Устинівська районна
державна адміністрація
Устинівська районна
державна адміністрація
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 110

ЗМІНИ, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107

1. Назву та пункт 1 постанови викласти в такій редакції:

“Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)”;

“1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)”, що додається.”.

2. Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:

ПОРЯДОК використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)


Управління агропромислового розвитку Устинівської районної державної адміністрації оголошує конкурс

на заміщення вакантної посади державного службовця категорії «В» - головного спеціаліста. Документи приймаються з 19.04.2018 року до 16 год. 3.05.2018 року.

Конкурсний відбір на посаду головного спеціаліста управління агропромислового розвитку Устинівської районної державної адміністрації відбудеться 7-10 травня 2018 року 0 10.00год за адресою : смт. Устинівка ,вул. Ювілейна 2 каб. №2.

За додатковою інформацією звертатися: за адресою смт. Устинівка, вул. Ювілейна 2. каб №2.


Про застосування пестицидів та агрохімікатів

На виконання листа Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 квітня 2017 року №37-20-11/10404 щодо застосування пестицидів та агрохімікатів ї уникнення випадків масових отруєнь бджіл під час обробки сільськогосподарських культур, управління агропромислового розвитку звертає вашу увагу на те, що з початком весняно-польових робіт вкрай важливо ще раз підняти питання застосування пестицидів і агрохімікатів.

Міністерством аграрної політики та продовольства України під час численних нарад та засідань з представниками профільних асоціацій та спілок неодноразово обговорювались питання щодо виконання та дотримання у повній мірі вимог статей 37-38 Закону України «Про бджільництво» (зі змінами) від 22 лютого 2000 року № 1492-ІІІ (далі - Закон), низки норм та інструкцій, аби убезпечити галузь бджільництва від отруєння бджіл хімікатами, адже протягом 2016 та на початку 2017 років були зафіксовані масові отруєння бджіл в ряді областей (Львівській, Рівненській,- Житомирській, Київській, Полтавській в тому числі і в Кіровоградській).

Так, згідно частини 2 статті 37 Закону та п. 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл».фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ (у радіусі 7 км). При цьому повідомляється дата обробку назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Вказують час ізоляції бджіл, а обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові та вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Згідно підпункту 5.26 п.5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т.п.);

в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Статтею 38 Закону передбачено що, порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно- правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України. Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.


Щодо підтримки кампанії Година Землі 2018

24 березня в Україні проводиться всесвітня кампанія Година Землі. У суботу, 24 березня 2018 року о 20:30 люди по всьому світі вимкнуть світло на одну годину – Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднаних дій для збереження природи нашої планети. Година Землі 2017 року була безпрецедентним успіхом – приєдналося більше 7000 міст у 187 країнах по всьому світі. Серед тих, хто підтримав подію, були мери міст Париж, Гонконг, Ріо-де-Жанейро, відомі політики, діячі культури та багато інших. В Україні до кампанії долучилися більше 50 міст та містечок, у тому числі Київ, Одеса, Львів, Харків, Полтава, Кривий Ріг та інші.

Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин, кампанія наголошує на необхідності щоденних дій кожного громадянина, компанії та уряду у сфері енергоефективності, збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання природних ресурсів задля подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою.

В Конституції України (ст. 16) зазначено, що одним із основних обов’язків держави є забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, що повною мірою відповідає меті кампанії.

Кампанія проводиться з ініціативи найбільшої та найдосвідченішої природоохоронної організації у світі – Всесвітнього фонду природи (WWF).

Звертаємося до жителів Устинівського району долучитися до всесвітньої кампанії, що сприяє як збереженню довкілля – середовища існування людини, так і міжнародному іміджу України, та продемонструвати участь світлинами, відеороликами у соціальних мережах, ЗМІ.

Управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 07 лютого 2018 р. № 107

Київ

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва

Дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцяти місячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб у поточному році.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:

за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців — 300 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців — 700 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців — 1 500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати -2 500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (далі — органи місцевого самоврядування) копії таких документів:

паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка — виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

паспорта громадянина України;

довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).

Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку фізичних осіб — власників тварин, форму якого встановлює Мінагрополітики.

Для отримання більш детальної інформації Ви можете з вирнутися до управління агропромислового розвитку Устинівської районної державної адміністрації вул. Ювілейна №2 на першому поверсі кабінет №3.

Управління агропромислового розвитку


Про часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки

Законом України "Про державний бюджет України на 2018 рік" за бюджетною програмою КПКВК 2801580 "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників" за напрямом "Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва" передбачено видатки в обсязі 945 млн. грн.

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2017 року № 130.

Урядом 07 лютого 2018 року внесено зміни до Порядку, згідно якого сільгосптоваровиробникам надається компенсація на безповоротній основі у таких розмірах:

20% вартості техніки та обладнання (без урахування ПДВ) за придбану техніку та обладнання у грудні 2017 року;

25% вартості техніки та обладнання (без урахування ПДВ) за придбану техніку та обладнання з 01 січня 2018 року.

Оплата за техніку і обладнання та її компенсація проводиться через державні банки або банки, у статутному капіталі яких 75 і більше відсотків акцій належать державі.

Форма Заявки для отримання часткової вартості техніки та обладнання затверджена наказом Мінагрополітики України від 18 квітня 2017 року № 228.

Сільськогосподарські товаровиробники, які придбали техніку та обладнання у грудні 2017 року подають державним банкам заявки та відповідні документи до 01 березня 2018 року.


22 листопада 2017 року

РАЙОННА ПРОГРАМА

розвитку агропромислового комплексу Устинівського району на 2018-2023 роки


Напрями реалізації та заходи Програми


Державна фінансова підтримка сільгосптоваровиробників у 2017 році


  © Фесенко Олександр, 2011