Устинівська районна
державна адміністрація
Устинівська районна
державна адміністрація
РІШЕННЯ засідання ради відділу культури, туризму та культурної спадщини Устинівської районної державної адміністрації
Відкрити


І знову завітало в Устинівську центральну району бібліотеку для дорослих довгоочікуване ,чарівне, магічне свято, якого з неабияким нетерпінням чекають щороку читачі.

Це одне із найпоетичніших, найколоритніших та найцікавіших свят, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят, що припадає на 7 липня. Йдеться про народження Івана Хрестителя.

Присутні прослухали розповідь про літні народні свята, традиції і звичаї найчарівнішого і загадкового свята Івана Купала. На заході книги і журнали про українську народну культуру були доповнені музичними слайд- презентаціями та відеопоказом.

А потім гості свята, за традицією, залюбки смакували смачним цілющим чаєм та солодощами. 

Зацікавила присутніх і виставка – враження «Ой на горі, на горі горіли купальські вогні».

Можливо, і нам слід дотримуватися обрядів та звичаїв наших пращурів, щоб хоч раз на рік зануритися в містичну ніч, яку так любили наші предки.


Що означає бути вихованою людиною

11 червня у приміщенні бібліотеки для дорослих проведено годину моралі «Що означає бути вихованою людиною) для учнів 6-10 класів Устинівської школи. Ведуча бібліотекар читального залу Андрійчук Людмила ознайомила присутніх з правилами етикету. Діти приймали участь у вікторинах, давали відповіді на запитання тестів, аналізували і порівнювали вчинки інших зі своїми, і звичайно, мали час навчитися культури поведінки і хорошим манерам.


Здоровим бути модно

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини.

Тож під час літнього табору Устинівська района бібліотека для дорослих  провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Під час заходу в інтерактивному спілкуванні з учнями 5-6 класів бібліотекарі обговорили  усі можливі шкідливі звички та прийшли до висновку, що здоровий спосіб життя - це запорука успіху. Брей-ринг «Якщо хочеш бути здоровим» дав можливість дітям продемонструвати свої творчі здібності при виконанні завдань із зазначеної теми, розвивати логічне мислення, кмітливість, пам'ять. « Бережіть себе і свій організм, радійте життю, набувайте хороших звичок, привчайте себе до активного і здорового способу життя, будьте розумними і мудрими, впевнено крокуйте до «Країни Міцного Здоров'я» і пам'ятайте, що Ваше здоров'я - у Ваших руках» - такими були заключні слова бібліотекаря.

Бібліотекар Устинівської ЦРБ О.Ткач


Книжковий острів на планеті літо

Літні канікули – пора розваг та відпочинку для дітей нашого селища. Ми знаємо, як з нетерпінням вони чекали на ці літні місяці. Бо після напруженого навчального року їм треба відпочити, насолодитись сонцем, теплом і вільним часом. І саме зараз можна знайти для себе якесь цікаве заняття, прийти до бібліотеки і взяти твір не тільки за шкільною програмою з української та світової літератури, але й книжку улюбленого автора, пізнавальний журнал чи ен­ци­кло­пе­дію, і читати із задоволенням.  У червні  школи продовжують працювати. Вони стають літніми таборами та корисно, якісно і розважально організовують дитячий відпочинок. Устинівська района бібліотека для дорослих допомагає їм у цьому і вже протягом багатьох років нас поєднує тісна дружба та бажання бути корисними та затребуваними в своїй громаді.

Бібліотекарі  активно долучаються до організації дозвілля своїх читачів, які відпочивають у літніх таборах . Протягом місяця читальня гостинно зустрічає учнів шкільних таборів, яким пропонуються цикли цікавих літературних заходів і акцій,  Яскраві літературні подорожі, конкурси і вік­то­ри­ни. Вони  дарують учасникам чудовий настрій і море позитивних емоцій. Ось такий цікавий захід інтелектуальна гра «Острів знань» провела бібліотекар відділу абонементу О.В.Ткач для учнів 7-8 класів пришкільного табору школи – 6 червня. Зробити відпочинок дітей активним, пізнавальним, яскравим –  основна мета районної бібліотеки , Разом з бібліотекарями діти цікаво і змістовно проводять літні канікули, отримуючи позитивні емоції від зустрічі з літературними героями, покращують навички спілкування, розвивають свої інтелектуальні та творчі здібності, поповнюють багаж необхідних знань. Отож, бібліотека запрошує всіх бажаючих до проведення цікавого, змістовного, корисного дозвілля.

Бібліотекар Устинівської ЦРБ Ткач О .В


МИ РОЗМОВЛЯЄМО УРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ!!!!

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови Устинівська районна бібліотека для дітей провела виховний захід з учнями 5-9 класів Устинівської ЗШ І-ІІст. на якому переглянули відеоролик пройшлися по історії винекнення свята. Учні дізнались багато цікавого зокрема про те , що українською мовою розмовляють близько 45 млн чоловік і володіють нею як другою мовою спілкування 15 млн. чоловік .Це забезпечує 26 місце серед 6-ти тисяч мов .Вивчається по за межами держави українська мова в коледжах та університетах США . Українська мова належить до першої трійки наймелозвучніших мов земної кулі. Було проведено Українознавчу вікторину в якій діти та вчителі брали активну участь. Ведучі заходу були у захоплені від глибоких знань українського фолькьору та традицій!!! Також до цього дня була оформленна книжкова виставка з якою є можливість ознайомитися всім бажаючим!


Вшановано пам”ять Головного отамана Холодноярської республіки

21 лютого в актовому залі школі естетичного виховання відбувся захід з нагоди 120-річчя від дня народження українського військового діяча, Головного отамана Холодного Яру Костянтина Пестушка (Кость Степовий-Блакитний) за участю представників районної державної адміністрації, громадськості, краєзнавців, істориків, бібліотекарів.

Костянти́н Ю́рійович Песту́шко (псевдонім Кость Степовий — Блакитний; 10 (26) лютого 1898, Ганнівка, Катеринославська губернія, Російська імперія — † 9 травня 1921, Ганнівка, УНР) — український військовий діяч, отаман Степової дивізії, Головний отаман Холодного Яру. Кость Степовий-Блакитний (справжнє прізвище Костянтин Юрійович Пестушко) народився 14 лютого 1898 року в заможній селянській родині с. Ганнівки на Січеславщині. Батьки його, крім 25 десятин землі, тримали земську повітову кінно-поштову станцію, яка перейшла до його батька Юрія від Семена Павловича Пестушка — діда Костя. Матимайбутьнього отамана — Олександра, була малописьменною, а батько закінчив чотири класи церковнопарафіяльної школи. Крім Костя в родині було ще троє хлопців — Іван, Федір, Микола і троє дівчат — Поліна, Віра, Уляна (ще до 1917року всі вони закінчили гімназію).

Після закінчення сільської початкової «міністерської» двокомплектної школи, де виявив непересічні здібності до математики, до серпня 1916 року навчався в механіко-технічному училищі в Олександрівську (нині Запорізький національний технічний університет), скінчивши 5 старших класів. За неперевіреними відомостями, добровольцем пішов на Першу світову війну.

У Першу світову війну рядовим воював на Турецькому фронті. За хоробрість нагороджений двома Георгіївськими хрестами. Закінчив школу прапорщиків в м. Горі. В 1917 році в чині підпоручника командував ротою на Західному фронті.


З 1918 року — в Армії УНР.

В 1919 році — командир Середньодніпровської групи (2500 багнетів, 17 кулеметів), яка формально підпорядковувалася Нестору Махну. Учасник повстання проти Добровольчої армії. Збільшивши Середньодніпровську групу до 3000 бійців, перейменував її на Республіканське військо. Далі діяв самостійно.

В січні 1920 року повертається до рідного села. Його обрано Головою Волосного Революційного Комітету і Комісаром Волості села Ганнівки. На цій посаді Кость перебував близько трьох місяців — до 10 травня 1920 року.

Переконав мобілізованих у Червону Армію селян об'єднатися в повстанський загін.


У травні 1920 року створив та очолив Степову дивізію, яка налічувала від 12 до 18 тисяч бійців. Вів боротьбу з більшовицьким режимом партизанськими методами.

Один із керівників повстання весни — осені 1920 року. Діяв на Херсонщині, Катеринославщині, в Київській губернії, зокрема на Чигиринщині, в Холодному Яру. Командував Першою Олександрійською повстанською армією. Після того, як дивізія об'єдналась із Холодноярськими збройними силами, Костя Блакитного 24 вересня 1920 року на конференції повстанців у містечку Медведівці обрано Головним отаманом Холодного Яру. В жовтні 1920 року, вирушивши в Катеринославську губернію на чолі Степової дивізії, склав із себе повноваження Головного отамана Холодного Яру.

Повстанський рух під проводом отамана Степового-Блакитного восени 1920 року охопив усю Херсонщину і частину Катеринославщини. Діяльність Катеринославського повстанського комітету, очолюваного Пестушком, проти більшовиків була досить успішною. Для нейтралізації Костя Блакитного ЧКрозробило спецоперацію. 29 квітня ЧК заарештувало понад 50 осіб причетних до повстанського штабу Пестушка, серед них зв'язкова з Петлюрою Віра Бабенко. Загинув 9 травня 1921 року у Ганнівці в бою з підрозділом криворізьких чекістів. Похований у рідному селі.

Музей історії Устинівського району


У нашій памяті вони назавжди залишились.

На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку є і Герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. Їх вшановує Україна. Пройшло чотири роки від трагічних подій на Майдані. 20 лютого по всій Україні відбуваються заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

В сільських бібліотеках ще мало інформації про цю страшну сторінку нашої історії. Проте бібліотечні фахівці проводять різні заходи з метою виховання патріотичних почуттів у своїх читачів, розповідають про мужність і героїзм наших співвітчизників. В Центральній районній бібліотеці для дорослих методист Бірка Ю.М. та бібліотекар Ткач О.В. провели патріотичну хвилину «На варті наших душ Небесна Сотня», під час якої зробили інформаційне повідомлення «Герої не вмирають». Всі разом подивилися відео «Пам'ять Небесній Сотні», а потім познайомилися із книгами про цю історичну подію, які бібліотека одержала напередодні.


Хто в домі господар.

З метою підвищення іміджу бібліотек серед громади району, Устинівська центральна районна бібліотека ,спільно з устинівським районним центром зайнятості населення провели спільний захід на підтримку учасників АТО. Відбувся захід 20 лютого на базі центру зайнятості.Споконвіку людина тягнеться до землі. Від вранішньої роси до вечірньої зорі наші предки трудилися на ній.У наш час розвитку складних галузей науки й урбанізації дача стає улюбленим місцем праці та відпочинку. У ряди садоводів-городників вливається величезна кількість людей. Маючи справу з живими рослинами, доглядаючи за ними, людина відчуває животворний вплив на нервову систему, загальний фізичний стан. Працюючи в саду, на городі чи у квітнику, спостерігаючи за розвитком рослин, красою навколишнього середовища, починаєш відчувати приплив енергії та бадьорості. Крім того, всі знають про значення плодів та ягід для харчування.Однак не всі власники присадибних ділянок володіють необхідними знаннями та навичками. Видання, які презентували бібліотекарі Устинівської ЦРБ для огляду допоможуть любителям садово-городньої справи за короткий час отримати знання для ефективного впорядкування присадибних ділянок, зведення дачного будинку і надвірних господарчих будівель, догляду за садом та городом та ведення сучасного тваринництва.

Сподіваємось, що ці книги допоможуть не лише отримати необхідні знання, але і одержати від спілкування з природою моральне та фізичне задоволення.

В Устинівській центральній районній бібліотеці є відділ літератури та інформації з питань сільського господарства. У книжковому фонді відділу зосереджено видання – це твори класиків сільськогосподарської науки, праці провідних вчених, збірники наукових праць сільськогос -подарських науково-дослідних станцій, інститутів, література виробничого характеру, навчальні посібники, довідкова література, науково-популярні видання.  Є у відділі цікаві видання з любительського садівництва, городниц-тва, квітництва, лікарських рослин, фітодизайну, присадибного тварин-ництва, бджільництва, птахівництва, хутрового звірівництва тощо.

На при кінці заходу бібліографом ЦБС Горбенко З.О. проведено презентацію книжкової виставки «Хто в домі господар?»

Бібліотекар відділу обслуговування Устинівської ЦРБ Л.Андрійчук


Афганістан

Двадцять дев’ять років тому, 15 лютого 1989 року, закінчилася одна із трагічних воїн другої половини ХХ століття – війна в Афганістані.

Афганська війна тривала  3340 днів (дев’ять років, один місяць, дев’ятнадцять днів).

Виведення військ з Афганістану почалося 15 травня 1988 року. 15 лютого 1989 року генерал-лейтенант Борис Громов, згідно з офіційною версією, став останнім військовослужбовцем, який переступив по Мосту Дружби кордон двох країн.

Кожен із тих, хто не повернувся з Афганістану, — українець.

Зараз в Україні — біля 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько 8-ми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами. У складні для країни часи воїни-афганці проявили героїзм і мужність на Донбасі. Пройшовши пекло Афгану, мужній захисники боронять незалежність і цілісність Батьківщини вже сьогодні...

Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.

15 лютого ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах.

Напередодні цього дня на базі Устинівської центральної бібліотеки пройшло врочисте привітання учасника війни в Афганістані, працівника відділу культури Козлова Якова Васильвича . Подякувати та привітати воїна-афганця прийшли учні 8 класу Устиніської ЗШ І-ІІІ ст. Звучали слова подяки за зроблений подвиг та виявлений героїзм, а також найкращі та найщиріші побажання герою.

Устинівська ЦБС


День Святого Валентина в бібліотеці.

Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І, якби поставити собі за мету прочитати все, що написано про нього, людині не вистачило б цілого життя. Не випадково існує багато чарівних легенд, обрядів, ритуалів, заснованих на цьому прекрасному почутті. Найромантичніше свято року є – День Святого Валентина. 

Цього холодного дня навіть повітря сповнене любов’ю. Амури поспішають поєднати пари, почуття яких перевірені часом та допомагають зустрітись половинкам, які загубились десь серед юрби. Адже саме кохання здатне розтопити кригу в серці й подарувати відчуття весни. 

Завітав Святий Валентин і до читачів районної бібліотеки для дорослих. Бібліотекарі підготували та провели молодіжно-розважальну програму «І до мене приходить хвилина прекрасна».  З перших хвилини дійства активними учасниками стали учні 8 класу Устинівської ЗШ. Старшокласники з захопленням приймали участь в багатьох пізнавальних та жартівливих конкурсах. Серед яких «Ти без мене – не ти, я без тебе – не я», суть якого полягала в об’єднанні імен в пари, відомих своєю любов’ю по всьому світу. А ще юнаки та дівчата продемонстрували свої акторські здібності, взявши участь у експромт-театрі "Валентин і Валентинка". Команди з азартом змагались у створенні власних валентинок. Руками юнаків та дівчат були створені справжні неповторні дизайнерські шедеври, в яких вони не тільки втілили свої художні та декораторські вміння, а й розкрили свої думки та погляди на кохання.

Подарунком для учасників свята стало пригощання солодощами та святкова дискотека.

Також на заході були присутні гості :працівники Устинівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Поліщук Н.М та Баранов В.П., які на згадку подарували хлопцям та дівчатам валентинки з сюрпризом.

Щасливі посмішки на обличчях учасників щоу стали справжньою подякою для організаторів дійства. 

Устинівська ЦРБ


Чарівне свято дружби і любові!

З метою розвивитку творчих здібності учнів, їх естетичні смаки, виховувати прагнення краще пізнати один одного, розвивати уяву та мовлення, формування дружніх стосунків в колективі, ціннісне ставлення до себе та до інших людей, до мистецтва, розвивитку кмітливості Устинівська районна бібліотека для дітей провела захід до Дня Св. Валентина з учнями 1 класу Устинівської ЗШ І-ІІ ст. На свято до них завітала фея любові і дружби Валентинка яка запрпонуала веселі конкурси на яких діти веселились,жартували ,сміялись влаштовували конкурси та кумедні змагання. І безсумнівно на святі царювала тільки дружба. На майстер-класі діти виготовили листівки для своїх рідних та близьких.

Устинівська ЦБС


29 січня – День пам’яті героїв Крут

В історії нашої країни подія 29 cічня 1918 року назавжди закарбувалася однією з героїчних і, водночас, трагічних сторінок. Цього дня відбувся бій під Крутами.

Герої Крут, які віддали своє життя за свободу рідної землі, є символом волелюбності, незламності духу, сили і мужності нашого народу, безмежно відданому Батьківщині.

28 січня більшовики під командуванням Муравйова почали рухатися в бік Києва. Проте вже наступного дня на станції Крути їхній наступ зупинили українські частини, до яких підійшло підкріплення – учні Київської юнацької військової школи імені Богдана Хмельницького та Помічного студентського куреня Січових стрільців(18–20-річні юнаки). Здебільшого вони були неготовими до військових дій і мали погане озброєння. 29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.


У цей скорботний деньна честь вшанування пам’яті усіх полеглих у боротьбі за єдину і незалежну Україну Устинівська районна бібліотека для дорослих провела годину пам’яті «Крути - наша слава, наша історія». Ведуча заходу бібліотекар Ткач О. В. розповіла коротку історичну довідку цієї страшної битви, зачитала пронизані болем вірші, які возвеличували подвиг юнаків під Крутами. На завершення заходу бібліограф районної бібліотеки провела огляд книг про ті страшні та великі подвиги юних українців задля збереження незалежності та слави нашої Батьківщини.

Устинівська центральна бібліотека для дорослих


27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Ця дата обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Освенціма.

В газових камерах та крематоріях Освенціма фашистами було знищено понад мільйон євреїв, а також представників польської інтелігенції та радянських військовополонених. За різними даними, всього в таборі загинуло від півтора до двох мільйонів осіб різної національності, у тому числі близько 15 тисяч радянських громадян.

В пам'ять про ці страшні події історії Устинівська центральна бібліотека провела годину пам’яті «Скорботна свічка пам’яті святої». Ведучі бібліотекарі Ткач О. В. та Андрійчук Л. М. познайомили присутніх з жахливими сторінками життя єврейського народу, називали захмарно великі числа вбитих за той період, читали зворушливі до сліз вірші.

На заході було продемонстровано документальний відеоролик «Бабин Яр» а також трейлер фільму «Мальчик в полосатой пижаме», який до глибини душі зачіпає глядачів, зображуючи щиру дружбу двох хлопчиків за різними сторонами колючого дроту.

На завершення бібліограф Устинівської районної бібліотеки Горбенко З.О. провела бібліографічнйи огляд книг з даної теми.

Устинівська центральна района бібліотека