Устинівська районна
державна адміністрація
Устинівська районна
державна адміністрація
Сприяння розвитку громадянського суспільства

Розпорядження голови районної державної адміністрації від 10 грудня 2010 року №679-р «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики»
Завантажити
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 1 березня 2011 року №84-р «Про затвердження районного плану заходів щодо реалізації у 2011 році Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства»
Завантажити
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 04 березня 2013 року №42-р «Про затвердження орієнтовного плану проведення консультацій районної державної адміністрації з громадськістю у 2013 році»
Завантажити

Громадські слухання

30 березня 2016 року в приміщенні Устинівської селищної ради проведено громадські слухання за участю селищного голови Пенькова І.О., його заступника Щерюка О.В., депутатів районної ради та представників громадськості.

Обговорено питання про використання земель в Устинівській селищній раді.

З даного питання присутніх інформували начальник відділу Держгеокадастру в районі Зураєва В.Д. та землевпорядник селищної ради Берендя Р.В.


У виступах йшла мова про основні зміни чинного законодавства щодо використання земель, розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізацію надання адміністративних послуг, першочергове відведення земельних ділянок учасникам АТО, проведення земельних торгів з продажу оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, спрощення процедури погодження проекту землеустрою.

Рекомендовано селищній раді провести інвентаризацію земель в межах населеного пункту і поза межами та проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо необхідності виготовлення правоустановчих документів на присадибні земельні ділянки.


Верховна Рада попередньо схвалила законопроект про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади

У березні 2015 року Президент України П.О.Порошенко підписав закони, які визначають напрями впровадження механізму децентралізації в Україні, «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та «Про основи державної регіональної політики». Глава держави також направив до парламенту проект Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» (далі - законопроект), який був розроблений та затверджений Конституційною Комісією та переданий Президентові України. Відповідно до Постанови № 2217а/П1 від 27.08.2015, законопроект попередньо схвалено. Зокрема, законопроектом передбачається, що територія України поділена на громади. Громада є первинною одиницею у системі адміністративно-територіального устрою України.

Передбачається також, що адміністративно-територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, децентралізації влади, повсюдності та спроможності місцевого самоврядування, сталого розвитку адміністративно-територіальних одиниць з урахуванням історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій.

Пропонується також вилучити з конституційного регулювання місцеві державні адміністрації та відповідно скасувати інститут голів місцевих державних адміністрацій. Передбачається утворення виконавчих органів місцевого самоврядування громади, які є підконтрольними і підзвітними раді громади.

Для нагляду за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування пропонується запровадити інститут префектів. Проектом передбачено, що префекта призначає на посаду та звільняє з посади за поданням Кабінету Міністрів України Президент України. Префект зупиняє дію актів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України з одночасним зверненням до суду.

Метою запропонованих змін до Основного Закону України є відхід від централізованої моделі управління в державі, забезпечення реальної спроможності місцевого самоврядування та побудова ефективної системи територіальної організації влади в Україні.

Конституційна реформа є об’єктивною необхідністю для нашої держави, при цьому, на думку провідних фахівців, важливе місце у реформуванні має посідати саме децентралізація влади.
Проект розпорядження для обговорення

Про затвердження районного Плану заходів щодо реалізації у 2014 році Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні


Об’єднання громад відбудеться тільки добровільно

7 серпня 2015 року в приміщенні Устинівської селищної ради були проведені громадські слухання з приводу добровільного об’єднання територіальних громад.    

У вступному слові заступник селищного голови Щерюк О.В. зазначив, що реалізація Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» дає можливість сформувати спроможні, самодостатні територіальні громади, котрі б володіли відповідними матеріальними та фінансовими ресурсами, територією та об’єктами соціальної інфраструктури, які необхідні для ефективного виконання покладених на органи місцевого cамоврядування функцій та завдань. Устинівська селищна рада виступила з ініціативою про об’єднання сільських громад навколо смт Устинівка, найпотужнішої та самодостатньої громади району.

Присутні у залі члени виконавчого комітету селищної ради , представники депутатського корпусу та громадських організацій району висловили свої думки з даного питання. Більшість присутніх підтримали пропозицію щодо об’єднання Устинівської територіальної громади з Сонцівською.. Але в той же час учасники заходу висловили стурбованість відсутністю законодавчого механізму розв’язання багатьох соціально-економічних проблем, які можуть виникнути в ході реформування.


Громада Устинівки – «За!»

06 вересня 2013 року в сесійній залі Устинівської селищної ради відбулися громадські слухання щодо впровадження інвестиційного проекту-будівництва сонячної електростанції на території Устинівської селищної ради (за межами населеного пункту).

В даному заході взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Малюта В.В., перший заступник директора департаменту інфраструктури та промисловості обласної державної адміністрації Тоцький В.Є., генеральний директор ТОВ «Верхньоінгульської СЕС» Ленчук В.Б., голова спілки архітекторів області Пенязь Ю.О. Устинівський селищний голова Пеньков І.О. та жителі селища.

Селищний голова звернувшись до членів громади повідомив, що будівництво сонячної електростанції пропонується звести на місці колишнього аеродрому і яка буде займати 40 га. Введення в експлуатацію станції – це додаткові надходження до селищного бюджету, які будуть спрямовуватися на утримання та розвиток соціальної сфери Устинівки.

Пенязь Ю.О. презентував присутнім генеральний план земельної ділянки, виділену під забудову.


Ленчук В.Б. поінформував, що геліостанція вироблятиме чисту, екологічну енергію. У регіоні дуже висока сонячна активність, у пік якої станція вироблятиме до 20 МВт, взимку – на 30% менше. Навіть коли йтиме дощ, станція працює тому що принцип дії її – перетворення не сонячної енергії, а фотонів світла. Будівництво таких об’єктів альтернативної енергетики заохочується світовою спільнотою, окрім цього, ці об’єкти зводяться на непродуктивних землях і їм, так би мовити, дається друге життя. З одержанням відповідних дозволів, будівництво сонячної електростанції біля Устинівки розпочнеться вже навесні наступного року й триватиме орієнтовано від шести до дванадцяти місяців.


Тоцький В.Є. підкреслив, що від того, що нічого не робиться краще не стає. Він окреслив основні вигідні переваги, які одержить селище від будівництва геліостанції: вона цілком безпечна і не зашкодить здоров’ю людей; селищний бюджет отримає додаткові надходження; будуть створені нові робочі місця. Ще один аспект, який передбачений угодою між обласною державною адміністрацією та інвесторами, які будують сонячні електростанції – обов’язкове надання спонсорської допомоги територіям для розвитку соціальної інфраструктури.

Кожний учасник громадських слухань мав змогу висловити свою думку стосовно будівництва геліостанції, задати питання та одержати на них кваліфіковані відповіді.

Відкритим голосуванням, громада Устинівки схвалила впровадження інвестиційного проекту з будівництва сонячної електростанції на території Устинівської селищної ради.


На громадські слухання представлено проект актуалізації програми «Центральний регіон – 2015»

27 серпня 2013 року у великій залі засідань районної державної адміністрації, під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Малюти В.В. відбулися громадські слухання по актуалізації програми «Центральний регіон – 2015», зокрема в галузі «Освіта».

Як зазначила Віта Валентинівна, в районі протягом серпня поточного року в усіх територіальних громадах проведено збори із внесення пропозицій по актуалізації завдань та заходів, до вищезазначеної програми. Обласна програма «Центральний регіон – 2015», складовою якої є й окремі заходи районної та місцевих програм, стала програмним документом розвитку Кіровоградщини і належно оцінена Президентом України В.Ф. Януковичем. Так, характеризуючи позитивні риси сучасного розвитку держави, Президент України відзначає, що у багатьох регіонах уже розроблено власні стратегічні програми розвитку, визначено цілі та конкретні завдання, необхідні для їх реалізації ресурси. Саме для сприяння всебічному розвитку територій створено Державний фонд регіонального розвитку.

З проектом узагальненої актуалізованої районної програми «Центральний регіон – 2015» ознайомив заступник начальника управління економічного розвитку, інфраструктури та торгівлі районної державної адміністрації Дорошенко А.В. Мова йшла про внесення змін та доповнень до інвестиційних та соціальних проектів. Зокрема, кошторисна вартість реалізації проектів зазнала певних змін: в галузі охорони здоров’я вона зросла на 757,6 тис.грн., в галузі культури – на 471,6 тис.грн., ремонту доріг – на 2041,5 тис. грн., зовнішнє освітлення – на 330,1 тис.грн., реалізація інвестпроектів - на 9175,1 тис. грн., інші – на 233,0 тис. грн.. Разом з тим, зменшення видатків передбачається на продовження газифікації населених пунктів (на 1966,5 тис.грн.), водопостачання (на 2857,5 тис. грн.), а також на реалізацію заходів у галузі освіти на 4190,6 тис. грн.

Пояснюючи причини зменшення включених до проекту актуалізованої програми «Центральний регіон – 2015» заходів, а відтак і фінансової потреби у їх реалізації в галузі освіти, Малюта В.В. назвала відсутність ПКД на приміщення шкіл, що унеможливлює проведення їх суттєвих ремонтів. Хоча, у перспективі, вони будуть включені до програми і повністю питання щодо реалізації даних галузевих заходів з порядку денного не знімається.


  © Фесенко Олександр, 2011