Устинівська районна
державна адміністрація
Устинівська районна
державна адміністраціяНомери телефонів "гарячих ліній" з вирішення соціально-побутових проблем військовослужбовців, які повернулися із зони проведення АТО на сході України та їх родин (4-18-32, 4-14-73, 4-12-43)


27 березня 2019 року

Проведено засідання Центру надання допомоги учасникам АТО

27 березня 2019 року перший заступник голови районної державної адміністрації М.А. Яворський, голова районної ради В.І.Лещенко взяли участь у засіданні Центру надання допомоги учасникам АТО.

Було розглянуто кілька питань, зокрема клопотання жителя с. Новоігорівка Дударя С.А. щодо права власності на земельну ділянку.

Дано відповідні доручення.


28 грудня 2015 року
Засідання Центру по наданню допомоги учасникам АТО

28 грудня 2015 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Яворського М.А. проведено засідання Центру по наданню допомоги учасникам АТО.

Участь у засіданні взяли керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України, представники райвійськкомату, волонтери.

На порядку денному обговорювалось питання про надання земельних ділянок учасникам АТО.

Начальник відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Зураєва В.Д. проінформувала присутніх про те, що на даний час Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області були надані дозволи на розроблення документації із землеустрою 42 учасникам АТО на загальну площу 81.0154 га, з них наказами Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області затверджено документацію із землеустрою та надано земельні ділянки у власність 19 учасникам на площу 37.1450 га, а також видані 2 накази членам сім’ї загиблого учасника АТО на загальну площу 3.6000 га.

На даний час в Головному управлінні Держгеокадастру знаходиться на розгляді 9 заяв учасників АТО про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою на загальну площу 18.00 га та 3 заяви на затвердження проекту землеустрою для ведення ОСГ на загальну площу 5.4000 га, а також 1 заява про внесення змін до наказу.

З метою інформування учасників АТО на веб-сайті райдержадміністрації створено банер «Інформація щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО», де розміщено картографічні матеріали вільних земельних ділянок передбачені для учасників АТО в розрізі кожної земельної ділянки, з нанесенням площі та агровиробничих груп.

Перший заступник голови райдержадміністрації Яворський М.А. акцентував увагу на спільній роботі між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємцями та фермерськими господарствами щодо надання допомоги учасникам АТО, в першу чергу виділення їм земельних ділянок.


30 листопада 2015 року
Відбулося засідання Центру по наданню допомоги учасникам АТО

30 листопада 2015 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Яворського М.А. проведено чергове засідання Центру по наданню допомоги учасникам АТО.

Участь у засіданні взяли голова районної ради Лещенко В.І., керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України, представники райвійськкомату, волонтери.

Розглянуто пропозиції щодо координації дій підприємств, установ, організацій, місцевих рад, волонтерів по наданню допомоги учасникам АТО.

Особливу увагу присутні звернули на консультативній допомозі учасникам АТО та їх сім’ям шляхом створення інформаційних стендів, куточків в приміщеннях селищної та сільських рад. Невідкладно вирішувати питання соціального захисту та надання земельних ділянок військовослужбовцям, які перебувають або перебували в зоні АТО.

Дано доручення керівникам відповідних служб зібрати інформацію про потреби військових, уточнити списки бійців та контакти з їх сім’ями.

Членів Центру надання допомоги учасникам АТО зобов’язано інформувати про проведені заходи у наступних засіданнях.


25 листопада 2015 року
Засідання Центру надання допомоги учасникам АТО

25 листопада 2015 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Яворського М.А відбулося засідання районного Центру надання допомоги учасникам антитерористичної операції на Сході країни, за участю представників районного військового комісаріату , керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, представників соціальних служб, районного центру зайнятості, управління Пенсійного фонду та Держземагентства в районі.

Центр допомоги був створений з метою надання допомоги бійцям, які перебувають у зоні проведення АТО, демобілізованих та членів їхніх сімей.


На порядку денному обговорювалися питання щодо діяльності Центру надання допомоги учасникам АТО, визначення пріоритетних напрямків роботи із усіма структурами виконавчої влади, що залучатимуться до співпраці.

Передбачено, що у Центрі сприятимуть у вирішенні соціальних, юридичних, медичних, психологічних послуг тощо.

За результатами засідання дано доручення провести анкетування учасників АТО та їх сімей з переліком проблемних питань, які потребують термінового вирішення; під час формування місцевих бюджетів на 2016 рік передбачити кошти на виконання програм підтримки учасників антитерористичної операції; засідання Центру надання допомоги проводити щотижнево.


13 жовтня 2015 року
Утворено Спілку учасників АТО

13 жовтня 2015 року з нагоди Дня захисника України, який вперше відзначається за ініціативи Президента України П.О. Порошенка, в приміщенні райдержадміністрації відбулися урочисті збори.В залі були присутні голова райдержадміністрації Анісімова-Шило О.І., голова районної ради Лещенко В.І., районний військовий комісар Поповченко О.М., керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, учасники антитерористичної операції на сході України, ветерани, волонтери.

До присутніх звернулася голова райдержадміністрації Анісімова-Шило О.І., наголосивши, що День захисника України – свято, яке увібрало в себе багаті і славні козацькі традиції , уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії.


Нам є ким і чим пишатися. Наші воїни - це наша національна гордість. Вітаючи присутніх зі святом, Ольга Іванівна побажала міцного здоров’я, щастя, наснаги у відродженні найкращих національних традицій, плідної праці на благо народу задля слави нашої рідної України.

Слово тримав військовий комісар Поповченко О.М., який зазначив, що це свято є особливим для багатьох поколінь, адже захищати рідну землю – це справа кожного, хто її цінує і любить. Подякував мобілізованим жителям району за участь у проведенні АТО, виявлені при цьому патріотизм, стійкість та відданість військовій присязі у захисті суверенітету та територіальної цілісності України.


З нагоди Дня захисника України та проявлені мужність і героїзм вручено нагрудний знак «Учасник АТО» учаснику бойових дій Морарю А.І. та відзнаку обласної державної адміністрації та обласної ради «За мужність і відвагу» - Тимощуку А.О.

Під час проведення зборів надійшла пропозиція утворити Спілку учасників АТО для співпраці з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, сприяння у вирішенні проблем бійців АТО , їх сімей та забезпечення захисту їх інтересів. Учасники антитерористичної операції на сході України одноголосно підтримали дану пропозицію та обрали головою Спілки Малецького В.Ф. Доручено ініціативній групі підготувати необхідний пакет документів для подальшої реєстрації новоутвореної громадської організації в органах юстиції відповідно до чинного законодавства.


13 жовтня в закладах освіти до Дня захисника України проведено також дитячу акцію «Напиши листа захиснику України» та започаткувано акцію «Оберіг нескорених», суть якої полягає у виготовленні подарунків із стрічок національних кольорів для наших захисників.

У районній та сільських бібліотеках, музеї історії району , навчальних закладах оформлено фотовиставки, що відображають героїзм українського народу на різних етапах боротьби за незалежність.


Зустріч з учасниками АТО

23 серпня 2015 року в приміщенні райдержадміністрації відбулася зустріч голови райдержадміністрації Анісімової –Шило О.І. з військовослужбовцями, які демобілізовані з лав Збройних Сил України.

У зустрічі взяли участь т.в.о. районного військового комісара Поповченко О.М. , керівники управління соціального захисту населення райдержадміністрації, районного центру зайнятості, відділу Держземагентства.

Порушувались питання працевлаштування, поліпшення житлових умов проживання та надання земельних ділянок учасникам АТО, а також створення громадської організації учасників АТО. Пропозиції та прохання військовослужбовців взято на контроль.

Заплановано провести аналогічну зустріч у вересні поточного року.


Підтримка громади воїнам необхідна

Народ і армія – єдині. І це не просто слова. Небайдужі люди об’єднуються в групи, організовують збір продовольства та надають допомогу нашим захисникам, які мужньо відстоюють цілісність України.

Цього разу трудові колективи, населення району зібрали продовольчий обоз для бійців 34 батальйону територіальної оборони, відомого участю в боях під Горлівкою та на Саур-могилі. Після короткотривалої відпустки солдати відправились на виконання нового завдання – охороняти стратегічний об’єкт на кордоні Херсонщини й Криму (блокпост Чонгар).

Продукти, овочі й деякі речі зібрали небайдужі жителі Димитрового, Мар’янівки, Тирлової Балки, а приєднались до них Устинівська, Інгульська, Березівська, Седнівська громади. Забезпечив коштами для придбання пального директор ПСП „Димитрово” М. Б. Середенко. Доправили все солдатам водій автомобіля В. А. Шиш, голова Димитровської сільської ради Г. Д. Бондарь, координатор волонтерського руху в районі М. М. Райніч.


Допомога нашим захисникам

Під час 4 хвилі мобілізації до лав Збройних сил України із нашого району вже призвано 16 військовослужбовців. З воїнами- земляками постійно підтримується зв’язок щодо вирішення їх проблемних питань. Днями до керівництва району звернулося 9 мобілізованих, які проходять перепідготовку в одній із військових частин Миколаївської області, з проханням допомогти у придбанні медикаментів та бензопилки для заготівлі дров. З цією метою оперативно за сприяння голови райдержадміністрації Юшка Е.М., голови районної ради Лещенка В.І., Криничуватської та Жовтневої територіальних громад організовано збір необхідних коштів, а керівники аптечних закладів Рішняк Л.М. та Крамаренко А.М. посприяли у наданні медикаментів. Бандероль із бензопилкою і ліками вже відправлено на адресу військової частини. Щира подяка всім, хто відгукнувся і вніс свій вклад в благодійну справу. Не залишаймося осторонь нашої спільної біди. Підтримаймо воїнів у такій нелегкій справі, адже саме вони відстоюють мирне небо і спокій нашої держави - України.


12 лютого 2015 року
Людським теплом і добротою хай зігріваються серця

12 лютого 2015 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. за участю голови районної ради Лещенка В.І. провів засідання оперативної групи з питань щодо надання допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в проведенні антитерористичної операції у східних областях України.

Заслухано інформацію керівника волонтерського руху в районі Райніча М.М. про організацію збору продуктів харчування для учасників АТО.

Прийнято рішення звернутися до працівників районних організацій, установ, підприємств і всіх небайдужих жителів району з проханням у найкоротші терміни надати посильну допомогу активістам волонтерського руху по збору допомоги нашим захисникам .


Оберіг для захисників України

Учні Устинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. підтримали пропозицію волонтерів щодо виготовлення зимової маскувальної сітки для наших військових. І робили це з великим захопленням та піднесенням, залишаючись після уроків у школі. А вдома охоче допомагали дітям розпускати білу тканину на стрічки й батьки. Всі розуміли, наскільки необхідні ці сітки для захисників, а також те, що своєю допомогою підтримують дух воїнів Збройних сил України. Всього за два дні волонтерський загін справився із завданням. У кожній стрічці – любов та гордість за українських бійців, віра у перемогу й світле майбуття, єдність нашої держави. Маскувальну сітку вже направлено для бійців окремого батальйону територіальної оборони.


4 лютого 2015 року
Проведено засідання організаційного комітету

04 лютого 2015 року голова райдержадміністрації Юшко Е.М. провів засідання організаційного комітету з питань організації та проведення заходів до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Обговорено сценарний план заходів, які будуть проведені в районі 14 лютого поточного року. Зокрема, передбачено провести мітинги, покладання квітів до пам’ятного знаку загиблим воїнам-інтернаціоналістам, молебні за участю настоятелів православних церков.

В приміщенні райдержадміністрації відбудеться зустріч керівництва району з колишніми воїнами – інтернаціоналістами.


26 січня 2015 року
З кожної хати – поміч солдату

В районі триває благодійна акція «Зігрій солдата». До неї активно долучилися жителі Димитровської територіальної громади. Одні з них внесли свій вклад коштами, на які було придбано пряжу, флісову тканину та термохімічні грілки. Майстрині села вив’язали теплі вовняні шкарпетки, зручні маніжки на шию та пошили м’які й еластичні балаклави. Місцеві під-приємці також долучились до справи і додали до набору устілки для взуття, теплі перчатки та якісні шкарпетки з ангорової вовни. Діти, збираючись у сільській бібліотеці, написали листи солдатам-землякам і сплели із стрічок патріотичних кольорів браслети, чим хотіли зігріти серця і душі односельчан, які боронять єдність нашої України. Кожен такий набір знайшов свого власника: сільський голова Г. Д. Бондарь особисто передав їх у руки воїнам-землякам.


Нещодавно жителі територіальної громади вирішили взяти участь у всеукраїнському русі плетіння маскувальних сіток для воїнів АТО. За інформацією звернулися до київської волонтерської групи «Маскувальні сітки для воїнів АТО руками волонтерів». Коли сільський голова зателефонував їм, вони оперативно надіслали безкоштовно дві сітки. Діло залишилось за громадою. Люди відгукнулись і на цей заклик. До бібліотеки принесли тканину, де її гуртом розпустили на стрічки. Жителька села Пройдак Людмила самостійно готувала матеріал, зібравши тканину вдома та в сусідів. Готові стрічки з тканини білого кольору передали до СБК, де й сплели маскувальні сітки.

За допомогою до односельців звернувся старший сержант, учасник АТО Володимир Миколайович Стук. Володимир просив допомоги не для себе, для свого «залізного коня», який є незамінним помічником 34-го батальйону територіальної оборони. Потрібно було відремонтувати бойову машину, яка більш ніж півроку перебувала в зоні АТО. У допомозі не відмовив директор ПСП «Димитрово» Микола Борисович Середенко - було придбано всі необхідні запчастини та проведено ремонт бойової техніки у майстерні підприємства. Також бійцям 34-го батальйону передані маскувальні сітки і теплі речі. Володимир Миколайович при зустрічі запевнив, що маскувальні сітки, які підготувала громада, дуже потрібні, щоб зберегти нове життя бойової машини і безцінне життя бійців батальйону.


Не залишились осторонь димитровчани , коли звернувся по допомогу батальйон «Січ». Швидкими темпами, практично за добу, жителі територіальної громади зібрали продукти харчування, теплі речі. Оперативно спрацював актив громади – депутат сільської ради І. Л. Ткаченко, С. В. Дуб, М. І. Хавич, Т. Ф. Скобелєва, Л. М. Слісаренко, А. Ф. Салоїд, родини Завізних і Смолярів.

  © Фесенко Олександр, 2011