Устинівська районна
державна адміністрація
Устинівська районна
державна адміністраціяВ районі працює мобільна бригада

.

На виконання доручення голови обласної державної адміністрації до документа від 02.10.2018 року №01-26/118/01 щодо створення мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі в Устинівському районі створена та працює вищевказана мобільна бригада .

Відповідно до повідомлення, яке надійшло до районного центру соціальних служб для сім´ї, дітей та молоді від 02 липня 2019 року, було здійснено виїзд членів мобільної бригади на територію Степанівської сільської ради у складі представників районного центру соціальних служб для сім´ї, дітей та молоді, служби у справах дітей районної державної адміністрації, управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, ювенальної превенції сектору превенції Устинівського ВП Долинського ВП, відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації. Під час виїзду було забезпечено оцінювання психологічного стану постраждалої дитини, ризиків продовження чи повторного вчинення щодо неї насильства. Надано психологічну допомогу дитині згідно з індивідуальними потребами, складено план заходів щодо її безпеки.

Також проведена профілактична робота з кривдником щодо попередження жорстокого поводження з дитиною.


Мобільні бригади: «екстрена допомога» постраждалим від домашнього насильства

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що 22 серпня 2018 року Кабінет Міністрів України ухвалив три важливі постанови, які є справжнім кроком уперед у боротьбі проти домашнього та гендерно зумовленого насильства. Зокрема, уряд затвердив Типове положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

«Створюючи родину, жінка розраховувала на підтримку з боку чоловіка, а згодом виявилося, що він став головною небезпекою».

Тема гендерно зумовленого насильства, зокрема домашнього, широка і складається з цілої низки проблемних питань. З боку людини, постраждалої від насильства, це суцільна життєва проблема. У стані розпачу така людина часто не знає, де їй шукати підтримки. Жінки, які зазнають фізичних чи психологічних знущань від своїх партнерів, дуже вразливі. І часто не мають, до кого звернутися. Загострюється питання вирішення ситуації для себе і для дітей, що робити далі. Найчастіше жінка просто не має ані розуміння як, ані сил щось змінити у власному житті.

У таких випадках необхідна спеціалізована допомога професіоналів: кваліфікованих соціальних працівників, психологів. Тому в районі утворено таку мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особа, які постраждали від домашнього насильства та/або за ознакою статі. Метою діяльності бригади є надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб.

Мобільна бригада — це спеціалізована служба підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Очолює мобільну бригаду директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. До складу бригади також входять представники: відділу ювенальної превенції поліції, управління соціального захисту населення, служби у справах дітей, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Мобільна бригада надаватиме соціальні послуги шляхом проведення фахової консультації за допомогою телефонного зв’язку, з виїздом у спеціально організованому транспорті до місця проживання чи перебування постраждалих осіб.

Основними завданнями мобільної бригади є: надання психологічної допомоги постраждалим особам; реагування та надання не пізніше ніж протягом однієї доби соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, які потребують термінової допомоги, зокрема шляхом кризового та екстреного втручання; інформування постраждалих осіб щодо послуг (медичних, соціальних, психологічних, правових тощо), які вони можуть отримати для подолання наслідків насильства; роз’яснення постраждалим особам їх прав, визначених законом, можливостей отримання допомоги від суб’єктів та доцільності її отримання; провадження інформаційно-просвітницької діяльності щодо форм, проявів та наслідків насильства, формування нетерпимого ставлення громадян до цих явищ, а також щодо заходів у сфері запобігання та протидії насильству.

Відповідно до положення про мобільну бригаду послуги постраждалим особам надаються незалежно від місця їх реєстрації або місця проживання. Надання послуг постраждалій особі за фактом вчинення стосовно неї насильства може тривати не більше, ніж три місяці. Соціально-психологічна допомога постраждалій особі надається мобільною бригадою безоплатно.

Якщо Ви постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі можете звертатися до: управління соціального захисту населення райдержадміністрації каб. №4 або за телефонами: 4-12-87 або 4-18-32; Устинівського відділення поліції за номером телефону 102 та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул.Ювілейна, 2, каб. №44.


  © Фесенко Олександр, 2011