запити

22 січня 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А. за участю першого заступника голови райдержадміністрації Малюти В.В. провів робочу нараду з головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів, на якій було розглянуто бюджетні запити на 2014 рік по видатках місцевих бюджетів.

Обговорено та узгоджено розрахунки за кожною функцією та бюджетною програмою з урахуванням належного виконання основних завдань кожного головного розпорядника коштів, виходячи з пріоритетів і стратегічних цілей, визначених планами їх діяльності, законодавчими, нормативними і програмними документами соціально-економічного розвитку району.


Робоча група затвердила план заходів на поточний рік

22 січня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення, на якому було розглянуто питання про виконання плану щодо створення нових робочих місць у районі за 2013 рік та про відповідні заходи щодо їх створення у поточному році. Затверджено план роботи робочої групи на 2014 рік.


Виплата соціальних допомог - на постійному контролі влади

22 січня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на якій було розглянуто питання про результати роботи комісії за 2013 рік та затверджено план заходів на поточний рік.


В районі розпочато процес формування місцевих бюджетів на 2014 рік

22 січня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела семінар-нараду з головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів, на якому було розглянуто питання про основні підходи щодо формування, виконання, розрахункову базу та про основні вимоги бюджетного законодавства при касовому обслуговуванні зазначених бюджетів на 2014 рік. З питань порядку денного інформували та надавали роз’яснення очільники фінансового управління райдержадміністрації та податкової і казначейської служб у районі.


Задоволено подані громадянами заяви

22 січня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела засідання комісії з надання житлової субсидії та допомоги малозабезпеченим сім’ям. Розглянуто 21 заяву громадян про надання їм субсидії та 6 заяв громадян про надання державної допомоги як малозабезпеченим сім’ям. За результатами розгляду комісією задоволені усі подані заяви.


21 січня 2014 року
Заява голови Устинівської районної державної адміністрації Абрамова А.А. щодо подій, які відбуваються у м.Київ протягом останніх днів

Участь у засіданні «круглого столу» з нагоди відзначення в державі Дня Соборності та Свободи України за участю представників громадськості району спонукали мене висловити своє бачення щодо подій, які відбуваються в м.Київ протягом останніх днів.

Лідери опозиційних сил, які у свій час вивели людей на мирні протестні акції, сьогодні відмежовуються від екстремістських проявів окремих учасників Майдану, що вже призвело до масових безпорядків, агресії та кровопролиття. Це свідчить про те, що опозиція втратила контроль над ситуацією на площах столиці. І щоб задовольнити чиїсь амбітні інтереси страждають ні в чому не винні громадяни, як з боку протестувальників, так і з боку правоохоронців.

Президент України В.Ф.Янукович закликає всі сторони протистояння до діалогу, що є єдиним шляхом до мирного врегулювання ситуації, що створилася , зазначивши в своєму зверненні до українського народу, що тільки громадянський мир і спокій в державі, важка праця, єдність народу приведуть нас до успіху.

Я звертаюся до жителів Устинівщини не піддаватися на провокації та заклики до порушень громадського порядку та закону. У свою чергу опозиції потрібно отямитися та поставити інтереси держави і її громадян вище своїх політичних забаганок.


Національна єдність та громадянська злагода – шлях до стабільного життя

21 січня 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А. взяв участь у засіданні круглого столу «Національна єдність та громадянська злагода: історичні та сучасні аспекти (у контексті відзначення Дня Соборності та Свободи України і 95-ї річниці проголошення Акта злуки)» за участю представників громадських та політичних організацій, професійних спілок, депутатів місцевих рад, духовенства тощо.

У своєму виступі Анатолій Абрамов зазначив, що 22 січня 1919 року Акт злуки започаткував у новітній історії нашої країни шлях українського народу до об'єднання земель і регіонів у єдину соборну державу. Того дня в Києві, на Софійській площі, відбулися урочисті збори, на яких був проголошений зазначений документ державної ваги, засвідчений Універсалом про об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину Українську державу. Президент України В.Ф.Янукович своїм Указом об’єднав відзначення Дня Соборності та Свободи України з метою зміцнення правового підґрунтя консолідації українського суспільства і закликає спільними зусиллями влади і громади зміцнювати єдність народу, будувати сильну державу, яка посяде гідне місце серед світових лідерів.


Як сказала перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В., розбудова держави залежить від кожного з нас, від розвитку кожної території. При цьому вона зосередила увагу учасників заходу на виконанні програми «Центральний регіон-2015» та ознайомила з основними заходами економічного та соціального розвитку району, які заплановано реалізувати у поточному році.

Більшість думок, висловлених учасниками заходу, стосувалися подій, які відбуваються нині в Києві та в деяких інших містах України. Було відзначено, що єдиним правильним шляхом до припинення протистояння є діалог, компроміс та стабілізаційні процеси.

Під час круглого столу бібліотекар центральної районної бібліотеки Андрійчук Л.М. ознайомила його учасників із новинками тематичної літератури з історії української держави. Також вона повідомила про те, що в приміщенні районної бібліотеки організовано виставку «Соборність України: історична спадщина й виклики часу».

Учасники круглого столу прийняли Рекомендації, якими засвідчили своє прагнення до об’єднання зусиль та пошуку компромісів, вироблення виваженої регіональної політики, як складової частини програми Президента України В.Януковича „Україна для людей” та взаємодії всіх органів влади, громадськості при втіленні пріоритетів, визначених програмою «Центральний регіон – 2015» задля покращення життя та добробуту населення.


20 січня 2014 року
Шановні співвітчизники!

Звертаюся до вас як свідомих громадян нашої держави, які добре розуміють, які загрози для українського суспільства та держави несуть внутрішні конфлікти, розбрат і протистояння.

Деякі лідери опозиції зробили заяву, що вони не причетні до масових акцій, які 19 січня мали місце на вулиці Грушевського, та закликали учасників таких акцій припинити силове протистояння з працівниками правоохоронних органів.

Звертаюся до жителів міста Києва та інших учасників масових зібрань. Прошу вас не йти за тими, хто закликає до насильства, хто прагне спровокувати розкол між державою і суспільством та хоче вкинути український народ у горнило масових безладів.

Я з розумінням ставився до вашої участі у масових акціях, висловлював готовність вислухати вашу позицію та спільно знайти шляхи розв'язання існуючих протиріч, але зараз, коли мирні акції переростають у масові безпорядки, супроводжуються погромами та підпалами, застосуванням насильства, я переконаний, що такі явища несуть загрозу не лише для громадськості Києва, а й усієї України.

Я впевнений, що саме ви, як ніхто інший, розумієте, що ми повинні разом намагатися зберегти нашу державу, примножити її силу, авторитет і можливості.

Хочу зазначити, що докладу всіх зусиль, щоб забезпечити громадський порядок, захистити права мирних громадян і буду використовувати всі правові та інші передбачені законами України методи для гарантування громадського спокою і безпеки всіх наших співвітчизників.

Я переконаний, що ви мене почуєте і підтримаєте у зусиллях зупинити протистояння, яке спровоковане тими, хто ціною людської крові хоче боротися за владу.

Лише мирний шлях, важка праця, єдність народу і наша цілеспрямованість на побудову в Україні високих стандартів життя людей приведе нас до успіху. Війна, руйнування, насилля зруйнують Україну.

Я закликаю до діалогу, до компромісу, до спокою на нашій рідній землі. Вірю в народ України. Впевнений у мудрості наших людей. І готовий служити державі і людям вірою і правдою, доки вистачить моїх сил і довіри народу.


20 січня 2014 року
Відбулася нарада з актуальних виробничих питань

20 січня 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А. провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в районі, окремих районних установ та підприємств.

Було проаналізовано стан виконання протокольних доручень, а також планових завдань і заходів.

У зв’язку з різким погіршенням погодних умов, голова райдержадміністрації дав доручення керівникам окремих установ та організацій району щодо вжиття вичерпних заходів по забезпеченню безперебійної подачі електроенергії, роботи закладів соціальної сфери, мобільного пункту обігріву, торговельних об’єктів, утримання в належному стані доріг тощо.


Вшановано 100 - літню ювілярку

20 січня 2014 року заступник голови райдержадміністрації Блажко О.Г. відвідав у с.Седнівка родину Смоквини О.С., яка відзначає в цей день свій 100-річний ювілей та нині проживає в м.Кривий Ріг.

Передаючи щирі вітання ювілярці від імені голови обласної державної адміністрації Ніколаєнка А.І. та голови районної державної адміністрації Абрамова А.А., Олександр Григорович побажав їй міцного здоров’я, довгих років життя, тепла та затишку, а також вручив на згадку пам’ятний подарунок та матеріальну допомогу.


17 січня 2014 року
Проаналізовано стан виробництва промислової продукції

17 січня 2014 року перший заступник голови районної державної адміністрації Малюта В.В. провела зустріч з керівниками підприємств, які увійшли до кола звітуючих по виробництву та реалізації промислової продукції. Обговорено питання щодо їх діяльності у 2013 році та очікуваних показників за січень 2014 року.

За результатами розгляду прийнято рішення підготувати помісячний план виконання показників в розрізі підприємств. Керівникам підприємств рекомендовано забезпечити виконання в 2014 році доведених завдань та не допустити спад по виробництву та реалізації промислової продукції.

Проаналізовано роботу за 2013 рік

17 січня 2014 року заступник голови райдержадміністрації Шевченко П.П. провів засідання спостережної комісії. На засіданні комісії заслухано звіт про роботу комісії за 2013 рік та затверджено план на 2014 рік. Також розглянуто питання внесене адміністрацією Устинівського ВЦ №37 управління державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області щодо умовно-дострокового звільнення десяти засуджених, які відбувають покарання в даній установі та мають право, за висновками комісії ВЦ №37, на умовно-дострокове звільнення. Розглянувши подані на розгляд спостережної комісії відповідні документи щодо кожного з названих осіб, прийнято рішення погодитися з клопотанням ВЦ№37 щодо можливості їх умовно дострокового звільнення.

Розглянуто питання по врегулюванню майнових відносин

17 січня 2014 року заступник голови райдержадміністрації Блажко О.Г. провів засідання комісії по врегулюванню майнових відносин, на якому було розглянуто питання щодо забезпечення безперешкодної реалізації права на відчуження майнових паїв їх власниками та створення умов для викупу майнових паїв приватними сільськогосподарськими підприємствами, що орендують ці паї.

За результатами розгляду даних питань комісією прийнято рішення направити відповідні рекомендаційні листи керівникам сільськогосподарських підприємств, що орендують майнові паї.

Зроблено перші кроки до поліпшення інтернет-послуг

17 січня 2014 року з робочим візитом район відвідали заступник голови обласної ради Владов І.В. та керівник відділу радіотехнічного забезпечення ТОВ «Шторм» Паташинський В.В., які провели зустріч з керівництвом райдержадміністрації, районної та селищної рад і представниками землевпорядних служб в районі. У ході зустрічі Владов І.В. повідомив , що Устинівський район увійшов до проекту створення та застосування сучасних інформаційно- комунікативних систем у процесі співпраці з територіальними громадами Кіровоградської області, який отримав перемогу у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Мета візиту - визначення земельної ділянки , на якій буде встановлено відповідне обладнання для забезпечення бездротівкового Інтернет- зв’язку, що дасть змогу значно поліпшити інтернет - послуги для жителів району.


16 січня 2014 року
Визначено переможця іспиту на заміщення вакантної посади

16 січня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела засідання конкурсної комісії по заміщенню вакантної посади головного спеціаліста сектору контролю та звернень громадян апарату РДА.

Визначено переможця іспиту.

Розглянуто клопотання про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

16 січня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В. провела засідання районної комісії з питань попереднього розгляду кандидатур представлених для нагородження почесним званням України «Мати-героїня».

На засіданні комісії було розглянуто клопотання виконкому Докучаєвської сільської ради про присвоєння місцевій жительці, яка народила і виховала п’ятеро дітей, почесного звання України «Мати-героїня».

Прийнято рішення клопотати перед облдержадміністрацією щодо порушення питання про присвоєння зазначеного звання.

Затверджено комплекс профілактичних заходів

16 січня 2014 року заступник голови райдержадміністрації Блажко О.Г. провів засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, на якій було розглянуто питання про заходи, які вживаються з метою недопущення занесення на територію району збудника африканської чуми свиней.

Про загальну протиепізоотичну ситуацію в районі поінформував начальник управління ветеринарної медицини в районі Сиса О.Г. За результатами розгляду питання порядку денного комісією дано окремі доручення керівникам відповідних служб щодо вжиття комплексних заходів з профілактики недопущення випадків захворювань на африканську чуму свиней на території району.


15 січня 2014 року
Благодійна акція «Разом – заради добра»

Шановні жителі Устинівщини!

У Кіровоградській області розпочалася благодійна акція «Разом – заради добра» - на підтримку хворих на ниркову недостатність, які потребують системного гемодіалізного лікування в обласній лікарні.

В області близько 150 тяжкохворих на ниркову недостатність, які потребують діалізного супроводу (за даними реєстру).

На жаль, нині таку, доволі затратну поцедуру, можуть отримувати лише 77 жителів області. Аби забезпечити можливість усім, хто потребує діалізної допомоги, необхідно не лише кошти, а й відповідні умови.

Упродовж багатьох років такі тяжкохворі отримували сеанси гемодіалізу, лікуючись в обласній лікарні, проте не в окремій гемодіалізній залі, а в палатах інтенсивної терапії, що створює серйозні проблеми для самих хворих.

Керівництво району спільно з центральною районною лікарнею підтримують звернення обласної лікарні з пропозицією взяти участь у організації благодійної акції, аби зібрати кошти на будівництво сучасної гемодіалізної зали та запрошує всіх жителів району долучитися до неї і допомогти тяжкохворим отримати надію на життя.

З повагою

Голова Устинівської районної
державної адміністрації                                   А.Абрамов
Голова Устинівської
районної ради                                                   В.Гавриш
Головний лікар
центральної районної лікарні                           Г.Ткаченко

Реквізити за якими можна перерахувати кошти:

Благодійний фонд «Майбутнє медицини»,

ЄДРПОУ 38758490

р/р 26009052911178

в ПАТ КБ «Приватбанк» Кіровоградська філія,

МФО 323583

Призначення платежу – «Гемодіалізна зала».


14 січня 2014 року
Підростаюче покоління є гідним послідовником справи Великого Кобзаря

14 січня 2014 року заступник голови райдержадміністрації Шевченко П.П. взяв участь в літературних читаннях «Знову відкриваємо Кобзаря», які відбулися на базі районної дитячої бібліотеки. Вітаючи присутніх, Павло Петрович наголосив, що 2014 рік Указом Президента України оголошено роком відзначення 200-річчя від дня народження видатного українського поета, прозаїка, художника і мислителя Т.Г.Шевченка, а тому ми повинні зробити все, щоб гідно відзначити цю дату на території району. Багато заходів уже проведено в районі в минулому році, ще більше заплановано на 2014 рік. Завдання сьогоднішнього покоління українців і влади всіх рівнів – берегти і примножувати культурну спадщину України, без чого неможливий повноцінний її розвиток та становлення як високорозвиненої європейської держави, про що в своїх ініціативах постійно наголошує Президент України В.Ф.Янукович.


Начальник відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації Семенюк А.А. наголосила, що Т.Г. Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави. Його ідеї розвиваються в часі, історії, і нам ще йти і йти до їх осягнення. Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, звеличив увесь український народ. Глава держави закликає вивчати та популяризувати творчу спадчину Тараса Шевченка, зокрема, широко залучати підростаюче покоління, молодіжні та дитячі громадські організації до участі у літературно-мистецьких вечорах, наукових конференціях та літературних читаннях.

Кожне слово любові і шани, яке прозвучало під час літературних читань, було присвячене Великому Кобзарю. У виконанні учнів Устинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.виразно, щиро та проникливо лунали невмирущі поетові рядки.

Магія Шевченкового слова полонила присутніх – і гостей, і виконавців цього справді захоплюючого дійства. Бо часові не підвладне те, що зберігає народна пам'ять. І сьогодні все більш стає зрозуміло, що пророчі слова поета « І оживе добра слава, слава України…» спонукають і владу, і громадянське суспільство до зміцнення іміджу Української держави.

Комісією задоволені подані громадянами заяви

14 січня 2014 року перший заступник голови районної державної адміністрації Малюта В.В. провела засідання комісії з надання житлової субсидії, пільг та допомоги малозабезпеченим сім’ям, на якому було розглянуто сім заяв, поданих громадянами щодо надання їм житлової субсидії та три заяви про надання допомоги як малозабезпеченим сім’ям.

За результатами розгляду даних заяв комісією прийнято рішення задовольнити всі звернення громадян.


13 січня 2014 року
Відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка має стати всенародним рухом

13 січня 2014 року голова райдержадміністрації Абрамов А.А. провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в районі, окремих підприємств, установ та організацій району, на якій розглянуто питання про підготовку до відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

Відкриваючи нараду, Анатолій Абрамов зазначив, що серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до Батьківщини, Т.Г.Шевченко по праву займає почесне місце. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу. Своєю творчістю Тарас Григорович відкрив нову епоху в українській літературі, створив чудові зразки поезії, які могутньо зазвучали над світом і стали надбанням широких народних мас. За ініціативи Глави держави 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка було включено до Календаря пам’ятних дат, до відзначення яких ЮНЕСКО приєднуватиметься протягом 2014-2015 років.


З інформацією з обговорюваного питання виступила начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Орбан Н.М., яка акцентувала увагу на тому, що з метою гідного відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка протягом 2013 року в районі організовано і проведено ряд культурно-мистецьких заходів, зокрема:

04 листопада 2013 року відбувся районний конкурс читців «До висот Шевченкового слова», в якому взяли участь конкурсанти з 10 сільських бібліотек. Перемогу в ньому здобула бібліотекар Докучаєвської бібліотеки- філії Личман О. Г.;

працівниками районної бібліотеки було організовано розгорнуту книжкову виставку під назвою «У творах Шевченка душа України»;

великий успіх у присутніх отримала виставка дитячих малюнків «Творчість Т.Шевченка очима дітей».

Крім цього, в закладах культури проведені музичні та літературно-поетичні години, екскурсії, інтерактивні уроки « І лине над землею святе Шевченкове слово».


За програмою «Українська книга» до фондів районних бібліотек за 2012-2013 роки надійшло 4 примірники творів Т.Г.Шевченка.

У 2014 році в районному центрі та населених пунктах району заплановано провести урочисті мітинги – реквієми, шевченківське літературно – мистецьке свято « В сім’ї вольній новій», лекції, бесіди, конкурси, виставки, круглі столи, літературні читання і семінари, присвячені пам’яті Т.Г.Шевченка.

Матеріали про вшанування пам’яті Великого Кобзаря в районі висвітлюються на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації та на шпальтах газети «Трудівник Устинівщини».

Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Семенюк А.А. проінформувала про проведені заходи до 200-річчя Т.Г.Шевченка в загальноосвітніх навчальних закладах району.

Підбиваючи підсумки наради, голова райдержадміністрації Абрамов А.А. підкреслив, що Глава держави наголошує – відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка має бути всенародним рухом, з залученням широкого кола працівників культури, освітян, молоді, всіх верств населення, який би продемонстрував єдність влади і громадянського суспільства.


11 січня 2014 року
Проведено засідання організаційного комітету

11 січня 2014 року заступник голови районної державної адміністрації Шевченко П.П. провів засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення в районі Дня Соборності та Свободи України.

На засіданні організаційного комітету обговорено план заходів, які будуть проведені в районі з 20 по 22 січня поточного року з нагоди державного свята, а саме: урочистості з покладанням квітів до погруддя Т.Г.Шевченка, засідання круглого столу «Національна єдність та громадська злагода: історичні та сучасні аспекти» за участю представників інститутів громадянського суспільства та інші тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру. Окрім цього, в приміщенні Спасо - Преображенської церкви відбудеться молебень «В ім’я процвітання України».


10 січня 2014 року
Обговорено стан розвитку галузі сільського господарства

10 січня 2014 року заступник голови районної державної адміністрації Блажко О.Г. провів нараду за участю керівників окремих районних установ, на якій підбито підсумки розвитку галузі сільського господарства в районі у 2013 році та завдання на 2014 рік. Було зазначено, що обсяги виробництва валової продукції сільського господарства по сільськогосподарських підприємствах за січень-листопад 2013 року за статистичними даними склали 273,6 млн.грн., темп зростання порівняно з відповідним періодом 2012 року - 174,1%. Обсяг виробництва продукції сільського господарства на одиницю населення становить 20117,0грн. Загальна позитивна динаміка обумовлена зростанням виробництва у галузі рослинництва. Обсяги виробництва валової продукції рослинництва за 11 місяців 2013 року склали 268,5 млн.грн., або 177,7% до відповідного періоду 2012 року. У 2013 році зібрано найвищий урожай за останні 5 років ранніх зернових. Валовий збір склав 88360 тонн, для порівняння у 2012 році було зібрано 26424 тонн.

На 2014 рік прогнозується виробництво на рівні 222,8 млн.грн., темп зростання 93,6%. Виробництво валової продукції рослинництва становитиме 216,0 млн.грн., темп росту 93,4%, виробництво валової продукції тваринництва – 6,7 млн.грн., або 100% до 2013року.


Шановні жителі району!

Щиро вітаю усіх вас з 75-ю річницею утворення Кіровоградської області.

Кіровоградщина, невід’ємною частиною якої є й Устинівський район,- це край родючих чорноземів та працьовитих людей.

За сімдесят п’ять років свого існування, наша область пройшла тернистий шлях розбудови, становлення та за останні роки впевнено йде шляхом динамічного розвитку. Нам є чим пишатися, але й до чого прагнути.

Проте, які б складні завдання не ставило перед нами життя задля гідного майбутнього нашого краю, нам під силу їх виконати, якщо будемо діяти, об’єднавши зусилля влади і громади, задля спільної мети.

Пишаймося нашою рідною Кіровоградщиною!

Будьмо вірними славним традиціям наших батьків і дідів!

Зі святом вас, шановні земляки!

З повагою

Голова Устинівської районної
державної адміністрації                             А.Абрамов


09 січня 2014 року
Обговорено план спільних дій щодо покращення соціальної роботи

09 січня 2014 року заступник голови районної державної адміністрації Шевченко П.П. провів нараду з керівниками окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, на якій було підбито підсумки соціальної роботи із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, у 2013 році.

У інформації директора РЦ СССДМ Петренко А.Ф. зазначено, що станом на 01.01.2014 року на обліку перебуває 81 сім’я, що опинилася в складних життєвих обставинах, в яких виховується 191 дитина. В минулому році соціальним супроводом охоплено 73 такі сім’ї, що становить 90 відсотків від загальної кількості сімей, що перебували на обліку та знято з обліку 52. Протягом звітного періоду регулярно здійснювалися перевірки умов утримання та проживання дітей, які виховуються в сім’ях даної категорії та надавалися соціальні послуги різного спрямування.

Прийнято рішення інформацію Петренко А.Ф. взяти до відома та дано доручення розробити план спільних дій щодо покращення соціальної роботи установами та організаціями на 2014 рік та подати його для відповідного затвердження.


08 січня 2014 року
Подвиг визволителів – безсмертний

08 січня 2014 року делегація від Устинівського району, яку очолив голова районної державної адміністрації Абрамов А.А., взяла участь в урочистих заходах, що відбулися в обласному центрі на меморіальному комплексі «Фортечні вали» з нагоди 70-ї річниці визволення міста Кіровограда від німецько-фашистських загарбників.

Під час урочистої церемонії землю з місць колишніх боїв у Великій Вітчизняній війні, які проходили на території семи районів області, зокрема й Устинівського, було закладено у спеціальну капсулу та з військовими почестями передано військовому комісару міста Рівне, де проходитиме черговий етап естафети пам’яті «Слава визволителям України».


Пам’ять про полеглих воїнів-визволителів, які віддали своє життя за свободу і незалежність Батьківщини, пройшли тяжкими фронтовими дорогами і не дожили до сьогоднішнього дня, учасники заходу вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до Вічного вогню меморіального комплексу.

Знаковою подією також стало перепоховання на території військового меморіалу останків червоноармійця В. М. Захарова, який у далекому 1943-му році загинув у бою за звільнення Онуфріївського району та за проявлені мужність і героїзм був нагороджений орденом Червоної Зірки.


Підбито підсумки роботи за рік, визначено нові завдання

08 січня 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Малюта В.В провела робочу нараду з керівниками окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в районі, підприємств та установ району.

Розглянуто питання про результати виконання рейтингових показників програми соціально-економічного розвитку району за 2013 рік

Учасники наради прозвітували про проведену роботу по виконанню показників та поінформували про заплановані на поточний рік заходи щодо виконання доведених завдань.

За результатами наради дано окремі доручення.


Архів новин


  © Фесенко Олександр, 2011