Устинівська районна
державна адміністрація
Устинівська районна
державна адміністрація
До відома громадян

Паспорти бюджетних програм 2018
Відкрити
Паспорти бюджетних програм
Відкрити
«Обговорення законопроекту про вдосконалення порядку продажу права оренди»
Відкрити
Рішення Устинівської районної ради "Про затвердежння технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок"
Завантажити
Наказ фінансового управління Устинівської районної державної адміністрації "Про затвердження Інструкції з підготовки бюджетних запитів для складання проекту районного бюджету на 2014 рік та прогнозу районного бюджету на 2015-2016 роки з використанням програмно-цільового методу"
Завантажити
Наказ фінансового управління Устинівської районної державної адміністрації "Про затвердження Інструкції з підготовки бюджетних запитів для складання проекту районного бюджету на 2016 рік та прогнозу районного бюджету на 2017-2018 роки"
Завантажити
Наказ "Про затвердження інструкції з підготовки бюджетних запитів"
Завантажити
Наказ "Про затвердження інструкції з підготовки бюджетних запитів"
Завантажити
РІШЕННЯ засідання ради відділу культури, туризму та культурної спадщини Устинівської районної державної адміністрації
Відкрити


В рамках

загальнонаціонального правопросвітницьницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!”

пропонуємо взяти участь в он-лайн - опитуванні щодо посилення відповідальності за несплату аліментів, яке перебуває за таким посиланням:

http://krjust.gov.ua/onlayn-opytuvannya-shchodo-posylennya-vidpovidalnosti-za-nesplat.html

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

За правовою допомогою звертайтесь до відділу "Устинівське бюро правової допомоги" Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги

з 08-00 год. до 17-00 год.

за адресою:

вул. Благодатна, 1, смт Устинівка, телефон: (05239) 4-17-65.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Номери телефонів «гарячих ліній» Устинівської районної державної адміністрації 4-12-43, 4-14-73


Заходи з профілактики сказу тварин посилено.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформує, що відповідно до розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України від 03 вересня 2018 року № 100 щодо проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин в Україні, виконання плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2018 рік та враховуючи складну епізоотичну ситуацію зі сказу тварин з середини жовтня поточного року на території Кіровоградської області розпочнеться кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу з використанням авіаційного способу.

Приманки з вакциною розкидатимуть над лісовими та сільськогосподарськими угіддями області поза територіями населених пунктів.

Наголошуємо, що приманка є безпечною для людей і тварин. Вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з запахом м’ясокісткового борошна, всередині містить желеподібну капсулу з вакциною проти сказу.

Дані заходи мають забезпечити створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, які є основними розповсюджувачами збудника сказу.

Держпродспоживслужба звертається до жителів з проханням: у разі виявлення приманок не беріть їх руками і не переміщуйте з місць розкладання.


Загальнонаціональний правопросвітницький проект

“Я МАЮ ПРАВО!”

Загальнонаціональній правопросвітницький проект “Я МАЮ ПРАВО!” реалізується Міністерством юстиції по всій Україні у співпраці з системою надання безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції за підтримки програми USAID «Нове правосуддя», БФ «Відродження» та інших міжнародних партнерів та донорів.

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті в рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами.

Проект презентовано Павлом Петренком та директором USAID Уейдом Уорреном в Кабінеті Міністрів України. Старт проекту відбувся 7 червня 2017. Тривалість проекту становить 3 роки (2017–2019 роки).

Девіз проекту:

ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

Знаю свої права.

Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують.

Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.

Повідомлення проекту у 2017 році

Не знаєш, як вирішити спір?

Забирають бізнес? Відбирають майно?

Вимагають хабара за іспит чи навчання?

Як оформити договір оренди землі?

Як оформити виплату субсидій?

Не сплачуєш аліменти? Наслідки.

Ключове повідомлення про програму:

Наша мета – сформувати нову правову культуру у суспільстві, що забезпечить сталий розвиток України як сучасної правової демократичної держави.

Стратегічним завданням довгострокової національної програми "Я МАЮ ПРАВО!" є підвищення рівня знання українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності громад захищати свої права.

Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства Юстиції, БПД, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін.

Знання громадянами своїх прав і вміння їх захистити є найкращим способом протистояти сваволі чиновників та органів правопорядку.

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

За правовою допомогою звертайтесь до відділу "Устинівське бюро правової допомоги" Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги

з 08-00 год. до 17-00 год.

за адресою:

вул. Благодатна, 1, смт Устинівка, телефон: (05239) 4-17-65.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.


ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ УСТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ ТА ГОСТЕЙ !

Устинівська районна державна адміністрація повідомляє що 14 вересня 2018 року буде проводитись практична перевірка працездатності сирен оповіщення цивільного захисту Кіровоградської області з подачею всіх звукових сигналів.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ


БУДІВЕЛЬНА АМНІСТІЯ 2018

В Україні набув чинності закон № 2363-VIII щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ


Акт проголошення незалежності України


Відомості про результати Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року
Правила безпеки для пасажирів та громадян під час перебування на залізничному транспорті
Реалізація права на страйк та відповідальність за порушення законодавства про колективні трудові спори (конфлікти)

Статтею 44 Конституції України чітко визначено, що ті, хто працює, мають право на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів. Порядок здійснення права на страйк встановлюється законом з урахуванням необхідності забезпечення національної безпеки, охорони здоров'я, прав і свобод інших людей. Отже, право на страйк виписано в Законі України “Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)” (далі - Закон).


Національний банк України відповідно до політики оптимізації готівкового обігу України презентував нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень.
Український тиждень імунізації

З 24 по 30 квітня 2018 року триватиме Український тиждень імунізації. Тема цьогорічного тижня імунізації – «Наш спільний захист, «Вакцини діють».

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ


ІНФОРМАЦІЯ про надходження і використання благодійних пожертв від фізичних та юридичних осіб Устинівська центральна районна лікарня за І квартал 2018року


ЗВЕРНЕННЯ

Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

Девіз 2018 року

«ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ»

Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від18.08.2006 No 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці.

Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігаєтьсяіз завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

У 2017 році Уряд України у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна» визначивпоказники для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтиріві принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання – спрямована на забезпечення гідних і безпечних умов праці для всіх працівників.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕУвага конкурс!

При Устинівській районній державній адміністрації оголошується конкурс на право укладення договору оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) або/та земельних ділянок, що входять до складу спадщини, яка може бути відумерлою, враховуючи  тих, що отримали державні акти, а саме:

земельна ділянка № 57 площею 12,75га;

земельна ділянка № 141 площею 12,05 га;

земельна ділянка № 149 площею 12,83 га;

земельна ділянка № 150 площею 13,10 га;

земельна ділянка № 232 площею 10,47 га;

земельна ділянка № 233 площею 5,28 га.

Дані земельні ділянки знаходяться на території Седнівської сільської ради.

Пропозиції надаються у конвертах з надписом “На конкурс” разом з пакетом документів, а саме:

заява про участь у конкурсі. Якщо учасник конкурсу вже подавав заяву про оренду, яка стала підставою для оголошення конкурсу, після оголошення конкурсу він подає нові пропозиції;

відомості про учасника конкурсу:

а) для учасників, які є юридичними особами: документи, що посвідчують повноваження представника юридичної особи (паспортні дані, ідентифікаційний код, документ, на підставі якого він діє) ;

виписку або витяг з Єдиного державного реєстру;

відомості про фінансове становище (платоспроможність) учасника конкурсу з урахуванням дебіторської і кредиторської заборгованостей;

б) для учасників, які є фізичними особами: копію документа, що посвідчує особу учасника конкурсу, належним чином оформлену довіреність, видану представнику фізичної особи;

виписку або витяг з Єдиного державного реєстру;

декларацію про доходи за попередній період.

Останній день подачі документів на конкурс 10 травня 2018 року.


ЛІКУВАННЯ У РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ВІДДІЛЕННЯХ САНАТОРНО-КУРОРТНИХ ЗАКЛАДІВ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ

Основними завданнями Фонду соціального страхування України є реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Статтею 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що для забезпечення відновлення здоров’я застрахована особа (офіційно працевлаштована особа) має право на лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм, витрати на таке лікування 100 % відшкодовуються Фондом соціального страхування України.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ


На Кіровоградщині більше тисячі жінок є боржницями зі сплати аліментів

Згідно офіційних даних органів державної виконавчої служби, у Кіровоградській області на примусовому виконанні перебуває 1112 виконавчих проваджень, за якими боржницями є саме жінки.

«Стереотипно вважається, що аліменти на утримання власних дітей притаманно не сплачувати саме чоловікам. Однак, статистичні дані свідчать про те, що й деякі матері забувають про виконання своїх батьківських обов’язків. Відтак на Кіровоградщині 1112 жінок мають заборгованість із аліментів, і тільки 90 з них систематично надають фінансову підтримку власним дітям. Проти всіх інших вживаються примусові заходи зі стягнення коштів. Зокрема 751 мешканці Кіровоградщини було направлено повідомлення щодо притягнення до кримінальної відповідальності. Окрім цього, державні виконавці після вступу в силу закону щодо посилення відповідальності злісних неплатників аліментів винесли 334 постанови щодо обмеженння боржниць у праві виїзду за кордон і 323 постанови щодо обмеження у праві користування транспортними засобами», – прокоментував ситуацію керівник обласного управління юстиції Вадим Гуцул.

Загалом із початку року органам державної виконавчої служби Кіровоградської області вдалося стягнути з недобросовісних матерів 461988 гривень на утримання 163 дітей.


Військова служба правопорядку та військова прокуратура закликає!!!

На жаль, попри свідоме та чесне виконанням обов’язків військової служби абсолютною більшістю військовослужбовців, у Збройних Силах України мають місце випадки самовільного залишення військових частин чи місць служби.

Військове правопорушення – самовільне залишення військової частини або місця служби (стаття 407 Кримінального кодексу України) становить закінчений склад злочину з моменту залишення військової частини і триває протягом усього періоду, поки особа не буде затримана або не з’явиться із зізнанням.

Військовослужбовець переховуючись від військового командування, слідства за скоєння злочину з кожним днем лише обтяжує свою вину. Такий військовослужбовець все одно не зможе уникнути кримінальної відповідальності, проте таке тривале продовження протиправної поведінки може унеможливити застосування судом більш м’яких заходів кримінального впливу чи навіть звільнення від кримінальної відповідальності відповідно до Закону.

З’явлення із зізнанням до правоохоронних органів, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину є обставинами, які зможуть пом’якшити чи бути підставою для звільнення від покарання.

Військова служба правопорядку у Збройних Силах України та військова прокуратура звертається до усіх військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, з пропозицією зробити перший крок для повернення до повноцінного життя і припинення ЗЛОЧИННИХ ДІЙ.

В разі самовільного залишення військовослужбовцем військової частини йому необхідно повернутися до своєї військової частини чи звернутися до військового комісаріату за місцем проживання, або прибути до найближчого органу Військової служби правопорядку, де зробити зізнання та надати первинне пояснення щодо причин самовільного залишення військової частини.

Наголошуємо, що за відсутності тяжких наслідків або фактів вчинення інших злочинів, застосування до особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у ході досудового слідства ініційовано не буде, а в ході вирішення питання щодо правових наслідків самовільного залишення військової частини до уваги приймаються і інші причини та умови, що могли спонукати до дій по залишенню військовослужбовцем військової частини, включаючи збіг тяжких сімейних обставин, наявність позастатутних відносин та інші.

Також закликаємо членів родин та громадських активістів допомогти своїм близьким людям виправити свою, можливо, найбільшу помилку у житті та перестати критися та боязливо опускати очі перед присутніми, відновити своє чесне ім’я та впорядкувати свій життєвий шлях.

Інформацію про розміщення найближчого органу управління Військової служби правопорядку можна дізнатися по телефону гарячої лінії відповідних територіальних управлінь ВСП:

Центральне управління ВСП (по м. Києву та Київській обл.) 044-456-47-27;

Південне територіальне управління ВСП (м. Одеса) 048-230-91-25;

Публічний звіт голови Устинівської райдержадміністрації про проведену роботу у 2017 роціПРОМОВЧАТИ - ГІРШЕ НІЖ ЗДАТИСЯ!

Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження життя та здоров’я своїх підлеглих, що до речі є першим пріоритетом в арміях країн НАТО.

А ось вирішувати правий він чи ні, може не кожен. Адже треба розуміти ступінь відповідальності та правильність прийняття рішення по кожному індивідуально. А виносити вирок людям в погонах, якщо вони порушили трактування закону потрібно професійно. Тому питання появи військового правосуддя сьогодні стоїть, як ніколи, гостро.

В усі часи, за будь-яких умов, обов’язком кожного командира, незалежно від військового звання і посади, є недопущення загибелі підлеглих. Кожна втрата в бойових умовах – це велике горе і непоправима втрата для рідних і близьких. Ми схиляємо голови перед всіма, хто загинув під час захисту своєї Батьківщини. Вічна їм слава і пам'ять.

Упередженість цивільних органів правосуддя проявляється в тому, щоб за всіляку ціну засудити когось з офіцерів з значним бойовим досвідом, а не довести ІСТИНУ. І тоді не зовсім, м’яко кажучи, зрозумілою є позиція військової прокуратури, яка повинна була б всебічно, професійно розібратись в даній справі, а не робити для себе показник, призначити винуватого та на цьому ще й пропіаритись. Все це є яскравим прикладом недосконалості юридичної системи, а з боку, підкреслюю - військової прокуратури застарілого «совкового» методу – будь якою ціною добитись показників та знайти «крайнього».

В умовах війни вважаю за необхідне і підтримую створення військового органу правосуддя, де виносити вирок будуть військові судді, або їх колегія, як це відбувається у багатьох країнах світу. І тоді цілком логічно і закономірно будуть судити не командира за прийняте і в той час необхідне рішення в умовах ведення бойових дій, а терористів-виконавців – хоча б заочно, активних «громадських» діячів, що нав’язують суспільну думку і здійснюють тиск на прийняття судових рішень та розповсюджують через мережу інтернет неперевірену і перекручену інформацію, яка підриває боєздатність Збройних Сил України, створює умови невпевненості командного складу, зомбує свідомість і коливає рівень довіри українського народу до своїх захисників.

Командувач військ оперативного командування «Південь» генерал-майор О.В. ВИШНІВСЬКИЙ


Будь відповідальним власником - створи ОСББ

Будь відповідальним власником - створи ОСББ

Відстоюй свої права на якісні житлово-комунальні послуги

Відстоюй свої права на якісні житлово-комунальні послуги

Твій добробут залежить від тебе

Твій добробут залежить від тебе

Правила безпеки для пасажирів та громадян під час перебування на залізничному транспорті

Шановні пасажири та громадяни, з метою забезпечення особистої безпеки під час  користування послугами залізничного транспорту або знаходженні на території та об'єктах залізничного транспорту дотримуйтеся таких Правил:

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ


Телефон довіри Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

(0522) 24-63-36Відділ освіти, науки, молоді та спорту Устинівської РДА

" КОШТОРИС на 2017 рік"
ЗВІТ про надходження та використання коштів загального фонду за ІІІ квартал 2017 р.
Фінансова звітність закладів освіти Устинівського району станом на 27.11.2017 року.


До уваги жителів району!

25.10.2017 року з 10:30 до 12:30 керівництвом Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області заплановано проведення особистого виїзного прийому та консультування громадян у приміщенні Устинівського бюро правової допомоги (вул. Благодатна, 1).


Загальнонаціональний правопросвітницький проект

“Я МАЮ ПРАВО!”

Загальнонаціональній правопросвітницький проект “Я МАЮ ПРАВО!” реалізується Міністерством юстиції по всій Україні у співпраці з системою надання безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції за підтримки програми USAID «Нове правосуддя», БФ «Відродження» та інших міжнародних партнерів та донорів.

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті в рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами.

Проект презентовано Павлом Петренком та директором USAID Уейдом Уорреном в Кабінеті Міністрів України. Старт проекту відбувся 7 червня 2017. Тривалість проекту становить 3 роки (2017–2019 роки).

Девіз проекту:

ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

Знаю свої права.

Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують.

Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.

Повідомлення проекту у 2017 році

Не знаєш, як вирішити спір?

Забирають бізнес? Відбирають майно?

Вимагають хабара за іспит чи навчання?

Як оформити договір оренди землі?

Як оформити виплату субсидій?

Не сплачуєш аліменти? Наслідки.

Ключове повідомлення про програму:

Наша мета – сформувати нову правову культуру у суспільстві, що забезпечить сталий розвиток України як сучасної правової демократичної держави.

Стратегічним завданням довгострокової національної програми "Я МАЮ ПРАВО!" є підвищення рівня знання українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності громад захищати свої права.

Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства Юстиції, БПД, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін.

Знання громадянами своїх прав і вміння їх захистити є найкращим способом протистояти сваволі чиновників та органів правопорядку.

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

За правовою допомогою звертайтесь до відділу "Устинівське бюро правової допомоги" Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги

з 08-00 год. до 17-00 год.

за адресою:

вул. Благодатна, 1, смт Устинівка, телефон: (05239) 4-17-65.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.


До уваги жителів району!

22.08.2017 року об 11:00 виконуючим обов’язки начальника відділу з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області заплановано проведення особистого прийому громадян та зустріч з керівництвом Устинівського району з приводу ліквідації Устинівської державної нотаріальної контори та інших питань нотаріальної практики. Прийом відбудеться в Устинівській районній державній адміністрації.


Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевих бюджетів

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевих бюджетівДержавна фінансова підтримка сільгосптоваровиробників у 2017 році


Про роботу обласної конкурсної комісії


Про витрачання благодійних коштів Устинівською ЦРЛ


Реєстрація народження та визначення походження дитини


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій


ГРАФІК проведення консультацій - нарад з керівниками районних (міських) робочих груп з підготовки матеріалів до проекту Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області


Проставлення апостиля в Україні


До відома усіх водокористувачів, які звітують за формою державної статистичної звітності №2-ТП (водгосп)


Інформація про вільні земельні ділянки водного фонду на території Устинівського району станом на 20.07.2015 року


Аналіз виконання завдань і заходів районних та міських цільових соціальних програм з протидії торгівля людьми в Кіровоградській області з 2012 по 2015 рр.


Держава турбується про тебе


10 міфів про субсидії


Інститут Вищих Керівних Кадрів


Запрошуємо Вас взяти участь у третьому заході із серії Дні агротехнологій, присвяченому демонстрації ефективних технологій обприскування.


Шляхи реалізації прав громадян у сфері нотаріальних послуг в Устинівському районі за умови ліквідації Устинівської районної державної нотаріальної контори

План ліквідації Устинівської районної державної нотаріальної контори

Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про нотаріат» державні нотаріальні контори створюються і ліквідуються Міністерством юстиції України.

Головне територіальне управління юстиції у Кіровоградській області відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17.05.2017 № 1621/5 «Про ліквідацію Устинівської районної державної нотаріальної контори Кіровоградської області» повідомляє про ліквідацію Устинівської районної державної нотаріальної контори (код ЄДРПОУ 02899045), місцезнаходження юридичної особи: 28600, Кіровоградська область, Устинівський район, селище міського типу Устинівка, вулиця Ювілейна, будинок 8.

Утворено 17.05.2017 комісію з ліквідації та подано державному реєстратору документи, необхідні для державної реєстрації рішення про ліквідацію Устинівської районної державної нотаріальної контори, про що 19.05.2017 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про її ліквідацію.

З метою забезпечення доступності населення до нотаріальних послуг, своєчасного надання кваліфікованих нотаріальних послуг, на підставі наказу начальника Головного управління юстиції у Кіровоградській області виконання обов’язків щодо нотаріального обслуговування населення Устинівського району з 2011 року покладено на завідувача Бобринецькою державною нотаріальною конторою.

Так, у зв’язку з великою навантаженістю Бобринецької державної нотаріальної контори нотаріальне обслуговування населення Устинівського району виконуючою обов’язки здійснювалось раз на тиждень, що перешкоджало своєчасному та повноцінному наданню нотаріальних послуг населенню району. Окрім цього, факт заведення спадкової справи в Устинівській державній нотаріальній конторі унеможливлював звернення спадкоємців для видачі свідоцтв про право на спадщину до будь-якого іншого нотаріуса. Таким чином, спадкоємці позбавлялись можливості отримати відповідні свідоцтва за заявами попередньо поданими в Устинівську районну державну нотаріальну контору.

Щодо ліквідаційного процесу повідомляємо наступне.

Ліквідаційна комісія справи нотаріального діловодства Устинівської районної державної нотаріальної контори до 18 червня 2017 приймає та передає на зберігання до Державного нотаріального архіву в Кіровоградській області, що дасть можливість громадянам дооформити свої спадкові права. Так, з 18 червня поточного року для оформлення спадкових прав, за справами попередньо заведеними в Устинівській районній державній нотаріальній конторі і вчинення інших нотаріальних дій, можна звертатися до приватного нотаріуса Устинівського районного нотаріального округу Трутня Олександра Яковича, робоче місце якого знаходиться за адресою: селище міського типу Устинівка, вулиця Ювілейна, 4 (0239 - 41031).

Варто зазначити, що у відповідності до чинного законодавства документи, оформлені державними і приватними нотаріусами, мають однакову юридичну силу.

Контроль за організацією нотаріату, перевірка організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання ними порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства здійснюється Головним територіальним управлінням юстиції у Кіровоградській області.

Також інформуємо щодо основних положень законодавства, які регулюють порядок вчинення нотаріальних дій, з метою недопущення порушень прав громадян.

Нотаріальний округ - територіальна одиниця, в межах якої нотаріус здійснює нотаріальну діяльність і в межах якого знаходиться державна нотаріальна контора, в якій працює державний нотаріус, або робоче місце (контора) приватного нотаріуса.

Нотаріальні округи визначаються відповідно до адміністративно територіального устрою України. У містах з районним поділом округом діяльності нотаріуса є вся територія міста. У разі зміни адміністративно-територіального поділу України, в результаті якого розташування робочого місця (контори) приватного нотаріуса увійшло до іншого нотаріального округу, нотаріальна діяльність відповідних нотаріусів повинна бути зареєстрована в цьому нотаріальному окрузі.

Нотаріус не вправі здійснювати нотаріальну діяльність за межами свого нотаріального округу, за винятком заміщення інших нотаріусів у випадках, передбачених Законом України «Про нотаріат».

Посвідчення правочинів щодо відчуження, іпотеки житлового будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, земельної ділянки, іншого нерухомого майна, а також правочинів щодо відчуження, застави транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації, провадиться за місцезнаходженням (місцем реєстрації) цього майна або за місцезнаходженням (місцем реєстрації) однієї із сторін відповідного правочину.

Згідно статті 1221 Цивільного кодексу України місце відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна — місцезнаходження основної частини рухомого майна.

Враховуючи вищевикладене, отримати нотаріальні послуги в межах Устинівського районного нотаріального округу можна у приватного нотаріуса району Трутня Олександра Яковича.

Згідно статті 31 Закону України «Про нотаріат» приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою.

Приватні нотаріуси за вчинення інших дій, покладених на них відповідно до Закону України «Про нотаріат», справляють плату, розмір якої визначається законодавством у відповідній сфері.

Окрім цього, повідомляємо про те, що нотаріусу або посадовій особі, яка вчиняє нотаріальні дії, забороняється безпідставно відмовляти у вчиненні нотаріальної дії.

На вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, зобов'язані викласти причини відмови в письмовій формі і роз'яснити порядок її оскарження. Про відмову у вчиненні нотаріальної дії нотаріус протягом трьох робочих днів виносить відповідну постанову.

Враховуючи вищевикладене, у разі виникненням будь-яких питань або перешкод з приводу вчинення нотаріальних дій, рекомендуємо Вам звернутися до відділу з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області (місто Кропивницький, вулиця Дворцова, 6/7, 2 поверх, кабінет № 204) телефон (0522 - 356641) для вирішення питання по суті.

Вимоги охорони праці при проведенні весняно польових робіт

1. Підготовка техніки

1.1. Слід провести ретельну перевірку технічного стану сільськогосподарських машин, які намічено задіяти в ході посівної. Така перевірка здійснюється одночасно з технологічним налаштуванням механізмів. При цьому необхідно керуватися вимогами нормативно-правових актів про охорону праці та інструкціями з експлуатації, наданими виробниками техніки.

Перевірку слід проводити силами служби (спеціаліста) агропідприємства з охорони праці разом з головним інженером або керівником служби експлуатації.

1.2. В ході перевірки необхідно переконатися у:

відповідності конструкції машин і механізмів, які будуть застосовуватися під час посівної, чинним стандартам безпеки праці;

наявності акта ремонтної організації про відповідність відремонтованих агрегатів вимогам безпеки;

наявності сертифікатів відповідності, які підтверджують безпечність використання машин та устаткування, виготовленого за межами України;

наявності необхідних попереджувальних написів на вузлах і агрегатах сільгоспмашин.

1.3. Метою перевірки є недопущення до використання у весняних польових роботах несправної техніки, а також машин і механізмів, до конструкції яких внесено зміни, не передбачені виробником. Зокрема, слід категорично заборонити використовувати в роботах трактори з ручним (шнуровим) запуском двигуна.

1.4. Особливої уваги при підготовці до виконання весняних польових робіт має контроль протипожежного стану пунктів (агрегатів) заправляння тракторів і автомобілів пальним відповідно до вимог нормативних документів.

1.5. Для забезпечення безвідмовної роботи машин і механізмів і попередження травматизму необхідно організувати службу технічного обслуговування та ремонту техніки в полі.

2. Вимоги до самохідних машин

2.1. Кабіни тракторів повинні забезпечити механізатору вільний огляд робочих органів навісних і причіпних сільськогосподарських машин.

2.2. Кабіна трактора повинна мати не менше трьох аварійних виходів, а машини — не менше двох.

Аварійні виходи повинні відкриватися вручну без інструменту за проміжок часу не довше 3 сек. Якщо вікна не пристосовані до аварійного відкривання, в кабіні має бути аварійний засіб для миттєвого розбиття скла.

2.3. Не допускається зміна заводської конструкції гальмівних систем трактора.

2.4. Гальмівний шлях при холодних гальмах повинен відповідати вимогам ГОСТ 12.2.019.

2.5. Органи управління повинні забезпечувати прямолінійність руху тракторів з причіпними агрегатами, повороти, зупинення, початок руху, належне утримання на схилі, запуск двигуна з кабіни тощо.

2.6. Вихлопна система двигуна має забезпечувати гасіння іскор до виходу відпрацьованих газів в атмосферу.

2.7. Контрольні прилади на пульті управління повинні підсвічуватися відбитим світлом.

3. Вимоги до причіпних і навісних сільськогосподарських машин

3.1. Стоянкові гальма повинні утримувати машину на схилі 10° (18 %).

3.2. Машини, ширина яких перевищує габарити рушія, повинні бути обладнані світловідбивачами (ззаду — червоного, спереду — білого кольору), а також власними приладами світлової сигналізації.

3.3. Причіпні та напівпричіпні машини повинні мати жорсткі зчіпні пристрої. Останні мають бути обладнані страхувальним ланцюгом або тросом.

3.4. Робочі органи навісного та причіпного обладнання повинні мати спеціальні фіксатори для транспортування.

3.5. Карданні вали приводу машин повинні мають бути закритими захисним огородженням.

3.6. Гідравлічні машини, крім монтованих, повинні з’єднуватися з гідросистемами енергетичного засобу за допомогою розривних муфт.

3.7. Регулювання робочих органів та інших механізмів машини під час руху має здійснюватися із робочого місця оператора рушія або оператора машини.

3.8. Місця розташування точок змащування машин повинні бути позначені кольоровими покажчиками. Застосування ковпачкових маслянок для змащування деталей, які обертаються, не допускається.

3.9. Кришки насіннєвих і тутових ящиків сівалок повинні щільно закриватися та надійно фіксуватися за допомогою запірного пристрою, а за потреби — вільно відкриватися.

4. Підготовка поля та визначення маршруту

4.1. Ці дії слід виконувати у денний час, в умовах хорошої видимості. Необхідно оглянути поле, на якому будуть проводитися посівні роботи, з метою усунення перешкод під час виконання робіт. Слід прибрати камені та великі грудки землі, купи пожнивних залишків, засипати ями тощо. Поле необхідно обробити культиватором на глибину загортання насіння. Небезпечні місця (камені, яри, канави тощо) слід позначити добре помітними знаками висотою до 3 м. Під час огляду поля необхідно визначити спосіб та напрямок руху агрегатів, підготувати поворотні смуги, обрати найзручніші під’їзди до відповідних ділянок. Поблизу небезпечних місць ширина поворотної смуги повинна бути не вужчою, ніж подвійний мінімальний радіус розвороту самохідного технічного засобу.

4.2. Пересування агрегатів до місця роботи та під час виконання робіт має здійснюватися відповідно до заздалегідь розроблених маршрутів і технологій, затверджених керівником чи головним агрономом агропідприємства. З цими правилами мають бути ознайомлені всі учасники посівних робіт.

5. Підготовка персоналу та робочих місць

5.1. Працівники, які мають брати участь у проведенні весняних польових робіт, повинні пройти відповідний інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки.

5.2. Постійні та тимчасові робочі місця персоналу повинні мати належне освітлення.

5.3. Для забезпечення належних умов праці на посівній необхідно організувати в польових умовах пункти обігріву й харчування працівників, а також можливість надання їм оперативної медичної допомоги в разі необхідності.

5.4. Для роботи в полі тракторні екіпажі та віддалені бригади необхідно забезпечити засобами зв’язку.

6. Робота в полі

6.1. Після першого проходу машини полем слід ще раз перевірити справність робочих органів агрегатів. При цьому треба звернути увагу на:

технічний стан і комплектність машини;

наявність і справність інструментів та пристроїв;

надійність кріплення робочих органів;

наявність пристосувань для очищення робочих органів машин від ґрунту (чистиків, гачків тощо).

6.2. Розвороти навісних і напівнавісних машин слід здійснювати в піднятому стані, а причіпних — з вийнятими з ґрунту робочими органами. Швидкість руху машин при виконанні розворотів не повинна перевищувати 4 км/год.

6.3. Якщо на полі працює одночасно кілька одиниць техніки, мінімальна дистанція між ними має становити 30 м.

6.4. Один працівник може обслуговувати лише один агрегат.

6.5. Важливе значення має узгодженість дій між трактористом і сіячами. Якщо посівний агрегат обслуговують кілька сіячів, один з них призначається старшим і лише він подає сигнали механізатору. Починати рух тракторист може лише після сигналу старшого сіяча.

ПОТРІБНО ЗНАТИ :

Людський фактор

Нещасні випадки зі смертельними наслідками в АПК найчастіше трапляються під час експлуатації самохідних машин (до 70 % випадків). Це насамперед колісні трактори, зерно- і кормозбиральні комбайни та вантажні автомобілі. Причиною приблизно 30 % нещасних випадків у сільському господарстві є банальна неуважність і порушення працівниками простих норм безпеки праці під час виконання механізованих процесів. Наприклад, досить часто працівники в рільництві отримують травми внаслідок наїзду автомобіля чи трактора, який рухався заднім ходом. Досі в агрокомплексі не викоренено випадки ризикованого перевезення людей у необладнаному відкритому кузові вантажного автомобіля або й у тракторному причепі.

Минулорічна посівна у країні не обійшлася без жертв. Одна з трагедій трапилася в Миколаївській області: працівник фермерського господарства порушив правила особистої безпеки, через що його валом висівної машини затягнуло всередину. Від отриманих тілесних ушкоджень чоловік помер.

Подібний випадок стався й на Чернігівщині. Тракторист-машиніст під час виконання посівних робіт вийшов з кабіни трактора, який рухався, та потрапив під зернову сівалку, отримавши при цьому травми, несумісні із життям.

До факторів, які можуть спричинити нещасний випадок під час посівної, належать:

відсутність попереджувальних знаків і написів на сільгоспмашинах;

відсутність інструкцій з охорони праці, технічних описів та інструкцій з експлуатації машин та обладнання;

відсутність захисних (огороджувальних) пристроїв на рухомих частинах машин та обладнання;

відсутність двостороннього зв’язку на агрегатах, де працюють двоє і більше осіб; відсутність заземлення на електрообладнанні та ємностях для зберігання й перевезення паливо-мастильних матеріалів;

відсутність захисних пристроїв на охолоджених і нагрітих частинах машин та обладнання;

відсутність (несправність) захисних огорож (кожухів) на мобільних робочих місцях;

відсутність (невідповідність технічним умовам) засобів колективного та індивідуального захисту, спецодягу, спецвзуття;

несправність (відсутність) вентиляційного та опалювального обладнання у кабінах тракторів і комбайнів;

несправність механізмів керування та гальмівних систем машин;

несправність пускових та блокувальних пристроїв;

несправність електрообладнання машин і механізмів;

несправність тягово-зчіпних пристроїв;

неприєднання гальмівної системи причіпних машин до гальмівної системи тракторів.

ЗАБОРОНЕНО:

допуск працівників до виконання робіт без проходження необхідного інструктажу з охорони праці;

допуск працівників до робочого місця в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;

використання машин, механізмів обладнання та інструмента в несправному стані та не за призначенням;

усунення несправності техніки на працюючому обладнанні без його зупинення;

робота без захисних пристроїв, спецодягу та засобів індивідуального захисту;

проїзд сільгоспмашинами за незапланованими маршрутами.


Захист трудових прав найманих працівників – головна мета діяльності відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області

Небажання багатьох роботодавців належно реагувати на законні вимо­ги найманих працівників та дотримуватися норм чинного трудового законодавства призводить до нагромадження проблем, а бажання вирі­шити їх раптом, водночас призводить до значного загострення стану соціально-трудових відносин, численних порушень прав та інтересів працівників і, як результат, маємо застосування найманими працівниками стихійних акцій соціального протесту.

Саме тому, з метою упорядкування процесу розв’язання трудових конфліктів Президентом України відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колек­тивних трудових спорів (конфліктів)» було утворено Національну службу посередництва і примирення (далі - НСПП) основними завданнями якої є сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх своєчасному урегулюванню.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області (далі - Відділення) є структурним підрозділом Національної служби посередництва і примирення, який вирішує такі завдання на території відповідного району у взаємодії з районною державною адміністрацією.

Пріоритетним напрямком діяльності Відділення є запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Саме виконання цього завдання у взаємодії з районною державною адміністрацією забезпечує соціальний мир і стабільність у сфері праці.

Заходи із запобігання виникненню колективних трудових спорів включають: виявлення підприємств, установ, організацій, де ускладнення стану соціально-трудових відносин може призвести до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів); прогнозування розвитку ситуації і розробки на основі прогнозу напрямків стабілізації; проведення упереджувальних примирно-переговорних процедур, спрямованих на своєчасне усунення причин можливого виникнення колективних трудових спорів та ін.

Як показує практика, основними причинами виникнення тру­дових спорів є численні порушення законодавства про працю, не виконання колективних договорів і угод, низький рівень знань трудового законодавства та правової культури.

Жоден колективний трудовий спір не є типовим, а отже, не існує однакових підходів до їх вирішення, тому Відділення завжди здійснює детальний аналіз конфліктної ситуації, визначає предмет спору, сторони спору, вивчає їх повноваження, перевіряє законність формування та затвердження вимог найманих працівників.

Взаємодія з сторонами соціально-трудових відносин, організаціями профспілок та роботодавців, районними державними адміністраціями сприяє подоланню недовіри між сторонами трудових конфліктів, створенню атмосфери партнерства, співпраці, схиляє сторони до конструктивного діалогу.

Практика Відділення вказує на те, що тільки у взаємодії з районними державними адміністраціями можна досягти реального покращення стану соціально-трудових відносин у відповідному районі Кіровоградської області.

Саме тому, Відділення відкрите до активної взаємодії та завжди готове надати необхідну правову допомогу, консультації і відповідні рекомендації.

З метою отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися у відділення НСПП в Кіровоградській області за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка 64/53, кім.204; тел./факс (0522) 320434, E-mail: Kpnspp@ukr.net, WEB-сайт: http://nspp.gov.ua; http://nspp-kd.ucoz.ua, веб-сторінка: http://kr-admin.gov.ua/start.php?q=NSPP/nspp.html.

Міжбюджетні трансферти станом на 27 березня 2017 року

Відповідно до розпису асигнувань Державного бюджету на 2017 рік для місцевих бюджетів Устинівського району передбачено 6 видів субвенцій на загальну суму 71047500,00 грн.

Станом на 29.03.2017р. Устинівський район Кіровоградської області профінансовано в сумі 20384813,31 грн., а саме:

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової, державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи ( 41030600) – 6133539,04 грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та при будинкових) (41030800) – 6568308,55 грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу (41031000) – 206568,80. грн.;

освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам (41033900;) – 4862300,00 грн.;

медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам (41034200) – 2540100,00 грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг (41035800) – 73996,92 грн.;

Місцевими бюджетами Устинівський район Кіровоградської області отримано фінансування по дотації з державного бюджету в сумі 1629300,00 грн.

Публічне представлення звіту “Про виконання районного бюджету за 2016 рік”Публічний звіт голови Устинівської райдержадміністрації про проведену роботу у 2016 році

Щодо оформлення спадщини

Спадкування – це процес переходу сукупності прав і обов'язків, які належать померлому, до інших осіб. При спадкуванні переходять усі права та обов'язки за винятком тих, що нероздільні з особистістю померлого і припиняються з його смертю. Спадкоємець не вправі прийняти тільки частину переданих прав і обов'язків. До спадкоємця переходять навіть ті права та обов'язки, про які він не знав.

Статтями 1220 та 1221 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV (далі – ЦК України) встановлено, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Право на спадкування здійснюється спадкоємцями шляхом прийняття спадщини або її неприйняття. Заяви про прийняття спадщини або відмову від її прийняття подаються спадкоємцем особисто нотаріусу за місцем відкриття спадщини у письмовій формі.

У відповідності до підпункту 3.6 пункту 3 глави 10 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5 (далі – Порядок) нотаріусом не можуть бути прийняті заяви про прийняття спадщини, про відмову від неї або заяви про їх відкликання, складені від імені спадкоємців їх представниками, що діють на підставі довіреностей.

Для оформлення спадкових прав спадкоємець має звернутись до державної нотаріальної контори або приватного нотаріуса, які функціонують в межах територіальної одиниці, що стала останнім місцем проживання спадкодавця на протязі шести місяців з моменту відкриття спадщини з відповідною заявою про її прийняття. Заява про прийняття спадщини може бути подана особисто або надіслана поштою, підпис на якій засвідчено нотаріально.

При зверненні спадкоємця у зв’язку з відкриттям спадщини нотаріус у відповідності до підпункту 1.2. пункту 1 глави 10 розділу II Порядку з’ясовує відомості стосовно факту смерті спадкодавця, часу і місця відкриття спадщини, кола спадкоємців, наявності заповіту, наявності спадкового майна, його складу та місцезнаходження, необхідність вжиття заходів щодо охорони спадкового майна.

Факт смерті фізичної особи і час відкриття спадщини нотаріус перевіряє шляхом витребовування від спадкоємця свідоцтва про смерть, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану.

Місце відкриття спадщини підтверджується довідкою житлово-експлуатаційної організації, довідкою правління житлово-будівельного кооперативу про реєстрацію (постійне місце проживання) спадкодавця; записом у будинковій книзі про реєстрацію (постійне місце проживання) спадкодавця, довідкою адресного бюро, довідкою райвійськкомату про те, що спадкодавець до призову на військову службу проживав за відповідною адресою.

Після з’ясування вищезазначених обставин нотаріусом заводиться спадкова справа за місцем відкриття спадщини на підставі поданої (або такої, що надійшла поштою) першої заяви (повідомлення, телеграми) про прийняття спадщини, про відмову від прийняття спадщини тощо.

При заведенні спадкової справи нотаріус відповідно до підпункту 2.2. пункту 2 глави 10 розділу II Порядку за даними Спадкового реєстру перевіряє наявність заведеної спадкової справи, спадкового договору, заповіту.

Склад спадкового майна нотаріусом з’ясовується відповідно до поданих документів, що посвідчують право власності спадкодавця на таке майно, крім випадків, передбачених пунктом 3 глави 7 розділу І цього Порядку.

Спадкоємці закликаються до спадкування за законом у порядку черговості. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення спадкоємців попередньої черги від права на спадкування, неприйняття спадкоємцями попередньої черги спадщини або відмови від її прийняття.

Після з’ясування зазначених обставин та зі спливом шестимісячного строку з дня відкриття спадщини, спадкоємець, який прийняв спадщину має звернутись до нотаріуса, яким заведено спадкову справу, з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину. На підставі даної заяви нотаріусом буде здійснено видачу зазначеного свідоцтва.

Крім того, щодо здійснення платежів необхідних для вчинення нотаріальних дій з оформлення спадкоємцями спадкових прав повідомляємо наступне.

Згідно статті 31 Закону, приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою.

Оплата додаткових послуг правового характеру, що надаються приватними нотаріусами і не належать до вчинюваної нотаріальної дії, провадиться за домовленістю сторін.

У відповідності до статті 19 Закону за вчинення нотаріальних дій, державні нотаріуси справляють державне мито у розмірах, встановлених чинним законодавством.

За надання державними нотаріусами додаткових послуг правового характеру, які не пов'язані із вчинюваними нотаріальними діями, а також технічного характеру справляється окрема плата у розмірах, що встановлюються Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

З метою належного виконання вимог чинного законодавства на підставі наказу Головного управління юстиції у Кіровоградській області від 24.02.2011 № 75/04 встановлено Тарифи по наданню державними нотаріусами Кіровоградської області додаткових послуг правового характеру, які не пов’язані із вчинюваними нотаріальними діями, а також послуг технічного характеру, затверджені та зареєстровані в Головному управлінні юстиції у Кіровоградській області 24.02.2011 № 75/04 (далі – Тарифи).

З вказаними Тарифами можливо ознайомитись на офіційному веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області у рубриці «Відділ з питань нотаріату», підрубриці «До відома громадян», а також на інформаційних стендах державних нотаріальних контор Кіровоградської області.

УРОЧИСТІ ОБРЯДИ

Працівниками Устинівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області проводиться робота по організації та проведенню урочистої державної реєстрації шлюбів, народження, організації та проведенню обрядів заручин,ювілеїв весілля.

В основі урочистої реєстрації народження лежить величання новонародженого, як громадянина України, надання йому імені, вручення свідоцтва про народження, громадське визнання батьків, поздоровлення сім’ї з нагоди народження дитини.

Весілля – це прекрасна і незабутня подія в житті кожної людини. Урочисту державну реєстрацію шлюбу районний відділ ДРАЦС проводить величаво та з включенням до обряду національних традицій. За бажанням наречених урочистий обряд реєстрації шлюбу можна провести за межами відділу. Заяви про державну реєстрацію шлюбу ми приймаємо не тільки від жителів нашого району. Наш відділ також організовує та проводить індивідуальні обряди ювілеїв весіль та заручин.

Чекаємо всіх охочих.

25 січня 2017 року проведена нарада щодо запобігання корупції в управлінні Держпродспоживслужби в Устинівському районі.

Нараду провів в.о начальника управління Держпродспоживслужби в Устинівському районі Сиса О.Г. з структурним підрозділом підпорядкованими Держпродспоживслужбі

Заслухали в.о начальника управління про те, що 26 квітня 2015 року набув чинності Закон України «Про запобігання корупції» який визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

На нараді розглянуто питання здійснення профілактичної роботи щодо запобігання корупції в управлінні Держпродспоживслужби в Устинівському районі, іншим правопорушенням та службовим злочинам. Нарада спрямована на посилення особистої відповідальності кожного працівника та з метою формування негативного ставлення громадян до проявів корупції і залучення громадськості до участі в антикорупційній діяльності та належне виконання службових обов’язків та дотримання антикорупційного законодавства.

Громадяни які планують скористатися субсидією на житлово комунальні послуги можуть прокунсультуватися за телефоном "Гарячьої лінії" - 4-18-32ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ФОРМУВАНЬ!

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440 затверджено Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з реєстру, згідно з яким неприбуткові організації, які не приведуть свої установчі документи відповідно до норм пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, після 1 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Отже, громадські організації, які є неприбутковими організаціями повинні до 30 грудня 2016 року зареєструвати зміни до власного статуту.

Враховуючи норми статті 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зміни до статуту повинні оформлені, як нова редакція статуту.

Згадані зміни повинні передбачати:

заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).

Додатково рекомендуємо одночасно з приведенням статуту у відповідність з податковим кодексом внести зміни та привести статут у відповідність із Законом України «Про громадські об’єднання», а у разі зміни назви вулиці додатково включити до порядку денного органу який уповноважений приймати рішення ще і питання щодо зміни адреси місцезнаходження.

Документи можна подати до найближчого центру надання адміністративних послуг, до Центрів з надання правової допомоги або до Головного територіального управління юстиції. Документи приймаються протягом всього робочого дня, тобто з 8 години 30 хвилин до 17 години 30 хвилин (у п'ятницю до 16 години 15 хвилин), вихідні дні : субота, неділя.

Для державної реєстрації необхідно подати:

1) заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру;

3) реєстр осіб (громадян), які брали участь в засіданні уповноваженого органу управління юридичної особи, - у разі внесення змін до відомостей про громадські об’єднання, політичні партії;

4) документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення відповідно до статуту громадського формування про внесення змін до Єдиного державного реєстру, - у разі державної реєстрації змін до відомостей про громадське формування;

5) установчий документ юридичної особи в новій редакції - у разі внесення змін, що містяться в установчому документі;

Адміністративний збір за державну реєстрацію змін що пов’язані з приведенням установчих документів у відповідність до чинного законодавства не справляється.

Всі зразки документів розміщені на сайті Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області за посиланням http://krjust.gov.ua/news/ID_do-uvagi-gromadskih-obednan-shodo-poryadku-vnesennya-zmin-do-statutu-u-zvyazku-z-privedennyam-iogo-u-vidpovidnist-do-norm-podatkovogo-kodeksu-ukrayini.html

У разі виникнення питань телефонуйте на гарячу лінію за телефоном 0522 22-24-09


Затвердити (прийняти ) зміни на засіданні уповноваженого керівного органу відповідно до процедури передбаченої діючим статутом.

Важливо! В Протоколі керівного органу який прийняв зміни до статуту повинно бути вказано що зміни до статуту вносяться у зв’язку з приведенням його у відповідність до норм Податкового кодексу України та Закону України «Про громадські об’єднання».

Підготувати пакет документів для подання їх до Головного територіального управління юстиції, будь-якого центру надання адміністративних послуг в межах Кіровоградської області, одного з чотирьох центрів з надання вторинної правової допомоги

Важливо! Відповідно до частини 12 статті 9 Закону України «Про громадські об’єднання» з дати внесення змін до дня подання документів для реєстрації не повинно сплинути більше ніж 60 діб .

Подати документи для реєстрації. Отримати від працівника, що приймає документи опис поданих документів. Зміни мають бути зареєстровані юстицією не пізніше ніж на 3 день з дати подання документів.

Важливо! В описі вказаний код адміністративної послуги за яким можна ознайомитись з результатами розгляду документів, у тому числі з зареєстрованим статутом.

Орган реєстрації має право зупинити розгляд документів строком на 15 календарних дні з таких підстав:

1) подання документів або відомостей, визначених цим Законом, не в повному обсязі;

2) невідповідність документів вимогам, установленим статтею 15 цього Закону;

3) невідповідність відомостей, зазначених у заяві про державну реєстрацію, відомостям, зазначеним у документах, поданих для державної реєстрації, або відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі;

4) невідповідність відомостей, зазначених у документах, поданих для державної реєстрації, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі;

5) невідповідність реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта) відомостям, наданим відповідно до статті 13 цього Закону;

6) несплата адміністративного збору або сплата не в повному обсязі;

7) подання документів з порушенням встановленого законодавством строку для їх подання.

З інших підстав зупинення розгляду документів не допускається.

Орган реєстрації відмовляє у державній реєстрації змін, якщо:

1) документи подано особою, яка не має на це повноважень;

2) у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони проведення реєстраційної дії;

3) у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення про арешт корпоративних прав - у разі державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у зв’язку із зміною частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи;

4) не усунуто підстави для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку;

5) документи суперечать вимогам Конституції та законів України;

6) документи суперечать статуту громадського формування;

7) порушено встановлений законом порядок створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи;

8) невідповідність найменування юридичної особи вимогам закону;

Пакет зі змінами необхідно подати органу реєстрації не пізніше як 30 грудня 2016 року

Зміни оформлюються у новій редакції статуту

Державна реєстрація змін у зв’язку з приведенням у відповідність до Закону є безкоштовною

Строк реєстрації не більше ніж 3 дні

Подання документів є можливим до різних суб’єктів – Головного територіального управління юстиції, центрів надання адміністративних послуг, центрів з надання вторинної правової допомоги

Звертатись для реєстрації потрібно лише раз, оскільки результат послуги буде відображений на порталі електронних сервісів Міністерства юстиції України

У разі виникнення питань існує гаряча телефонна лінія зателефонувавши до якої ви може запитати детальну інформацію щодо порядку державної реєстрації

УВАГА!

З 1 січня 2015 вступили в дію зміни до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» та до Кодексу України про адміністративні порушення (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» від 14.08.2014 №1648-VII), які передбачають, що ВСІ ФІЗИЧНІ та юридичні особи, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин, ЗОБОВ’ЯЗАНІ ІДЕНТИФІКУВАТИ УСІХ ТВАРИН У ГОСПОДАРСТВІ (ВРХ, ДРХ, свині), вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, усіх переміщень тварин, а також при забої, утилізації та падіжу тварин.

Фізичні особи, що займаються розведенням тварин та їх утриманням для власного споживання продуктів харчування тваринного походження – також ЗОБОВ’ЯЗАНІ ІДЕНТИФІКУВАТИ УСІХ ТВАРИН У ГОСПОДАРСТВІ!!!!

Подавати дані про реєстрацію тварин, їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж власник повинен протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій.

Постановою Кабінету Міністрів України №506 від 8 серпня 2016 року затверджено відшкодування витрат на оплату послуг з ідентифікації та реєстрації тварин фізичним особам – власникам тварин. Для отримання відшкодування власникам тварин необхідно до 1 грудня 2016 року звернутися до райдержадміністрацій за місцезнаходженням господарства.

Фізичні особи – власники тварин, які НЕ звертаються до відповідних установ ветеринарної медицини з метою ідентифікації і реєстрації тварин або ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ проводити реєстрацію тварин – підпадають під дію статті 107.2 Кодексу України про адміністративні порушення «Порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин». Дана стаття тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-85грн), а на фізичних-осіб підприємців та уповноважених осіб – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-170грн).

Ідентифікація тварин сприяє контролю за обліком та переміщенням худоби, що дає можливість контролювати епізоотичний стан в тваринництві, забезпечити належну охорону і профілактику здоров’я худоби і як наслідок здоров’я людей, а також їх забезпечення високоякісними і безпечними м’ясо-молочними продуктами та достовірною інформацією про умови їх виробництва.

Шановні власники тварин будьте відповідальні та поважайте інших, не створюйте ймовірну загрозу сусіднім тваринам, проідентифікуйте власну тварину та проведіть повний клінічний огляд власних тварин!

Телефон довіри Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області:

(0522) 24-63-36.
Удосконалюються організаційні умови роботи органів Держгеокадастру з метою усунення корупційних ризиків

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 31 серпня 2016 року № 580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру».

Так, затверджено Тимчасовий порядок з реалізації пілотного проекту щодо запровадження екстериторіальності при погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Визначено, що розробник здаватиме на погодження документацію до одного територіального органу Держгеокадастру, а погоджувати його буде зовсім інший терорган, який буде вибраний автоматично програмою електронного документообігу Держгеокадастру. Прийняття постанови надасть можливість подолання корупційної складової при погодженні проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки та підвищить рівень висновків, які надаватимуть відповідні фахівці.

ПОСТАНОВА «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру»

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Погодитися з пропозиціями Міністерства аграрної політики та продовольства, Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру стосовно реалізації з 1 жовтня 2016 р. у територіальних органах Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, що забезпечують здійснення повноважень з погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (далі — пілотний проект).

2. Затвердити Тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що додається.

3. Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру відповідно до вимог, установлених затвердженим цією постановою Тимчасовим порядком, до 1 жовтня 2016 р. забезпечити:

тестування та визначення експертів державної експертизи;

запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

надання адміністративної послуги з видачі висновку в рамках пілотного проекту через центри надання адміністративних послуг;

створення можливості для перевірки розробником стану погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за допомогою офіційного веб-сайту Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.

4. Міністерству аграрної політики та продовольства подати до 1 березня 2017 р. Кабінетові Міністрів України звіт про результати реалізації пілотного проекту.

ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
взаємодії між територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки

1. Цей Тимчасовий порядок визначає механізм взаємодії між територіальними органами Держгеокадастру на період реалізації пілотного проекту під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

2. Для погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (далі — проект землеустрою) особа, яка відповідно до вимог статті 26 Закону України “Про землеустрій” є розробником проекту землеустрою (далі — розробник), подає до територіального органу Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою у паперовому та електронному вигляді.

3. Проект землеустрою в електронному вигляді засвідчується за допомогою надійного засобу електронного цифрового підпису розробника, який підтверджує його відповідність оригіналу проекту землеустрою у паперовому вигляді.

4. Виготовлення проекту землеустрою в електронному вигляді здійснюється з урахуванням таких вимог:

формат зображення — кольоровий;

роздільна здатність — 300 точок на дюйм;

глибина кольору — не менше ніж 4 біти;

формат готового файла — PDF (з текстовим змістом, нескановане зображення);

розмір файла — не більше ніж 3 мегабайти.

Якість проекту землеустрою в електронному вигляді повинна забезпечувати розбірливе читання його змісту.

5. Територіальний орган Держгеокадастру в день надходження проекту землеустрою:

приймає подані документи за описом та реєструє у системі електронного документообігу Держгеокадастру з обов’язковим нанесенням штрих-коду, який включає реєстраційні індекс і дату документа;

перевіряє відповідність оригіналу проекту землеустрою у паперовому вигляді проекту землеустрою в електронному вигляді;

вносить до системи електронного документообігу Держгеокадастру проект землеустрою в електронному вигляді, засвідчений електронним цифровим підписом розробника, та викопіювання з індексної кадастрової карти (плану), на якому відображено запроектовану земельну ділянку та інформацію про обмеження (у разі їх наявності).

6. Копія опису, в якому зазначається інформація про наявність оригіналу проекту землеустрою у паперовому вигляді та проекту землеустрою в електронному вигляді із нанесеним штрих-кодом, зазначеним у пункті 5 цього Порядку, видається (надсилається поштовим відправленням) розробнику в день надходження проекту землеустрою до територіального органу Держгеокадастру.

7. Система електронного документообігу Держгеокадастру за принципом випадковості вибирає територіальний орган Держгеокадастру, який здійснюватиме погодження проекту землеустрою, та не пізніше наступного робочого дня з дня надходження проекту землеустрою передає відповідному територіальному органу Держгеокадастру матеріали, зазначені у пункті 5 цього Порядку.

8. Розгляд та погодження або відмова у погодженні проектів землеустрою здійснюються працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибрані за принципом випадковості системою електронного документообігу Держгеокадастру.

9. Працівники територіальних органів Держгеокадастру, які здійснюють розгляд та погодження проекту землеустрою, повинні:

відповідати критеріям, установленим статтею 23 Закону України “Про державну експертизу землевпорядної документації”;

скласти кваліфікаційний іспит у Держгеокадастрі;

бути визначені експертами державної експертизи.

10. Кваліфікаційний іспит проводиться у формі тестування кваліфікаційною комісією, яка утворюється Держгеокадастром. Положення про діяльність кваліфікаційної комісії та її склад затверджуються Держгеокадастром. Засідання кваліфікаційної комісії, на якому проводиться кваліфікаційний іспит, оформляється протоколом, який складається в одному примірнику і зберігається у Держгеокадастрі. Результат кваліфікаційного іспиту оцінюється як “склав” або “не склав”.

11. Кваліфікаційна комісія:

затверджує перелік питань для тестування та встановлює кількість балів, які повинна набрати особа для складення кваліфікаційного іспиту;

повідомляє особу про результати проведення іспиту в день його проведення;

приймає рішення про визначення особи експертом державної експертизи.

12. Під час складання кваліфікаційного іспиту працівники територіальних органів Держгеокадастру не мають права користуватися нормативно-правовими актами, навчальною або іншою літературою, засобами зв’язку та іншими технічними засобами.

13. Розгляд та погодження або відмова у погодженні проектів землеустрою здійснюються експертами державної експертизи у порядку черговості їх надходження відповідно до вимог, установлених статтею 1861 Земельного кодексу України.

14. Під час розгляду проектів землеустрою опрацьовується проект землеустрою в електронному вигляді, засвідчений електронним цифровим підписом розробника.

15. За результатами розгляду проекту землеустрою відповідний експерт державної експертизи у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня надходження проекту землеустрою, готує висновок згідно з додатком, скріплює його в електронній формі своїм електронним цифровим підписом, після чого реєструє у системі електронного документообігу Держгеокадастру.

16. Оригінал висновку в електронній формі надсилається електронною поштою розробнику у строк, що не перевищує одного робочого дня з дня його реєстрації у системі електронного документообігу Держгеокадастру.

17. Територіальний орган Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки у строк, що не перевищує одного робочого дня після реєстрації у системі електронного документообігу Держгеокадастру висновку, роздруковує його, завіряє роздрукований висновок печаткою та подає його розробнику разом з оригіналом проекту землеустрою у паперовому вигляді.

18. Розробник може перевірити стан погодження проекту землеустрою за допомогою офіційного веб-сайту Держгеокадастру шляхом введення реєстраційних атрибутів, зазначених на копії опису.

19. У разі надання висновку про відмову в погодженні проекту землеустрою розробник після усунення зауважень та пропозицій може подати його для погодження відповідно до вимог цього Порядку.

Додаток до Тимчасового порядку
Підписано закон про посилення соціального захисту осіб, які доглядають за дітьми-інвалідами

Верховна рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за дітьми-інвалідами та інвалідами І групи» від 17 травня 2016 року за № 1369-VІІІ.

Закон спрямований на посилення державної підтримки сімей, де виховуються діти-інваліди підгрупи А.

Згідно закону одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікунів, піклувальників призначається надбавка на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Законом також вносяться зміни до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якими до кола застрахованих осіб відноситься один із непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

Періоди отримання цими особами надбавки пропонується зараховувати до страхового стажу та сплачувати за них страхові внески з Державного бюджету.

Закон набирає чинності з 1 січня 2017 року

До відома громадян, підприємців та фермерів

Безпека праці під час жнив

В агроформуваннях району наближається пора  збору врожаю зернових культур, заготівлі грубих кормів, а це пора найбільш травмонебезпечна.  

Перед початком збиральних робіт керівники господарств, фермери повинні  провести організаційно-профілактичні заходи для недопущення випадків травмування працюючих на жнивах.  

Для цього, в першу чергу, необхідно забезпечити:  

- проведення інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки з усіма працівниками, які будуть брати участь у збиранні врожаю. Проведення інструктажів фіксується в журналах з охорони праці; інструктажі проводять інженерно-технічні працівники, які пройшли відповідне навчання (1 раз на три роки) і мають відповідне посвідчення;  

- до роботи на тракторах та комбайнах допускати механізаторів віком не молодше 18 років, які пройшли медогляд, навчання та інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки і мають посвідчення на право керування  сільськогосподарською технікою відповідної категорії;  

- зернозбиральні комбайни та інша техніка, яка залучається до роботи, мають бути зареєстрованими та пройти відповідний обов’язковий технічний контроль (факт проходження технічного контролю підтверджується відривним талоном, прикріпленим на вітровому склі кабіни);  

- ознайомлення, під розписку, всіх водіїв та механізаторів із безпечними маршрутами руху транспортних засобів на території господарства;  

- закінчити підготовку збирально-транспортних агрегатів;  

- організувати ланки технічного обслуговування;

 - обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;  

- підготувати поля, перевірити провисання проводів ліній електропередач;  

- провести огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;  

- очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;  

- укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни медичними аптечками першої допомоги, знаками аварійної зупинки, та первинними засобами пожежогасіння;

 - забезпечити всіх працівників, які будуть зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;

 - провести лабораторну перевірку опору ізоляції та контурів захисного заземлення на зернотоках та зерноскладах;

 - особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та отримати дозвіл роботи на висоті;

 - під час скиртування забезпечити працівників справними суховилами, страхувальним знаряддям, засобами індивідуального захисту та сигналами зв’язку;

 - колісні трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс;

 - обладнати всі трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на жнивах, пожежним інвентарем, згідно правил, тощо.  

Важливим питанням залишається безпека дорожнього руху в період жнивної кампанії. Керівництву та посадовим особам агроформувань слід звернути увагу на такі моменти, як:  

-  контроль за справністю сільськогосподарської техніки;  

- обов’язкове проведення медичних перед та після рейсових оглядів водіїв та механізаторів, окремих осіб технічного персоналу;

 - наявність особистих документів, посвідчення на право керування транспортом відповідної категорії, технічного талону, шляхового листа, перевізних та інших документів;  

- контроль за своєчасністю повернення транспорту та сільськогосподарської техніки в парк, на місце зупинки та здача її під охорону. Не дозволяти залишення будь-якої техніки вдома у водія чи механізатора;

 - вести контроль за отриманням, заправкою та витратою паливо-мастильними матеріалами;

 - встановлення знаків обмеження швидкості руху на території підприємства, покажчиків та схеми розташування об’єктів, будівель та споруд, із зазначенням маршруту руху тощо.  

Одним з найнебезпечніших питань є електробезпека. Останнім часом багато випадків виробничого травматизму, нещасних випадків з травмуванням, каліцтвом та загибеллю людей трапляється саме з причин порушення вимог електробезпеки. Особливу увагу слід звернути на обладнання електроустановок, використання електроприладів та агрегатів, провисання електропроводів та кабелів нижче 2-х метрів від землі, справних дротів та заземлення зварювальних та інших агрегатів, наявності справного, з ізольованими ручками інструменту і інше.  

Під час жнив велика робота ведеться на зерноскладах, зернотоках. При вході необхідно встановлювати плакати: «Вхід стороннім особам заборонено», бункери для зерна повинні мати решітки або кришки і бути обов’язково замкнені. Під час виконання ремонтних, обслуговуючих робіт потрібно вимикати електрона пругу, на рубильниках та пускових пристроях вивішувати таблички: «Не вмикати, працюють люди!», та виконувати інші вимоги електробезпеки.  

Всі ці вимоги нормативно-правових актів відомі, але невиконання їх може призвести до непоправного. Керівникам підприємств потрібно терміново усунути виявлені порушення та з усією відповідальністю за безпеку працюючих приступити до збору та зберігання врожаю.     

Слід пам’ятати, що саме від дій та відповідальності керівництва та посадових осіб залежать спокій, добробут та здоров’я працюючих.
17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами
Міжбюджетні трансферти станом на 01 червня 2016 року

Відповідно до розпису асигнувань Державного бюджету на 2016 рік для місцевих бюджетів Устинівського району передбачено 7 видів субвенцій на загальну суму 54502800,00 грн.

Станом на 01.06.2016р. Устинівський район Кіровоградської області профінансовано в сумі 25203183,81 грн., а саме:

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової, державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи ( 41030600) – 9060560,90 грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та при будинкових) (41030800) – 4810931,19. грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу (41031000) – 1286874,49 . грн.;

освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам (41033900) – 6378800,00 грн.;

медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам (41034200) – 3307800,00 грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг (41035800) – 126717,23 грн.;

інші субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (41035000) становлять 231500,00грн.

Місцевими бюджетами Устинівський район Кіровоградської області отримано фінансування по дотації з державного бюджету в сумі 929800,00 грн.
Державна програма утеплення (кредитування енергоефективних заходів)

Тиждень охорони праці

За ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.

У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом „Стрес на робочому місці: колективний виклик”.

Одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працюючого. За станом здоров’я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та обсяг валового внутрішнього продукту.

Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників.

Стрес – фізична та емоційна реакція організму, яка виникає тоді, коли посадові обов’язки не відповідають здібностям, ресурсам і потребам працівника. Стрес на робочому місці не є виключно негативним явищем, проте надмірності (сильний, тривалий, регулярний) неприпустимі. За офіційними даними EU-OSHA близько половини працівників у ЄС працюють в умовах стресу, а зростання кількості порушень, пов’язаних зі стресом на робочому місці, зумовлено поширенням гнучких і нестабільних форм зайнятості (72 % загальної кількості респондентів), надмірним навантаженням працівників (66 %), а також такими явищами, як моральне та фізичне насилля (59 %).

Результати досліджень, проведених в Європі та інших розвинених країнах, засвідчили, що стрес на робочому місці є причиною від 50 % до 60 % усіх втрачених робочих днів.

Питання психоемоційного стану, у тому числі стресових ситуацій на виробництві стало предметом розгляду 34 Міжнародного конгресу з питань безпечної життєдіяльності та виробничої медицини, який проходив 27 - 30 жовтня 2015 року у м. Дюссельдорф (Німеччина).

Усі зазначені наслідки стресу на робочому місці негативно впливають на діловий імідж та конкурентоспроможність підприємства, а в грошовому еквіваленті призводять до значних фінансових втрат.

З 22 по 28 квітня 2016 року в Устинівському районі буде проходити тиждень охорони праці. Оргкомітет пропонує провести на підприємствах позапланові інструктажі, перевірки знань, конкурси на краще робоче місце, провести збори в колективах де заслухати відповідальних з охорони праці про проведення профілактичних заходів за минулий рік.

Тиждень з охорони праці та 28 квітня нехай будуть своєрідним підсумком, звітом про створення безпечних умов для працівників та днем пам’яті загиблих на виробництві.

Підготовка агрегату до обробітку землі

Із сивої давнини відомо, що весняний день може прогодувати цілий рік, якщо його правильно використати. Сучасне сільськогосподарське виробництво практично неможливо уявити без застосування як на полях, так і на фермах енергонасиченого високоефективного обладнання: тракторів, комбайнів, сільськогосподарських машин, знарядь та реманенту.

Головними причинами виникнення вад в організації підготовки техніки до проведення весняно-польових робіт є: низька організація проведення ремонтно-обслуговуючих робіт за відсутності належної бази і потрібного ремонтно-технологічного обладнання, недостатня кількість висококваліфікованих спеціалістів з ремонту та обслуговування техніки та невідповідність методів обслуговування і ремонту фактичним потребам. Загальними недоліками відремонтованих машин є: некомплектність, незадовільне затягування болтових з'єднань, підтікання олив і палива, неякісне регулювання, недоброякісне збирання, фарбування непідготовлених поверхонь.

Важливим елементом підготовки до обробітку землі весною є ремонт плуга. Підготовку плуга до роботи починають на спеціальному регулювальному майданчику. Спочатку перевіряють технічний стан плуга. Розміщують плуг таким чином, щоб носки лемешів торкалися площини регулювального майданчика. Оглядають усі вузли та перевіряють комплектність, знаряддя. Контролюють надійність болтових з'єднань, якість змащення відповідних вузлів і механізмів, стан гідросистеми на плузі. Виявлені дефекти усувають. Перед початком роботи знімають з робочих лемішнополицевих поверхонь корпусів лакофарбове або захисне антикорозійне покриття.

Перевіряючи розташування лемешів, насамперед контролюють їх паралельність між собою вимірюванням відстаней між однойменними точками на носках і п'ятах суміжних корпусів. Якщо відстані однакові, то корпуси на плузі розміщені однотипно, а якщо ні, то слід їх відрегулювати. Потреба у цьому виникає за підготовки плугів із дискретно змінюваною шириною захвата корпусів.

Трапецієподібні лемеші мають торкатися площини майданчика всім лезом, а долотоподібні — дотикатися до опорної поверхні носком за віддалення п'яти вгору на 10 мм. У транспортному положенні за допомогою рейки або шнура переміряють і встановлюють усі корпуси плуга на рамі однотипно, щоб всі їхні носки і п'яти були на прямих лініях. Не допускається відхилення від лінії більше ніж на 10 мм.

На плугах загального призначення для поліпшення загортання рослинних решток перед корпусом установлюють передплужники. При цьому слід забезпечити вільне проходження скиби між передплужником і корпусом, що працює спереду, а також незаклинювання скиби між передплужником та корпусом, який розміщений позаду. Як правило, відстань від ножа передплужника до носка основного корпуса становить не менше ніж 30 см. За глибиною передплужник регулюють таким чином, щоб він захоплював 1/3 робочої глибини корпусу, але не більше, ніж 10 см. Польовий обріз передплужника має виступати у бік необробленого поля за польовий обріз корпусу на 1–2 см.

Перед з'єднанням плуга з трактором слід перевірити, щоб тиск у колесах правого і лівого бортів був однаковим, бо інакше це призведе до погіршення копіювання плугом поверхні поля, нерівномірного спрацювання протекторів тощо. Навісну систему трактора виставляють відповідно до схеми агрегатування плуга. Оскільки колія тракторів різних заводів-виробників навіть в одному класі тягового зусилля коливається у значних межах, треба узгодити колію трактора з положенням першого корпусу плуга. Це здійснюють за допомогою регулювального гвинта переміщенням рами плуга до досягнення рівності ширини захвата першого і останнього корпусів плуга. Після приєднання плуга до трактора за відповідною схемою перевіряють горизонтальність рами.

Обговорено хід весняно-польових робіт

01 березня на базі Бобринецької райдержадміністрації пройшла кущова нарада з питань проведення комплексу весняно-польових робіт у 2016р. Участь у нараді взяли: перший заступник голови Устинівської районної державної адміністрації – Яворський М.А. заступник начальника управління агропромислового розвитку – Сидоренко І.В. головний спеціаліст з питань механізації, охорони праці та сільгосппродукції управління агропромислового розвитку – Стеценко О.М. керівники та спеціалісти з охорони праці с/г підприємств та начальники районних управлінь агропромислового розвитку від Бобринецького, Долинського, Компаніївського районів. Під час наради були розглянуті наступні питання: Підсумки роботи агропромислового розвитку області та основні виробничі завдання щодо ресурсного та технологічного забезпечення весняно-польових робіт в умовах 2016р. Інформація Сергія Коренюка – Директора департаменту управління агропромислового розвитку облдержадміністрації. Раціональне використання добрив та регулювання врожайності зернових культур і родючість грунтів – Ігора Гульванського директора Кіровоградської філії державної установи «Держгрунтоохорона». Попередження виробничого травматизму в агропромисловому комплексі – інформація Романа Зяблікова, першого заступника начальника управління Держпраці у Кіровоградській області.

Техніка безпеки при роботі з засобами захисту рослин в період проведення весняно – польових робіт – інформація Олени Хитрук начальника методологічного прогнозування, біологічного захисту та роботи з пестицидами фіто санітарної інспекції області. Стан озимих культур, агротехнологічний комплекс догляду за посівами озимих культур – фактор збереження і підвищення врожайності зерна, особливості проведення весняно – польових робіт в умовах 2016р – інформація Назара Умрихіна завідувача лабораторією біодаптних технологій в АПВ Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН.

Управлінням агропромислового розвитку 14.03.2016 року було проведено нараду з керівниками фермерських господарств району щодо комплексу проведення весняно-польових робіт.

“Кращий державний службовець”

Проведення першого туру конкурсу “Кращий державний службовець” відбудеться 5 квітня 2016 року о 10.00 в приміщенні райдержадміністрації .

Для участі у першому турі конкурсу державні службовці подають до оргкомітету такі документи:

- заяву про участь в конкурсі, в якій зазначають, що ознайомлені з Положенням про проведення конкурсу;

- копію особової картки форми П-2ДС;

- подання керівника структурного підрозділу щодо підвищення кваліфікації державного службовця у рамках конкурсу;

- біографічну довідку підписану керівником кадрового підрозділу;

- інші матеріали (за бажанням претендента публікації в пресі, листи громадян тощо).

Вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року

Список депутатів Устинівської районної ради обраних на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2015 року

Щодо запису на прийом в режимі онлайн

З квітня 2013 року запроваджено електронний запис на прийом до відділів державної реєстрації актів цивільного стану. З метою удосконалення порядку електронного запису на прийом до відділів державної реєстрації актів цивільного стану та популяризації цієї послуги, для вашої зручності та уникнення черг у відділах державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) Ви маєте можливість записатися на прийом до будь-якого відділу ДРАЦС Кіровоградської області на зручний для Вас час згідно з графіком роботи відділів на офіційному сайті Головного управління юстиції у Кіровоградській області в режимі онлайн за електронною адресою

http://kr-just.at.ua/.

Крок 1 Мета звернення : виберіть мету Вашого звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану:

Державна реєстрація народження дитини

Подача заяви про державну реєстрацію шлюбу

Подача заяви про державну реєстрацію розірвання шлюбу або проставлення відмітки в паспорті

Повторна видача свідоцтв або витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян

Крок 2 Вибір відділу ДРАЦС Виберіть відділ ДРАЦС, до якого плануєте звернутися:

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Устинівського районного управління юстиції у Кіровоградській області. Адреса: 26800, смт Устинівка вул. Карла Маркса, 1, телефон (05239) 4-14-81, Email: vcs@us.kr.drsu.gov.ua.

Прийом громадян

вівторок, середа, четвер, п’ятниця з 8.30 до 16.15 з обідньою перервою з 13.00 до 13.45, щосереди подовжений прийом до 20.00, щопонеділка в режимі чергування проводиться державна реєстрація смерті.

Крок 3 Вибір дати та часу Виберіть зручний для Вас час запиту

Крок 4 Інформація про особу Вкажіть інформацію про себе: Прізвище, ім’я, по батькові, Е-mail, контактний номер телефону. У разі отримання заявки на прийом через мережу Інтернет, заявника буде проінформовано про отримання заявки та буде підтверджено визначений заявником час та дату прийому у телефонному режимі або надіслано відповідь на електронну адресу, яку зазначив заявник у зверненні.

Завітавши у вибраний Вами відділ ДРАЦС, попередьте, будь-ласка працівника відділу, що Ви записалися у електронну чергу через Інтернет. Запізнення та запис не на ту особу, що прийшла до відділу ДРАЦС не бажаний. У разі необхідності скасування запису на прийом, будь-ласка, попередьте завчасно про це працівника обраного Вами відділу ДРАЦС по телефону.

Заяви – через мережу Інтернет

Запроваджено пілотний проект щодо подання заяв у сфері ДРАЦС через мережу Інтернет. Будь-яка фізична особа, яка бажає подати заяву або звернення, повинна зареєструватись на Веб-порталі «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» і звернутись за інформаційно-консультаційною підтримкою.

Із використанням функціональних можливостей Веб-порталу dracs.msnyust.gov.ua/. користувач може заповнити заяву; надіслати до відділу ДРАЦС скан-копії документів, необхідних для державної реєстрації актів цивільного стану у форматі, придатному для роздрукування або зчитування цих документів в електронному вигляді; попередньо записатися на відвідування відділу ДРАЦС із зазначенням зручних дат і часу; оплатити з використанням платіжних систем послуги; отримати консультації працівників відділу.

Однак, подання до відділів ДРАЦС звернень через мережу Інтернет не звільняє від необхідності особистого звернення користувача до відділу та подання ним документів, передбачених законодавством. За достовірність даних, поданих через Веб-портал, відповідає користувач. Користувачі оплачують вартість послуг зв`язку (операторів телефонного зв`язку, Інтернет-провайдерів тощо) та інших послуг, пов`язаних із забезпеченням їхніх технічних можливостей для користування Веб-порталом, на загальних підставах.

Міжбюджетні трансферти станом на 20 жовтня 2015 року

Відповідно до розпису асигнувань Державного бюджету на 2015 рік для місцевих бюджетів Устинівського району передбачено 9 видів субвенцій на загальну суму 47722810,00 тис. грн.

Станом на 20.10.2015р. Устинівський район Кіровоградської області профінансовано в сумі 39089166 грн., а саме:

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової, державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи ( 41030600) – 15203411.39 грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та при будинкових) (41030800) – 1376999.22. грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу (41030900) – 32178.80 грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу (41031000) – 1274005.00 . грн.;

освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам (41033900) – 12837200.00 грн.;

медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам (41034200) – 7058965.00 грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг (41035800) – 254866.59 грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які до 2015 року отримали підтримку з Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (41039700) – 7000.00. грн.

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів міських рад та сільських, селищних, міських голів (41037000) -1044540,00 грн.

Місцевими бюджетами Устинівський район Кіровоградської області отримано фінансування по базовій дотації з державного бюджету в сумі 312700,00 грн. , також додаткова дотація з державного бюджету надійшла в сумі 583800,00 грн.

Зарплату бюджетникам області за вересень та жовтень перерахують ближчим часом

16 вересня Кабінет Міністрів України прийняв постанову "Про підвищення оплати праці працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", відповідно до якої з 1 вересня нинішнього року було змінено посадові оклади працівників бюджетної сфери.

Аби врегулювати фінансові питання, сьогодні, 13 жовтня, Міністерство фінансів України ініціювало відповідну селекторну нараду, за результатами якої голова облдержадміністрації доручив розпорядникам бюджетних коштів терміново забезпечити нарахування та виплату заробітної плати за вересень та жовтень цього року з урахуванням підвищення мінімальної зарплати.

Державна казначейська служба інформує

Міжбюджетні трансферти станом на 18 вересня 2015 року

Відповідно до розпису асигнувань Державного бюджету на 2015 рік для місцевих бюджетів Устинівського району передбачено 8 видів субвенцій на загальну суму 44 378 800 тис. грн.

Станом на 18.09.2015р. Устинівський район Кіровоградської області профінансовано в сумі 33319466.39 грн., а саме:

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової, державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи ( 41030600) – 13380560.42 грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та при будинкових) (41030800) – 1336564.18. грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу (41030900) – 29241.79 грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу (41031000) – 815898.00 . грн.;

освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам (41033900) – 11337700.00 грн.;

медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам (41034200) – 6190075.00 грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг (41035800) – 229427.00 грн.;

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які до 2015 року отримали підтримку з Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (41039700) – 7000.00. грн.

Місцевими бюджетами Устинівський район Кіровоградської області отримано фінансування по базовій дотації з державного бюджету в сумі 279166.67 грн.

Графік роботи телефонної «гарячої лінії» Управління Державної казначейської служби України в Устинівському районі Кіровоградської області

КОРОТКИЙ ТЕЛЕФОННИЙ ДОВІДНИК Управління Державної казначейської служби України в Устинівському районі Кіровоградської області

ГРАФІК особистого прийому громадян керівництвом Управління Державної казначейської служби України у Кіровоградській області

Безпека праці під час збирання врожаю

Від стану справ в сільськогосподарській галузі безпосередньо залежить економічна незалежність країни, добробут її громадян, здоров’я нації, благополуччя нинішнього і майбутнього поколінь. Та активізувати потрібно не лише виробничі та технологічні процеси, а й удосконалювати безпеку виробництва.

Прийшла пора збирання врожаю пізніх культур –соняшнику, кукурудзи, сої. Під час збирання врожаю зернових активізувалась діяльність сільськогосподарських підприємств району. Це гаряча та напружена пора,   що концентрує в собі біля 60% всіх річних сільськогосподарських робіт. В цю пору на полях працює майже весь наявний парк сільськогосподарської техніки, що потребує максимум зусиль керівників та інженерно-технічних працівників сільськогосподарських підприємств за додержанням  вимог правил охорони праці та техніки безпеки під час робіт.  

До початку сільськогосподарських робіт по збиранню врожаю  власниками сільгосппідприємств (керівниками підприємств, фермерських господарств) повинні бути проведені наступні організаційні заходи:

- перевірити роботу транспортних агрегатів після літніх робіт;

- закріпити техніку за працівниками;

- організувати ланки технічного обслуговування машин;

- на відведених ділянках поновити польові стани й місця для відпочинку працівників, майданчики для зберігання техніки і пально-мастильних матеріалів;

-  перевірити провисання проводів ліній електропередач;

- провести інструктаж з питань охорони праці та пожежної безпеки;

- забезпечити стан пожежної безпеки.  

Статистика свідчить, що найчастіше причинами нещасних випадків на сільськогосподарських підприємствах є порушення правил експлуатації та несправність обладнання, невиконання вимог інструкцій з охорони праці. Тому при проведенні інструктажу з охорони праці на робочому місці в обов’язковому порядку повинні враховуватися такі питання, як погодні умови, стан техніки і транспортних засобів, кількість і кваліфікація працівників, виробнича небезпека та випадки травмування під час проведення  робіт. Контроль за станом охорони праці та проведення необхідних організаційних заходів в цьому напрямі допоможуть запобігти трагедіям у майбутньому.

Відповідальність за безпечне проведення робіт покладається на керівників підрозділів та керівників сільгосппідприємств, які несуть адміністративну та кримінальну відповідальність. Нагадуємо всім керівникам, що першочергова та головна турбота роботодавця незалежно від форми власності та виду діяльності і господарювання підприємства – життя та здоров’я робітників. 


Держфінінспекція в Кіровоградській області за січень-серпень 2015 року забезпечила відшкодування втрат на суму понад 17 млн грн

Протягом січня-серпня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 17 млн грн, що становить 52,7% від встановлених порушень.

За результатами контрольних заходів місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 74 управлінських рішення.

За наслідками контрольно-ревізійної роботи правоохоронні органи розпочали 19 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 132 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 140 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, в т.ч. 3 особи звільнено із займаних посад.

Держфінінспекція в Кіровоградській області за січень-липень 2015 року забезпечила відшкодування втрат на суму майже 13,8 млн грн

Протягом січня-липня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 13,8 млн грн, що становить 48,8% від встановлених порушень.

За результатами контрольних заходів органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 69 управлінських рішень.

За наслідками контрольно-ревізійної роботи правоохоронні органи розпочали 16 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 104 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 127 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, 3 особи звільнено із займаних посад.

Держфінінспекція в Кіровоградській області за січень-травень 2015 року забезпечила відшкодування втрат на суму понад 9 млн грн

Протягом січня – травня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 9 млн грн, що становить майже 50% від встановлених порушень.

За результатами контрольних заходів органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 43 управлінських рішення.

За наслідками контрольно-ревізійної роботи правоохоронні органи розпочали 11 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 64 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 75 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, 2 особи звільнено із займаних посад.

Держфінінспекція в Кіровоградській області за січень-червень 2015 року забезпечила відшкодування втрат на суму майже 11,3 млн грн

Протягом січня – червня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 11,3 млн грн, що становить 51,6% від встановлених порушень.

За результатами контрольних заходів органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 63 управлінських рішення.

За наслідками контрольно-ревізійної роботи правоохоронні органи розпочали 14 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 90 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 122 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, 3 особи звільнено із займаних посад.

Держфінінспекція запрошує до спілкування

Державна фінансова інспекція в Кіровоградській області (правонаступник КРУ) нагадує про дію Телефону довіри. Зворотній зв’язок з громадськістю забезпечується щодня (крім вихідних та святкових днів) з 9.00 до 18.00 (п’ятниця з 9.00 до 16.45) за номером 0(522) 24-44-85.

Отже, кожен громадянин може отримати роз'яснення щодо повноважень Державної фінансової інспекції України, її територіальних органів, повідомити про нецільове використання чи розкрадання бюджетних коштів та майна, зловживання при веденні бухгалтерського обліку й фінансової звітності в органах виконавчої влади, державних фондах, бюджетних установ і суб'єктів господарювання державного сектору економіки та на підприємствах, установах, організаціях, котрі отримують кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують державне чи комунальне майно.

Електронні послуги у сфері будівництва

Державною архітектурно-будівельною інспекцією України впроваджено електронні послуги у сфері будівництва – реєстрацію повідомлень та декларацій про початок підготовчих робіт та про початок будівельних робіт.

Зареєструвати повідомлення або декларацію про початок будівництва можливо у будь-який зручний час 24години на добу, 7 днів на тиждень через мережу Інтернет. Також через Інтернет можна перевірити факт реєстрації декларації, переглянувши запис у єдиному реєстрі.

Більш детальна інформація про впровадження електронних послуг у сфері будівництва знаходиться на сайтах  https://e-dabi.gov.ua/ та http://minregion.gov.ua/

Безпека праці під час жнив

Проведення зернозбиральних робіт - найбільш травмонебезпечний період у сільськогосподарському виробництві. Це зумовлено максимальним напруженням, стислістю строків проведення таких робіт, що може призводити до помилкових дій, нехтуванням безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу.

З метою недопущення випадків травмування в період проведення комплексу зернозбиральних робіт керівники сільськогосподарських підприємств зобов’язані здійснити ряд організаційно-профілактичних заходів щодо безперечного дотримання вимог нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці, зокрема:

- до роботи на тракторах та комбайнах допускати механізаторів віком не молодше 18 років, які пройшли медогляд, навчання та інструктаж з охорони праці і мають посвідчення на право управління даною сільськогосподарською технікою;

- розробити безпечні маршрути руху транспортних засобів по території господарств та ознайомити, під розписку, всіх водіїв і механізаторів;

- організувати перевірку провисання повітряних ліній електропередач спеціалізованими організаціями;

- до початку робіт всіх працівників забезпечити спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту (рукавиці, окуляри, респіратори і т.д.), укомплектувати всю зернозбиральну техніку необхідним протипожежним устаткуванням та вогнегасниками;

-забезпечити комбайнерів чистками, різаками, щітками, спеціальними крючками для очищення різального апарату, решетами молотарки та інших робочих органів зернозбиральних комбайнів;

- при колективній роботі на жнивах обов’язково призначити старшого; при роботі в загінці на збиранні зернових та під час перегонів комбайнів забороняється знаходження на комбайні сторонніх осіб;

- не допускати до виконання робіт працівників, що перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;

Під час жнив велика робота ведеться на зернових токах. При даному виді робіт необхідно вивісити на вході до току плакат «Вхід стороннім особам заборонено», бункери для зерна обладнати решітками або кришками, які повинні бути замкнені. Вмикання зерноочисних машин проводить відповідальний працівник, а під час технічного обслуговування або ремонту, обладнання повинно бути зупинено та відключено від напруги. При цьому на рубильниках і пускових пристроях вивішуються плакати «Не вмикати! Працюють люди!».

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА щодо командно-штабного навчання з територіальної оборони

З метою підвищення обороноздатності держави за рішенням Президента України - Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України протягом травня - червня 2015 року сплановано проведення командно-штабного навчання з територіальної оборони. У навчаннях беруть участь органи військового управління та підрозділи Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів, а також голови обласних, Київської міської державних адміністрацій.

У ході навчання буде відпрацьований механізм взаємодії між військовими командуваннями та обласними (районними) державними адміністраціями щодо спільного планування та виконання завдань територіальної оборони.

З цією метою в ході проведення командно-штабного навчання у період з 05.06 по 12.06.2015 у 18 регіонах країни (Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях) будуть проведені навчальні збори з практичним призовом військовозобов'язаних до військових частин (підрозділів) територіальної оборони.

Передбачено провести заходи щодо оповіщення, збору і комплектування визначених стрілецьких батальйонів, загонів оборони та рот охорони військових комісаріатів і відпрацювати порядок їх застосування в межах областей, районів, міст, де вони формуються.

Також планується вивчити на практиці питання розміщення, організації тилового забезпечення цих підрозділів та управління їх діями під час виконання завдань територіальної оборони за безпосередньою участю місцевих органів державної влади.

Після закінчення навчання військовозобов'язані будуть повернуті до місць проживання. У подальшому планується залучати їх на періодичні зборові заходи для вдосконалення військових навичок.

Проведення дня охорони праці в районі

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з метою привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми та, до створення і просування культури охорони праці, яка може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

В Україні відзначають день охорони праці з 2006 року відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006.

28 квітня у 2015 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці».

Характерною особливістю сучасного виробництва в Україні є наявність шкідливих і небезпечних умов праці. Окрім того, ситуація, що склалася в країні, за короткий час може призвести до реального дефіциту трудових ресурсів.

Упродовж майже всього періоду незалежності України рівень виробничого травматизму мав стійку тенденцію до зниження, але останнім часом почався зворотній процес і кількість травмованих та загиблих на виробництві досягла критичної позначки: кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, які сталися у 2014 році, вже перевищила кількість смертей на виробництві за попередній рік.

Тому проблема збереження здоров’я і життя працездатних громадян має особливе значення, а тематика Дня охорони праці у 2015 році є як ніколи актуальною. Культура охорони праці – це створення чітко сформульованої системи прав, обов’язків та сфер відповідальності, де принцип профілактики має найвищий пріоритет.

Безпечні та здорові умови праці визначаються не тільки чинною законодавчою базою, а й загальним рівнем цивілізованості, виробничої культури та соціально-економічного розвитку суспільства.

Необхідно орієнтувати та доводити до керівників, закріплювати на рівні свідомості кожного працівника, що заходи з охорони праці та їх виконання не повинні бути за для «галочки», що належна культура охорони праці потрібна насамперед для них, адже ніякі компенсації не повернуть втрачені на виробництві здоров’я та життя. До того ж для роботодавця це економно вигідно, адже очевидно, що видатки на ліквідацію аварійної ситуації (включаючи виплати по випадкам виробничого травматизму) є значно більшими ніж витрати на заходи запобігання виробничого травматизму.

Саме тому Організаційний комітет звертається до всіх працівників, роботодавців, сьогоднішніх та майбутніх, громадськості й наголошує на необхідності пам’ятати, що людське життя – це найвища соціальна цінність, і ніякими обставинами не можна виправдати смерті людини.

З 21 по 28 квітня в районі буде проходити тиждень охорони праці. Оргкомітет пропонує провести на підприємствах позапланові інструктажі, перевірки знань, провести конкурси на краще робоче місце, провести збори в колективах де заслухати відповідальних з охорони праці про проведення заходів в минулому році.

Не зважаючи на те що в районі за 2014 рік не зареєстровано нещасних випадків на виробництві заходи з охорони праці повинні проводитись постійно. А 28 квітня нехай буде своєрідним підсумком, звітним днем про проведення заходів та днем памяті загиблим на виробництві.
У лютому 2015 року вийде друком оновлений «Вісник Держархбудінспекції України»

Видання буде пізнавальним та цікавим фахівцям архітектурно-будівельного контролю, забудовникам та всім, хто цікавиться новинами у сфері будівництва.

На сторінках «Вісника Держархбудінспекції України» ви знайдете:

-

матеріали про основні зміни в системі державного архітектурно-будівельного контролю; -

прийняті нормативно-правові акти, які стосуються сфери держархбудконтролю, з практичними коментарями щодо їх практичного застосування; -

проекти законодавчих та нормативних актів; -

накази, листи, інші рішення Держархбудінспекції та Мінрегіону, спрямовані до виконання інспекціями держархбудконтролю; -

проблемні статті, практичні поради та роз’яснення щодо інспекційної роботи.

Інформація на сайті Держархбудінспекції www.dabi.gov.ua.

У першому півріччі передплата здійснюється через видавця – державне підприємство «Укрархбудінформ» за наступними реквізитами: Pеквізит


Працівник має повернутись з роботи живим і здоровим

Весняно – польові роботи – напружений етап річного циклу агропромислового виробництва. Зокрема, у березні – квітні сільськогосподарськими підприємствами виконується біля 35 відсотків річного обсягу польових тракторних і, майже, така ж частка транспортних робіт. 

У цей час пожвавлюються також інші роботи в агропромисловому виробництві. Зростає, в порівнянні із зимовими місяцями, кількість зайнятих на ручних роботах працівників, у першу чергу, на технологічному обслуговуванні та забезпеченні роботи посівних та інших машинно – тракторних агрегатів.

Все це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму, особливо при недотриманні правил техніки безпеки та охорони праці і внаслідок неналежної організації робіт.

Умови праці у сільськогосподарському виробництві мають свої особливості. В основному польові роботи виконуються на значній відстані від центральної садиби і тракторної бригади. Через це понижується контроль за безпекою працюючих зі сторони адміністрації господарства. У цих умовах підвищується особиста відповідальність механізаторів за безпеку проведення робіт. 

Проведення весняно – польових робіт цього року мало чим відрізнятиметься від щорічно виконуваного обсягу робіт і вимагатиме від роботодавців певних матеріальних затрат та зусиль по запобіганню виробничого травматизму, збереження життя і здоров’я працюючих. 

Причинами аварій і нещасних випадків при експлуатації сільськогосподарської техніки, особливо при проведені весняно – польових робіт є: 

- технічна несправність тракторів і сільськогосподарських машин;

- порушення технологічного процесу;

- не проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівникам господарств;

- порушення виробничої і технологічної дисципліни;

- відсутність медичних оглядів;

Відповідальними особами за організацію охорони праці під час проведення весняно –польових робіт призначаються:

- в цілому по господарству – головний агроном, головний інженер;

- по відділках, бригаді – керуючий відділком, бригадири тракторних і польових бригад.

Відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України наполегливо рекомендує роботодавцям, керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств, інженерам з охорони праці напередодні розпалу весняно – польових робіт посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році; організувати роботу згідно Правил з охорони праці в сільськогосподарському виробництві; дотримуватись нормативних актів з охорони праці: 

- організувати навчання працюючих безпечним методам роботи;

- провести інструктаж з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими на виробничих процесах;

- забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;

- відвести місце для відпочинку, споживання їжі та паління;

- не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;

- не допускати до роботи осіб хворих, перевтомлених, тих, які знаходяться в нетверезому стані, або тих, що не пройшли інструктаж з охорони праці;

- провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни;.

- для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності;

- заміняти, регулювати та очищати робочі органи машин дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені, або встановлені на підставки, робочі органи;

- не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів;

- під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. 

Агрегати, до складу яких входять причіпні машини, з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією. 

- причепи до трактора і навіска сільськогосподарських машин повинні виконуватись особами, які обслуговують дану машину, із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій.

При підготовці поля до посіву:

- вибрати і вивезти каміння, засипати ями та інші перешкоди;

- встановити вішки в небезпечних місцях;

- проробити контрольні борозни;

- відбити поворотні смуги;

- відзначити місця для відпочинку.

Причіп та навіску машин і обладнання на трактор необхідно виконувати удвох. Робітник, який здійснює зчіпку (навіску), не повинен стояти на шляху руху трактора до машин, а зчіпку починати тільки після сигналу тракториста. Тракторист повинен вести трактор на пониженій передачі, на малих обертах двигуна, без ривків слідкувати за діями зчіпками і весь час тримати ногу на педалі головної муфти зчеплення. З’єднувати причіпну сергу з причіпним пристроєм машин потрібно тільки при зупиненому тракторі і виключеній передачі.

Сівалки і посадкові машини повинні мати:

- справні сидіння, майданчик або підніжку з дошки і поручні, ширина підніжної дошки повинна бути не менше 350 мм, поручні повинні бути гладкими зашліфованими.

- перила за спиною сівальника - на висоті 1 метра, якщо причіплені борони котки, шлейфи і т.д.

- захисні огородження зубчатих і ланцюгових передач;

- пристосування для очищення робочих органів;

- двосторонню сигналізацію;

- надійне кріплення маркерів в транспортному положенні.

Завантаження сівалок посівним матеріалом та добривами повинне виконуватись тільки при допомозі механічної заправки.

При застосуванні гербіцидів та пестицидів для обробітку безпосередньо в полі необхідно обов’язково пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій, в подальшому витримати карантинні строки, які встановлені на певний вид пестицидів.

На навісних сівалках робота сівальника забороняється.

Обслуговування одним працюючим більше однієї сівалки забороняється.

Сівальник повинен бути одягнений в спецодяг, спецвзуття, мати захисні окуляри і респіратор.

Забороняється сівальнику під час руху агрегату переходити з сівалки на сівалку, сидіти на насіннєвих ящиках, працювати при знятих огорожах, очищати руками робочі органи.

Разом з тим, звертаємо особливу увагу роботодавців на заборону застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці. Також забороняється залучати неповнолітніх до нічних надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Наразі, необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно – польових робіт та збереження людського потенціалу є створення керівниками сільськогосподарських формувань безпечних умов праці найманих працівників та суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, пожежної безпеки.

Волошин О. О., страховий експерт відділення ВД ФССНВ в Бобринецькому районі, Кіровоградської області.


Інформація про результати конкурсу з відбору виконавців робіт із землеустрою, оцінки земель та виконавців земельних торгів на конкурентних засадах.

Конкурс відбувся 29.01.2015 року. Учасниками конкурсу являлися:

- Кіровоградський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою;

- ТБ «Кіровоградська аграрна біржа»;

- Аграрна біржа.

Переможцем конкурсу став: Кіровоградський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою.


Відділ Держземагентства в Устинівському районі інформує

Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру”

Оголошення про оприлюднення

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 442 “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади” утворено Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, реорганізувавши Державне агентство земельних ресурсів України шляхом перетворення.

Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру” (далі – проект постанови Кабінету Міністрів України) розроблено відповідно до вимог абзацу третього пункту 9 постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 442 “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади”.

Метою цього проекту постанови Кабінету Міністрів України є затвердження Положення про Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру і затвердження граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів зазначеної Служби.

Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 01 лютого 2014 року за адресою: вул. Народного ополчення, 3, м. Київ, 03680, або за електронною адресою: 17_yurist@dazru.gov.ua.

Текст проекту http://land.gov.ua/zakonotvorcha-diialnist/644.html?view=normativeact


До відома роботодавців та фізичних осіб підприємців

Управління Пенсійного фонду в Устинівському районі доводить до відома роботодавців та фізичних осіб підприємців про те, що консультації з питань ведення Реєстру застрахованих осіб, включаючи питання заповнення таблиць 5-9 додатку 4, всіх таблиць додатку 5, додатку 6 та додатку 7 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 09.09.2013 № 454, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за № 1628/24160 (відповідно до спільного листа від 27.12.2013 року Міністерства доходів і зборів України № 21052/5/99-9917-03-01-16 та Пенсійного фонду України № 36398/05-10), можна отримати в приміщенні управління Пенсійного фонду України в Устинівському районі в кабінеті №5 та № 6 або за телефонами 4 – 13 – 41 та 4 – 11 – 34.


Відділ Держземагентства в Устинівському районі інформує:

надання адміністративних послуг державними кадастровими реєстраторами відтепер проводиться безпосередньо в центрі надання адміністративних послуг при Устинівській районній державній адміністрації розташований за адресою смт.Устинівка, вул.Ювілейна 2, 1-поверх, тел. 4-12-94.

Графік роботи з надання адміністративних послуг державним кадастровим реєстратором : понеділок-четвер 8.00-17.15, п’ятниця - 8.00-16.00, обідня перерва з 12.00-13.00.Вихідні дні суббота та неділя.


З метою реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 535 „Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції" Мінсоцполітики відкрито рахунки для зарахування коштів від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, які перебувають у складних життєвих обставинах:

1.Для зарахування коштів в національній валюті (гривні):

Міністерство соціальної політики України

ЄДРПОУ - 37567866

рах. 31252301178737 в Державній казначейській службі України, м. Київ

МФО 820172.

2.Для зарахування коштів в євро та доларах США:

Міністерство соціальної політики України

ЄДРПОУ-37567866

рах. 25302020054709 в АТ „Укрексімбанк" м. Києва

МФО 322313.

Повідомляємо, що працівники Мінсоцполітики, з метою надання підтримки постраждалим учасникам антитерористичної операції та внутрішньо переміщеним особам, вирішили провести благодійну акцію в рамках якої перерахувати свою одноденну заробітну плату для надання грошової допомоги таким особам.

Просимо підтримати ініціативу Мінсоцполітики, приєднавшись до благодійної акції, та запропонувати її проведення серед працівників підвідомчих установ.


Відділ Держземагентства в Устинівському районі інформує, що номер гарячої лінії Держземагентства в Україні тимчасово змінено на 0-800-502-528


Доручення Володимира Гройсмана – забезпечити прозорість земельних відносин та розширити повноваження місцевих рад

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана рішеннями колегії Держземагентства України запроваджено перший етап заходів реформування сфери земельних відносин в Україні, спрямованих на забезпечення прозорості земельних відносин та розширення повноважень місцевих рад.

Так, з 15 жовтня 2014 року обов’язковим стало врахування позиції органів місцевого самоврядування у питаннях розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності. Під час розгляду питання про надання у власність або користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності територіальні органи земельних ресурсів надсилатимуть сільським, селищним, міським радам за місцем розташування земельної ділянки запити про висловлення позиції щодо можливості надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, на підставі якої зазначені земельні ділянки можуть бути передані у власність або користування.

З метою реалізації повноважень органів місцевого самоврядування у сфері земельних відносин запроваджуються нові механізми забезпечення їх актуальною інформацією з Державного земельного кадастру – в рамках пілотного проекту буде створена можливість користування відомостями про землі в режимі он-лайн. До проведення пілотного проекту будуть залучені 50 сільських, селищних та міських рад, переліки яких узгоджуються з асоціаціями органів місцевого самоврядування України.

З метою забезпечення прозорості земельних відносин з 15 жовтня цього року права на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва продаватимуть на конкурентних засадах. Інформація про перелік таких ділянок та результати відкритих публічних земельних аукціонів регулярно оприлюднюватиметься на офіційному сайті Держземагентства України.

Для спрощення процедури реєстрації прав на земельні ділянки передбачено до кінця року здійснити автоматизовану передачу до Державного реєстру речових прав відомостей про 1,5 мільйона земельних ділянок, які були зареєстровані в Державному реєстрі земель до 1 січня 2013 року. Враховуючи динаміку наповнення Державного земельного кадастру інформацією про такі земельні ділянки, може бути внесено інформацію про 1,7-1,8 мільйона земельних наділів. Це значно спростить процедури реєстрації прав для власників цих ділянок.

На сьогодні земельне відомство, діяльність якого спрямовується Віце-прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, розробляє низку законопроектів, якими передбачається реалізувати широке коло питань з реформування сфери земельних відносин на засадах прозорості, конкурентності та доступності інформації про землі для широкого загалу, які сприятимуть подоланню корупції та збільшенню надходжень до місцевих бюджетів, забезпеченню децентралізації влади, підвищенню ефективності територіального планування та якості управлінських рішень.


Звернення
Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2014 році заходів з нагоди Дня охорони праці в районі
до голів територіальних сільських громад, роботодавців, засобів масової інформації, керівників підприємств, установ та організацій району.

Шановні колеги!

Відповідно до Указу Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці» в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці.

Основною метою цього заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, субєктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування памяті осіб, які загинули на виробництві.

У 2014 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначається під девізом – Безпека праці та здоровя під час використання хімічних речовин на виробництві.

Актуальність данної тематики зумовлена тим, що сьогодні хімічні речовини та їх сполуки є одними з основних, як у повсякденному житті людини, так і на виробництві.

Зокрема, атмосфера Землі – повітряна суміш різних газів, є хімічними елементами та перебуває у відносно стабільному обємному співвідношенні.

Але у результаті виробничої діяльності у повітря надходять різні хімічні речовини та їх сполуки, що приводить до зміни складу повітряної суміші та співвідношення газів.

Слід зазначити, що всі хімічні речовини, залежно від дії та ступеню їх впливу на організм людини, діляться на класи. Так, за ступенем впливу на організм людини, шкідливі речовини на території України діляться на чотири класи небезпеки: надзвичайно небезпечні, високо небезпечні, помірно небезпечні, мало небезпечні.

Однією із найбільш поширених і небезпечних речовин, що використовуються у промисловості і побуті, зокрема у холодильниках, є аміак.

При малих концентраціях його вплив на організм людини майже непомітний, а при великих – може привести до смерті або інвалідності.

Постійний ріст виробництва і збільшення використання хімічних речовин породжує реальну загрозу, як для суспільства в цілому, так і для виробничого середовища, яке нерозривно повязане із навколишнім.

Тільки у 2013 році в Україні на підприємствах хімічної промисловості травмовано 198 осіб, із них 19 – смертельно, чотири нещасні випадки сталися безпосередньо під час використання та застосування хімічних речовин на виробництві.

Резонансна аврія, яка сталася на ПАТ «Концерн «Стирол» 6 серпня 2013 року у Донецькій області через розгерметизацію трубопроводу з рідким аміаком під час капітального ремонту у цеху з виробництва аміаку, призвела до загибелі 6 працівників та отруєння аміаком 29 працівників.

Існує перевірена та відпрацьована часом практика вжиття заходів та використання засобів захисту працівниками, а саме: заміна у технологічних процесах шкідливих речовин на менш шкідливі; удосконалення технологічних процесів та обладнання, використання засобів індивідуального захисту; контроль за вмістом шкідливих речовин у робочій зоні; автоматизація виробництва, своєчасне проведення технічного діагностування обладнання, механізмів.

Пошук оптимального балансу між використанням хімічних речовин і заходами профілактики і контролю за їх негативним впливом на працівників повинні стати базовим пріоритетом під час розробки та впровадження національних програм у країні, а мінімізація застосування хімічних речовин на виробництві – для роботодавців.

Охорона праці є невідємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо памятати , що розвиток культури охорони праці у суспільстві – запорука збереження здоровя працівників.

Необхідно памятати, що людське життя – найвища соціальна цінність і ніщо не може виправдати смерть людини.

Зважаючи на важливість питань, повязаних із використанням хімічних речовин у виробництві, Організаційний комітет звертається до керівників і працівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності, у першу чергу тих, які у своїй діяльності використовують особливо небезпечні та високонебезпечні хімічні речовини, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, профспілкових організацій із закликом акцентувати свою увагу на здоровї працівників та зосередити свої зусилля на виконанні вимог Конституції України щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та виконання вимог Закону України «Про охорону праці».

СКЛАД районного організаційного комітету з підготовки та проведення заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці
Завантажити
ПЛАН ЗАХОДІВ з підготовки та проведення у 2014 році Дня охорони праці в Устинівському районі під девізом «Безпека праці та здоровя під час використання хімічних речовин на виробництві».
Завантажити


ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення зміни до статті 297 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за осквернення або руйнування пам’ятників, споруджених в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни - радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців

Про наслідки захоплення адміністративних будівель, приміщень органів влади та наслідки створення перешкод в режимі роботи органів влади для населення та адміністративно-територіальних одиниць в цілому

Увага конкурс!

На виконання Указу Президента України від 02 серпня 2000 року № 945 «Про гранти Президента України для обдарованої молоді» та відповідно до листа Міністерства та спорту України від 18 грудня 2013 року № 43/4810 оголошується щорічний конкурс на отримання гранту Президента України для обдарованої молоді. Детальну інформацію про порядок подання документів і їх перелік можна знайти на сайті Кіровоградської обласної державної адміністрації (www.kr-admin.gov.ua).ОГОЛОШЕННЯ

Для отримання військовослужбовцями, які виконують завдання по здійсненню антитерористичноі операції , у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд, для ведення садівництва, індивідуального дачного будівництва необхідно звернутися за допомогою та роз'ясненням до відділу Держземагентства в Устинівському районі (тел. 4 11 64).

При зверненні військовослужбовцям мати відповідні документи, що посвідчують участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ ТОЩО).


До відома роботодавців та фізичних осіб підприємців

Управління Пенсійного фонду в Устинівському районі доводить до відома роботодавців та фізичних осіб підприємців про те, що консультації з питань ведення Реєстру застрахованих осіб, включаючи питання заповнення таблиць 5-9 додатку 4, всіх таблиць додатку 5, додатку 6 та додатку 7 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 09.09.2013 № 454, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за № 1628/24160 (відповідно до спільного листа від 27.12.2013 року Міністерства доходів і зборів України № 21052/5/99-9917-03-01-16 та Пенсійного фонду України № 36398/05-10), можна отримати в приміщенні управління Пенсійного фонду України в Устинівському районі в кабінеті №5 та № 6 або за телефонами 4 – 13 – 41 та 4 – 11 – 34.

В області може з'явитися електронний медичний реєстр

Із оголошенням медичної реформи, ключову роль у цьому процесі керівництво держави відводить не лише екстреній та невідкладній медичній допомозі, а й розвитку ранньої діагностики. Цьому напрямку в області приділяється системна увага починаючи з 2010 року і результати, до того ж, досить показові, уже є.

Ні для кого не секрет, що матеріально-технічна база районних лікарень, та навіть лікувальних закладів загальнообласного рівня не поповнювалася роками. Ситуація змінилася докорінно зовсім нещодавно. Лише протягом 2011-2012 років за кошти державного бюджету лікувальні заклади області отримали близько 450 одиниць медичного обладнання, на це було витрачено 116 млн. грн. Таке масштабне оновлення лікувального обладнання слугувало фундаментом подальшої роботи по створенню діагностичних центрів – зараз вони діють на базі кожної ЦРЛ в районах, є свій такий центр в Олександрії, а в Кіровограді їх взагалі 4.

Адже як наголошує Президент України, створення центрів ранньої діагностики та покращення їх матеріально-технічної бази - це якраз і є неодмінною умовою реформування медичної галузі.

Іще одне, не менш важливе завдання, стосується ефективного використання закупленого медобладнання, на цьому наголошує і голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко.

Зрозуміло, що розпочата робота триває вже не один день, а тому повинна давати і певні результати. Як запевняє начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Олег Рибальченко, первинними медичними оглядами охоплено 70% населення області.

У спеціалістів галузі озвучена цифра викликає певний скепсис, вони розуміють, що ці відсотки можуть містити в собі показник одних і тих самих людей, які проходять обстеження в діагностичних центрах неодноразово.

Саме тому, аби уникнути подібних моментів та й взагалі забезпечити подальший прогресивний розвиток медичної галузі в області, Андрій Ніколаєнко наполягає на доцільності створення спеціального електронного медичного реєстру – аби в будь-якій лікарні незалежно від рівня, лікар мав змогу ознайомитися із усією історією хвороби пацієнта лише відкривши спеціальну програму в комп’ютері. Що іще важливо, і чиновники від медицини, і самі лікарі мають правильно розуміли суть даного завдання, знайти спеціалістів, здатних його втілити в життя, а кошти для створення програми – це вже клопіт обласної влади, - наголошує Андрій Ніколаєнко.


Влада вимагає ефективного використання земель

Голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко вимагає ефективного використання земель у регіоні. Відтак, наголошує він, з’явиться можливість додаткових надходжень до бюджетів, які можна буде спрямувати, насамперед, на соціальний розвиток і виконання поставлених Президентом завдань.

Нині тільки один Бобринецький район недоотримує в рік більше мільйона гривень від сплати за оренду земель сільськогосподарського призначення, – констатує начальник головного управління Держземагентства в області Віктор Петрикеєв. За його словами, там понад 800 гектарів землі використовується без документів, у тому числі майже 200 – на території Бобринецької міської ради.

Якщо ситуацію переломити, економічний ефект буде відчутним, – підкреслив посадовець. Водночас Віктор Петрикеєв зауважив, що в області тільки 21% населених пунктів визначив власні межі. Не встановлені межі у жодному населеному пункті в Гайворонському, Голованівському, Компаніївському, Маловисківському та інших районах, а також у Кіровограді, Знам’янці і Світловодську.

Цей показник, на жаль, найнижчий в Україні. Утім, його зараз покращуватимемо. Наразі органи влади на місцях прийняли більше півтисячі рішень про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо встановлення та зміни меж населених пунктів. За найскромнішими прогнозами, вже у вересні-листопаді нинішнього року у 123 населених пунктах з’являться свої межі. Відтак, за цей рік ми плануємо зробити більше ніж половину від того, що було виконано за попередні два десятки років, – підсумував начальник головного управління Держземагентства в області.

Президент нам ставить чітке завдання, щоб землі використовувалися раціонально. Зрозуміло, тут потрібен облік і контроль. У першу чергу, ми – аграрна область. І хоча наша мета – розвинений переробний комплекс, без сировини – зерна, овочів – не буде, що переробляти. Тому сьогодні нам усім необхідно об’єднати свої зусилля – владі, підприємцям

і почати спільно працювати у цьому напрямку, – наголосив голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко.


До здорового способу життя дітей залучатимуть спортивними майданчиками

Упродовж нинішнього року на території регіону вже вдалося встановити два десятки майданчиків з гімнастичним або тренажерним обладнанням, відкрити чотири футбольні поля та ще три майданчики зі штучним покриттям. У профільному управлінні кажуть: далі буде.

До кінця року планується встановити ще два майданчики з тренажерним обладнанням та стільки ж – зі штучним покриттям. Крім того, у планах відкриття першої в області сучасної легкоатлетичної доріжки. Відповідні роботи нині ведуться на стадіоні в Олександрівському районі, – звітує начальник управління молоді та спорту ОДА Сергій Колодяжний і уточнює, що упродовж трьох років в області побудовано 135 спортивних майданчиків. В розрізі територій за вказаний період найбільше побудовано у Кіровограді - 48 споруд, Голованівському районі - 12 споруд та у Долинському районі - 11 споруд.

За його словами, таким позитивним результатам сприяла проведена робота райдержадміністраціями і міськвиконкомами за підтримки керівництва облдержадміністрації та активної позиції представників соціально-відповідального бізнесу.

Завдання Президента владі на місцях зосередити зусилля таким чином, щоб кожна дитина, молодь, були охоплені гуртковою роботою чи заняттями спортом. Саме тому цілком логічним є розвиток масового спорту, а відтак розширення мережі спортивних майданчиків по всій області, – наголошує у свою чергу очільник регіону Андрій Ніколаєнко.

Цього року на Кіровоградщині було збудовано 55 нових спортивних споруд: 28 ігрових майданчиків, 20 майданчиків з гімнастичним або тренажерним обладнанням, 4 футбольних поля, 3 майданчики зі штучним покриттям.

За словами керівника профільного управління ОДА, до кінця року планується встановити ще 2 майданчики з тренажерним обладнанням та 2 майданчики зі штучним покриттям. Також передбачається до кінця року відкрити першу в області сучасну легкоатлетичну доріжку, роботи по встановленню якої сьогодні ведуться на стадіоні ім. М. Шишки в Олександрівському районі.


Ярослав Арсірій: Забезпечення молоді житлом - серед стратегічних завдань Президента України для регіональної влади

На цьому в ході огляду будівництва нового житлового будинку по вул. Жадова наголосив заступник голови облдержадміністрації Ярослав Арсірій.

Заступник керівника області звернув увагу на те, що серед соціальних ініціатив Президента України, які на сьогодні впроваджуються у державі, одним із пріоритетних напрямків є будівництво доступного житла для молоді, котре вирішує одразу дві взаємопов`язані проблеми: дозволяє вирішити житлове питання, яке за багато десятиліть стало актуальним для більшості українських сімей, і стимулює розвиток будівельної галузі, яка без підтримки держави самостійно не зможе набрати колишні обсяги.

Крім того, заступник голови облдержадміністрації підкреслив, що в області діє ще чотири програми по здешевленню іпотечної вартості житла. За однією з них - програмою «Власний дім» - тиждень тому було укладено перший договір з будівництва новобудови в Новгородківському районі.

Ярослав Арсірій оглянув новозбудовані помешкання і відзначив, що об’єкт майже готовий до здачі в експлуатацію.

- Я впевнений, що до Дня Незалежності ті люди, які придбали тут житло, отримають ордери та ключі від квартир у новому сучасному будинку, - підкреслив Ярослав Арсірій.

Начальник управління капітального будівництва міськради Віктор Ксеніч поінформував заступника голови ОДА про хід завершення будівництва та введення в експлуатацію будинку.

- Будівництво другої черги вже завершується. Довиконуються роботи з благоустрою прибудинкової території і підведенню квартир до інженерних мереж. З фінансуванням питань не виникає, усі розрахунки проводяться вчасно, тому будинок плануємо здати в експлуатацію до 20 серпня, - зауважив начальник управління капітального будівництва міськради.

За його словами, загальна вартість житлового будинку становить майже 5,4 млн грн. Фінансування здійснюється за рахунок інвестицій Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та Благодійного фонду "Турбота". 7-ми поверховий будинок на 28 квартир облаштований ліфтом і має централізоване опалення. Після здачі будинку в експлуатацію, він буде переданий у комунальну власність на обслуговування КРЕПу №10.

У цьому контексті резонно прозвучало запитання одного з майбутніх мешканців новобудови щодо гарячої води. Віктор Ксеніч пояснив, що гаряча вода буде з'являтися тільки з початком опалювального сезону, але технічні умови в будинку передбачають перехід на альтернативне опалення.Роз’яснення щодо процедур отримання документів, необхідних відповідно до законодавства для здійснення будівництва об’єктів (залежно від категорії складності)

Роз'яснення щодо процедур отримання документів

03 січня 2013 року

Інформація про технічні можливості геолого-розвідувальної експедиції №37

Департамент інфраструктури та промисловості облдержадміністрації повідомляє, що на території міста Кіровограда з 1965 року базується геологорозвідувальна експедиція № 37 Казеного підприємства «Кіровгеологія» Державної служби геології та надр України. За час свого існування підприємство розвідало та передало в експлуатацію родовища урану, будівельних матеріалів, виявило велику кількість різноманітних родовищ корисних копалин таких, як уран, рідкі метали, алмази та ін. Геологорозвідувальною експедицією для забезпечення питною водою закладів освіти, медичних закладів, сільськогосподарських та промислових підприємств на території області пробурено більше 500 артезіанських свердловин.

Крім того, підприємство має великий досвід виконання радіоекологічних досліджень, у тому числі проведення гама-зйомки та вимірювань концентрації радону.

Нажаль, останнім часом геологічна галузь недостатньо фінансується Державним бюджетом, що призводить до занепаду підприємства та галузі в цілому.
Інформація про георозвідувальну експедицію №37 Казеного підприємства "Кіровгеологія" Державної служби геології та надр України.03 січня 2013 року

Про внесення змін до Закону України

З 16 грудня 2012 року вступив в силу Закон України "Про внесення змін до деяких Законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів":

Відповідно до пункту 1 статті 2 цього Закону забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів, у т.ч. у приміщеннях закладів ресторанного господарства.Аграрна біржа запровадила електронну торгову систему, яка надає можливість українським товаровиробникам сільськогосподарської продукції розширити ринки збуту та закупівель в межах всієї України, підвищує рівень конкуренції та створює багато інших переваг. Система гарантій, розроблена спеціалістами біржі, дозволяє убезпечити учасників ринку від більшості проблем які вникають під час торгівлі на позабіржовому ринку. http://agrex.gov.ua/21 травня

ДО ВІДОМА НАСЕЛЕННЯ

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 19 квітня 2012 року №212-р затверджено Положення про безоплатну юридичну консультацію для громадян при Устинівській райдержадміністрації та графік роботи консультативної групи. Надання консультацій і роз’яснень з правових питань ведуть:

начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації О.В. Крючков – останній понеділок щомісяця з 8 до 12 години;

спеціалісти структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів міністерств і відомств України в районі – за домовленістю, у разі потреби.

Прийом проводиться у приміщенні райдержадміністрації за адресою: смт Устинівка, вул. Ювілейна, 2, І поверх, каб. №11Конкурс «Кращий державний службовець

Устинівська районна державна адміністрація інформує, що проведено І тур Конкурсу «Кращий державний службовець». В Конкурсі брали участь 6 державних службовців, з них: 3 особи в номінації «Кращий керівник» та 3 особи в номінації «Кращий спеціаліст». За результатами І туру Конкурсу проведено підбиття підсумків і, враховуючи кількість набраних балів, середню оцінку та якість виконаних робіт, Організаційний комітет не визначив переможців І туру Конкурсу, тому державні службовці-конкурсанти не братимуть участі в П турі Конкурсу «Кращий державний службовець».25 листопада 2011 року
Проведення конкурсного відбору претендентів для стажування у Німеччині

У рамках Програми заходів з перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва «Українська ініціатива» (далі – Програма) Секретаріатом МЦПК Мінекономрозвитку спільно з товариством GIZ планується проведення конкурсного відбору претендентів на стажування в Німеччині. Конкурсний відбір буде проходити 29-30 листопада у м. Одеса та орієнтовно 12-16 грудня поточного року у м.Києві (дата буде повідомлена додатково).

В ході конкурсу планується здійснити набір груп 3-х форматів:

- Тримісячне стажування зі знаннями німецької мови;

- Одномісячне стажування зі знаннями англійської мови;

- Одномісячне стажування для топ-менеджерів, які мають у підпорядкуванні на підприємстві або підрозділі не менше 100 осіб.

З умовами та вимогами до стажування можна ознайомитись на сайті: www.inwent.org.ua. До складу конкурсної комісії увійдуть німецькі та українські експерти.Нове при призначенні житлових субсидій.

З метою подальшого підвищення ефективності Програми житлових субсидій Кабінетом Міністрів України 6 липня 2011 року прийнято постанови №728 «Про внесення змін до пункту 1 постанови КМУ від 27 липня 1998р №1156 та №774 «Про удосконалення порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Постановою Кабінету Міністрів України 6 липня 2011 року №728 підвищено соціальні гарантії в оплаті житлово-комунальних послуг для сімей з дітьми або інвалідами.

З 1 січня 2012 року у разі призначення житлової субсидії сім’ї, до складу яких входять діти або інваліди І, ІІ груп і дохід яких на одну особу не досягає прожиткового мінімуму, сплачуватимуть за житлово-комунальні послуги 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу ( за існуючих умов такі сім’ї сплачують 10 відсотків, якщо дохід на одну особу не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму).

Перерахунок розміру субсидії виходячи із зменшених відсотків обов’язкової частки плати для сімей, які отримують субсидії станом на 1 січня 2012 року , буде проведено автоматично, без додаткових звернень громадян.

Постановою кабінету Міністрів України від 06.07.2011 року №774 , яка набрала чинності з 23.07.2011 року, запроваджено подальше спрощення умов призначення житлових субсидій та врегульовано деякі найбільш проблемні питання, які впливали на можливість малозабезпечених родин оформити субсидію.

Зокрема надано право громадянам, які мають нереструктуризовану заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, що утворилась до 1 грудня 2006 року, отримувати субсидії.

Комісіям при місцевих органах виконавчої влади дозволено приймати безстрокові рішення про призначення житлових субсидій на загальну житлову площу сім»ям, які складаються з непрацездатних осіб, до зміни обставин у таких сім’ях (зміна складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, їх сімейного стану, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів). Це дозволить запобігти зайвому обстеженню таких сімей при кожному зверненні субсидії та спростити роботу комісій.

Врегульовано питання щодо призначення субсидії сім’ям, в яких члени родини відсутні тривалий час (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі). Відтепер кількість осіб, виходячи з якої призначається субсидія за наявності засобів обліку комунальних послуг, визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, в окремих випадках - на підставі умов проживання.

Також при призначенні субсидії не будуть враховуватись транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.

З метою своєчасного призначення житлової субсидії у випадках, коли необхідно зібрати додаткову інформацію про сім’ю, установлено 15-денний строк для надання такої інформації органами БТІ, ДАІ, ДПС тощо у відповідь на запити органів праці та соціального захисту населення.

Найближчим часом будуть врегульовані питання щодо відкриття особових рахунків для оплати житлово-комунальних послуг зареєстрованим у житловому приміщенні (будинку) особам, що не є власниками такого приміщення.

Прийняті Урядом рішення дозволять своєчасно забезпечити державною підтримкою під час оплати житлово-комунальних послуг всіх громадян, які її потребують.

Тому управління праці та соціального захисту населення звертається до всіх громадян району , які ще не скористались правом на отримання житлової субсидії звернутись до управління в кабінет №3 (Приймальна громадян) або до уповноваженої особи сільської ради на відповідній території та надати необхідні документи для призначення житлової субсидії.

Отримати консультацію з даного питання Ви можете за телефоном «гарячої лінії» 4-18-32.Запрошуємо до обговорення проекту Державного бюджету України на 2012 рік

Сьогодні велика увага Уряду приділяється побудові довіри громадян до державних реформ, ініційованих Президентом України та налагодженню ефективної взаємодії з громадськістю, побудованій на принципах партнерства та взаєморозуміння. Саме підтримка та розуміння з боку громадян України є надважливою умовою розвитку нашої країни, бо об’єднанні спільною метою ми зможемо побудувати міцну економіку, міцну державу, а це, в свою чергу, надасть кожному з нас впевненість у завтрашньому дні. Процес демократизації усіх сфер державного управління і суспільного життя, який тісно пов'язаний з соціально-економічним і духовним прогресом йде пліч-о-пліч з розвитком інформаційного медіапростору та при великій кількості інформації ЗМІ, яка, нажаль, не завжди є об’єктивною. Поінформованість громадян та об’єктивна оцінка є важливою складовою для формування довіри та підтримки, виявлення активної громадянської позиції, зокрема щодо участі у процесах реформотворення та реалізації державної політики.

У період обговорення проекту Державного бюджету України на 2012 рік на Інтрнет-форумі Міністерства фінансів (веб-сайт www.minfin.gov.ua.) запроваджено рубрика «Обговорюємо проект Державного бюджету на 2012 рік», де громадяни мають можливість отримати фахові коментарі та роз’яснення основних положень цього законопроекту.

Головною перевагою Інтернет-форуму порівняно з іншими інформаційними ресурсами є його інтерактивність – громадяни отримують відповіді на запитання безпосередньо у фахівців Міністерства. Окрім того, громадяни мають змогу висловлювати та обґрунтовувати свою точку зору з будь-яких питань, вносити свої зауваження та пропозиції.

Зареєструвавшись і ставши користувачем Інтернет-форуму, громадянин може залишити своє повідомлення.

Функціонує телефонна «гаряча» лінія Мінфіну за номером телефону (044) 277-55-96.

Телефонна лінія буде працювати щодня з 14.00 до 16.00 до 21 жовтня.

Долучайтесь до обговорення проекту Державного бюджету України на 2012 рік. Чекаємо на ваші зауваження та пропозиції.

Телефонуйте також на Урядову телефонну «гарячу лінію» 0-800-507-309 (дзвінки на цей номер зі стаціонарних телефонів у межах України безкоштовні).

Урядова «гаряча лінія» працює крім святкових днів та неділі за наступним графіком:

понеділок – п’ятниця з 8 до 21 години,

субота – з 8 до 19 годиниРоз’яснення управління державної служби головдержслужби України в Кіровоградській області щодо компенсації за невикористану додаткову відпустку за вислугу років при звільненні з державного органу.

www.kirovohrad.guds.gov.ua

Статтею 1 Закону України «Про відпустки» встановлено, що державні гарантії та відносини, пов'язані з відпусткою, регулюються Конституцією України цим Законом, Кодексом законів про працю України, іншими законами та нормативно-правовими актами України.

Правовідносини, пов'язані з відпустками державних службовців, регулюються Законом України «Про державну службу» та іншими законодавчими актами, які не суперечать цьому Закону.

Право державних службовців на додаткову оплачувану відпустку передбачено статтею 35 Закону України «Про державну службу». Порядок і умови надання цієї відпустки регулюються зазначеною статтею Закону та постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.1994 р. N250.

Виникнення у державних службовців права на додаткову оплачувану відпустку та її тривалість знаходяться у прямій залежності від наявності у державного службовця відповідного стажу державної служби.

Тому надання додаткової відпустки певної тривалості, а також виплата грошової компенсації за невикористану відпустку при звільненні державного службовця залежить лише від наявності у державного службовця стажу державної служби, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.94 р. N 250, що дає право на надання вказаної відпустки, а не від відпрацьованого державним службовцем часу у відповідному робочому році.

Наприклад, якщо державний службовець у лютому 2011 року звільняється відповідно до пункту 1 статті 40 КЗпП України, він не використав щорічну додаткову відпустку за стаж державної служби 25 років, право на яку отримав 10.11.2010 pоку, то при звільненні йому має бути виплачена компенсація за 15 календарних днів цієї відпустки.

У разі використання державним службовцем додаткової відпустки за стаж державної служби 25 років у період між 10.11.2010 роком і датою звільнення, на день звільнення державний службовець не має права на отримання грошової компенсації за неї, оскільки право на наступну таку відпустку він матиме лише після 10.11.2011 р.Розпорядження голови районної державної адміністрації «Про визнання такими, що втратили чинність розпорядження голови районної державної адміністрації»
Завантажити

  © Фесенко Олександр, 2011