Устинівська районна
державна адміністрація
Устинівська районна
державна адміністрація
Громадська рада

Розпорядження голови районної державної адміністрації від 10 грудня 2010 року №679-р «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики»
Завантажити
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 18 березня 2011 року №113-р "Про громадську раду при районній державній адміністрації"
Завантажити
Протокол установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства для утворення громадської ради при Устинівській районній державній адміністрації на 2011- 2012 роки
Завантажити
Протокол №1 засідання громадської ради при Устинівській районній державній адміністрації
Завантажити
Положення про громадську раду при Устинівській районній державній адміністрації
Завантажити
Регламент громадської ради при Устинівській районній державній адміністрації
Завантажити
Про затвердження орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2017 рік
Завантажити
Про затвердження орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2018 рік
Завантажити

25 січня 2018 року

Відбулося засідання громадської ради при Устинівській районній державній адміністрації

24 січня 2018 року під головуванням очільника громадської ради при Устинівській районній державній адміністрації Зборовської О.О. відбулося розширене, в якому брали брали участь керівники громадських та політичних об»днань.

Також у роботі громадської ради взяли участі виступила голова районної державної адміністрації Ольга Анісімова-Шило та голова районної ради Володимир Лещенко.


Розглянуто питання:

1. Про роботу громадської ради за 2017 рік.

2. Про затвердження орієнтовного Плану проведення консультацій з громадськістю на 2018 рік.

Прийнято відповідні рішення, зокрема й щодо покращення роботи ради із врахуванням пропозицій від громадських об»єднань.


14 лютого 2017 року
Проведено установчі збори громадської ради при райдержадміністрації

14 лютого 2017 у малому залі засідань Устинівської райдержадміністрації відбулися установчі збори для формування нового складу громадської ради при райдержадміністрації.

На порядку денного розглядалися наступні питання:

1. Інформація про підсумки роботи громадської ради за 2015-2016 роки .

2. Про обрання громадської ради (чисельний склад).

3. Про обрання Голови Громадської ради.

4. Про обрання заступника Голови Громадської ради.

5. Про обрання секретаря Громадської ради.

6. Про затвердження регламенту громадської ради.

7. Затвердження положення про громадську раду при райдержадміністрації.

8. Різне.

Шляхом рейтингового голосування визначено кількісний склад нової Громадської ради в кількості 9 осіб :

Алексєєвич Володимир Станіславович –заступник голови районного комітету профспілки працівників охорони здоров’я,

Андрішко Михайло Васильович – голова районного осередку об’єднання громадян на підтримку канонічного православ’я «Путь православних в ім’я рівноапостольного князя Володимира»,

Дворовенко Юлія Миколаївна – представник районної організації професійної спілки працівників культури,

Зборовська Ольга Олександрівна – голова райкому профспілки працівників освіти і науки України,

Заболотній Василь Васильович – голова громадської організації «Ветерани Афганістану (воїни- інтернаціоналісти»),

Будяк Марія Миколаївна – голова районної організації ветеранів України,

Щербакова Ольга Миколаївна - голова районної організації Всеукраїнського союзу жінок-трудівниць «За майбутнє дітей»

Переведенцев Олександр Юрійович- заступник голови районної організації футболу,

Малецький Віктор Федорович- голова громадської організації учасників АТО.

На даних установчих зборах шляхом голосування обрано голову Громадської ради – Ольгу Зборовську (голова районної організації профспілки працівників освіти і науки Укроаїни), заступником – Олександра Пєрєвєдєнцева (заступник голови районної організації футболу), секретарем затверджено Володимира Жогло, головного спеціаліста відділу організаційної роботи, комунікацій з громадськістю, інформаційної діяльності та звернень громадян апарату райдержадміністрації.


15 липня 2016 року
Засідала громадська рада

15 липня 2016 року в приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання громадської ради.

В засіданні взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Яворський М.А. та керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації.

Обговорено 2 питання: про хід проведення оздоровлення дітей в літній період та дотримання протипожежної безпеки під час жнивної кампанії.

З даних питань інформували начальник управління соціального захисту населення РДА Шарун І.М., начальник відділу освіти, молоді і спорту РДА Семенюк А.А. та в.о. начальника сектору державної служби з надзвичайних ситуацій в Устинівському районі Пирогов А.В.

Прийнято рішення: провести оздоровлення дітей в літній період на належному рівні, забезпечити першочергове оздоровлення дітей учасників АТО, дітей - сиріт та позбавлених батьківського піклування, з малозабезпечених та багатодітних сімей, тих, які перебувають на диспансерному обліку та інших пільгових категорій; вжити всі необхідні заходи по дотриманню правил пожежної безпеки під час збирання ранніх зернових культур.


24 березня 2016 року
Засідання громадської ради при райдержадміністрації

24 березня 2016 року відбулося засідання громадської ради при райдержадміністрації, в якому взяли участь голова райдержадміністрації Анісімова-Шило О.І. та керівники окремих районних установ.

На початку члени громадської ради подякували голові райдержадміністрації Анісімовій-Шило О.І. за сприяння у ремонті фасаду районного Будинку культури та частини дороги у напрямку Устинівка –Бобринець.

Потім розглянуто питання про соціальний захист учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Інформувала присутніх начальник управління соціального захисту населення РДА Шарун І.М.


За результатами обговорення рекомендовано управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації здійснювати своєчасно виплати соціальних допомог ліквідаторам аварії на ЧАЕС та надавати інформаційну та консультативну допомогу чорнобильцям та їх сім ям; відділу культури, туризму і культурної спадщини райдержадміністрації поповнити фонд музею історії району, з нагоди 30-річчя ліквідації аварії на ЧАЕС, матеріалами свідчень громадян, які брали в ній участь.

По другому питанню про підготовку до місячника з благоустрою населених пунктів району виступила завідувач сектору житлово-комунального господарства РДА Незаймай О.А. , яка ознайомила з планом заходів, які будуть проведені в районі з 1 квітня поточного року в рамках всеукраїнської соціально- економічної акції «Зробимо Україну чистою разом!».


Члени громадської ради рекомендували керівникам підприємств, організацій та установ усіх форм власності, громадянам, які мають житлові будинки, будівлі та споруди у власності або у користуванні, організувати і виконати роботи по впорядкуванню прилеглої та закріпленої територій, зелених зон, місць масового відпочинку населення та утримання їх у належному санітарному стані;

юридичним та фізичним особам-підприємцям, які мають будівлі, споруди торгівельного, виробничого призначення, виконати роботи по їх ремонту, фарбуванню, естетичному оформленню вивісок, вітрин тощо та привести в належний стан прилеглу територію;

селищному та сільським головам провести інвентаризацію наявних звалищ побутових відходів, ліквідувати несанкціоновані звалища, організувати роботи по благоустрою меморіалів, пам’ятників загиблим воїнам, кладовищ;- депутатам селищної та сільських рад провести активну роботу по залученню мешканців приватного сектору до впорядкування своїх прибудинкових та прилеглих територій;

керівникам громадських організацій та інших об’єднань громадян взяти участь у проведенні на території району місячника з благоустрою.

Присутні одностайно підтримали ініціативу голови райдержадміністрації Анісімової-Шило О.І. про оголошення конкурсу на кращу упорядковану територіальну громаду з відповідною грошовою винагородою, а в кожній сільській раді - на кращу садибу.


15 вересня 2015 року

15 вересня 2015 року в приміщенні райдержадміністрації за участі голови райдержадміністрації Анісімової-Шило О.І. проведено засідання громадської ради.

На засіданні обговорено питання:

1.Про соціальний захист учасників АТО та їх сімей.

2.Про вжиті заходи щодо ліквідації пошкоджень фасаду районного Будинку культури.

3.Про хід проведення ремонтних робіт по водозабезпеченню об’єктів ЦРЛ.

З інформаціями з даних питань виступили начальник відділу управління соціального захисту населення райдержадміністрації Чернігова І.В., начальник відділу культури, туризму і культурної спадщини райдержадміністрації Орбан Н.М. , заступник голови районного комітету профспілки працівників охорони здоров’я Алексєєвич В.С.

Громадська рада при райдержадміністрації вирішила рекомендувати:

1.Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації своєчасно здійснювати грошові виплати учасникам АТО, сім’ям загиблих згідно з чинним законодавством.

2. Відділу культури, туризму і культурної спадщини райдержадміністрації звернутися до органів місцевого самоврядування , сільськогосподарських підприємств з проханням у наданні допомоги для фінансування ремонтних робіт районного будинку культури.

3.Районній лікарні завершити проведення ремонтних робіт по водозабезпеченню.


19 травня 2015 року

19 травня 2015 року за участю голови райдержадміністрації Юшка Е.М., селищного голови Пенькова І.О., керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації проведено засідання громадської ради при райдержадміністрації.

Розглянуто питання про проведення ремонтних робіт щодо забезпечення питною водою центральної районної лікарні та наведення належного санітарного стану на території населених пунктів району. Інформували головний лікар центральної районної лікарні Сербіненко С.О. та завідувач сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації Незаймай О.А. В різному члени громадської ради заслухали інформацію начальника відділу культури, туризму і культурної спадщини райдержадміністрації Орбан Н.М. про усунення пошкоджень фасаду районного Будинку культури, нанесених буревієм, та обговорили ситуацію, яка склалася навколо орендованого водоймища в смт Устинівка.


Громадська рада при райдержадміністрації вирішила:

1.Рекомендувати центральній районній лікарні з залученням соціально-відповідального бізнесу прискорити темпи виконання робіт по водозабезпеченню ЦРЛ та проінформувати громадськість про їх виконання через газету «Трудівник Устинівщини».

2. Селищному та сільським головам постійно вживати заходи щодо дотримання належного санітарного стану присадибних ділянок, дворових і прилеглих територій, вулиць, парків, скверів та кладовищ, а також недопущення утворення несанкціонованих смітєзвалищ;

в місцевих бюджетах передбачати кошти на ремонт доріг населених пунктів;

для участі у проведенні робіт з благоустрою залучати представників громадських організацій.


26 лютого 2015 року

26 лютого 2015 року в приміщенні райдержадміністрації проведено засідання громадської ради. На засіданні схвалено Положення про громадську раду при районній державній адміністрації та її Регламент. Затверджено орієнтовний план проведення консультацій райдержадміністрації з громадськістю на 2015 рік та план роботи громадської ради на І квартал поточного року. Обговорено також інші організаційні питання що стосуються діяльності консультативно – дорадчого органу.

17 лютого 2015 року
Утворено нову громадську раду

17 лютого 2015 року в приміщенні райдержадміністрації за участю представників інститутів громадянського суспільства відбулися установчі збори по утворенню громадської ради при райдержадміністрації. За підсумками рейтингового голосування обрано громадську раду в складі 9 осіб. До неї увійшли : Алексєєвич В.С. –заступник голови районного комітету профспілки працівників охорони здоров’я; Андрішко М. В. – голова районного осередку «Путь православних в ім’я рівноапостольного князя Володимира»; Андрійчук Л. М. – представник районної організації професійної спілки працівників культури; Зборовська О. О. – голова райкому профспілки працівників освіти і науки України; Зозуля С. І. – заступник голови громадської організації «Обласний народний контроль»; Заболотній В. В. – голова громадської організації «Ветерани Афганістану (воїни- інтернаціоналісти»); Панченко Н. Л. – голова громадської організації «Здоров’я»; Стець М. О. – перший заступник голови районної організації ветеранів України; Щербакова О. М. - голова районної організації Всеукраїнського союзу жінок-трудівниць «За майбутнє дітей». На першому засіданні громадської ради при райдержадміністрації головою обрано Стеця М.О., заступником Зборовську О.О., секретарем Карпяк Л.І.
До уваги громадських організацій району!

Для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики при Устинівській районній державній адміністрації буде утворено нову громадську раду.

Новий склад громадської ради буде сформовано на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі громадської ради та внесені інститутами громадянського суспільства. Кількісний склад громадської ради буде визначено установчими зборами на строк у два роки.

До складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їх об'єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства України (далі - інститути громадянського суспільства). До складу громадської ради може бути обрано не більше ніж по одному представнику - від кожного інституту громадянського суспільства.

Членство в громадській раді є індивідуальним.

Для участі в установчих зборах необхідно подати заяву, підписану уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.

До заяви додаються:

рішення керівника інституту громадянського суспільства, якщо інше не передбачено його установчими документами, про делегування представника для участі в установчих зборах, посвідчене печаткою (у разі наявності);

біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства;

копії документів, що підтверджують легалізацію інституту громадянського суспільства;

інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом останніх двох років.

Документи можуть надаватися ініціативній групі з 6 січня по 6 лютого 2015 року включно (крім вихідних та святкових днів) за адресою: 28600, смт Устинівка , вул. Ювілейна, 2, ІІ поверх, каб. №18 з 8.00 до 16.00 год.

Детальну інформацію можна отримати у секторі комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності райдержадміністрації.

Телефон для довідок: 4-13-79


24 грудня 2013 року за участю голови районної державної адміністрації Абрамова А.А. та керівника апарату районної державної адміністрації Скурчак Н.В. проведено засідання громадської ради при районній державній адміністрації, на якому розглянуто питання про підсумки роботи громадської ради за 2013 рік та завдання на 2014 рік.

З інформацією з обговорюваного питання виступила голова громадської ради Горобець Д.П. , яка зазначила, що протягом 2013 року проведено 6 засідань громадської ради та розглянуто 12 питань. Всі засідання проходили з участю керівництва райдержадміністрації , що давало можливість оперативно вирішувати нагальні питання, порушені громадськими організаціями. Інформація до громадян району доносилась через засоби масової інформації. Представники громадських організацій залучалися до проведення консультацій з громадськістю, засідань круглих столів, слухань та інших масових заходів. Дарія Горобець проінформувала про результати обласного Форуму громадських рад «Влада і громадськість. Перспектива соціального партнерства», в якому вона брала участь, де було створено Раду голів громадських рад при органах виконавчої влади.

Голова райдержадміністрації Абрамов А.А. акцентував увагу на тому, що останнім часом, за ініціативи Президента України В.Ф.Януковича, громадські організації все більше залучаються до державно - творчого процесу, і це не дивно, адже громадськість і влада – це єдиний механізм, що рухає Україну до демократії, формує європейське суспільство. Також він висловив задоволення активною діяльністю громадської ради при райдержадміністрації, яка не тільки здійснює контроль за діяльністю органів влади, а й часом ініціює проведення заходів, спрямованих на врегулювання та покращення тих чи інших злободенних питань життєдіяльності району. Проте, для залучення більш широкого загалу представників громадських об’єднань слід проводити виїзні засідання громадської радив населених пунктах району. Це дасть змогу більш детально вивчати громадську думку про те , що найбільше хвилює людей у віддалених селах.

Кожен член громадської ради висловив своє бачення стосовно покращення діяльності ради в 2014 році .

Громадська рада при райдержадміністрації вирішила:

1.Звіт голови громадської ради при райдержадміністрації Горобець Д.П. про роботу громадської ради при РДА за 2013 рік взяти до відома.

2. Першочерговими завданнями в роботі громадської ради при райдержадміністрації у 2014 році вважати:

- якісне забезпечення здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики;

- надання допомоги новоствореним громадським організаціям в реалізації конституційного права на участь в управлінні державними справами;

- регулярне проведення консультацій з громадськістю, відкритих засідань «круглих столів» з питань, що хвилюють суспільство;

- проведення відповідно до чинного законодавства громадської експертизи та громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів органів виконавчої влади.

Голова громадської
ради при Устинівській
райдержадміністрації                             Д. Горобець

13 листопада 2013 року13 листопада 2013 року за участі заступника голови райдержадміністрації Шевченка П.П., керівника апарату райдержадміністрації Скурчак Н.В. в приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання громадської ради. Засідання проводила голова громадської ради Горобець Д.П.

На засіданні розглянуто питання:

1. Про розвиток громадянського суспільства, залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики в районі

Інформували завідувач сектору комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності РДА Карпяк Л.І. та голова громадської ради Горобець Д.П.

Громадська рада при райдержадміністрації вирішила:

1.Рекомендувати сектору комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності РДА: сприяти розвитку мережі інститутів громадського суспільства в районі та налагоджувати їх взаємодію з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування; продовжити проведення громадських слухань , зустрічей з громадськістю, засідань за круглим столом по обговоренню ключових питань діяльності райдержадміністрації, зокрема проектів розпоряджень голови РДА та інших нормативно-правових актів; залучати інститути громадянського суспільства до обговорення проекту програми соціально-економічного розвитку району.

2.Громадським організаціям проявляти більше активності щодо участі у обговоренні важливих питань розвитку району та подати до 01 грудня 2013 року сектору комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності РДА пропозиції до орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2014 рік.

Голова громадської
ради при Устинівській
райдержадміністрації                             Д. Горобець


24 вересня 2013 року24 вересня 2013 року за участі першого заступника голови райдержадміністрації Малюти В.В. в приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання громадської ради. Засідання проводила голова громадської ради при райдержадміністрації Горобець Д.П.

На засіданні розглянуто питання: 1.Про соціальну роботу з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах

Інформувала головний спеціаліст районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Бавінова Т.О.

Громадська рада при райдержадміністрації вирішила:

1.Інформацію головного спеціаліста районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Бавінової Т.О. взяти до відома.

2.Рекомендувати районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечити дотримання законодавства стосовно соціально-правового захисту та підтримки сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, а саме:

здійснювати раннє виявлення проблем у сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах, контроль за станом утримання та виховання дітей з метою недопущення соціального сирітства;

здійснювати організацію надання соціальних послуг та соціального супроводу для батьків , діти яких перебувають у інтернатних закладах з метою створення умов для повернення дітей у сім’ї;

продовжувати надавати сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах послуги, спрямовані на підтримку виховної функції сім’ї;

забезпечити інформування населення про види соціальних послуг і допомог, які надаються спеціалістами та фахівцями із соціальної роботи РЦСССДМ;

заслухати питання забезпечення соціально-правового захисту та підтримки сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах заслухати на засіданні ради громад, яке відбудеться 26 вересня поточного року та на розширеному засіданні колегії райдержадміністрації за участю селищного, сільських голів, директорів загальноосвітніх шкіл, начальників управління праці та соціального захисту населення та служби дітей райдержадміністрації, працівників районного відділу внутрішніх справ УМВС України в Кіровоградській області.

2. Про забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту»

Інформувала головний спеціаліст відділу освіти, молоді і спорту РДА Малецька І.І

Заслухавши та обговоривши інформацію головного спеціаліста відділу освіти молоді і спорту РДА Малецької І.І. «Про забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», громадська рада при райдержадміністрації відмічає, що протягом останніх двох років в районі в певній мірі забезпечуються конституційні права дітей і державних гарантій щодо доступності їх до здобуття якісної дошкільної освіти, зростанню кожної дитини з урахуванням їх нахилів, здібностей, індивідуальних психічних та фізичних особливостей.

В районі функціонує 16 дитячих дошкільних закладів, в яких виховуються 368 дітей дошкільного віку (3-6 років), що становить 84% від загальної кількості дошкільнят (415 дітей).

В порівнянні з 2012 роком в цьому році охоплено дошкільним вихованням на 4 відсотки більше.

Планується відкриття ЗДВ на базі Ганно-Требинівської та Брусівської сільських рад, завершується робота по відкриттю дошкільного навчального закладу в с.Криничуватка.

Щороку в дошкільних навчальних закладах проводяться капітальні та поточні ремонти.

Поряд з цим слід зазначити, що відділом освіти, молоді та спорту РДА недостатньо проводиться робота з органами місцевого самоврядування . Так у районі затягується відкриття дитячого дошкільного закладу в с. Ганно-Требинівка, повноцінно працює 1 група в Димитрівському ДДЗ, а група, де виховується 10 дітей працює тимчасово через відсутність опалення.

Лише у 8 із 16 дошкільних дитячих закладах діти забезпечені харчуванням, а в серпні – короткотривале перебування з відсутністю харчування.

Громадська рада при райдержадміністрації вирішила:

1.Інформацію головного спеціаліста відділу освіти, молоді і спорту РДА Малецької І.І. взяти до відома.

2.Рекомендувати відділу освіти, молоді і спорту РДА:

вжити заходи щодо належного функціонування дитячих дошкільних закладів в районі;

проводити організаційну роботу щодо залучення дітей до дитячих дошкільних закладів , особливо сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах;

тримати на постійному контролі питання дошкільного виховання дітей.

3.Про розгляд заяви Михайлової С.В.

Інформувала голова громадської ради Горобець Д.П.

Громадська рада при райдержадміністрації вирішила:

Відповідно до п.10 Положення про громадську раду при Устинівській районній державній адміністрації та на підставі поданої заяви вивести із складу громадської ради Михайлову С.В.

Голова громадської ради
при Устинівській райдержадміністрації
Д. Горобець


12 червня 2013 року

12 червня 2013 року в залі засідань райдержадміністрації під головуванням Горобець Д.П. відбулося засідання громадської ради при райдержадміністрації, в якому взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Скурчак Н.В., керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації , головні лікарі лікарських амбулаторій, завідуючі фельдшерськими пунктами.

На засіданні громадської ради розглянуто питання про розвиток медичної галузі та надання громадянам якісних медичних послуг, роботу закладів культури та організацію дозвілля молоді на території району та стан проведення оздоровлення та відпочинку дітей в літній період.

Інформуючи про стан розвитку в районі медичної галузі та забезпечення громадян якісними медичними послугами, в.о. головного лікаря центральної районної лікарні Саприкін С.О. наголосив на позитивних зрушеннях, які відбулися у галузі медицини за останні два роки: відремонтовано хірургічне, інфекційне та поліклінічне відділення центральної районної лікарні, в приміщеннях центральної районної лікарні замінено систему опалення, проведено ремонти у Жовтневому, Сонцівському і Садківському фельдшерських пунктах, придбано багатовартісне високоякісне обладнання для діагностичного центру тощо. Планується провести ремонтні роботи ще в трьох фельдшерських пункти в селах Брусівка, Олександрівка та Степанівка. На сесії районної ради 14 червня 2013 року буде прийнято рішення про створення комунального закладу «Центр первинної медико- санітарної допомоги Устинівського району». Ці та інші заходи реалізовуються з урахуванням вимог Президента України В.Ф.Януковича щодо виваженого, продуманого підходу до проведення медичної реформи з урахуванням кожної території.

Як зазначив Глава держави В.Ф.Янукович у своєму Вступному слові до щорічного Послання до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України, базовим пріоритетом соціальної політики має стати забезпечення всебічного розвитку кожної дитини – так розпочала свій виступ про результати проведення в районі оздоровлення дітей влітку 2013 року начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Гавриш В.І. Вона повідомила, що у нинішньому році в районі працювало 14 пришкільних таборів, що на 1 більше ніж в минулому, де відпочило 762 дитини, у стаціонарних закладах області оздоровлено 30 дітей, а всього планується оздоровити 428 дітей району.

Не оминули учасники засідання й питання про роботу культосвітніх закладів, що потребують суттєвого покращення. Разом з тим, було відзначено, що в районі вдалося зберегти мережу усіх 42 закладів культури й те, що уже в поточному році, після завершення внутрішніх ремонтних робіт, відновить свою роботу відреставрований в рамках програми «Центральний регіон – 2015» районний Будинок культури, що дасть змогу розширити надання послуг культосвітнього спрямування.

Прийнято рішення:

І.Рекомендувати районній державній адміністрації спільно з центральною районною лікарнею: при реформуванні медичної галузі вирішити питання щодо кадрового забезпечення закладів охорони здоров’я. З цією метою налагодити зв’язок з медичними ВУЗами і запрошувати на роботу їх випускників; для кращого медичного обслуговування віддалених сіл на період переходу на нові форми реформування зберегти фельдшерсько-акушерські пункти, забезпечивши їх необхідним обладнанням та кваліфікованими кадрами.

ІІ.1.Рекомендувати відділу культури, туризму і культурної спадщини райдержадміністрації з метою покращення роботи закладів культури вирішити питання кадрового забезпечення в сільських будинках культури та бібліотеках.

2.З метою виконання Закону України №243-УІІ «Про внесення змін в деякі законодавчі акти України щодо порядку перебування дітей в закладах розваг та громадського харчування в нічний час» рекомендувати районній державній адміністрації вивчити цю проблему в районі і зобов’язати районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Петренко А.Ф.), кримінальну міліцію у справах дітей при районному відділі УМВС в Кіровоградській області (Кривий В.М.) , відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації (Семенюк А.А.), директорів загальноосвітніх шкіл району з участю депутатів селищної та сільських рад періодично здійснювати рейди-перевірки нічних розважальних закладів щодо перебування в них дітей до 16 років і приймати міри до керівників розважальних закладів та закладів громадського харчування відповідно до вищеназваного закону.

ІІІ 1.Рекомендувати начальнику управління соціального захисту населення райдержадміністрації Гавриш В.І. постійно тримати зв’язок з керівниками відповідних служб, загальноосвітніх шкіл по виявленню дітей пільгових категорій, які за станом здоров’я та соціальним становищем потребують оздоровлення за рахунок державного бюджету. Не допустити зриву плану оздоровлення дітей на 2013 рік.

2. Начальнику відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації Семенюк А.А. проаналізувати проведення дозвілля шкільної молоді у вечірній період відповідно до Закону України №243-УІІ «Про внесення змін в деякі законодавчі акти України відносно порядку перебування дітей в закладах розваг та громадського харчування в літній час».

3. Рекомендувати керівникам загальноосвітніх закладів створювати в школах гуртки за інтересами, залучаючи до цієї справи волонтерів.

4. Районній державній адміністрації вивчити питання щодо можливості організації в майбутньому стаціонарного табору відпочинку шкільної молоді в літній період.

Голова громадської

ради при Устинівській районній
державній адміністрації                             Д.Горобець


16 квітня 2013 року

16 квітня 2013 року в приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання громадської ради. В засідання взяли участь голова районної державної адміністрації Абрамов А.А., Устинівський селищний голова Пеньков І.О., керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України, громадськість. Розглянуто питання:

І. Про ситуацію, що склалася навколо водоймища західної сторони р.Березівка біля смт Устинівка Громадська рада при райдержадміністрації вирішила:

1.Інформацію голови громадської ради при районній державній адміністрації Горобець Д.П., члена громадської ради Муляви О.Ф. та пояснення орендаря Шовкопляса В.М. про ситуацію, що склалася навколо водоймища західної частини р. Березівка біля смт Устинівка взяти до відома.

2. Рекомендувати орендарю Шовкоплясу В.М. та всім орендарям земель водного фонду при використанні водоймищ чітко дотримуватись договірних умов щодо збереження рибного запасу та забезпечення екологічних норм навколишнього середовища.

3. Рекомендувати районній державній адміністрації зобов’язати юридичну службу райдержадміністрації та відділу Держземагентства в Устинівському районі періодично контролювати виконання договірних умов орендарів на оренду зариблених ставків та водоймищ з метою не допущення збитків та порушення екологічного стану водного та берегового простору.

4.Дане рішення направити в райдержадміністрацію для вжиття мір впливу та оприлюднення на веб-сайті райдержадміністрації та на сторінках газети «Трудівник Устинівщини».

ІІ. Про участь громадських організацій в проведенні місячника з благоустрою населених пунктів району.

Громадська рада при райдержадміністрації вирішила:

1.Інформацію начальника відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Незаймай О.А. про участь громадських організацій в проведенні місячника з благоустрою населених пунктів взяти до відома.

2. Рекомендувати:

відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації забезпечити проведення організаційної роботи серед громадськості щодо необхідності приведення в належний санітарний стан присадибних ділянок, дворових і прилеглих територій, вулиць, парків, скверів та недопущення утворення несанкціонованих сміттєзвалищ;

селищному та сільським головам спільно з громадськими організаціями привести в належний стан меморіальні комплекси, пам’ятники та обеліски загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни, воїнам-інтернаціоналістам, громадські кладовища;

представникам громадських організацій та інших об’єднань громадян взяти безпосередньо участь в проведенні місячнику з озеленення та благоустрою населених пунктів району;

рибалкам-любителям взяти активну участь в наведенні належного стану на прибережних територіях земель водного фонду.


Вчора, переглядаючи окремі сайти в комп'ютері, натрапила на цікавий сайт «Правдоруб». Не знаю чий він, але із змісту чергового повідомлення зрозуміла, що це дітище політичної опозиції.

«Правдоруб» - ніби і назва красива, по-народному проста і влучна типу народних поговірок «Правду вріже, як відріже», «Правду –матінку рубає» і т.д.

Але повідомлення, розміщене на сайті зовсім не схоже на правду, а перегукується з тими ж народними поговірками «чула дзвін та не знаю де він», «одна баба сказала та недоказала», «плеще язиком, він без кістки – не заболить» і т.п.

Да, дійсно 26 березня цього року попередньо планувалося чергове засідання районної громадської ради при Устинівській районної державної адміністрації, а не збори, як подано на сайті. В склад ради входить 9 осіб – посланців з дев’яти громадських організацій.

Планувалося розглянути питання про ситуацію що склалась в західній частині р. Березівка біля смт Устинівка. Це питання ініціював один із членів громадської ради і мав готувати його на засідання.

Але так як протягом двох тижнів він питання не підготував і жодного документу не подав мені, як голові районної громадської ради для ознайомлення та вирішення проекту пропозицій, які після засідання подаються голові районної державної адміністрації для вжиття заходів (так передбачено Положенням про районні громадські ради), тому розгляд цього питання перенесено на 16 квітня.

Також, повторяю, що засідання буде проводитись з участю голови адміністрації і прошу всіх громадян, які обізнані з цією ситуацією (роздамбування водоймища, знищення рибного запасу), подати свої пропозиції письмово на сайт або в райдержадміністрацію. При розгляді питання ваші пропозиції будуть враховані.

Наступне: громадська рада при районній державній адміністрації - це не караючий орган, а дорадчий. Ми розглядаємо те чи інше питання, виробляємо грамотні, кваліфіковані пропозиції і передаємо в райдержадміністрацію для вжиття мір. Вони в свою чергу повідомляють нас про зроблене і все це оприлюднюється через газету чи сайт.

Це не політична організація і мітинги, збори громадян не входять в наші обов'язки.

В нас є план роботи (читайте на сайті) за яким будемо працювати.

На засідання будемо запрошувати громадян, які компетентні в тих чи інших питаннях для вироблення і прийняття ділових пропозицій і спільно з відповідними органами керівництва домогтися їхнього виконання.

Через сайт ми будемо радитись з громадянами по тих питаннях, які заплановані або ж виникнуть в ході роботи.

Повторюю, що при необхідності і запрошувати будемо окремих громадян, які знають ту чи іншу ситуацію і нададуть кваліфіковану допомогу у підготовці та її розгляді.

Можете і самі рекомендувати нам небо лівші питання ваших громад. Вони будуть розглянуті.

Перенесення засідання громадської ради аж ніяк не пов'язане з приїздом народного депутата України С.Кузьменка, це абсурд.

І на майбутнє раджу не створювати ажіотажу навколо громадської ради.

Ми будемо працювати а не мітингувати і якщо хто з членів громадської ради хоче перетворити роботу цього органу в політичне шоу райцентровського масштабу в нього цього не вийде, бо більшість членів громадської ради – це серйозні, ділові люди.

Ще хочу додати «правдорубам» - якщо хочете подавати подібні інформації на сайт, підписуйтесь, це буде хоч би порядно.

З повагою: Д.П. Горобець – голова районної громадської ради


Оголошення.

16 квітня 2013 року о 10.00 год. в приміщенні райдержадміністрації відбудеться засідання громадської ради при райдержадміністрації.

Питання порядку денного:

1.Про ситуацію, що склалася навколо водоймища західної сторони р.Березівка біля смт Устинівка.

2.Про участь громадських організацій в озелененні населених пунктів району.

Шановні громадяни!

З обговорюваних питань чекаємо ваші пропозиції, які можна надсилати поштою на адресу смт Устинівка, вул. Ювілейна, 2 , адмінприміщення або по телефону 4 -13 -79.

Користувачі Інтернету можуть надіслати свої пропозиції на електронну адресу: admin39@us.kw.ukrtel.net

12 лютого 2013 року в приміщенні райдержадміністрації проведено установчі збори по обранню нової громадської ради.

До складу громадської ради увійшли:

Андрішко Михайло Васильович – голова районного осередку об’єднання громадян на підтримку канонічного православ’я «Путь православних в ім’я рівноапостольного князя Володимира»

Горобець Дарія Петрівна- голова районної організації ВГО «Захист дітей війни»

Зборовська Ольга Олександрівна – голова райкому профспілки працівників освіти і науки України

Король Василь Михайлович – представник районної громадської організації «Спілка власників земельних та майнових паїв»

Кудрик Олена Василівна – голова районного комітету профспілки працівників культури

Михайлова Світлана Віталіївна – голова районної профспілкової організації працівників державних установ

Мельник Володимир Іванович – голова ради районної організації ветеранів України

Мулява Олексій Федорович – голова районної організації інвалідів «Союзу організацій інвалідів України»

Нікіша Анатолій Григорович – голова районного громадського об’єднання «Федерація футболу»

Відбулося перше засідання новообраної громадської ради.

Головою громадської ради при Устинівській районній державній адміністрації обрано Горобець Дарію Петрівну, голову районної організації ВГО «Захист дітей війни»


До уваги громадських організацій району!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики при Устинівській районній державній адміністрації буде утворено нову громадську раду.

Новий склад громадської ради буде сформовано на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі громадської ради та внесені інститутами громадянського суспільства. Кількісний склад громадської ради буде визначено установчими зборами на строк у два роки.

До складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їх об'єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства України (далі - інститути громадянського суспільства). До складу громадської ради може бути обрано не більше ніж по одному представнику - від кожного інституту громадянського суспільства.

Членство в громадській раді є індивідуальним.

Для участі в установчих зборах необхідно подати заяву, підписану уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.

До заяви додаються:

рішення керівника інституту громадянського суспільства, якщо інше не передбачено його установчими документами, про делегування представника для участі в установчих зборах, посвідчене печаткою (у разі наявності);

біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства;

копії документів, що підтверджують легалізацію інституту громадянського суспільства;

інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом останніх двох років.

Документи можуть надаватися ініціативній групі з 24 грудня 2012 року по 21 січня 2013 року включно (крім вихідних та святкових днів) за адресою: 28600, смт Устинівка , вул. Ювілейна, 2, ІІ поверх, каб. №18 з 8.00 до 16.00 год.

Детальну інформацію можна отримати у секторі з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси і інформації апарату райдержадміністрації.

Телефон для довідок: 4-13-79


Формується новий склад громадської ради

17 грудня 2012 року в приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання ініціативної групи із підготовки та проведення установчих зборів по утворенню нового складу громадської ради.

Затверджено текст повідомлення про ініціювання установчих зборів; перелік та зміст документів, що будуть подаватися інститутами громадського суспільства для участі в установчих зборах, а також місце та порядок подання документів.


28 листопада 2012 року в приміщенні райдержадміністрації з участю заступника голови райдержадміністрації Нікіші А.Г. відбулося засідання громадської ради.


Розглянуто питання:

І. Про участь громадськості у виконанні та реалізації районної програми «Центральний регіон – 2015»

Прийнято рішення: 1. Інформацію начальника відділу економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Фесюк Н.В «Про участь громадськості у виконанні та реалізації районної програми «Центральний регіон – 2015» взяти до відома.

2.Відділу економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації постійно проводити моніторинг щодо реалізації заходів районної програми «Центральний регіон-2015» та про їх виконання інформувати громадськість в засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації.

3.Рекомендувати селищному та сільським головам здійснювати постійний аналіз виконання програми «Центральний –регіон-2015», вносити пропозиції щодо внесення змін і доповнень та залучати громадські організації до реалізації заходів.

ІІ. Про охоплення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування сімейними формами виховання.

Прийнято рішення:

1.Інформацію начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Малецької І.І. взяти до відома.

2. Рекомендувати :

Службі у справах дітей райдержадміністрації:

забезпечувати координацію роботи структурних підрозділів райдержадміністрації, організацій, установ, які діють в інтересах дітей щодо реалізації на території районну Програми з реалізації «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року»;

першочергово влаштовувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ї громадян України;

своєчасно встановлювати правовий статус дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;

здійснювати контроль за умовами утримання та проживання дітей в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та в сім’ях опікунів та піклувальників.

ІІІ. Про роботу органів виконавчої влади по розгляду звернень громадян .

Прийнято рішення:

1.Інформацію головного спеціаліста відділу організаційної роботи апарату райдержадміністрації Семенченко С.С. взяти до відома.

2. Рекомендувати відділу організаційної роботи апарату райдержадміністрації :

продовжити роботу по вжиттю заходів щодо об’єктивного і своєчасного розгляду звернень громадян;

приділяти особливу увагу вирішенню проблем з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї та інші громадяни, які потребують соціального захисту і підтримки.

ІУ. Про створення ініціативної групи для підготовки установчих зборів для обрання нового складу громадської ради.

Прийнято рішення:

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» та Положення про громадську раду при Устинівській районній державній адміністрації утворити ініціативну групу для підготовки установчих зборів для обрання нового складу громадської ради у такому складі:

Зборовська Ольга Олександрівна – голова райкому профспілки працівників освіти і науки України

Михайлова Світлана Віталіївна – голова районної профспілкової організації працівників державних установ

Андрішко Михайло Васильович – голова районного осередку об’єднання громадян на підтримку канонічного православ’я «Путь православних в ім’я рівноапостольного князя Володимира»

Мельник Володимир Іванович – голова районної організації ветеранів України

Карпяк Любов Іванівна- завідувач сектору з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси і інформації апарату районної державної адміністрації


16 серпня 2012 року в приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання громадської ради. Участь в засіданні взяла керівник апарату райдержадміністрації Скурчак Н.В.

На засіданні розглянуто питання про інформаційно-роз’яснювальну роботу, спрямовану на популяризацію і роз’яснення суті та пріоритетів соціально-економічних реформ у державі; про участь громадських організацій та інших об’єднань громадян в організації благоустрою населених пунктів; організаційне питання.

Громадська рада вирішила:

По першому питанню: Рекомендувати структурним підрозділам райдержадміністрації, територіальним органам міністерств і відомств України до 14 грудня 2012 року продовжувати роз’яснювальну роботу серед населення щодо реалізації реформ, спрямованих на покращення соціально-економічної ситуації в Україні.

По другому питанню: Рекомендувати :

відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства забезпечити проведення організаційної роботи серед громадськості щодо необхідності приведення в належний санітарний стан присадибних ділянок, дворових і прилеглих територій, вулиць, парків, скверів та недопущення утворення смітників;

селищній та сільським радам залучати представників громадських організацій до упорядкування меморіальних комплексів, пам’ятників, обелісків, братських могил, та інших місць, пов’язаних з історичними подіями воєнних років та кладовищ;

представникам громадських організацій та інших об’єднань громадян брати участь в проведенні місячників в районі з озеленення та благоустрою населених пунктів.

Головою громадської ради обрано Зборовську О.О. , голову райкому профспілки працівників освіти.


9 грудня 2011 року в приміщенні райдержадміністрації з участю заступника голови райдержадміністрації Нікіші А.Г., керівника апарату райдержадміністрації Скурчак Н.В .відбулося засідання громадської ради.

Розглянуто питання:

І. «Про проект районної програми „Освітній округ 2011-2015”

Громадська рада вирішила:

Рекомендувати:

1. Відділу освіти райдержадміністрації протягом дії районної програми «Освітній округ 2011-2015» :

забезпечити підвезення учнів до навчальних закладів та в зворотному напрямку в сільській місцевості (до опорних навчальних закладів – центрів освітніх округів та навчальних закладів, які визначені базовими у здійсненні профільної підготовки);

підвищити рівень кадрового забезпечення навчальних закладів району;

створити умови утримання шкільних автобусів у належних технічних умовах;

забезпечити 100% комп’ютеризації загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів та 80% - загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів;

забезпечити 100% підключення загальноосвітніх навчальних закладів до мережі Інтернет (першочергово опорних шкіл освітніх округів).

забезпечити придбання шкільних меблів, що відповідають державним стандартам.

залучати керівників сільськогосподарських підприємств та інших форм господарювання до вирішення проблем функціонування навчальних закладів району;

проводити повноцінне харчування вихованців дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

2.Райкому профспілки працівників освіти і науки України, члену громадської ради Зборовській О.О. всебічно сприяти відділу освіти райдержадміністрації в наданні методичної допомоги щодо реалізації районної програми «Освітній округ 2011-2015».

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на члена громадської ради, голову райкому профспілки працівників освіти і науки України Зборовську О.О.

ІІ. «Про надання певним категоріям громадян району соціальних виплат, не передбачених на загальнодержавному рівні»

Громадська рада вирішила:

Після затвердження змін до програми соціального захисту населення Устинівського району на 2011-2015 роки»

Рекомендувати:

1.Селищній та сільським радам відшкодовувати пільги інвалідам по зору та стипендій учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 90 і більше років, та з цією метою передбачити відповідні кошти в місцевих бюджетах на 2012 рік.

2. Центральній районній лікарні своєчасно виявляти хворих з вадами зору та інформувати про них управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

3. Устинівському РЕМ ПАТ «Кіровоградобленерго», дільниці Долинського управління по експлуатації газового господарства , Устинівському цеху телекомунікаційних послуг вчасно проводити розрахунки за спожиті пільги інвалідам по зору І-ІІ груп.

4.Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації своєчасно зібрати відповідні документи для нарахування та виплати пільг інвалідам по зору І-ІІ груп та стипендій учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на члена громадської ради, голову ради районної організації ветеранів України Мельника В.І.


19 липня 2011 року відбулося засідання громадської ради при районній державній адміністрації в якій взяв участь голова районної державної адміністрації Абрамов А.А. Прийнято рішення громадської ради:

«Про оптимізацію мережі загальноосвітніх закладів району»

1. Рекомендувати відділу освіти райдержадміністрації:

під час формування освітніх округів враховувати громадську думку;

ініціювати проведення зборів громадян в Ганно-Требинівській територіальній громаді щодо реформування Ганно-Требинівської ЗОШ І-ІІ ст.;

порушувати перед народними депутатами Верховної Ради України, які закріплені за територією району, управлінням освіти та науки обласної державної адміністрації питання щодо придбання шкільних автобусів для підвезення школярів;

залучати спонсорські кошти для зміцнення матеріально-технічної бази опорних шкіл.

2.Рекомендувати сільським головам:

розглянути питання оптимізації загальноосвітніх закладів на сесіях відповідних раду;

вивчити можливості та вжити заходи щодо утримання шкільних автобусів.

3. Члену громадської ради Зборовській О.О. тримати на постійному контролі питання реформування освітньої галузі та інформувати громадськість про хід її проведення.

«Про особливості реформування медичної галузі в районі»:

1. Рекомендувати центральній районній лікарні:

вивчити громадську думку щодо реформування медичної галузі в районі та на основі зробленого аналізу опрацювати районну програму;

використовувати різні форми вирішення кадрової проблеми щодо забезпечення лікарями, зокрема: повідомлення через засоби масової інформації та на веб-сайті про наявні вакансії, співпраця з медичними інститутами, надання цільових направлень на навчання місцевій молоді і молодшому медичному персоналу тощо;

продовжити та удосконалити практику залучення сільськогосподарських підприємств до зміцнення матеріальної бази закладу;

однією з умов створення госпітального округу ставити питання доставки хворих з Устинівки до лікарні транспортом медичного закладу центру округу.

2. Голові громадської ради Хміленко М.І. сприяти керівництву центральної районної лікарні у вирішенні нагальних питань оптимізації медичних установ та здійснювати громадський контроль за виконанням намічених планів.

3. Рекомендувати заступнику голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень відстоювати на обласному рівні інтереси жителів району щодо реформування медицини.

«Про організацію виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації»:

1 .Рекомендувати розпорядникам інформації забезпечувати своєчасне оприлюднення проектів рішень, що підлягають обговоренню, а також систематичне і оперативне оприлюднення та оновлення інформації про свою діяльність. 2. Членам громадської ради здійснювати громадський контроль за забезпеченням розпорядниками інформації доступу до публічної інформації

 

  © Фесенко Олександр, 2011